[Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Moderator: grup_moderatori

Ce credeti se joaca ?

1. Da
17
63%
2. Nu
10
37%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: [Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Mesaj de wb_lion » 20 Feb 2009, 09:18

Oltenia scrie:
wb_lion scrie:
Oltenia scrie:Da, pacat ca n-au putut vorbi cu vremea sa nu mai ninga... Pff!
Nu , dimpotriva chiar trebuie apreciat profesionalismul conducerii noastre care se chinuie de 1 saptamana sa aranjeze un amical , aducandu-ne pe unii dintre noi - vorba celui de mai sus - sa mergem la stadion sa ne spune portaru ca s-a anulat meciul sau sa gasim meciul spre sfarsit . Da.. "greseala" mea :)-
Parca aveam super - teren acum amana meciul pentru ca 1. Se strica gazonu ? :o 2. La ora 18 oricum nu ar fii venit multa lume ? .. Sa fim seriosi !
Prietene, s-au amanat etape de campionat si meciuri de cupe europene din cauza vremii, si noi facem atata caz pt un amical!?
Da-o dracu de treaba, cand e de criticat nu zice nimeni sa nu criticam, dar acum nici din orice [cenzurat] sa sarim la gatu' conducerii.
Da ! De acord , s-au AMANAT meciuri , dar inainte de a se amana nu au fost luate 'spe mii de decizii .. ba mutam meciu ba il amanam ba il anulam . Si daca observi cum este scris pe editie , ti-ai da seama ca asta nu este nici macar decizia finala "Ramaneti pe editie.ro pentru a afla dacă se va juca meciul!" :o .. aa si mai apoi vine cover'ul in care ne arata cum arata stadionul nostru .. plin de zapada ... asa nu ia nimeni in lopata -banuiesc k avem oameni angajati la club care dau si cu lopata nu ? (sau tot miti face si asta?) - sa dea zapada de pe teren .Ei ne arata poze .

LiviuB

Re: [Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Mesaj de LiviuB » 20 Feb 2009, 09:36

Prietene, si daca terenul ar fi curatat de zapada, tot ar fi moale, greu, cu risc f mare de accidentari - cred ca nu ne dorim asta cu o saptamana inainte de debut. Ce draq o tot tinem ca o moara ruginita, uita-te pe geam, vezi cum e vremea si apoi comentam, ca altfel e usor de dat cu parul.
apoi daca te apuci sa dai zapada la o parte poti foarte usor sa distrugi gazonul.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Mesaj de PocoLoco » 20 Feb 2009, 10:54

ady_azzuro scrie:nu e vorba numai de amicalul asta, e vorba si de alte amicale din perioada de pregatire cu echipe puternice. daca mai punem la socoteala si schimbarea turneului din italia, amanarea vizei lui wobay si alte chestii ne dam seama ca e o legatura intre aceste evenimente si vinovatul e usor de gasit...
Pai in legatura cu cantonamentele si viza lui Wobay cred ca a fost toata lumea de acord ca au gresit, dar acum nu trebuie sa le punem si nedisputarea amicalului asta in spate. Orice echipa ar fi fost in locul nostru ar fi procedat, probabil, la fel.
Uita-te ca nu sunem singura echipa din Romania care acuza starea proasta a terenurilor dupa ninsorile astea. Si echipele din Bucuresti si Cluju' si Timisoara sunt in aceeasi situatie. Unii cer chiar amanarea inceperii returului.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Mesaj de manex » 20 Feb 2009, 13:50

nu cred ca de aia nu au dat ei zapada la o parte de pe teren, ci, dind-o ar fi fost foarte moale si se strica f usor. una e sa se strice in campionat, alta e intr-un amical. si la fel cred ca e situatia si pe "petre deselnicu". ar fi distrus poate un teren pentru un meci amical. lasa, ca joaca intre ei pe sintetic si au rezolvat problema antrenamentului.
cit de spre faptul ca nu au avut amicale precum dinamo si cfr...stai sa ii vedem in oficiale cum vor fi de obositi. va aduceti aminte ca si noi acum 2 sezoane, parca, jucam amicale din 3 in 3 zile si dupa aia....toata lumea zicea ca au fost super obositi in timpul meciului. am incredere in decizia lui napoli de a juca doar 3 amicale per stagiu de pregatire.
Am zis!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: [Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Mesaj de Pacala » 20 Feb 2009, 18:08

gata cu amicalele sa trecem la meciurile oficiale, vinerea viitoare avem meci important, daca luam 3 puncte vor avea moral bun, incredere... o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Thunder

Re: [Amical] Universitatea Craiova - International Pitesti

Mesaj de Thunder » 21 Feb 2009, 07:35

io cred ca mititelu n`a vrut sa se joace meciul asta pe oblemenco, si asta din cauza ninsorii, probabil ca inainte sa ninga a vrut...
motivul e simplu, terenul de pe oblemenco e mult mai prost decat cel de pe deselnicu, asta din simplul motiv ca cel de pe deselnicu a fost gata inainte de iarna, iarna in care a nins, si s`a dezvoltat natural, iar acum e foarte bun, pe cand terenul de pe oblemenco a fost terminat chiar in timpul caniculei si stiti bine ce iarba galbena era pe el... iar acum cu zapada asta, numai bine se va intari si el, iarba va creste mai sanatos, nu se va mai distruge asa usor (nu`sh daca mai tineti minte ultimele meciuri din campionat, da deja se cam stricase...)

una peste alta, e bine ca nu se mai joaca... cat despre amicale, sa fim seriosi, in vara cu ce mari echipe ale europei am jucat ? tot cu nababi d`aia veniti dupa al 2lea servici, si nu cred ca ne`am descurcat prea rau in campionat... so have a litle faith, will ye ? :cool:

Închis