SC Vaslui - Univ. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui

Poll ended at 28 Noi 2008, 16:03

Luam 3 puncte
35
65%
Luam 1 punct
13
24%
Luam bataie
6
11%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de 1948 » 29 Noi 2008, 10:39

ce sa mai : un varf bun pus unde trebuie si in retur o sa facem o figura mai frumoasa...sper sa gasim acel varf

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de 1948 » 29 Noi 2008, 10:43

Moldovan: "Craiova nu a arătat nimic"

Tehnicianul celor de la FC Vaslui, Viorel Moldovan, spune că echipei sale i-a lipsit inventivitatea în atac la meciul cu Craiova.

"Cu tot respectul, dar Craiova nu a arătat mai nimic azi. Ne-a lipsit inventivitatea în atac. Îmi pare rău că am pierdut 2 puncte. Băieţii sunt supăraţi că au pierdut primele, nu-i nimic, le vor câştiga pe următoarele", a spus Moldovan.


cata nesimtire pe moldovan asta
au avut o singura ocazie clara cand a scos stoica de pe linia portii in rest nimic....dar ei trebuiau sa castige ca doar sunt vaslui shit

ozzy

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2008, 10:45

Deci nu m-am mai enervat asa la un meci de la, surpriza :bad: , alt meci de la Vaslui, respectiv acel 3-3 cu gol luat tot in ultimul minut dintr-un penalty inexistent. Eu am mai spus-o, Porumboiu e la ora actuala seriful din fotbalul romanesc. Cel putin pe teren propriu, face ce vrea.
Echipa mi-a placut, desi recunosc ca atunci cand a marcat Dina, m-am gandit ca asta e semn rau si n-o sa iasa bine :laughing:
Pacat, chiar daca n-am mai avut cine stie ce ocazii, meritam sa castigam meciul asta.
Una peste alta, chiar daca uneori sunt mai dur cu ei, pentru ca poate vreau prea mult, au avut un tur chiar reusit si merita felicitari si jucatorii si Napoli.

ozzy

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2008, 10:47

1948 scrie:Moldovan: "Craiova nu a arătat nimic"

Tehnicianul celor de la FC Vaslui, Viorel Moldovan, spune că echipei sale i-a lipsit inventivitatea în atac la meciul cu Craiova.

"Cu tot respectul, dar Craiova nu a arătat mai nimic azi. Ne-a lipsit inventivitatea în atac. Îmi pare rău că am pierdut 2 puncte. Băieţii sunt supăraţi că au pierdut primele, nu-i nimic, le vor câştiga pe următoarele", a spus Moldovan.


cata nesimtire pe moldovan asta
au avut o singura ocazie clara cand a scos stoica de pe linia portii in rest nimic....dar ei trebuiau sa castige ca doar sunt vaslui shit
Ce sa-i ceri...crescut la dinamo...egalezi din offside in ultimul minut si esti suparat ca n-ai castigat :o:

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de blue_titan » 29 Noi 2008, 11:47

Nu a aratat nimic.... d'aia s-au chinuit vasluienii 90 de minute sa egaleze. Ceea ce a vazut Moldovan este o lectie de fotbal... nu a fost in stare sa isi coordoneze "plaiesii" sa nu fie prinsi in offside de 10-15 ori in tot meciu. Da Moldovane, nu ai vazut nimic pentru ca nu ai inteles ce inseamna tactica! (ca multi antrenori din liga 1)

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Zapada » 29 Noi 2008, 13:46

meci bun cu rezultat echitabil daca luam in calcul aspectul jocului, dar daca ne gandim ca am fost egalati din ofsai putem spune ca am pierdut 2 puncte

eu sunt multumit cu jocul echipei si chiar rezultatul, desi era frumos cu o victorie si terminam pe locul 3!
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 29 Noi 2008, 15:44

Dan scrie:Eu nu zic nimic de Napoli, cred ca e bun, cu adevarat bun in ceea ce priveste stiinta jocului. Am insa o mica indoiala daca se pricepe la jucatori, daca stie sa-i citeasca. Observ ca intre un pusti talentat, dar mai putin matur si unu matur, da fara pic de talent (Stoianof) il alege pe ultimul. Si ma surprinde asta cu atat mai mult cu cat cu totii observam ca Stoianof ala e prastie. Chiar si Napoli (sau Balaci, sau Miti) a observat anul trecut cand l-au trimis la Caracal. Cu atat mai mare e surprinderea mea ca insista sa-l bage, dar, ce-i drept, asa a facut si cu Saceanu anu trecut si apoi i-a dat papucii. Dar am incredere in Balaci, el n-are cum sa n-aiba ochi la jucatori. Cred ca e bine sa se ocupe el de transferuri, iar Napoli sa-i antreneze...
Cred ca asta a fost ultima sansa a lui Stoianof .. si cred ca era si a lui Dina daca nu marca . Din iarna probabil o sa vina 2 si o sa plece unu .. favorit fiind Stoianof . Altfel nu se explica :)(
Imagine

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady g » 29 Noi 2008, 15:54

Pacat..:un nemernic de arbitru ne-a rapit bucuria de a fi pe podium la jumatatea campionatului. blestemat sa fie. Echipa asta, vaslui mi-e printre cele mai nesuferite din Liga. Poate cine stie , Dumnezeu e cu noi si reusm, prin jocul rezultatelor sa ne clasam macar pe 4. Pana la urma conteaza clasamentul de la sfarsitul campionatului. Desi am pierdut total nemeritat 4 puncte si se anunta un retur pe viata si pe moarte pentru calificarea in UEFA.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Nea Marin » 29 Noi 2008, 17:15

