U Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne revenim dupa esecul de la Timisoara?

Poll ended at 17 Apr 2009, 11:36

Da si luam 3 puncte
44
73%
Pe jumatate si luam 1 punct
11
18%
Pierdem si e de rau
5
8%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Manu » 18 Apr 2009, 17:38

Ideea cu suporterul neconditionat mi se pare si mie normala dar departe de realizare si nu stiu cum s-ar putea realiza acum dupa ce se stie ce coruptie a fost si poate ca inca mai este.Nu stiu cati dintre noi putem iubi o MINCIUNA.Eu unu nu puteam ,pe vremea lu Staicu si a lu Netoiu sa vin pe stadion pentru ca simteam ca nu joaca Universitatea Craiova.Daca nu s-ar mai teme de meciuri jucate cu arbitri si cu valize,de vanzarea jucatorilor la echipele din capitala si etc cred ca mult mai multi ar sta in peluze la fiecare meci.Mi se pare normal sa iubesti echipa si la bine si la rau dar raul sa insemne o pasa proasta prin care trece echipa,sa insemne nesansa,sa insemne chiar slabiciunea echipei,dar nu aranjamente sau indiferenta din partea jucatorilor pentru club.Dar faptul ca putina lume sta in peluze mai tine si de comportamentul ultrasilor,multi dintre ei violenti care constient sau nu se cred intr-un razboi permanent cu autoritatile de pe teren ,razboi pe care nu stiu de ce nu isi dau seama odata ca nu au cum sa il castige.Poate ca sunt multi care vor sa fie ultrasi dar fara conditia de a avea cazier.Exemplele de ultrasi violenti si huligani au fost adoptate si la noi asa cum sunt adoptate si multe alte lucruri negative.Pacat ca nu stim sa luam ce e bun.Daca asta inseamna sa fi ultras sa te certi mereu cu jandarmii si politia si sa arunci torte in adversari sau in teren atunci nu sfatuiesc pe nimeni sa fie ultras.Oricum cauza principala e istoria fotbalului romanesc,coruptia mare din tara asta motiv pentru care pasiunea si iubirea neconditionata pentru o echipa exista la foarte putini restul fiind doar spectatori de plictiseala.
alis grave nil

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de whiteLion » 18 Apr 2009, 17:55

Manu scrie:Ideea cu suporterul neconditionat mi se pare si mie normala dar departe de realizare si nu stiu cum s-ar putea realiza acum dupa ce se stie ce coruptie a fost si poate ca inca mai este.Nu stiu cati dintre noi putem iubi o MINCIUNA.Eu unu nu puteam ,pe vremea lu Staicu si a lu Netoiu sa vin pe stadion pentru ca simteam ca nu joaca Universitatea Craiova.Daca nu s-ar mai teme de meciuri jucate cu arbitri si cu valize,de vanzarea jucatorilor la echipele din capitala si etc cred ca mult mai multi ar sta in peluze la fiecare meci.Mi se pare normal sa iubesti echipa si la bine si la rau dar raul sa insemne o pasa proasta prin care trece echipa,sa insemne nesansa,sa insemne chiar slabiciunea echipei,dar nu aranjamente sau indiferenta din partea jucatorilor pentru club.Dar faptul ca putina lume sta in peluze mai tine si de comportamentul ultrasilor,multi dintre ei violenti care constient sau nu se cred intr-un razboi permanent cu autoritatile de pe teren ,razboi pe care nu stiu de ce nu isi dau seama odata ca nu au cum sa il castige.Poate ca sunt multi care vor sa fie ultrasi dar fara conditia de a avea cazier.Exemplele de ultrasi violenti si huligani au fost adoptate si la noi asa cum sunt adoptate si multe alte lucruri negative.Pacat ca nu stim sa luam ce e bun.Daca asta inseamna sa fi ultras sa te certi mereu cu jandarmii si politia si sa arunci torte in adversari sau in teren atunci nu sfatuiesc pe nimeni sa fie ultras.Oricum cauza principala e istoria fotbalului romanesc,coruptia mare din tara asta motiv pentru care pasiunea si iubirea neconditionata pentru o echipa exista la foarte putini restul fiind doar spectatori de plictiseala.
eu cred ca "tzaranii" din tribune sunt suporteri care au avut o mare dezamagire cand echipa a cazut in B si in momentul acela au inceput sa tina cu alte echipe in special cele bucurestene....acum cand echipa joaca din nou in prima liga au revenit in tribune, dar au in minte performantele echipelor "adoptate" si din aceasta cauza au acest comportament .... mai multe meciuri gen cel facut cu dinamo cred ca i-ar scoate din amorteala ....
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

iuli

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 18 Apr 2009, 18:30

Sincer,aseara m-am simtit penibil la tribuna a 2a,din pacate Florin a fost mai atent la injuraturile lor decat la joc.In conceptia unora Craiova trebuie sa mature pe jos cu oricine ca doar de aia dau ei 20 de lei pe bilet.
Eu cred ca am jucat binisor in prima repriza,s-a vazut din nou lipsa lui Dilevski.Dina m-a convins in repriza a 2 a ca trebuie sa joace si in divizia B pt a realiza unde a ajuns,este inacceptabil sa fii varful Craiovei vreo 30 de min fara sa atingi mingea.
Mi-a placut apararea si Mircea care pare sa-si fi revenit.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 18 Apr 2009, 18:52

cine era cel cu portavocea? parca la t1 a stat, nu?
Am zis!!

ozzy

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de ozzy » 18 Apr 2009, 20:14

Trebuie sa recunosc ca Urziceniul s-a prezentat mult mai bine decat m-am asteptat. Au fost, dupa parerea mea, cel mai puternic adversar din retur pana acum. Rezultatul este echitabil, pentru ca noi am avut ocazii mai mari, dar am jucat doar in prima repriza, pe cand eu au evoluat constant bine tot meciul. Pana la urma, trebuie sa invatam sa mai apreciem si un joc de fotbal frumos, chiar daca nu il castigam.

Referitor la Costea, am fost cel care l-a criticat cel mai mult pe acest forum, dar:
1) trebuie facuta odata pentru totdeauna distinctia intre CRITICA si INJURATURA si sa le fie rusine celor care l-au injurat aseara
2) dupa ce-a facut Costea in ultimele 4 etape, cred ca puteam si noi sa-i trecem cu vederea evolutia mai putin reusita de aseara. Pana la urma chiar daca a fost egoist in unele situatii, e de apreciat faptul ca isi asuma responsabilitatea finalizarii si, mai ales, VREA sa faca ceva.

A, si sa nu-l uit pe Bornescu, care a aparat ca in zilele bune. Asa da apld

iuli

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 18 Apr 2009, 20:29

Mircea chiar e in forma aseara a iesit si pe centrari,mi-a mai placut si Ologu care pare curajos,tare pe picioare si destul de tehnic.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de whiteLion » 18 Apr 2009, 20:34

iuli scrie:Mircea chiar e in forma aseara a iesit si pe centrari,mi-a mai placut si Ologu care pare curajos,tare pe picioare si destul de tehnic.
pe Ologu l-a laudat si Napoli, Mircea ne-a adus punctul asta o:
la final la a2a chiar i s-a strigat numele
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de blue_lions » 18 Apr 2009, 21:45

whiteLion scrie: eu cred ca "tzaranii" din tribune sunt suporteri care au avut o mare dezamagire cand echipa a cazut in B si in momentul acela au inceput sa tina cu alte echipe in special cele bucurestene....acum cand echipa joaca din nou in prima liga au revenit in tribune, dar au in minte performantele echipelor "adoptate" si din aceasta cauza au acest comportament .... mai multe meciuri gen cel facut cu dinamo cred ca i-ar scoate din amorteala ....
Nu cred ca Stiinta are nevoie de asemenea oameni...un suporter al Craiovei nu are cum sa tina cu echipele din bucuresti, chiar si daca, Doamne fereste, Universitatea nu va mai exista. La traditia, istoria, rezultatele si jucatorii pe care i-am avut, nu avem nevoie sa impresionam niste tarani/tigani care nu mai stiau cu cine sa tina la Rapid vs Stoaia (in Uefa). Trebuie facute neaparat abonamente, sa incepem sa avem o baza de 9000-10000 de suporteri "adevarati" la fiecare meci. Trebuie numerotate locurile si mai ales respectate. In asa fel acesti tarani vor disparea, fie din lipsa resurselor financiare, fie din cauza lipsei de locuri la tribuna a 2-a. Ca la peluza nu stau de frica o:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de whiteLion » 18 Apr 2009, 22:02

din pacate ei exista .... abia astept abonamentele, am scapa de astia care se vaita k au dat 20 de lei pe un bilet ca sa vada o echipa care va juca la toamna in UEFA
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de FanStiinta » 18 Apr 2009, 22:09

whiteLion scrie:din pacate ei exista .... abia astept abonamentele, am scapa de astia care se vaita k au dat 20 de lei pe un bilet ca sa vada o echipa care va juca la toamna in UEFA
si eu le astept... da cred ca o sa asteptam mult si bine

Avatar utilizator
elseven
junior
junior
Mesaje: 42
Membru din: 28 Oct 2008, 00:30

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de elseven » 19 Apr 2009, 04:11

whiteLion scrie:
iuli scrie:Mircea chiar e in forma aseara a iesit si pe centrari,mi-a mai placut si Ologu care pare curajos,tare pe picioare si destul de tehnic.
pe Ologu l-a laudat si Napoli, Mircea ne-a adus punctul asta o:
la final la a2a chiar i s-a strigat numele[/quote
i s-a strigat numele pt ca a fost singurul care a venit in zona si a aplaudat tribuna! ...nu ca cineva si-ar fi amintit de prestatia lui...pacat...dar asta este adevarul!
STIINTA FOREVER!!!!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Perspico » 19 Apr 2009, 09:43

Filmulete de la meci (am facut putine fiindca mi-a fost lehamite!):

[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
[youtube][/youtube]
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

iuli

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de iuli » 19 Apr 2009, 10:02

ti-a fost lehamite de echipa sau de public?

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de Perspico » 19 Apr 2009, 10:12

iuli scrie:ti-a fost lehamite de echipa sau de public?
50%-50%

Poze de la meci (tot putine!):
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9785
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: U Craiova - Unirea Urziceni

Mesaj de manex » 19 Apr 2009, 10:13

pina si nevasta-mea care a vazut 2 meciuri in viata ei m-a intrebat ca de ce oamenii injura proprii jucatori, de ce au fost asa apatici spectatorii, de ce jucatorii se plimbau pe teren. intrebari la care am dat niste raspunsuri....
Am zis!!

Închis