[Amical] Universitatea - Amkar Perm

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

[Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de PocoLoco » 04 Feb 2009, 15:06

Primul amical din al doilea stagiu al Universitatii din Antalya, va avea loc joi, 5 februarie, ora 15.00, impotriva prim-divizionarei ruse Amkar Perm.

http://www.amkar.ru/

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de nr.zece » 04 Feb 2009, 15:19

in sfarsit
sper ca e reala stirea
nu sunt ei juventus sau fiorentina, dar sunt locul 4 din rusia
fara meciuri eram mancati in campionat
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de FanStiinta » 04 Feb 2009, 15:55

nr.zece scrie:in sfarsit
sper ca e reala stirea
nu sunt ei juventus sau fiorentina, dar sunt locul 4 din rusia
fara meciuri eram mancati in campionat
gata te linistisi? ce dracu ma mereu cautati nod in papura... era clar ca o sa joace cu cineva ca doar nu se duceau doar la plimbare acolo... avem noi o conducere slaba si uneori de [cenzurat] dar nu cred ca puteau fi chiar asa de incapabili sa nu poate sa aranjeze un amical

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de nr.zece » 04 Feb 2009, 16:11

FanStiinta scrie:
nr.zece scrie:in sfarsit
sper ca e reala stirea
nu sunt ei juventus sau fiorentina, dar sunt locul 4 din rusia
fara meciuri eram mancati in campionat
gata te linistisi? ce dracu ma mereu cautati nod in papura... era clar ca o sa joace cu cineva ca doar nu se duceau doar la plimbare acolo... avem noi o conducere slaba si uneori de [cenzurat] dar nu cred ca puteau fi chiar asa de incapabili sa nu poate sa aranjeze un amical
nu caut nod in papura, dar nu ma surprinde nimic la ei :)(
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2009, 16:11

e un adversar tare, sper sa gaseasca si altii pt amicale si sa nu se accidenteze nimeni
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de PocoLoco » 04 Feb 2009, 16:21

Pe site-ul oficial al rusilor cica scrie ca ei joaca maine cu Aalborg, din Danemarca... :o

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de nr.zece » 04 Feb 2009, 16:22

Oltenia scrie:Pe site-ul oficial al rusilor cica scrie ca ei joaca maine cu Aalborg, din Danemarca... :o
ba iar cauti nod in papura?
vedem maine ce jucatori baga in teren, poate nu e actualizat site-ul
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de PocoLoco » 04 Feb 2009, 16:35

http://amkar.ru/news/default.asp?id=2830&c=0

O parte din articol, tradusa cu Google Translate:

Reamintească faptul că, în plus faţă de exerciţii de instruire, liste de verificare amkarovtsy juca cinci meciuri: 5 şi 11 februarie, în daneză "Aalborg" şi "Randers", respectiv, la 7 februarie, cu echipa austriacă "Superfund Alta, 13 februarie rival roşu şi negru va Yaroslavl" Shinnik " 16 februarie - româneşte "Dinamo" din Bucuresti.

Sper sa nu jucam cu vreo echipa de rezerve sau tineret (si echipa a doua a rusilor este in Antalya), ca din cate mi-aduc aminte, unul din motivele pentru care s-a anulat cantonamentul din Italia a fost si lipsa adversarilor valorosi.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de stuparu_alexandru » 04 Feb 2009, 16:56

FanStiinta scrie:
nr.zece scrie:in sfarsit
sper ca e reala stirea
nu sunt ei juventus sau fiorentina, dar sunt locul 4 din rusia
fara meciuri eram mancati in campionat
gata te linistisi? ce dracu ma mereu cautati nod in papura... era clar ca o sa joace cu cineva ca doar nu se duceau doar la plimbare acolo... avem noi o conducere slaba si uneori de [cenzurat] dar nu cred ca puteau fi chiar asa de incapabili sa nu poate sa aranjeze un amical
la cat de incompetenti sunt astia de la craiova, nu cred ca mai mira pe nimeni nimic. daca au fost in stare ca un angajat al clubului sa ia bataie la bucuresti, ca se plimba cu autobuzu(masina de servici ?! ). lu` wobay n-au putut sa-i faca viza la timp (daca si anu` trecut ai avut problema asta, de ce dracu` n-o solutionezi mai repede ?! ).

