SC Vaslui - Univ. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui

Poll ended at 28 Noi 2008, 16:03

Luam 3 puncte
35
65%
Luam 1 punct
13
24%
Luam bataie
6
11%
 
Total votes: 54

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2008, 21:19

stuparu_alexandru scrie: ady, cred ca gresesti. e un gol luat din cauza apararii, care l-au lasat pe ala sa traga, in loc sa-l blocheze, sa sara in fata mingii, orice numai sa nu traga ala. napoli nu e vinovat. daca te uiti la reluari, sunt vreo 2-3 in fata lu` tewanjera ala, si se uita la el cum trage.
ai nostri au crezut ca se fluiera offside si de aia nu-l au mai atacat pe negru. era destul de clara pozitia de offside, mai ales ca erau 2 vasluieni acolo. Oricum, cand scoti 2 atacanti si bagi 2 fundasi, dai dovada de slabiciune si frica de rezultat. Noi trebuia sa tinem mingea cat mai departe de poarta noastra, nu sa-i invitam pe moldoveni sa ne atace in valuri. Mai mult ma doare ca am fost egalati in ultimele secunde. Am pierdut totul pe mana noastra si este frustrant..nu e prima si nici ultima oara cand pierdem asa, napoli ar trebui sa analizeze greselile din turul asta si sa faca altfel de schimbari atunci cand conducem. S-a dovedit ca in multe momente a facut niste schimbari total aiurea, si parca nu cunoaste jucatorii care ii are la dispozitie. Iar faze de genul ca napoli e cine stie ce antrenor, ma lasa rece. Pentru mine tot un amator din Italia e, intai sa demonstreze la finalul campionatului si sa aduca echipa in UEFA si dupa aia mai vorbim de adevaratele calitati ale italianului. Pana acum, in meciurile care au contat cel mai mult pentru noi cu sdr, a dezamagit. Am jucat cu frica si n-am reusit mare lucru desi adversarii nostri erau intr-o forma mai scazuta decat noi.
U scrie:poate imi arata si mie cineva un antrenor din prima liga ce reusea sa faca ce a facut napoli cu lotu asta!
Care lot vere? Vorbesti de parca am avea cel mai slab lot din liga 1. Uiti ca avem 7 din 11 jucatori convocati la echipe nationale? Sau vrei sa spui ca Napoli i-a facut fotbalisti pe Costea, Prepelita, Bornescu, Dorel sau Wobay? Ia compara lotul nostru cu cel al Urziceniului. Vrei sa spui ca ei au un lot mai tare decat al nostru? Parerea mea e ca avem un lot mai puternic decat al sdr-ului la un loc. Atat talent ca la Stiinta n-am mai vazut demult la o echipa romaneasca si e pacat sa fie irosit din cauza unor greseli copilaresti...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de alex.p » 30 Noi 2008, 21:23

ady_azzuro scrie:
stuparu_alexandru scrie: ady, cred ca gresesti. e un gol luat din cauza apararii, care l-au lasat pe ala sa traga, in loc sa-l blocheze, sa sara in fata mingii, orice numai sa nu traga ala. napoli nu e vinovat. daca te uiti la reluari, sunt vreo 2-3 in fata lu` tewanjera ala, si se uita la el cum trage.
ai nostri au crezut ca se fluiera offside si de aia nu-l au mai atacat pe negru. era destul de clara pozitia de offside, mai ales ca erau 2 vasluieni acolo. Oricum, cand scoti 2 atacanti si bagi 2 fundasi, dai dovada de slabiciune si frica de rezultat. Noi trebuia sa tinem mingea cat mai departe de poarta noastra, nu sa-i invitam pe moldoveni sa ne atace in valuri. Mai mult ma doare ca am fost egalati in ultimele secunde. Am pierdut totul pe mana noastra si este frustrant..nu e prima si nici ultima oara cand pierdem asa, napoli ar trebui sa analizeze greselile din turul asta si sa faca altfel de schimbari atunci cand conducem. S-a dovedit ca in multe momente a facut niste schimbari total aiurea, si parca nu cunoaste jucatorii care ii are la dispozitie. Iar faze de genul ca napoli e cine stie ce antrenor, ma lasa rece. Pentru mine tot un amator din Italia e, intai sa demonstreze la finalul campionatului si sa aduca echipa in UEFA si dupa aia mai vorbim de adevaratele calitati ale italianului. Pana acum, in meciurile care au contat cel mai mult pentru noi cu sdr, a dezamagit. Am jucat cu frica si n-am reusit mare lucru desi adversarii nostri erau intr-o forma mai scazuta decat noi.
Si atunci tu de ce nu astepti finalul campionatului ca sa il critici? A gresit probabil si ca l-a bagat pe Dina, si ca a facut tactica buna, si ca am dominat noi tactic jocul, nu?