Felicitari lui Napoli si jucatorilor in frunte cu Dorel, Mitchell si Gangioveanu si in afara de Stoianof!
Pacat de jocul f bun, dar sa fim si realisti: apararea la ofsaid e riscanta si tipica pt echipele slabe! Mai avem de crescut si la capitolul aparare, inclusiv cu 1-2 transferuri in viitorul apropiat.
Una peste alta, mergem spre bine. apld o:
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Pacala » 29 Noi 2008, 17:29

in ultimele minute ai nostri se retrag...daca si-ar perfectiona contraatacurile in aceasta perioada am marca multe goluri pe finaluri o:
Last edited by Pacala on 30 Noi 2008, 06:33, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2008, 05:05

meciul asta ne-a aratat din nou ca avem echipa, dar n-avem antrenor. Cand pierzi jocul in minutul 92 dupa ce ai jucat tot meciul bine, singurul vinovat este antrenorul. Introducerea lui Stoianof si cea a lui Barbu au fost total neinspirate, iar asta ne-a costat victoria. Nu inteleg de ce il tot tine pe Gaman rezerva, poate vrea sa-i taie elanul tineresc si sa-l rateze ca fotbalist. Ma dezamageste acest joc la offside care il practicam intr-o prostie continua. Cand vezi ca arbitrii sunt prosti si ne dezavantajeaza, atunci o lasi in [****] de treaba si practici o altfel de aparare, nu la offside tot timpul. Este un joc foarte riscant, un singur jucator sau arbitrul pot gresi, si totul se duce dracu....Vad ca lui napoli nu i-a intrat in minte lectia de la meciul cu otopeni, continua sa comita aceiasi greseala. A vazut ca si steaua era sa ne bata tot din offiside. Noi trebuie sa ne construim o tactica sa castige si impotriva arbitrajului daca vrem sa facem multi purici in liga lui mitica...

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Cosmin™ » 30 Noi 2008, 11:32

Daaaa avem super echipa :-D :)( . Pana sa vina Napoli am stat numai pe locul 1 si acum ne-a dus pe 4,5

Ai uitat cand te bateai la retrogradare cu lotul asta ? Daca erai pe locul 3 acum si nu te mai putea lua nimeni era bine ? La cate lucruri bune a facut pentru noi .. chiar daca mai si greseste .. n-ai cum sa spui ca nu avem antrenor . Inseamna ca nu te pricepi fara suparare . Sa nu uiti ca e antrenorul care l-a batut pe Dan Petrescu la el acasa ..care este poate cel mai bun antrenor in momentul asta din Romania :-)
Imagine

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de U » 30 Noi 2008, 12:37

@cos22min lasa bre ca atunci cand o sa inceapa returu toti o sa strigam :"sa vina cartu"! :laughing: sa avem un joc din ala super-ultra defensiv cum au jucat pandurii la galati!
daca ne apucam sa contestam antrenoru inseamna ca nu ne pricepem deloc la fotbal! poate imi arata si mie cineva un antrenor din prima liga ce reusea sa faca ce a facut napoli cu lotu asta!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 30 Noi 2008, 15:37

ady_azzuro scrie:meciul asta ne-a aratat din nou ca avem echipa, dar n-avem antrenor. Cand pierzi jocul in minutul 92 dupa ce ai jucat tot meciul bine, singurul vinovat este antrenorul. Introducerea lui Stoianof si cea a lui Barbu au fost total neinspirate, iar asta ne-a costat victoria. Nu inteleg de ce il tot tine pe Gaman rezerva, poate vrea sa-i taie elanul tineresc si sa-l rateze ca fotbalist. Ma dezamageste acest joc la offside care il practicam intr-o prostie continua. Cand vezi ca arbitrii sunt prosti si ne dezavantajeaza, atunci o lasi in [****] de treaba si practici o altfel de aparare, nu la offside tot timpul. Este un joc foarte riscant, un singur jucator sau arbitrul pot gresi, si totul se duce dracu....Vad ca lui napoli nu i-a intrat in minte lectia de la meciul cu otopeni, continua sa comita aceiasi greseala. A vazut ca si steaua era sa ne bata tot din offiside. Noi trebuie sa ne construim o tactica sa castige si impotriva arbitrajului daca vrem sa facem multi purici in liga lui mitica...
ady, cred ca gresesti. e un gol luat din cauza apararii, care l-au lasat pe ala sa traga, in loc sa-l blocheze, sa sara in fata mingii, orice numai sa nu traga ala. napoli nu e vinovat. daca te uiti la reluari, sunt vreo 2-3 in fata lu` tewanjera ala, si se uita la el cum trage.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de whiteLion » 30 Noi 2008, 17:14

U scrie:@cos22min lasa bre ca atunci cand o sa inceapa returu toti o sa strigam :"sa vina cartu"! :laughing: sa avem un joc din ala super-ultra defensiv cum au jucat pandurii la galati!
daca ne apucam sa contestam antrenoru inseamna ca nu ne pricepem deloc la fotbal! poate imi arata si mie cineva un antrenor din prima liga ce reusea sa faca ce a facut napoli cu lotu asta!
...nobody can do better than Nicolo..... o:
BRAVO tuturor, echipa antrenori
FORZA ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Închis