FC Timisoara - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte venim din Banat?

Poll ended at 11 Apr 2009, 10:59

3
36
56%
1
20
31%
0
8
13%
 
Total votes: 64

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Napoli86 » 13 Apr 2009, 11:18

Cl4udiu scrie:@napoli86

vorbesti despre blat dar habar nu ai ce inseamna ala .... la un blat NU O SA EXISTE NICIODATA la 1- 0 o faza ca cea din ultimele minute cand centrarea a fost perfecta , iar florin a lovit-o in plin si nu a incercat sa rateze cum aberezi tu , urmareste reluare

http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... ue=9&id=24

[daca asa vrea costea sa rateze o faza , ori eu sunt nebun si nepriceput , ori tu esti 0 la fotbal o:

Presupunem ca a fost aranjat

vrobim de blat ca si cum ar fi fost ceva normal , pai in [****] parca am fi sdr-isti si ignoram niste lucruri extrem de greve

ai sanse reale la titlu si tu vinzi un meci , atunci mi-as baga :bad: in el de fotbal romanesc si in ei de jucatori si nu as mai suferi ca boul la infrangeri pt ca niste mercenari sa-si bata joc
Nu vreau sa spun ca esti tu nebun si nepriceput, pentru ca nu asta e scopul meu. Impresia mea este ca modul in care a lovit mingea ( cu "semi-latul" , incet, pe centru in portar ) era specifica mai degraba unuia ca Baird, decat lui Costea.

Pana la urma, asa cum am spus, chiar as vrea ca in realitate sa ma insel eu si baietii sa fi prins o forma mai slaba. Eu unul propun sa incheiem disputa pentru ca fiecare are propria perceptie asupra evenimentului se sambata. Oricum eu sunt convins ca vor castiga cu Urziceniul, si ne vor face sa uitam meciul asta. Hai Craiova! usteag
Nicaieri ca la noi !

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Napoli86 » 13 Apr 2009, 11:19

Napoli86 scrie:
Cl4udiu scrie:@napoli86

vorbesti despre blat dar habar nu ai ce inseamna ala .... la un blat NU O SA EXISTE NICIODATA la 1- 0 o faza ca cea din ultimele minute cand centrarea a fost perfecta , iar florin a lovit-o in plin si nu a incercat sa rateze cum aberezi tu , urmareste reluare

http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... ue=9&id=24

[daca asa vrea costea sa rateze o faza , ori eu sunt nebun si nepriceput , ori tu esti 0 la fotbal o:

Presupunem ca a fost aranjat

vrobim de blat ca si cum ar fi fost ceva normal , pai in [****] parca am fi sdr-isti si ignoram niste lucruri extrem de greve

ai sanse reale la titlu si tu vinzi un meci , atunci mi-as baga :bad: in el de fotbal romanesc si in ei de jucatori si nu as mai suferi ca boul la infrangeri pt ca niste mercenari sa-si bata joc
Nu vreau sa spun ca esti tu nebun si nepriceput, pentru ca nu asta e scopul meu. Impresia mea este ca modul in care a lovit mingea ( cu "semi-latul" , incet, pe centru in portar ) era specifica mai degraba unuia ca Baird, decat lui Costea.

Pana la urma, asa cum am spus, chiar as vrea ca in realitate sa ma insel eu si baietii sa fi prins o forma mai slaba. Eu unul propun sa incheiem disputa pentru ca fiecare are propria perceptie asupra evenimentului de sambata. Oricum eu sunt convins ca vor castiga cu Urziceniul, si ne vor face sa uitam meciul asta. Hai Craiova! usteag
@Livius : Ai dreptate, mai rateaza asa Costea. Dar parca in meciul asta prea "a ratat" toata echipa :)(
Nicaieri ca la noi !

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2009, 11:30

Napoli86 scrie:Impresia mea este ca modul in care a lovit mingea ( cu "semi-latul" , incet, pe centru in portar ) era specifica mai degraba unuia ca Baird, decat lui Costea.
Napoli86 scrie:4. Ocazia lui Costea din finalul meciului ( centrarea din lovitura libera) cand parca a incercat sa loveasca mingea cat mai slab
te contrazici

a lovit-o foarte bine , asa se da la o asemenea centrare , prima data prinzi poarta si tu incerci sa o plasezi bine

si mai priveste odata reluarea , sutul nu a fost deloc incet

sa-ti mai amintesc de ratarea cu dinamo ? o:
Imagine

manzotti
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 13 Apr 2009, 11:32

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de manzotti » 13 Apr 2009, 11:33

Pentru toti oltenii cu dedicatie:
Umilinţă pentru olteni! http://www.mankati-as.ro/

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Napoli86 » 13 Apr 2009, 11:34

Cl4udiu scrie:
Napoli86 scrie:Impresia mea este ca modul in care a lovit mingea ( cu "semi-latul" , incet, pe centru in portar ) era specifica mai degraba unuia ca Baird, decat lui Costea.
Napoli86 scrie:4. Ocazia lui Costea din finalul meciului ( centrarea din lovitura libera) cand parca a incercat sa loveasca mingea cat mai slab
te contrazici

a lovit-o foarte bine , asa se da la o asemenea centrare , prima data prinzi poarta si tu incerci sa o plasezi bine
Nu imi dau seama unde m-am contrazis. In ambele fraze am spus ca finalizarea a fost slaba.

Probabil vedem diferit fotbalul ( si nu o zic ironic ) si de aia avem pareri diferite asupra modului in care a lovit mingea. In sfarsit, sa presupunem ca in faza asta poate era dificil sa o loveasca asa cum vroiam eu.

Forza Stiinta !
Nicaieri ca la noi !

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2009, 11:37

manzotti scrie:Pentru toti oltenii cu dedicatie:
Umilinţă pentru olteni! http://www.mankati-as.ro/
umilinta a fost la 5-1 pe bega in 2007 o:
Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Apr 2009, 11:41

umilinta mai e si faptul ca e analfabet
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2009, 11:42

manzotti scrie:Pentru toti oltenii cu dedicatie:
Umilinţă pentru olteni! http://www.mankati-as.ro/
mai omule, daca vroiai sa ne demonstrezi ca in fiecare zi dai de un prost, sa stii ca ai reusit. Chiar ai reusit sa ma amuzi (ma gandeam ca poate ai fi bun de circ, dar acolo trebuie sa mai gandesti din cand in cand, totusi poate iti gasesti un post de clovn, merita incercat o: ). Poate in visele tale erotice ai vazut tu scorul de 4-1 si umilinta de care vorbesti (desi nu stiu daca nu e invers, ia scoate un pic capul din pamant si vezi ce s-a intamplat in campionatele trecute). Iar dupa modul in care zici de rezultatul din tur (ca de o umilinta) arata cat de mult intelegi tu din fenomenul asta.
La revedere, drum bun.

Avatar utilizator
Napoli86
junior
junior
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mar 2009, 12:38

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Napoli86 » 13 Apr 2009, 11:42

manzotti scrie:Pentru toti oltenii cu dedicatie:
Umilinţă pentru olteni! http://www.mankati-as.ro/
Ce tristete de om... :-D
Nicaieri ca la noi !

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 13 Apr 2009, 11:45

Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Apr 2009, 11:45

lasa ca isi face si el publicitate. ia un carnat in dinti la fiecare click. eu i-am lasat un comment pe acolo, asa de dragul artei
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2009, 11:46

are si omul un site si nu-l viziteaza nimeni si s-a gandit (mult spus ) sa posteze pe aici

daca vreti sa-i urati ceva de bine intrati pe site-ul ala de manelar
Imagine

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de qmadd » 13 Apr 2009, 11:51

Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
Fals, Stoica bate toate penalty-urile in stanga portarului, pe coltul deschis(el fiind dreptaci).
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Apr 2009, 11:56

qmadd scrie:
Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
Fals, Stoica bate toate penalty-urile in stanga portarului, pe coltul deschis(el fiind dreptaci).
fals. stoica da cum vrea(scaritele ?!)
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2009, 12:01

Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
cred ca ar fi fost bine, dupa cum zicea si Ozzy, sa fi batut altul penalty-ul ala (dupa razboi... :)( ). Spun asta pt ca Dorel le-a dat 3 goluri din 11 m in ultimii 2 ani, plus toate 11 m batute anul asta au fost in stanga portarului. A fost o presiune in plus (e clar ca l-au afectat atcurile din ultimul timp) ce l-a facut sa schimbe coltul. Alta ar fi fost la 1-0 pentru noi.

Închis