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2008, 21:25

pentru ca un antrenor este criticat la momentul prezent si traieste din rezultate. Daca bateam ramaneam pe 3, asa coboram pe 5-6 si suntem o formatie de pluton. Dina in afara de gol a mai facut ceva?
cos22min scrie:Daaaa avem super echipa :-D :)( . Pana sa vina Napoli am stat numai pe locul 1 si acum ne-a dus pe 4,5

Ai uitat cand te bateai la retrogradare cu lotul asta ? Daca erai pe locul 3 acum si nu te mai putea lua nimeni era bine ? La cate lucruri bune a facut pentru noi .. chiar daca mai si greseste .. n-ai cum sa spui ca nu avem antrenor . Inseamna ca nu te pricepi fara suparare . Sa nu uiti ca e antrenorul care l-a batut pe Dan Petrescu la el acasa ..care este poate cel mai bun antrenor in momentul asta din Romania :-)
Intr-un meci nu demonstrezi nimic. Daca era mai bun decat petrescu, eram pe primul loc acum! petrescu a demonstrat ca are 2 clase peste napoli pentru ca a reusit cu un lot mult mai slab decat al nostru sa ajunga pe primul loc, in schimb, noi, avand cei mai selectionati jucatori la echipele nationale ne batem pentru locurile 5-6. Asa trebuie privite lucrurile...

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de mancini » 30 Noi 2008, 21:34

Universitatea Craiova a devenit o echipa de top,ce emite pretentii.Jucam cel mai frumos fotbal,avem cele mai multe ratari pe meci,surprindem atacul advers de cele mai multe ori in off side ,dupa ani si ani avem golaveraj pozitiv si doar aranjamentele culiselor a facut ca NOi sa nu fim acum acolo sus.Viitorul suna bine in asamblu.
Vicele a facut un gest de mare caracter.Il repeta pe cel facut in 2002 cu stiaua cand a pupat din Peluza Sud gheata lui Badita!E greu;sa avem rabdare si vom razbate.
Ne revedem la primavara>La Multi Ani fratilor si Sarbatori fericite!Traiasca ROMANIA MARE !(tara nu partidul)
steagucv steagucv steagucv steagucv steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

JustME

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de JustME » 30 Noi 2008, 21:35

azzuro vino tu antrenor ca esti cu 100 de clase peste Napoli :smoke:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2008, 21:37

eu castigam meciu de la vaslui ca nu-l bagam pe stoianof care aduce numai necazuri la echipa. :cool:

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2008, 22:08

asa e vere, napoli a inventat toti fotbalistii, probabil ca daca nu era el, Costea juca in divizia b la valcea, iar prepelita se intorcea la pitesti...e mesia al nostru, ar trebui sa-i facem o statuie in locul lui Oblemenco..

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Vraciul » 30 Noi 2008, 22:13

Bai azzuro ,frate ce de ineptii poti scoate din taste....tot am vrut sa scriu mai de mult...dar m-am abtinut.Nu mai vb frate de tactica ca n-ai nici o treaba...cum dracu poti sa zici ca e vina lu Napoli pt golul din min 92!?!?!?!La ce inimă mea va uitati bah la fotbal...mai bine uitati-va la patinaj artistic sau caiac canoe ca tot atat de mult intelegeti.
M-am saturat sa aud fel si fel de pareri ,ca Napoli a gresit cu aia,cu aialalta....pai cand astia de la Vaslui au decat o ocazie tot meciul ,poti sa mai zici ceva???Ce conteaza ca nea-m bagat cu curu-n poarta,i-am tinut departe de Borna....dar voi toti ati vazut ca ne-am retras,n-ati vazut ca aia au avut doar 1 O ocazie.
Si inca ceva,bine zicea T@v n-avem noi tusieri pt jocul la ofsaid care-l practicam.Cine zice ca jocul la ofsaid e al unei aparari slabe,ori n-a jucat fotbal niciodata ori nu are vreo treaba cu sportul asta.Pai ca sa iti iasa pasul la ofsaid ,trebe sa ai o COORDONARE PERFECTA INTRE 4(PATRU) OAMENI!!!!!
Nu te obosii sa-mi dai replica,am obosit eu sa-ti citesc toate ineptiile
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de alex.p » 30 Noi 2008, 22:18

Mai bine iti facem tie statuia, pentru ca ne luminezi. Intr-adevar Nicolo nu e antrenor, pentru ca daca stau sa ma gandesc cati jucatori aveam la nationala inainte si dupa ce a venit el, imi dau seama ca lucreaza gresit. Sa plece si sa vina Halagian in locul lui. Nu ar fi mai bine? Vorbim sa ne aflam in treaba.

Zici ca nu il bagai pe Stoianof in meciul asta? Tu ai fost langa ei in ultima saptamana sa ii vezi cum se pregatesc si care poate juca si care nu? Tu stii tactica folosita? Mai zi-mi si mie alt varf de forta pe care il avem noi in lot, in afara de Baird si Stoianof. Tu la 1-0 in ultimele 3-4 minute bagai varfuri pe teren? Jucai ofensiv? Normal sa bagi mijlocasi defensivi. Si Gaman, dar si Barbu pot juca si fundasi centrali, dar si mijlocasi defensivi. Si asta au jucat vineri.

Imi dau si [g] singur, pentru ca am intrat intr-o discutie penibila.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Noi 2008, 22:57

imi place cum ii tineti apararea unui amator din italia. :)( Va recomand sa mai urmariti o data caseta meciului Craiova-Pandurii, sa vedeti cat de usor poate fi pacalit un italian de un antrenor adevarat. :cool: Degeaba sta napoli langa jucatori la antrenamente daca nu intelege nimic din calitatile lor. Sunteti chiar naivi daca nu observati greselile tactice din meciurile cu otopeni, steaua, rapid si vaslui cand ne-am retras prea devreme si era s-o patim de fiecare data. In meciurile cu rapid si steaua au fost prea putine momentele in care am simtit ca o sa castigam. Mai mult am stat cu morcovul in fund sa nu luam bataie si am tratat acele meciuri tot ca o echipa mica desi noi avem alte aspiratii. La vaslui s-a demonstrat ca mai avem mult pana departe si ca la mentalitate suntem jos de tot...

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de Vraciul » 30 Noi 2008, 23:59

ady_azzuro scrie:imi place cum ii tineti apararea unui amator din italia. :)( Va recomand sa mai urmariti o data caseta meciului Craiova-Pandurii, sa vedeti cat de usor poate fi pacalit un italian de un antrenor adevarat. :cool: Degeaba sta napoli langa jucatori la antrenamente daca nu intelege nimic din calitatile lor. Sunteti chiar naivi daca nu observati greselile tactice din meciurile cu otopeni, steaua, rapid si vaslui cand ne-am retras prea devreme si era s-o patim de fiecare data. In meciurile cu rapid si steaua au fost prea putine momentele in care am simtit ca o sa castigam. Mai mult am stat cu morcovul in fund sa nu luam bataie si am tratat acele meciuri tot ca o echipa mica desi noi avem alte aspiratii. La vaslui s-a demonstrat ca mai avem mult pana departe si ca la mentalitate suntem jos de tot...
Ce sistem de joc am folosit ???Asa spre pura mea curiozitate....sa vad cat intelegi tu din fotbal....ca prea le stii pe toate.A si inca ceva...ce post a jucat Costea cu vaslui si Barboianu?
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de blue_lions » 01 Dec 2008, 01:08

ady_azzuro scrie:imi place cum ii tineti apararea unui amator din italia. :)( Va recomand sa mai urmariti o data caseta meciului Craiova-Pandurii, sa vedeti cat de usor poate fi pacalit un italian de un antrenor adevarat. :cool: Degeaba sta napoli langa jucatori la antrenamente daca nu intelege nimic din calitatile lor. Sunteti chiar naivi daca nu observati greselile tactice din meciurile cu otopeni, steaua, rapid si vaslui cand ne-am retras prea devreme si era s-o patim de fiecare data. In meciurile cu rapid si steaua au fost prea putine momentele in care am simtit ca o sa castigam. Mai mult am stat cu morcovul in fund sa nu luam bataie si am tratat acele meciuri tot ca o echipa mica desi noi avem alte aspiratii. La vaslui s-a demonstrat ca mai avem mult pana departe si ca la mentalitate suntem jos de tot...
Deja delirezi....vezi ca Ciombe cica vrea sa-si faca blog si are doar nevoie de cineva care sa stie sa scrie si care nu intelege fotbalul (de preferinta anti-mititelu/anti-napoli/anti-ceva). Naiv esti tu, daca nu observi ca omul asta implantat un sistem de joc UNIC la ora actuala in campionatul asta de [cenzurat]. Un sistem care pune majoritatea jucatorilor in valoare, in functie de calitatile fiecaruia. Greseste si el e normal, omul e la inceput de drum la fel ca echipa. Din retur jocul la offside va fi mai bine pus la punct, apararea mai eficienta, tusierii mai atenti (cand nu vin cu japca) s.a.m.d. Gangio juca la fel daca nu-l baga Napoli extrema avansata? Cine l-a pus pe Prepe in dreapta? GAMAN???? In ce sistem a dat Costea 15 goluri?

Aveam o parere buna despre tine, mereu aveai argumente destul de bune, dar observ ca esti obsedat cu un antrenor expirat, care la Galati ( da am vazut meciul) juca pe faza defensiva cu 8, chiar 9 JUCATORI ingramadati intre careul mic si 25-30 de metri. Dar joaca bine pe atac nu? Mingi degajate la intamplare, atacanti care cersesc mereu o lovitura libera, un 11m, un corner ca altfel nu se pot apropia de careul advers... daca asta inseamna fotbalul pt tine nici nu mai are rost sa discutam.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

F.L.O.R.I.N.
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 6
Membru din: 04 Dec 2006, 00:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de F.L.O.R.I.N. » 01 Dec 2008, 01:55

progresul in div B, dacia mioveni in div. B, ii va duce "sluga lui netoiu" si pe pandari in div B

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de marius1ka » 01 Dec 2008, 01:56

