FC Timisoara - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte venim din Banat?

Poll ended at 11 Apr 2009, 10:59

3
36
56%
1
20
31%
0
8
13%
 
Total votes: 64

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de praetorianus » 12 Apr 2009, 17:22

john _tm scrie:degeaba ai facut blat mititelule, ca conduce dinamo :))
mai nea'...sunt convins ca n-a fost blat!!...ci doar o chestiune de bun simt din partea noastra!!! nu s-a discutat nimic, nu s-a pus la cale nimic, dar olteanul...nu degeaba se spune ca are sange nobil!!
oricum, voi n-o sa auziti niciodata imnul LIGII pe scuarul ala din st. cel mare......
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stiinta4ever » 12 Apr 2009, 17:55

Daca ar fi sa-i reprosam ceva lui Napoli pentru mine a fost de neinteles rocada intre Iulica si Prepe de dupa pauza....saracii au fost complet debusolati toata repriza secunda....faptul ca schimbarile pe care le-a facut au vizat intarirea ofensivei mi se pare normal, era 1-0 pt aia si incercam sa revenim in joc cu un gol...ce mai aveam de pierdut?
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Zapada » 12 Apr 2009, 18:23

am avut si ghinion dar Florin Costea rateaza prea mult
Doar atunci devine un atacant foarte BUN cand va inscrie 1 gol din 2 ocazii nu ca acum 1 gol la 5-6 ocazii
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de alex.p » 12 Apr 2009, 21:14

Locul 1 duce direct in Cl
Locul 2 duce in ultimul tur din CL (unde joci cu echipe f puternice) si daca esti eliminat in playofful pentru grupele EL
Locul 3 duce in playofful EL
Castigatoarea Cupei duce in turul 3 El (de dinaintea playoffului)
Locul 4 duce in turul 2 EL
Locul 5 duce in turul 3 EL

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 12 Apr 2009, 21:29

Cred ca locul 2 joaca doua tururi preliminare in CL, si daca esti eliminat in primul nu mai mergi nici in EL. Nu sunt sigur, dar anu' trecut asa a fost si mi-e greu sa cred ca am mai urcat vreun loc in clasamentul UEFA, ca sa scapam de un tur preliminar.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de _T@V_ » 12 Apr 2009, 21:33

Ne-au batut tiganii fotbalului romanesc: fratii Karamian - niste jucatori atat de stersi, aproape la fel de valorosi ca Nicolita. Numai ca acesti jucatori modesti, alearga si se bat pentru o minge enervant de mult, ca doar atat pot sa faca. Pur si simplu, l-au deposedat de vreo 3 ori ai nostri pe unul din frati la o faza, dar mingea tot timpul era "la jumate", nici la fundasii nostri, nici la el, si tiganul se batea si intra pe la spate, si jena pina la punctul de a comite fault in atac, pina cand ori iesea mingea in afara, ori ramanea tot la el. Dar albanezul nici ca se lasa batut, chiar daca era un kăkt de minge...
Niste distrusi, care daca vor ajunge in CL, ne vor face si astia de ras, asa cum au cam facut toti pina acuma.
Balint ne-a "citit" putin jocul, in sensul ca a tinut tot timpul minim 2 oameni pentru omul nostru din banda, oricine ar fi fost ala. Iar jocul lor, s-a rezumat pina la marcarea golului la mingi direct pe varfuri, si dai si fugi, si bataie, si tiganeala tipica unor jucatori atat de limitati.... Plus ca atata lucru stie toata lumea: noi tot timpul avansam "legat", cu toate liniile, indiferent de adversar, iar in momentul in care ajungem la 40m cu fundasii, o minge aruncata la fuga in spatele liniei noastre ne arunca tot timpul in haos.

Io nu stiu de ce vreti voi sa va mintiti singuri, si sa spuneti ca a fost blat. Pe noi tot timpul ne bat echipele de desculti, iar Timisoara, no offense, dar mi se pare mai stearsa chiar decat Urziceniul. Paluga aia de atacant central al lor e degeaba, nu s-a vazut tot meciul pina cand l-a pus Prepelita al nostru in evidenta cand l-a busculat oleaca, si ala se vaita pe jos de mama focului. Iar ala il tine pe Parks ala pe banca! Timisoara e o mizerie de echipa, care in afara de Pantelimon (care e foarte mare, de s-a speriat si Dorel al nostru de el...), de 2 tigani frati gemeni care se bat ca niste turbati pentru orice minge, un Alexa la mijloc - si tiganos si idyot (asta o sa se lase de fotbal dupa ce o sa distruga un jucator!!, ca intra la minge de parca n-are minte), si un Bucur tot tiganos si artagos, n-are nimic. Timisoara nu joaca nimic, dar sper din tot sufletul sa ia campionatul.

Ne-au batut niste tigani, dar n-a fost blat. Asa se intampla cand ai nostri ii trateaza pe niste limitati de sus. Ii dribleaza pina pe linia portii, ii ridiculizeaza prin cat de eleganti sunt ei, dar nu mai apuca sa mai traga la poarta, pentru ca tiganii apar si apar si apar si apar de nu se mai opresc niciodata.....

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de alex.p » 12 Apr 2009, 21:45

Oltenia scrie:Cred ca locul 2 joaca doua tururi preliminare in CL, si daca esti eliminat in primul nu mai mergi nici in EL. Nu sunt sigur, dar anu' trecut asa a fost si mi-e greu sa cred ca am mai urcat vreun loc in clasamentul UEFA, ca sa scapam de un tur preliminar.
Da, locul 2 joaca in turul 3 preliminar, care este inaintea play-off-ului pentru grupele CL. ( http://www.uefa.com/competitions/ucl/fo ... 88260.html sau http://www.uefa.com/competitions/ucl/fo ... 88882.html ).

Dar pierzatoarea se duce in turul de baraj al Europa League!

Site-ul uefa.com spune asa: The losing team from each of the UEFA Champions League third qualifying round ties will go into the UEFA Europa League play-offs.

De asemenea, o prezentare foarte buna a competitie e si pe wikipedia:
Europa League play-off: The following 24 teams are eligible to participate in the play-off round. Also entering are the 35 winners from the previous round along with the 15 losers from the UEFA Champions League 2009-10 3rd qualifying round (10 champions and 5 non-champions): Winners of FA Cup 2008–09, 5th placed team of Premier League 2008–09, 5th and 6th placed team of La Liga 2008–09, Winners of Coppa Italia 2008–09, 5th placed team of Serie A 2008–09, Winners of Coupe de France 2008–09, 4th placed team of Ligue 1 2008–09, Winners of DFB Cup 2008–09, 4th placed team of Fußball-Bundesliga 2008–09, Winners of Russian Cup 2008–09, Amkar Perm, Winners of Cupa României 2008–09, 3rd placed team of Liga I 2008–09, Winners of Cup of Portugal 2008–09, 3rd placed team of Portuguese Liga 2008–09, Winners of KNVB Cup 2008-09, 3rd placed team of Eredivisie 2008–09, Winners of Scottish Cup 2008–09, Winners of Turkish Cup 2008-09, Winners of Ukrainian Cup 2008–09, Winners of Belgian Cup 2008–09, Winners of Greek Cup 2008–09, Winners of Czech Republic Football Cup 2008–09, 15 teams from UEFA Champions League 2009–10 third qualifying round.

Datele in care se joaca Europa League le gasiti aici: http://www.uefa.com/competitions/ucl/fo ... 88373.html

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de 1948 » 12 Apr 2009, 21:51

Finanţatorul Universităţii, Adrian Mititelu, a afirmat în această seară la Radio Oltenia Craiova că Ştiinţa se află în grafic.



“Suntem în grafic şi suntem chiar pe o poziţie destul de bună.Avem o formă sportivă deosebit de bună, avem o capacitate foarte importantă pentru a pregăti celelalte 10 partide care urmează. Meciuri foarte importante şi care, dacă vor fi bine tratate şi vom avea şi noroc de rezultate pozitive, vor însemna foarte mult în îndeplinirea etapei care ne-am propus-o în această perioadă. Nu i-am sunat, dar le-am trimis câte un mesaj în care i-am încurajat şi le-am explicat că am jucat foarte bine, numai neşansa a făcut să nu luăm punctele şi le-am zis să uite de acest rezultat, pentru că ne aşteaptă un meci important, unul foarte greu, vineri, cu Unirea Urziceni, care este capital pentru locul trei”,

a susţinut patronul craiovean


eso

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Apr 2009, 21:51

Ovidiu* scrie:1.Timisoara este acolo pentru ca merita.
2.Am fost infranti de liderul campionatului actual, de o echipa care poate per total nu-i mai buna ca a noastra, dar care azi a fost mai proaspata si si-a dorit mai mult.Noi nu ne-am facut jocul, mie personal baietii mi s-au parut obositi si total lipsiti de concentrare.In plus, ne-am facut singuri greu meciul.
3.Meciul care trebuia castigat neaparat, a fost castigat.N-as da victoria de miercuri pe una impotriva Timisoarei pentru nimic.
4.Ce va mai faceti sange rau stimabililor?Credeam ca v-ati invatat ca orice meci pierdut e blat.Sub nicio forma nu exista posibilitatea sa fim vreodata infranti de prastiile Timisoarei decat daca le-am da meciul.Apropo, ati vazut ca la penalty Dorel ii arata finut lui Pantilimon unde trage.Uitati-va atent pe reluare ca se vede.
5.Si-n tur le-am dat ma meciul, ne-a parut rau de ei ca doar ce le luasera aia 6 puncte si am zis sa punem umarul sa le refacem si lor moralul.In plus, am capatat astfel respectul intregii Timisoare.

PS: Ultimele doua puncte sunt pentru oameni destepti nu pentru prosti.

Astea cu n-avem nevoie de titlu, cu avem nevoie de Uefa, de locul 3, 4 sau 5 sunt ca sa fie.Va spun eu de ce avem nevoie.Avem nevoie de liniste in continuare, de speranta si avem nevoie sa fim langa baieti.Avem nevoie de un loc fruntas, indiferent care va fi el atunci cand se va trage linie.Daca va fi locul 1, sa va mancati posturile alea de mai sus, ca parca vad ca nici n-o sa va bucurati de-un eventual titlu.Cum [****] sa n-ai ma nevoie de titlu daca il poti obtine?Dupa 20 de ani de venin, acum cand avem sanse si speram la u titlu veniti si spuneti ca n-avem nevoie de el? Nu, nu de titlu n-avem nevoie, n-avem nevoie de ineptiile unora.
Ma opresc aici, ca sunt la a 6 a bere si se dezvolta in mine latura creativa.La numarul asta, s-ar putea sa nu prea placa creatiile mele. :lol:
ai dreptate ovidiu, eu nu am spus ca nu ne trebuie titlul, iar daca s-a inteles asta, mea culpa !

Am spus doar ca dupa parerea mea, putem sa o luam incet si sa avem rezultate si pe plan extern, sau macar sa ne calim in meciurile din grupele europa league. Baietii au nevoie de experienta internationala, cred ca sunteti de acord cu mine, insa sa castigi experienta in 2 meciuri de cl cu ajax, juve, sau mai stiu eu ce echipa, mi se pare total inutil, mai ales ca se pierde perioada de vara, dar e posibil sa fim invinsi clar , ceea ce ar putea afecta moralul jucatorilor si nu numai al lor (a se vedea reactiile de pe aici dupa infrangeri :)- )
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de alex.p » 12 Apr 2009, 21:52

Sergyu_costea scrie:Asa ca nu am avea de ce sa nu luptam pentru locul 2 . Bine acum e greu sa ne mai gandim. Dar ca sa vedeti ca am fi avut doar avantaje .
Locul 2 te duce in playofful EL! Ca si locul 3!

conStiinta

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de conStiinta » 12 Apr 2009, 21:59

ba nu mai aberati ca e mai avantajos locul 3 decat locul 2! ce dracului aveti, iar a facut calculele miti si voi le luati de bune?!!? sunteti incredibili cum va uitati in gura lui si tot ce aiureaza devine litera de lege !!! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Ruben Navarro » 12 Apr 2009, 22:00

@ T@v : vere, aia 2 sunt armeni ma,nu albanezi :)(

Me raccomando :))
Last edited by Ruben Navarro on 12 Apr 2009, 22:02, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de StefanC » 12 Apr 2009, 22:00

Bune sau rele, declaratiile patronului au pastrat atmosfera pozitiva! :)

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 12 Apr 2009, 22:24

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Anonymous on 13 Apr 2009, 09:25, edited 2 times in total.
Motiv: Am atasat pozele aici, cele puse de tine erau mult prea mari fata de formatul forumului.

Închis