U Craiova - Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu vampirii?

Poll ended at 06 Mar 2009, 21:49

Ii lasam fara dinti
39
89%
Una mie, una tie
2
5%
Ne beau sangele
3
7%
 
Total votes: 44

Thunder

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Thunder » 09 Mar 2009, 16:22

vorbesti de maldarasanu ala care a jucat vreo 15 meciuri prin cupa uefa ? :cool: lotu brasovului nu e peste noi, da nici cum visezi tu cu 3 clase sub noi... au un lot destul de bun... te`ai gandit vreodata ca poate napoli il tine pe soava in teren pt ca ii este impus ? si apropo, vezi ca trebuia sa fim pe 3, inainte de inceperea returului, si asta tot din cauza lu napoli... io`n locu tau m`as gandi mai bine cand vorbesc despre antrenori...
ca tot ziceai de jucatori, maldarasanu e peste orice mijlocas de la noi, chiar si peste dorel stoica !
si mai e ala, ilyes, care la fel, e cel mai bun jucator din lotul lor, si cred ca ar fi si cel mai bun de la noi...

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Zapada » 09 Mar 2009, 18:13

echipa noastra nu a jucat cu ambitie si de aceea si rezultate mai slabe ( am avut si ghinion)

in ultimele 4-5 etape din tur si la inceputul returului, echipa noastra nu mai joaca cu ambitia de invingator.
Probabil ca de la declaratiile lui Balaci ca echipa sa joace de placere a influentat echipa si fotbalistii joace doar de placerea jocului fara sa aiba ambitia ca trebiuie sa se daruiasca pe teren ca sa castige

sper ca cineva trebuie sa le insufle si daruirea si mai ales placerea de a castiga meciurile nu numai de a juca
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cl4udiu » 09 Mar 2009, 18:45

napoli cu lotul asta al nostru care nu e nici pe departe de primele 6 , ne-a dus la 1 punct de locul 3 la sfarsitul turului si noi fata de celelalte echipe cu pretentii de cupa uefa am fost si dezavantajati de arbitraj si egalati prin minutul 90 si batuti dupa ce am dat golul de 1-0 in minutul 82

lucescu cunoaste de 10 ori mai bine fotbalul romanesc , plus ca il sfatuieste tas'o destul de des si jucatorii aia pe care ii are (maldarasanu , buga , ilyes , coman ) au jucat un sfert de finala in uefa impreuna cu el + un catalin munteanu care a jucat foarte mult prin spania si sa nu-l omitem nici dinu gheorghe

iar la noi cei mai experimentati jucatori au 2 sezoane il prima liga

edit : zaharia e la bistrita :)(
Last edited by Cl4udiu on 09 Mar 2009, 18:52, edited 1 time in total.
Imagine

conStiinta

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de conStiinta » 09 Mar 2009, 18:48

care zaharia,mah? tu nu ai vazut meciul nostru cu bistrita? :)( :)( :)(

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de Cl4udiu » 09 Mar 2009, 18:50

din peluza si inghetat de frig in afara de ciuca si sinmartean ala nu am cunoscut nici un jucator de cap de-al lor :)-

brosovu il are pe hadngy ala .... de aia m-am mirat eu ca nu l-am vazut pe zaharel in meciul cu steaua :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Imagine

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 09 Mar 2009, 23:22

Cristi Minculescu
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

FreakBoy

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de FreakBoy » 09 Mar 2009, 23:24

felicitari...
din pacate, ati ramas ultimii care tin steagul sus... "din ce in ce mai sus" (imi place jocul de cuvinte doar) ucv

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 09 Mar 2009, 23:25

Sezione Ultra'
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 09 Mar 2009, 23:33

Sezione Ultra'
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 09 Mar 2009, 23:42

T2
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

ozzy

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ozzy » 10 Mar 2009, 08:18

SLH scrie:Cristi Minculescu
Foarte frumos apld apld apld

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2009, 09:24

eu nu sunt de acord cu ideea ca avem un lot slab, copiii au crescut mult (acum un an, da se putea vorbi de asta). Acum 2 luni ne plangeam ca ne pleaca jumatate de echipa la nationala mare si la cea de tineret. Ideea e ca trebuie sa fim mai eficienti si sa fim mai concentrati in momentele cheie ale jocurilor. Si Napoli aici trebuie sa intervina.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de U » 10 Mar 2009, 11:55

Livius scrie:eu nu sunt de acord cu ideea ca avem un lot slab, copiii au crescut mult (acum un an, da se putea vorbi de asta). Acum 2 luni ne plangeam ca ne pleaca jumatate de echipa la nationala mare si la cea de tineret. Ideea e ca trebuie sa fim mai eficienti si sa fim mai concentrati in momentele cheie ale jocurilor. Si Napoli aici trebuie sa intervina.
care copii? dorel e copil? bornescu,rose,mitchell sau baird sunt copii? gata s-a terminat cu faza asta a copilariei, sunt jucatori maturi si trebuie sa confirme! nu au varsta lui gangio,lung jr sau craciun sunt trecuti bine de 20 de ani. pentru ce ia salariile alea ? sa termine pe locu 8-9? pai mai bine jucam cu aia de la primavara ca macar aia cresc ! costea in loc sa-si imbunatateasca jocul face exact invers. in loc sa intre la combinatii el devine din ce in ce mai egoist. daca vrem sa nu vedem ca nu formeaza o echipa in adevaratul sens al cuvantului inseamna ca avem probleme mari!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

LiviuB

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de LiviuB » 10 Mar 2009, 12:06

eu ma refeream la Gaman, Gangioveanu, Barboianu, care acum un an aveau putine meciuri in prima liga si care acum reprezinta un grup important pt echipa. Si Costea ar fi trebuit sa creasca in joc.
apoi, una este sa nu ai lot si alta este sa nu ai echipa - eu am scris ca lot, sau ma rog, 13-14 jucatori avem pe care sa ne putem baza, citeste mai atent. La noi problema este de mentalitate, de vointa, de concentrare, nu de valoare. De exemplu Urziceniul are un lot sub noi (parerea mea) dar prin vointa, prin lupta si organizare ajung sa se lupte pt primele locuri.

ozzy

Re: U Craiova - Gloria Bistrita

Mesaj de ozzy » 10 Mar 2009, 12:40

Din pacate, selectionarea sau neselectionarea la nationala Romaniei nu mai este de mult un etalon al valorii fotbalistului.

Oricum, ca valoare a lotului suntem sub sdr, CFR Cluj, Poli Timisoara, FC Brasov si Unirea Urziceni, deci cam ocupam locul pe care il meritam

Închis