FC Timisoara - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte venim din Banat?

Poll ended at 11 Apr 2009, 10:59

3
36
56%
1
20
31%
0
8
13%
 
Total votes: 64

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de PocoLoco » 13 Apr 2009, 12:02

qmadd scrie:
Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
Fals, Stoica bate toate penalty-urile in stanga portarului, pe coltul deschis(el fiind dreptaci).
Stiu, tocmai de aia am zis ca i-a ghicit coltul... Cand am zis ca asa bate toate penalty-urile m-am referit la forta sutului, cumva "flegmatic" cu latul, nici langa bara si nici pe centru si undeva la semi-inaltime, un penalty destul de usor de aparat.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 13 Apr 2009, 12:06

eu zic sa-l cooptam pe Shearer in staful tehnic sa ne invete cum sa batem penalty-urile :)(
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de qmadd » 13 Apr 2009, 12:07

stuparu_alexandru scrie:
qmadd scrie:
Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
Fals, Stoica bate toate penalty-urile in stanga portarului, pe coltul deschis(el fiind dreptaci).
fals. stoica da cum vrea(scaritele ?!)
:)( Lasa bre scaritele, alea le-a dat la Timisoara, acum doi ani.
Vrei sa exemplific? Ok.

cu Timisoara: http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... cue=1&id=7
cu Gaz Metan: http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... ue=4&id=12
cu CFR Cluj: http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVid ... ue=1&id=21
cu stiinta pana la moarte!

iuli

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de iuli » 13 Apr 2009, 13:16

Stoica era la al 4-lea penalty cu Pantilimon,primele 3 l-a umilit.Era momentul sa apere si el.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 13 Apr 2009, 14:24

trebuie sa mai schimbe si coltul , nimeni nu da MEREU in acelasi loc pentru ca ar fi citit imediat de adversari
Imagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de manex » 13 Apr 2009, 14:26

Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
intre stoica si pantilimon au avut loc niste schimburi de cuvinte, cum de altfel se intimpla la majoritatea loviturilor de 11 m, unde jucatorii sint in relatii bune. se vede clar pe reluare cum pantilimon il intreaba PROBABIL pe stoica "unde?". s-or fi luat la misto ca "ti-o dau de nu o mirosi....ti-o dau fix pe centru si tu te duci in drapta....etc". cert e ca a batut-o prost rau. lipsa de concentrare, faptul ca nu mai ratese pina atunci......asta a fost.
Am zis!!


LiviuB

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Apr 2009, 15:45

stuparu_alexandru scrie:eu zic sa-l cooptam pe Shearer in staful tehnic sa ne invete cum sa batem penalty-urile :)(
mai usor ar fi cu Irimescu, din cate stiu n-a ratat niciun penalty in viata lui (pe unul il stiu si eu - in '88 parca in semifinalele cupei pe 23 August intr-un meci cu cainii, nici n-a mirosit-o Stelea).

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de baggio » 13 Apr 2009, 16:30

Nu am vazut meciul nici macar la tv, fiind plecat la munte, intr-o zona unde n-am avut televizor, dar mare pacat ca am pierdut meciul asta! :-( Ar fi insemnat mult pentru moral si pozitia in clasament sa mentinem ritmul ultimelor victorii.Oricum, mergem mai departe...batalia nu e pierduta, suntem in continuare in grafic pentru Europe League.Ma abtin sa imi exprim parerea despre motivul pentru care am pierdut (lipsa de concentrare, ghinion, oboseala, blat) fiindca n-am vazut meciul intreg ci doar un rezumat. Oricum, am gresit in momentele cheie ale jocului (penalty-ul ratat de Dorel, ratarile lui Costea) si asta ne-a costat.Trebuie sa fim in continuare alaturi de baieti si sa-i sustinem pana la final.Nici nu ma gandesc sa nu castigam cu Urziceniul! ucv
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Nea Marin » 13 Apr 2009, 19:31

Dar faptul ca Pantilimon a sarit un metru din poarta inainte sa atinga Dorel mingea nu se pune?
In fine, nu mai conteaza, daca nu luam noi sper sa ia Timisoara titlul, nu javrele. Mergem mai departe, in EL. o:
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 14 Apr 2009, 00:55

danflorea scrie:
ady_azzuro scrie:n-am zis de tine. am scris in general, n-aveam niciun interes sa le dam atat meciul de acum cat si cel din tur. eram acum pe val, daca bateam si timisoara intram serios in lupta pt titlu. dupa ce bati dinamo intr-o maniera categoria si dupa aia sari la gatul echipei la primul esec mi se pare ridicol...macar putina admiratie pt jucatorii astia care ne-au facut bucurosi cu adevarat dupa 6 ani...
Hai sa-i pupam si-n fund ca a batut pe DINAMO,sase ani stam linistiti.Asa nu mai ajungem ceea ce am fost ,o echipa de top,riscam sa cadem mai jos de locul 5.
Una calda ,una rece dovedeste lipsa de profesionism,nesiguranta ,neconcentrare,etc.
Revedeti meciurile lui Craiova Maxima si aveti sa constatati diferenta.
trezeste-te ba la realitate, veneam dupa 4 victorii consecutive, si impotriva caror adversari?
tu vrei acum sa batem toate echipele din Romania pana la sfarsitul campionatului?
Asta e atiudine de suporter de rezultat, du-te si tine cu steaua si dinamo si asteapta pana se redreseaza atat din punct de vedere al blaturilor cat si al arbitrilor si lasa-ne cu acuzele astea de 2 lei ca n-avem nevoie de suporteri ca tine!
e clar ca pt tine o victorie cu dinamo e una obisnuita, si nu prea ai fost crescut in spiritul aceste echipe.
Craiova Maxima castiga toate meciurile dintr-un campionat?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 14 Apr 2009, 04:09

ady_azzuro scrie:Craiova Maxima castiga toate meciurile dintr-un campionat?
Da, le castiga si nici meciuri nu vindea sa stii... :lol: :lol: :lol:
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de alex.p » 14 Apr 2009, 12:36

Daca nu vindeau meciuri mai aveam 2-3 campionate in palamares.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de Dany » 14 Apr 2009, 13:51

stuparu_alexandru scrie:
qmadd scrie:
Oltenia scrie:Stoica asa bate toate penaltyurile, Pantilimon are meritul ca l-a studiat foarte bine si a ghicit coltul.
Costea a ratat din ocazii si mai clare decat a ratat cu Timisoara - cu CFR cu poarta goala, cu dinamo singur cu Lobont.
Asa ca, nu dupa aceste ratari putem spune ca a fost blat.
Eu, unul, cred si sper ca n-a fost.
Fals, Stoica bate toate penalty-urile in stanga portarului, pe coltul deschis(el fiind dreptaci).
fals. stoica da cum vrea(scaritele ?!)

asta este
probabil ca au avut toti o zi mai slaba si am piuerdut!
dar stati usor ca nu e totul sfarsit
pana la final mai avem 10 etape si putem sa ne clasam pe un loc de UEFA
Sa fim increzatori!
usteag
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: FC Timisoara - U Craiova

Mesaj de nr.zece » 14 Apr 2009, 21:22

eu cred ca este posibil mai mult decat europa league, dar e bine si asa ca sa nu ne facem de ras pe acolo in primul an
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Închis