asa ca ... nu-i mai critica tu pe aia care cauta "nod in papura" ca tot de la actiunile conducatorilor clubului ni se trage aceasta nesiguranta.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de nr.zece » 04 Feb 2009, 17:04

eu nu am vrut sa ii raspund asa, dar este foarte adevarat ce spui
daca o ziceam eu spunea ca am eu ceva cu miti, papa sau obama si sunt carcotas
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de Pacala » 04 Feb 2009, 17:45

de data asta, Mititelu nu are scuze. Persoanele din club care s-au ocupat de aceste probleme nu si-au facut bine treaba si el i-a pus acolo. Nu e posibil sa repeti greseala de anul trecut cu Wobay. Ce s-a intimplat anul trecut trebuia sa le fie o lectie. Stiau ca intimpina greutati cu viza pt Wobay si nu si-au luat masuri din timp.Si alte echipe au africani, costaricani etc in loturi si n-au avut probleme pe la ambasade.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de marius1ka » 04 Feb 2009, 17:47

hai ma ce naiba o luam pe aratura :hmm , ce ziceti ii batem maine :-? eu zic ca de la 2 goluri in sus :D :up: shit

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de PocoLoco » 04 Feb 2009, 18:37

Pacala scrie:de data asta, Mititelu nu are scuze. Persoanele din club care s-au ocupat de aceste probleme nu si-au facut bine treaba si el i-a pus acolo. Nu e posibil sa repeti greseala de anul trecut cu Wobay. Ce s-a intimplat anul trecut trebuia sa le fie o lectie. Stiau ca intimpina greutati cu viza pt Wobay si nu si-au luat masuri din timp.Si alte echipe au africani, costaricani etc in loturi si n-au avut probleme pe la ambasade.
Si pun pariu ca daca la anu' avem din nou cantonament in Turcia, Wobay iar nu primeste viza la timp... :-)

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de u2blue » 04 Feb 2009, 18:37

Ete ici de pe google pa ruski -> en francais. Linistit?

---------------------------------------------------------------------------------------------------

«Amkar»: roque - au lieu de «Aalborg» et «Superfunda Alta" - "et Universityatya Lech"

Завтра, 5 февраля, основной состав Клуба проведет в Белеке – месте проживания амкаровцев на втором учебно-тренировочном сборе – шестой в нынешнем межсезонье контрольный матч. Demain, Février 5, la structure fondamentale du Club tiendra à Belek - amkarovtsev résidence de la deuxième collecte de formateur - la sixième cette saison, le contrôle du match. Изначально планировалось, что соперником станет датский "Ольборг", однако спарринг-партнер поменялся: красно-черные сыграют с румынской "Университятей" из Крайовы. Initialement prévu pour rivaliser avec les danois d'Aalborg », mais le partenaire a changé: le rouge-noir à jouer dans le roumain" Universityatey de Craiova. Встреча начнется в 18 часов. La réunion débutera à 18 heures. Кроме того, вместо австрийской команды "Суперфунд Альтах", товарищеский поединок с которой был намечен на 7 февраля, подопечные Димитара Димитрова в этот же день выйдут на поле против польского "Леха" из Познани. En outre, au lieu de l'équipe autrichienne "Superfund Alta" match amical qui était prévue pour le 7 Février, les pupilles Dimitar Dimitrov, le même jour, sera sur le terrain contre les Polonais "Lech" de Poznan.
04.02.2009 20:21:00 04.02.2009 20:21:00
Все новости Toutes les actualités

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Amical] Universitatea - Amkar Perm

Mesaj de blue_lions » 04 Feb 2009, 21:16

Oltenia scrie:
Pacala scrie:de data asta, Mititelu nu are scuze. Persoanele din club care s-au ocupat de aceste probleme nu si-au facut bine treaba si el i-a pus acolo. Nu e posibil sa repeti greseala de anul trecut cu Wobay. Ce s-a intimplat anul trecut trebuia sa le fie o lectie. Stiau ca intimpina greutati cu viza pt Wobay si nu si-au luat masuri din timp.Si alte echipe au africani, costaricani etc in loturi si n-au avut probleme pe la ambasade.
Si pun pariu ca daca la anu' avem din nou cantonament in Turcia, Wobay iar nu primeste viza la timp... :-)
Problema cu Wobay e ca a jucat/locuit in Cipru, nu ca e african.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Închis