Farul Constanta - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Constanta?

Poll ended at 14 Mar 2009, 23:00

Batem
21
35%
Egal
16
27%
Pierdem
23
38%
 
Total votes: 60

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de manex » 15 Mar 2009, 23:27

corect. piturca isi joaca acum ultima carte. eu as merge cu dorel si goian sau dorel si gaman titulari in nationala la meciul urmator
Am zis!!

LiviuB

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2009, 23:30

in primele etape din retur ne-a lipsit doar golul. Totusi in meciul asta am facut cateva erori care puteau sa ne coste. Dupa pauza Soava s-a descurcat mai bine. Jucatorul meciului Dananae, apropo claudiule, vezi ca Dana i-a pus-o pe cap lui Costea in debutul reprizei a doua, nu te mai grabi.
ps - Dorel a gafat-o pe aia din finalul primei reprize, daca nu calca ala pe minge...
ps 2 - ce imi place e faptul ca jucam fotbal, spre deosebire de multe echipe mult prea laudate din prima parte a clasamentului.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de nr.zece » 15 Mar 2009, 23:36

impresia artistica nu se puncteaza in clasament, sunt sigur ca ai mai auzit asta
ce conteaza ca steaua nu joaca nimic si a facut si aranjament cu iasiul? tot in fata noastra este
daca jucam urat si castigam primele 2 meciuri cu 1-0 eram in al noua-lea cer acum
daca ne pastram calmul cu cfr putem castiga, sunt macinati de scandaluri si accidentari
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

LiviuB

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 15 Mar 2009, 23:43

corect cu impresia artistica, dar tu ai zis ca nu am jucat fotbal cu iasiul si cu bistrita. Iar eu nu sunt de acord cu asta, iar la faza ca jucatul urat.... iti merge o etapa, doua, dar nu poate merge la nesfarsit (asta daca nu alearga valizele mai tare ca jucatorii). De asta cand joci fotbal trebuie sa apara si rezultatele.

Bobo
membru
membru
Mesaje: 139
Membru din: 31 Mai 2007, 17:22

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de Bobo » 15 Mar 2009, 23:46

Bravo baieti ! Se poate !

Mi-a palcut mult cum a jucat M. Costea .
I love "U"

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de 1948 » 16 Mar 2009, 00:13

stuparu_alexandru scrie:
WhiteBlue4Ever scrie:singurul punct negativ care il vad la echipa este ca orice faza fixa a adversarilor e ocazie de gol
corect. am aceeasi parere
dap cam asa este ...stam cam prost la fazele fixe

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Mar 2009, 00:35

ma tot uit la faza golului 3 si asa cum mi s-a parut in timpul jocului Uby nu a participat la "gramada" bucuriei... Cred ca totusi se intampla ceva cu el, chiar imi pare rau si sper sa nu fie probleme serioase...

Tot la aceeasi faza, am vazut insa si modul in care s-a manifestat Borna, sincer ma unge pe suflet un astfel de gest...

Revedeti si voi faza si poate aveti alte pareri, dar eu asa inteleg...

Referitor la meciul in sine: Spunea cineva pe topicul deschis de mine despre UEFA, ca sunt prea visator (Perspico), iar altcineva (Livius)ca sunt optimist intr-un moment plin de pesimism.

Da , sunt optimist pentru ca stiu ca se poate, si se pare ca azi a fost un exemplu ca putem...

Bravo baieti ! Bravo Nicolo!

Si...Bravo Mighty ! o: :)( se pare ca ai avut dreptate cu Mihai Costea ! Acum astept reactiile din partea lui Perspico si altii :)-
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de whiteLion » 16 Mar 2009, 01:05

.... senza parole........
FORZA ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Mar 2009, 01:08

Sorry ca postez consecutiv da' vazui stirea asta in gsp :
"De şapte etape nu cîştigaţi, în UEFA cum vă calificaţi?", a fost mesajul afişat de galeria alb-albastră în debut de partidă. Interesant este că ultima victorie a Craiovei în Liga I datează de acum 5 etape, şi nu de acum 7 runde, cum au scris suporterii. În etapa a 14-a, Ştiinţa s-a impus la Buzău, scor 2-0."

Acum nu stiu darr parca nu prea era momentul sa afiseze asta...sunt curios la sfarsitul meciului ala de-a fost cu ideea ce o fi zis...

dar fara spectatori cate etape am jucat, sau pe alte stadioane, din cauza greselilor unor asa-zisi suporteri...

eu as intreba la randul meu astfel de suporteri: Cu mentalitatea asta de ...., in UEFA vreti sa va calificati? Cand injurati din min 1 proprii jucatori ?!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de whiteLion » 16 Mar 2009, 01:16

sorialis scrie:Sorry ca postez consecutiv da' vazui stirea asta in gsp :
"De şapte etape nu cîştigaţi, în UEFA cum vă calificaţi?", a fost mesajul afişat de galeria alb-albastră în debut de partidă. Interesant este că ultima victorie a Craiovei în Liga I datează de acum 5 etape, şi nu de acum 7 runde, cum au scris suporterii. În etapa a 14-a, Ştiinţa s-a impus la Buzău, scor 2-0."