Imagine trageti voi concluzia

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: SC Vaslui - Univ. Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Dec 2008, 02:44

john100 scrie:
ady_azzuro scrie:imi place cum ii tineti apararea unui amator din italia. :)( Va recomand sa mai urmariti o data caseta meciului Craiova-Pandurii, sa vedeti cat de usor poate fi pacalit un italian de un antrenor adevarat. :cool: Degeaba sta napoli langa jucatori la antrenamente daca nu intelege nimic din calitatile lor. Sunteti chiar naivi daca nu observati greselile tactice din meciurile cu otopeni, steaua, rapid si vaslui cand ne-am retras prea devreme si era s-o patim de fiecare data. In meciurile cu rapid si steaua au fost prea putine momentele in care am simtit ca o sa castigam. Mai mult am stat cu morcovul in fund sa nu luam bataie si am tratat acele meciuri tot ca o echipa mica desi noi avem alte aspiratii. La vaslui s-a demonstrat ca mai avem mult pana departe si ca la mentalitate suntem jos de tot...
Ce sistem de joc am folosit ???Asa spre pura mea curiozitate....sa vad cat intelegi tu din fotbal....ca prea le stii pe toate.A si inca ceva...ce post a jucat Costea cu vaslui si Barboianu?
Ce legatura au intrebarile tale cu ce am scris eu mai sus, n-ai decat sa mori de curiozitate. Daca vrei sa inveti mai multe legate de jocul echipei, contacteaza-ma pe privat ca nu dau lectii gratis. :cool:
blue_lions scrie: Din retur jocul la offside va fi mai bine pus la punct, apararea mai eficienta, tusierii mai atenti (cand nu vin cu japca) s.a.m.d. Gangio juca la fel daca nu-l baga Napoli extrema avansata? Cine l-a pus pe Prepe in dreapta? GAMAN???? In ce sistem a dat Costea 15 goluri?

Aveam o parere buna despre tine, mereu aveai argumente destul de bune, dar observ ca esti obsedat cu un antrenor expirat, care la Galati ( da am vazut meciul) juca pe faza defensiva cu 8, chiar 9 JUCATORI ingramadati intre careul mic si 25-30 de metri. Dar joaca bine pe atac nu? Mingi degajate la intamplare, atacanti care cersesc mereu o lovitura libera, un 11m, un corner ca altfel nu se pot apropia de careul advers... daca asta inseamna fotbalul pt tine nici nu mai are rost sa discutam.
Ce optimist esti, de o data a coborat raiu pe pamant si jocul nostru la offside va fi perfect, apararea eficienta, tusieri atenti. Tu te gandesti de 2 ori inainte sa postezi pe forum? Sau postezi doar de dragul de ati creste numarul de mesaje...Gangio joaca la fel cum juca si cu Cioroianu cand am batut uta cu 2-1 atunci cand a debutat in prima divizie. Nu stiu daca memoria te ajuta in acest caz, dar la debutul lui in divizia A avea aceleasi calitati care le imbunatateste acum.
Prepelita era un jucator foarte bun si cand juca la arges, in atentia marilor echipe din liga. La noi s-a adaptat mai greu, dar usor, usor si-a dat drumul pentru ca tot lotul si-a dat drumul, nu numai un jucator anume! Normal ca aceasta echipa a avut nevoie de timp ca sa se afirme, dar sa pui toate meritele in carca lui napoli e o prostie...Nu zic ca n-a avut niciun merit, dar nu a fost un factor decisiv, dupa parerea mea. Raman la parerea ca se putea mai mult cu un alt antrenor profesionist gen Dan Petrescu, Sabau, Cartu. Pentru mine, napoli ramane doar un amator, pana la proba contrarie...
Cartu joaca la Pandurii cu ce are, si noua ne-a dat 4-1, asa ca ar treubi sa fim ultimii sa-i contestam valoarea. Daca ar fi antrenorul Stiintei, crezi ca ar juca la fel, avand in lot un Costea, un Wobay, adica 2 dintre cei mai buni jucatori de profil ofensiv din tara? Multi vorbesc despre fotbal, dar putini pricep, eu mi-am spus o simpla parerea, dar se pare ca daca un grup de oameni au o parere, celelalte opinii externe nu sunt acceptate. :cool:
Last edited by ady_azzuro on 01 Dec 2008, 02:47, edited 1 time in total.

Închis