Otelul Galati - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Continuam seria de victorii?

Poll ended at 05 Apr 2009, 12:39

Da
36
60%
Nu, facem egal
15
25%
Nu,ne taie astia aripile
9
15%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de romaad » 06 Apr 2009, 01:07

sezonul asta ... chiar daca poate ne e frica sa o recunoastem... cred ca ne dorim titlul... daca batem javrele putem visa frumos asa cum este jocul echipei. cred ca si mititelu, si napoli si chair jucatorii se gandesc intr-un fel sau altul la asta. Pacat de punctele pierdute pe mana arbitrilor si aici ma refer la cele cu Vaslui si Otopeni in special.
Faza primului gol, este cred deja o schema patent Craiova. E al treilea gol sezonul asta , toate marcate de Costea , toate la fel , centrare din corner , prelungire spre coltul lung de undeva de la 11 m, la capta etse mereu Costea care inscrie.

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de blue_lions » 06 Apr 2009, 07:12

whiteLion scrie:
baggio scrie:
U scrie: ptiu drace si golu 2 in meciu cu otpeniu cine l-a inscris ca njock nu era la noi! :)(
Eu ma refeream la returul asta.A avut cateva ocazii mari Wobay in ultimele meciuri, n-a fructificat niciuna si se vedea ca isi doreste mult sa inscrie!
alex.p scrie:In rezumatul de pe editie, la min 5.38, pe un atac galatean, comentatorul spune: HAIDE! :o
Pai stelistu de Vochin cre`ca isi baga gheara in gat ca invingem si trecem in fata stelutei lui prea iubite.Celalalt comentator nu stiu ce preferinte are, da Vochin e stelist naspet! :-x :-x :-x
...Gradinescu zisa asta ma nu Vochin, Gradinescu.... :-x
Deja nu-l mai suport pe Gradinescu, un nenorocit care face mereu comentarii deplasate la adresa jucatorilor Craiovei si nu stiu cum [****] reuseste mereu sa comenteze meciurile noastre...ca sa nu mai zic de meciurile nationalei... pe Buzarin nu-l mai lasa pt ca tine cu Craiova, iar pe dinamovistul asta imputit precis o sa-l puna miercuri..
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de Dany » 06 Apr 2009, 07:23

blue_lions scrie:
whiteLion scrie:
baggio scrie:Eu ma refeream la returul asta.A avut cateva ocazii mari Wobay in ultimele meciuri, n-a fructificat niciuna si se vedea ca isi doreste mult sa inscrie!

Pai stelistu de Vochin cre`ca isi baga gheara in gat ca invingem si trecem in fata stelutei lui prea iubite.Celalalt comentator nu stiu ce preferinte are, da Vochin e stelist naspet! :-x :-x :-x
...Gradinescu zisa asta ma nu Vochin, Gradinescu.... :-x
Deja nu-l mai suport pe Gradinescu, un nenorocit care face mereu comentarii deplasate la adresa jucatorilor Craiovei si nu stiu cum [****] reuseste mereu sa comenteze meciurile noastre...ca sa nu mai zic de meciurile nationalei... pe Buzarin nu-l mai lasa pt ca tine cu Craiova, iar pe dinamovistul asta imputit precis o sa-l puna miercuri..
bine ar fi sa comenteze tot returul Gradinescu si sa castigam noi toate meciurile! ucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Albastru
senior
senior
Mesaje: 330
Membru din: 14 Ian 2009, 18:10

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de Albastru » 06 Apr 2009, 09:13

Nu ca a`si fi vreu fan mititelu .... da` e asa liniste si bine fara contestatari :laughing:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Apr 2009, 09:59

Perspico scrie:
stuparu_alexandru scrie:s-ar putea sa fie un pic cam deplasata comparatia, dar , daca pe florin costea, acum ceva timp, l-am comparat cu Torres(pastrand proportiile logic), pe fratele lui Mihai, as zice ca seamana cu Adriano, la felul in care trage, cum se misca, driblingul.
Da' Ribery... Ribery cine e? :laughing:

da` Ribery, da` Ribery :( . uite ca n-avem un ribery, de aceea nu suntem mai sus :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2009, 10:39

manex scrie:am cistigat ca o echipa mare. in a doua repriza nu prea mai aveau ei chef de alergat......ne-am aparat bine, i-am tinut si pe aparatorii lor in priza toata repriza a doua....era clar ca nu vor complicatii, ca vor sa se pastreze pentru meciul cu ciinii. pe stinga e bulevard, iar in meciul cu ciinii....va fi al naibii de greu.
as mai adauga ca meciul asta a fost o proba de maturitate, pe care am trecut-o cu bine. Mi-a fost teama de acest meci iar contextul il stim cu totii, dar am dovedit ca suntem o echipa care e pe cale sa devina mare.
mi se pare mult prea mult sa ne gandim la titlu, mai bine sa ne gandim sa ne consolidam locul ocupat in prezent, rapid, steaua si vasluiul sunt aproape, mai sunt si brasovul si argesul. sigur ca adversarii gafaie prin toti porii (urziceni, timisoara, cfr), dar aici ar trebui sa fie gandul nostru.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de DarkComy » 06 Apr 2009, 10:48

Daca obtinem 6 puncte din urmatoarele doua intalniri, atunci ne putem gandi la titlu. Pana atunci totusi, sa ramanem cu picioarele pe pamant si sa ne gandim la dinamo
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de nr.zece » 06 Apr 2009, 13:19

daca obtinem 6 puntce in urmatoarele 2 meciuri vom avea mari probleme de arbitraj pe viitor
chiar credeti ca am fi lasati sa castigam titlul
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Apr 2009, 14:26

nr.zece scrie:daca obtinem 6 puntce in urmatoarele 2 meciuri vom avea mari probleme de arbitraj pe viitor
chiar credeti ca am fi lasati sa castigam titlul
happy thoughts, think happy thoughts :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de manex » 06 Apr 2009, 16:42

nu vi s-a parut "dubios" arbitrajul? toti ne-am mirat ca arbitrajul ar putea fi nasol, cavor fi vinati jucatorii cu galbene...am avut parte de un arbitraj perfect. mie mi-e teama ca alde sandu &co incearca sa nu isi mai atraga antipatii tinind cont ca rezultatele federatiei in ultimii ani au fost catastrofale, iar o eventuala plecare a lui mircea sandu ar fi putut fi ceruta de oamenii din fotbal. asa...il impaci pe mititelu, pe iancu, pe ala si pe ala si nu mai ai parte de scandaluri. poate vad eu conspiratii.
Am zis!!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Apr 2009, 17:51

manex scrie:nu vi s-a parut "dubios" arbitrajul? toti ne-am mirat ca arbitrajul ar putea fi nasol, cavor fi vinati jucatorii cu galbene...am avut parte de un arbitraj perfect. mie mi-e teama ca alde sandu &co incearca sa nu isi mai atraga antipatii tinind cont ca rezultatele federatiei in ultimii ani au fost catastrofale, iar o eventuala plecare a lui mircea sandu ar fi putut fi ceruta de oamenii din fotbal. asa...il impaci pe mititelu, pe iancu, pe ala si pe ala si nu mai ai parte de scandaluri. poate vad eu conspiratii.

sa fie chiar totul asa de rau in federatie ??? chiar sa arbitreze toti arbitrii dupa cum dicteaza sandu ???
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de manex » 06 Apr 2009, 18:11

naaaaaaa. sint eu paranoic.
Am zis!!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de nr.zece » 06 Apr 2009, 18:30

eu am sesizat ca toate arbitrajele au fost ok de la inceputul returului si nu cred ca e vina federatiei, mai degraba criza care a lasat pe toata lumea fara cash negru
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de elseven » 06 Apr 2009, 23:10

mi-e teama ca nu mai prind bilete...! poate cineva sa-mi cumpere 5 la tribuna2 si sa le iau in ziua meciului? multumesc anticipat!
STIINTA FOREVER!!!!!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Otelul Galati - U Craiova

Mesaj de FanStiinta » 06 Apr 2009, 23:13

elseven scrie:mi-e teama ca nu mai prind bilete...! poate cineva sa-mi cumpere 5 la tribuna2 si sa le iau in ziua meciului? multumesc anticipat!
nu mai sunt la tribuna a 2-a

Închis