Acum nu stiu darr parca nu prea era momentul sa afiseze asta...sunt curios la sfarsitul meciului ala de-a fost cu ideea ce o fi zis...

dar fara spectatori cate etape am jucat, sau pe alte stadioane, din cauza greselilor unor asa-zisi suporteri...

eu as intreba la randul meu astfel de suporteri: Cu mentalitatea asta de ...., in UEFA vreti sa va calificati? Cand injurati din min 1 proprii jucatori ?!
am inteles ideea o: .... dar nu toti..... fidelii se tin pe pozitii ucv
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de sorialis » 16 Mar 2009, 01:22

whiteLion scrie:
sorialis scrie:Sorry ca postez consecutiv da' vazui stirea asta in gsp :
"De şapte etape nu cîştigaţi, în UEFA cum vă calificaţi?", a fost mesajul afişat de galeria alb-albastră în debut de partidă. Interesant este că ultima victorie a Craiovei în Liga I datează de acum 5 etape, şi nu de acum 7 runde, cum au scris suporterii. În etapa a 14-a, Ştiinţa s-a impus la Buzău, scor 2-0."

Acum nu stiu darr parca nu prea era momentul sa afiseze asta...sunt curios la sfarsitul meciului ala de-a fost cu ideea ce o fi zis...

dar fara spectatori cate etape am jucat, sau pe alte stadioane, din cauza greselilor unor asa-zisi suporteri...

eu as intreba la randul meu astfel de suporteri: Cu mentalitatea asta de ...., in UEFA vreti sa va calificati? Cand injurati din min 1 proprii jucatori ?!
am inteles ideea o: .... dar nu toti..... fidelii se tin pe pozitii ucv
o: ai dreptate de-asta am si mentionat "unii"...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

BALLY

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de BALLY » 16 Mar 2009, 01:26

victorie importanta. ma bucura intrarea in sut a lui f. costea.
testul maturitatii va fi meciul cu cfr.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de blue_lions » 16 Mar 2009, 04:51

Cateva chestii...

1. Am remarcat si eu ca Wobay parca e mai izolat de ce vreme in stilul de joc dar si in felul de a se bucura dupa golurile de azi. Sper ca dupa o serie de 3-4 rezultate pozitive sa se bucure la fel ca Bornescu sau Rose. Dupa pauza am mai spus-o, cred ca Nicolo le-a spus (Uby si Florin) sa dea drumul la minge si sa lase conflictele personale dar trebuie totusi rezolvata problema.

2. Soava, paralel din nou in prima repriza, iar in a 2-a a facut cateva interceptii dar ma omoara pur si simplu cand vad cu ce usurinta greseste prima pasa, care in 90% din cazuri ii pune pe adversari direct pe contra-atac. Trebuie facut ceva pe partea stanga, observ ca este al doilea meci in care adversarii concentreaza atacurile pe aceasta parte.

3. Exista e relatie de joc destul de interesanta intre fratii Costea, care cred ca va creste de la meci la meci. Dina = rezerva de lux.

4. Mesajul galeriei a fost ok, trebuie sa simta si jucatorii o presiune din partea suporterilor ( vedeti la Dinamo ce se intampla) , iar pe parcursul meciului au incurajat echipa tot timpul, felicitari ucv

5. Sper sa fie stadionul plin cu CFR si sa mai faca si Miti niste reduceri de ziua lui :)(
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 16 Mar 2009, 07:10

sorialis scrie:Sorry ca postez consecutiv da' vazui stirea asta in gsp :
"De şapte etape nu cîştigaţi, în UEFA cum vă calificaţi?", a fost mesajul afişat de galeria alb-albastră în debut de partidă. Interesant este că ultima victorie a Craiovei în Liga I datează de acum 5 etape, şi nu de acum 7 runde, cum au scris suporterii. În etapa a 14-a, Ştiinţa s-a impus la Buzău, scor 2-0."

Acum nu stiu darr parca nu prea era momentul sa afiseze asta...sunt curios la sfarsitul meciului ala de-a fost cu ideea ce o fi zis...

dar fara spectatori cate etape am jucat, sau pe alte stadioane, din cauza greselilor unor asa-zisi suporteri...

eu as intreba la randul meu astfel de suporteri: Cu mentalitatea asta de ...., in UEFA vreti sa va calificati? Cand injurati din min 1 proprii jucatori ?!
cine a injurat echipa din primul minut? uiti ca la meciul cu gloria tribuna a2a fluiera echipa si peluza canta in continuare? mai usor cu aprecierile de genul asta...

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: Farul Constanta - U Craiova

Mesaj de mancini » 16 Mar 2009, 07:17

Ce zi frumoasa! Am inceput-o cu Oltchim,la pauza 15-7,dau pe gsp si dinamovitii ma fac sa desfac damigeana de recas patrata pentru pasti.Oltchim sterge cu sarboaicele pe jos si dupa atatia ani si cautari suntem din nou acolo sus...Mai avem un singur dor,Cupa Campionilor.Sincer eram sceptic fata de o victorie la Constanta tinand cont de nereusitele din aceasta primavara.Dar se pare ca in alta parte sunt altii mult mai inganfati decat noi asa ca Wobay le-a aratat mereu nr de pe tricou,Mihai asta e scula de varf,se baga la minge nu refuza contactul si uite asa regretai ca se termina meciul.Florin a dat doua boabe dar este un individualist si se ia mereau de Woby care baiatu joaca indiferent de vreme sau adversar.
steagucv steagucv steagucv

Închis