SC Vaslui - Univ. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui

Poll ended at 28 Noi 2008, 16:03

Luam 3 puncte
35
65%
Luam 1 punct
13
24%
Luam bataie
6
11%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Dec 2008, 21:00

nu i-a cerut nimeni demisia lui napoli, eu doar l-am criticat, si as vrea sa invete din greseli sa avem un retur mai bun. eu inca sper sa devina un antrenor peste limitele sale pentru ca Stiinta este un club care iti da voie sa te intreci pe tine insuti.

zicea cineva pe aici ca velcovici si ciuca sunt ratati. Tocmai am citit ca Ciuca a fost convocat la nationala iar Velcovici a reusit o faza de toata frumusetea in ultimul meci al bistritei. :cool:
[gsptv]10317[/gsptv]

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 02 Dec 2008, 21:56

Velcovici a avut mereu momente din astea.La noi facea cate un meci dupa care disparea.Fluctuatiile lui in evolutii l-au costat la noi.Daca stau sa-mi aduc aminte a jucat foarte bine in meciul cu Dinamo din sezonul trecut cand a si dat pasa de gol si in meciurile urmatoare a fost sters.In plus l-ar fi scos, probabil, pe Gangio din schema si cred eu ca nici macar "=" nu putem pune intre ei.Gangio e mult peste el.Ciuca nu stiu, era bun ca solutie de rezerva dar el a vrut titular si iarasi cred ca nu putem sa punem "=" intre el si Gaman.E convocat la Divizionara A din ce stiu.Mai e mult pana departe.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Dec 2008, 22:07

Velcovici era o solutie pentru Rose ca fundas stanga. Ciuca din moment ce e bagat in seama de Piturca, nu e chiar asa ratat. Eu nu cred ca el a vrut sa aiba asigurat postul de titular la Stiinta, asta a fost scuza lui mititelu de a-l da afara. Gaman a fost rezerva in ultimele meciuri ale noastre, si nu inteleg de ce. Dorel era mult mai folositor ca mijlocas defensiv, iar Gaman deja dadea siguranta apararii, in fine, sunt deciziile antrenorului.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 02 Dec 2008, 22:21

ady_azzuro scrie:Velcovici era o solutie pentru Rose ca fundas stanga. Ciuca din moment ce e bagat in seama de Piturca, nu e chiar asa ratat. Eu nu cred ca el a vrut sa aiba asigurat postul de titular la Stiinta, asta a fost scuza lui mititelu de a-l da afara. Gaman a fost rezerva in ultimele meciuri ale noastre, si nu inteleg de ce. Dorel era mult mai folositor ca mijlocas defensiv, iar Gaman deja dadea siguranta apararii, in fine, sunt deciziile antrenorului.
Daca tu spui ca Velcovici era o solutie pentru postul de fundas stanga e clar .. :)(
Nu are nici-o tangenta cu postul ala . De cate ori a jucat acolo a fost dezastru . Nici macar nu stie sa stea in teren in pozitia aia ..

A 2 a .. cum poti sa spui ca da mai multa siguranta Gaman decat Stoica in aparare , desi ultimele 3 meciuri cu Dorel fundas am primit doar un singur gol si ala din offside ? Si nu au fost meciuri cu Buzau sau Medias .. am jucat cu rapid , steaua si Vaslui .. echipe din prima jumate a clasamentului ..
Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Dec 2008, 22:26

Velcovic nu se descurca in pozitia aia pentru ca nu a facut nici pregatire adecvata. Trebuie testat mai mult si asa cum Rose a devenit fundas stanga din atacant asa si Velcovic putea deveni fundas stanga din mijlocas stanga.
N-am primit decat un gol in ultimele 3 meciuri pentru ca am jucat foarte defensiv. Noi aveam nevoie de victorie in aceste meciuri ca sa fim acolo sus, in schimb noi am preferat sa nu riscam sa luam bataie. Cu Dorel la mijloc eram mai periculosi, toata lumea stie ca Dorel este conducatorul echipei si el da cele mai multe pase decisive. La meciul cu rapid era chiar hazliu cum Dorel incerca din postul de fundas central sa faca pe conducatorul de joc.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de dxtr009 » 02 Dec 2008, 22:28

am jucat cu dorel la mijloc pt k nu avem coordonator, sau omul cu pasa
andrei ionescu ne lipseste mult cred eu
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Dec 2008, 22:34

a facut un meci excelent aseara, nu vreau sa ma gandesc ca incepem deja sa-l regretam.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de manex » 02 Dec 2008, 22:50

gothico scrie:Cred ca orice polemica in jurul lui Napoli e lipsita de sens.
Sunt convins ca Mititelu stie ca e exact ce ne trebuie si ca-i va asigura stabilitatea necesara. Eu zic ca in retur vom fi si mai buni.
Oricum, "proiectul Mititelu" incepe sa faca furori. Dupa Penescu, vad ca si Gigi Beeecali vrea sa-l urmeze. Toti incep sa se gandeasca la tinerele talente. Doar ca suntem cu un pas inainte. Sa profitam!
Felicitari, comandante!
culmea e ca si la SPTFM se vorbeste toata ziua de "experimentul craiova". au inebunit astia. mie nu imi place s ase vorbeasca atit, mai ales ca nu am cistigat campionatul. inca. :-D la vara...pot vorbi cit vor. in retur cred ca nu pierdem mai mult de 2-3 meciuri.
Am zis!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de U » 02 Dec 2008, 23:47

@ady_azzuro daca te uiti bine la meciurile din sezonul trecut ai sa vezi ca velcovici era praf ca fundas stanga. tin minte ca Stefan Stoica la meciul cu Urziceniul l-a trecut pe rose fundas stanga si pe velcovici l-a urcat la mijloc si miscarea ne-a adus 3 pct!
referitor la ultimele 3 meciuri pot fi de acord cu tine in meciul de la vaslui in rest nu ai dreptate. cel mai bine ar fi sa revezi partidele cu rapid si steaua dar mai ales partida cu rapid si ai sa vezi ca nu am jucat defensiv. asa cum ai spus tu foarte defensiv a jucat cartu la galati! la mijloc dorel nu este asa de util cum este ca fundas central si meciul de la vaslui este cel mai bun exemplu! daca nu ma insel pasele decisive sunt cele din care iese golul si acolo cistea are 7 pase cele mai multe, poate ne ajuta alex.p cu statisticile! la meciul cu rapezii dorel a fost urcat la mijloc dupa accidentarea lui dilevski si incerca sa paseze decisiv dar pasele de 40m nu sunt decisive in fiecare meci!
cred ca @dxtr009 are dreptate ne lipseste un coordonator dar andrei ionescu nu ne lipseste ne este mai util plecat de la echipa!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

JustME

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de JustME » 03 Dec 2008, 01:41

meciul s-a terminat si din ce citesc vad ca si discutiile despre acest meci s-au terminat => Topic Inchis

Închis