U Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu vampirii?

Poll ended at 06 Mar 2009, 21:49

Ii lasam fara dinti
39
89%
Una mie, una tie
2
5%
Ne beau sangele
3
7%
 
Total votes: 44

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de alex.p » 11 Mar 2009, 20:47

T@V scrie:Nu stiu de ce va incapatanati voi sa spuneti ca Dina e praf. Din contra, io chiar l-am vazut sa aiba acel Killer Instinct necesar unui atacant veritabil, poate chiar mai mare decat la Costea. Problema lui e ca ajunge foarte rar in pozitii de executie! Si aici nu cred ca e numai problema lui! E si problema celui care il pune sa joace, si unde-l pune sa joace. Sa nu uitam ca Dina a fost 99% din cazuri pus sa joace pe postul inventat de Napoli (sau de ochelarist) pentru febletea lui Ajica - Baird. Oaia noastra nebuna nu se pricepea decat sa alerge si sa haituiasca adversarii, sa-i incurce si sa-i faulteze. Altceva in joc el nu se vedea. Si Dina, da, trebuie s-o recunosc, n-are rautatea si nici ambitia cangurului. El trebuie sa primeasca pase, nu sa le ofere. Si mai e si incertitudinea asta in care a fost bagat. Ba joaca un meci titular, ba apoi sta 3 pe banca si poate mai prinde cate 10-15 minute... Plus ca noi n-avem inca pasatorul ala. Tot Costea ramane omul cu pasa, tot el parca l-a deschis pe Craciun, numai ca s-a pierdut copilul cand s-a vazut la 0-0 singur cu portarul... Daca era Dina acolo, io zic ca vorbeam de 3 puncte acum pentru noi. Si deja mor fratilor un pic cate un pic cand va aud cu expresii: Costea/Dina e un nesimtit, sunt prea vedete, si-au luat lumea in cap, li s-a urcat nationala la cap, etc. Da ce-ati vrea sa faca fratilor, sa are tot terenul ca Banel?? Si inca o chestie. Mai vin si atacantii nostri in aparare, nu-i bai. Dar doar in conditiile in care echipa aia adversa avanseaza cu toate liniile. Pai daca Bistrita a tinut in permanenta 6 jucatori in terenul propriu, Costea dupa cine vroiati sa alerge, dupa Zaharia? :mincinos

Io nu stiu de ce va mai faceti multi calcule de Uefa, pentru ca nu o sa le prindem. Mititelu e prea prost (desi a incercat sa se dea si el cu pestii aia mari pe aratura, insa lumea selecta a Miticilor l-a citit din prima, si tot prostul satului o sa ramana) si echipa va fi tot timpul faultata la momentul potrivit de un arbitras, de ajuns incat sa ne bata si niste desculti ca plaiesii.
Iar daca totusi o sa prindem uefa, si nici atunci nu o sa transfere Mititelu sa intareasca echipa, atunci da, o sa-l acuz si io de rea vointa. Ca de prostie il acuz de mult.
apld apld apld apld Uite ca nu sunt singurul nebun care il considera pe Dina atacant.

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 11 Mar 2009, 20:59

si eu consider ca are un potential urias dar la ocazia pe care a avut-o n-avea voie sa rateze.

FreakBoy

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FreakBoy » 11 Mar 2009, 21:14

eu chiar ii gasesc si scuza ptr sambata... de cand nu o mai fi jucat Dina la "miuta", varf impins?

ozzy

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ozzy » 12 Mar 2009, 07:56

Dar n-avem absolut nimic cu Dina, e singurul atacant din Romania care e un pericol constant pentru ambele porti. :-D

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de nr.zece » 12 Mar 2009, 08:58

"ambele porti" pentru ca se schimba terenul la pauza nu ca ar fi un pericol pentru poarta adversa si cea proprie
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de wb_lion » 12 Mar 2009, 10:33

nr.zece scrie:"ambele porti" pentru ca se schimba terenul la pauza nu ca ar fi un pericol pentru poarta adversa si cea proprie
da.. reuseste sa faca meciuri constante :!:

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Perspico » 13 Mar 2009, 19:05

alex.p scrie:
T@V scrie:Nu stiu de ce va incapatanati voi sa spuneti ca Dina e praf. Din contra, io chiar l-am vazut sa aiba acel Killer Instinct necesar unui atacant veritabil
apld apld apld apld Uite ca nu sunt singurul nebun care il considera pe Dina atacant.
Asta ar trebui sa te ingrijoreze nu sa te linisteasca. Dupa democratie originala, economie de piata originala, trebuia sa vina si Dina --atacantul original cu cele mai tehnice autogoluri. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Perspico » 13 Mar 2009, 19:16

Sergyu_costea scrie:Sincer tu poti respecta o parere ? Adica sa respecti insemnand fara sa incepi sa faci misto imediat , cu glumele tale penibile. Spune-ti frate oful , dar lasa-i si pe altii , nu ii lua la misto ca esti tu smecher. :smoke:
Sergyule, sincer, imi e greu sa iau in serios parerile tale, daramite sa le mai si respect. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de alex.p » 14 Mar 2009, 10:13

Perspico scrie:
alex.p scrie:
T@V scrie:Nu stiu de ce va incapatanati voi sa spuneti ca Dina e praf. Din contra, io chiar l-am vazut sa aiba acel Killer Instinct necesar unui atacant veritabil
apld apld apld apld Uite ca nu sunt singurul nebun care il considera pe Dina atacant.
Asta ar trebui sa te ingrijoreze nu sa te linisteasca. Dupa democratie originala, economie de piata originala, trebuia sa vina si Dina --atacantul original cu cele mai tehnice autogoluri. :cool:
Acum chiar ca sunt linistit. :-)

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Dany » 14 Mar 2009, 16:51

Bistrita echipa pacii
ia bataie acasa iarasi
doar noi nu am fost in stare sa o batem
pacat!
eram in fata acolo si speram la mai mult
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

iuli

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 14 Mar 2009, 18:12

au jucat la fel ca si cu noi,doar ca Vasluiul joaca mereu in 12.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 14 Mar 2009, 23:48

si fata de noi au si niste atacanti de valoare.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de _T@V_ » 15 Mar 2009, 08:55

Cand o sa primim si noi penaltyuri d'astea o sa castigam si noi in deplasare. Niste nenorociti toti. Cu noi Ciuca si-a dat viata pe teren, a facut meciul vietii lui. Si ieri a dat pe linga minge la golul 2 al plaiesilor, ca sa elimine presiunea ultimilor minute, ca poate egalau....
Si m-am uitat si la golul oilor. Blat si ala. Au un jucator iesenii care in loc sa atace mingea in careu, cand vine pasa de la Ogararu face pasul inapoi, sa nu cumva sa ajunga la mingea care se ducea spre Stancu.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ady_azzuro » 15 Mar 2009, 10:06

in loc sa ne lamentam la infinit de blaturile si greselile de arbitraj, mai bine ne-am vedea de ograda noastra, ca singurele lucruri care se pot schimba sunt calitatea jocului nostru si transferurile. Craiova-Maxima a reusit sa se impuna impotriva mafiei din campionatul romanesc doar prin valoarea net superioara fata de celelalte echipe, asta ar trebui sa fie si drumul nostru.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Perspico » 15 Mar 2009, 11:34

Au ajuns unii care ne vedeau din iarna in UEFA sa planga ca nu face Bistrita si cu noi blaturi. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis