U Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte le luam "campionilor" ?

Poll ended at 22 Mar 2009, 10:19

Trei
37
61%
Doar unul
14
23%
Niciunul
10
16%
 
Total votes: 61

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de whiteLion » 26 Mar 2009, 14:49

White&Blue scrie:Multumim celui care a pus meciul apld
Bur...good job! o:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de whiteLion » 26 Mar 2009, 14:54

am vazut meciul la rece si am ramas praf cum jucam la 4-1....cred k putem sa ne batem si la titlu fara probleme o:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de baggio » 26 Mar 2009, 15:26

whiteLion scrie:am vazut meciul la rece si am ramas praf cum jucam la 4-1....cred k putem sa ne batem si la titlu fara probleme o:
Hai totusi sa ramane cu picioarele pe pamant.Ne ia valu prea repede si nu e bine!Cupa UEFA este obiectivul la care trebuie sa ne gandim anul asta! o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de bur » 26 Mar 2009, 16:39

Sergyu_costea scrie:Bur the best ! Mersi mult ! apld apld
oricand pt fratii mei de suferinta.
I love U !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de ady_azzuro » 26 Mar 2009, 18:15

qmadd scrie:Am facut si torrent.
merge super, merci mult! o:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorialis » 26 Mar 2009, 21:17

qmadd scrie:Am facut si torrent.
INCERC SA-L dau jos cu bitcomet dar nu merge !

please help !

sunt in stare de orice pt meciul asta !

please !
please!

:ruga :ruga :ruga
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de 1948 » 26 Mar 2009, 21:21

sorialis scrie:
qmadd scrie:Am facut si torrent.
INCERC SA-L dau jos cu bitcomet dar nu merge !

please help !

sunt in stare de orice pt meciul asta !

please !
please!

:ruga :ruga :ruga

http://s6.transfer.ro/storage/transfer_ ... 477abe.zip
http://s6.transfer.ro/storage/transfer_ ... 84db77.zip


merge f repede si de aici

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de sorialis » 26 Mar 2009, 21:28

sorialis scrie:
qmadd scrie:Am facut si torrent.
INCERC SA-L dau jos cu bitcomet dar nu merge !

please help !

sunt in stare de orice pt meciul asta !

please !
please!

:ruga :ruga :ruga
ok, il am , multam fain ! :)( :)( :)(

super, acum chiar mutal celui care l-a pus !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex.p » 27 Mar 2009, 10:45

@bur: multumim pentru meci!

Acum ca am revazut si eu meciul, si mi-a mai disparut din senzatia de euforie de dupa meci, pot si eu sa imi dau cu parerea. Pe langa rezultatul excelent, si maniera de joc din unele momente, raman insa si unele lucruri pe care ar trebui sa le rectificam.

Apararea noastra cam scartaie. La fazele fixe e dezastru, asta am vazut cu totii, avem sub 50% mingi respinse. Dar au fost multe momente ale jocului in care CFR ne cam bagase in jumatatea proprie, si trageau destul de des la poarta (chiar daca nu extrem de periculos, dar oricum sutau mult). Practic de la ocazia lui Wobay (min 30) si pana la ocazia de dinaintea golului de 3-1 (min 65), noi am mai avut in atac doar ocazia lui Fl. Costea din finalul primei reprize si golul anulat ala aceluiasi Costea. Adica aprox 30 de minute.

Nu vreau sa minimizez aceasta victorie, dar vreau sa stiu ca micile greseli au fost sesizate si de staff-ul tehnic si ca se va incerca remedierea lor.

FreakBoy

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de FreakBoy » 27 Mar 2009, 11:04

alex.p scrie:Nu vreau sa minimizez aceasta victorie, dar vreau sa stiu ca micile greseli au fost sesizate si de staff-ul tehnic si ca se va incerca remedierea lor.
o sa corectez jocul echipei... multumesc pentru observatii :)( :laughing:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de _T@V_ » 27 Mar 2009, 11:46

alex.p scrie: Nu vreau sa minimizez aceasta victorie, dar vreau sa stiu ca micile greseli au fost sesizate si de staff-ul tehnic si ca se va incerca remedierea lor.
Aha, cu cei 8 jucatori pe care-i are Napli la dispozitie la antrenamentele de saptamana asta, remediaza tot. Mai ales cu Baird si cu Njock o sa lucreze la faza defensiva. El centreaza, si Gerry trebuie sa reia cu capul din careu. Libero e Njock, Baird suplineste absenta lui Josh si astfel se lucreaza insistent pe imbunatatirea acelui 50% de mingi respinse de aparare. :)(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex.p » 27 Mar 2009, 11:59

Nu neaparat saptamana asta, ca e clar ca nu are cum. :)( Dar in viitor, sa speram ca greselile din aparare vor fi din ce in ce mai putine.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Perspico » 27 Mar 2009, 17:03

alex.p scrie:Acum ca am revazut si eu meciul, si mi-a mai disparut din senzatia de euforie de dupa meci, pot si eu sa imi dau cu parerea. Pe langa rezultatul excelent, si maniera de joc din unele momente, raman insa si unele lucruri pe care ar trebui sa le rectificam.
Apararea noastra cam scartaie. La fazele fixe e dezastru, asta am vazut cu totii, avem sub 50% mingi respinse. Dar au fost multe momente ale jocului in care CFR ne cam bagase in jumatatea proprie, si trageau destul de des la poarta (chiar daca nu extrem de periculos, dar oricum sutau mult). Practic de la ocazia lui Wobay (min 30) si pana la ocazia de dinaintea golului de 3-1 (min 65), noi am mai avut in atac doar ocazia lui Fl. Costea din finalul primei reprize si golul anulat ala aceluiasi Costea. Adica aprox 30 de minute.

Nu vreau sa minimizez aceasta victorie, dar vreau sa stiu ca micile greseli au fost sesizate si de staff-ul tehnic si ca se va incerca remedierea lor.
sorialis scrie:Vezi de ce nu suport astfel de oameni ?
Cand luam bataie de la ieseni, desi am dominat, si apoi am facut egal cu tata jean, erai in stare sa-i desfiintezi, iar acum, nu ai puterea nici macar sa te bucuri tu, daca nu sa-i lauzi asa cum merita !

Rusine !Rusine !Rusine !Rusine !

Oi fi fost si pe stadion !?! Ai strigat si tu ceva? Ca eu de-acasa mi-am trezit fetita din somn ![...]
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de alex.p » 27 Mar 2009, 17:31

@Perspico, nu inteleg de ce ai citat mesajul meu.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - CFR Cluj

Mesaj de Perspico » 27 Mar 2009, 22:46

alex.p scrie:@Perspico, nu inteleg de ce ai citat mesajul meu.
Initial m-am gandit sa pun mesajul lui @sorialis adresat mie ca si cand ar fi fost un comentariul de-al meu adresat tie, ca sa vad si eu cum reactionezi cand vine un taliban si te trage la raspundere ca ai tupeul sa critici echipa dupa o asa victorie mare. Pana la urma, de frica sa nu ma banezi cumva :)( , am preferat sa arat adevaratul autor.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis