FC Braşov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Brasov ?

Poll ended at 22 Apr 2009, 19:19

3
24
65%
1
10
27%
0
3
8%
 
Total votes: 37

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 18 Apr 2009, 17:37

LIGA I
Ediţia 2008-2009

Imagine vs Imagine

miercuri, 22 aprilie 2009, ora 19:00

Stadionul
„Tineretului”,
Braşov

incerc si eu ...
FORZA ucv
Last edited by whiteLion on 22 Apr 2009, 22:14, edited 1 time in total.
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Manu » 18 Apr 2009, 19:20

Bine ca nu ai mai pus sondaj cu pronosticul ca nu stiam ce sa pun.Orice e posibil la meciu asta ca si la Chelsea-Liverpool.Sper sa fie un meci ca ala si sa aratam si noi ca Liverpool ,ca o echipa care lupta pana la capat si orice ar fi mergem inainte cu speranta in inima pentru ca avem o echipa care stie fotbal si poate mult mai mult.Depinde de ei daca vor vrea sa invete mai multe !Sper sa se concentreze baietii mult mai bine de acum inainte...Hai Craiova! Hai baietii! Suntem toti cu voi pan' la sfarsit .....
ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
alis grave nil

Avatar utilizator
cristi2307
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 11 Apr 2009, 17:41

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de cristi2307 » 18 Apr 2009, 21:24

Haideti cat mai multi la Brasov ! Paste Fericit tuturor !

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 19 Apr 2009, 07:35

Din pacate, Brasovul joaca cu sabia deasupra capului la meciul cu noi. Daca pierd, pierd contactul cu echipele pentru UEFA. Asa ca io zic ca ne asteapta iar un meci urat si greu, iar daca primim primii gol de la gloabele alea batrane, nu mai inscriem noi in poarta lor nici daca jucam pina a doua zi. Trebuie sa inscriem noi, daca vrem sa castigam.

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de ew » 19 Apr 2009, 13:15

stie cineva cat e biletul? astia de la brasov tot timpul au facut figuri la bilete....
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Theodorus » 19 Apr 2009, 14:14

ew scrie:stie cineva cat e biletul? astia de la brasov tot timpul au facut figuri la bilete....
20 http://www.fcbrasovfans.ro/Meciuri/20-l ... aiova.html
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

JustME

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Apr 2009, 14:41

inca un meci cu o echipa care practica un joc incalcit si aglomerat in aparare .. exact cum nu ne place noua. Daca dam primii gol eu cred ca vom castiga. sunt curios cum va juca Napoli la mijloc in conditiile in care lipseste si Soava (sau Soava joaca ? ) si Prepelita

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 19 Apr 2009, 15:06

Daca lipseste si Soava, mi-ar placea sa jucam cu barboianu si ologu. Gangioveanu e total iesit din forma iar Ologu a demonstrat ca merita jucat mai mult.

E posibil sa jucam si cu Dorel la mijloc si in aparare cu Mitchell & Gaman
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de marius1ka » 19 Apr 2009, 20:34


Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 20 Apr 2009, 11:51

egalul de acasa cu Unirea precum si celelalte rezultate ne obliga sa facem un meci mare la Brasov si sa revenim de acolo cu 3 puncte care sunt obligatorii sa luam ceva distanta de urmaritoare!
sper sa castigam dar cred ca va fi ffff greu!
ucv ucv ucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 20 Apr 2009, 16:03

FC Braşov - U Craiova
Stadion Tineretului / miercuri, ora 19:00 / GSP TV

Arbitru: Marius Avram (Bucureşti)
Asistenti: Sorin Caia (Timişoara)
Bogdan Medrea (Rm. Valcea)
Obs: Mircea Neşu (Oradea)
Obs: Alexandru Popescu (Bucureşti)

Avram a mai arbitrat-o pe Universitatea in doua partide, ambele in sezonul 2007-2008:
Poli Iasi - U Craiova 2-1
Dacia Mioveni - U Craiova 1-2
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 20 Apr 2009, 18:18

Exclusiv // Stamatescu: "Şoavă e suspect de leziune musculară si riscă să lipsească minimum 3 săptămani"

Medicul Craiovei spune ca accidentarea lui Soava se poate dovedi mult mai grava decat s-a crezut initial.

"Soava nu acuza numai o miozita de la efort, ci e suspect si de o leziune musculara la piciorul drept. Asteptam ca zilele urmatoare sa ne edificam asupra gravitatii accidentarii sale. Oricum, pot sa spun de pe-acum ca el nu are nici o sansa sa joace nici peste doua etape, cu FC Arges. Risca sa absenteze minimum 3 saptamani, poate chiar o luna", a declarat azi medicul Stiintei, Claudiu Stamatescu, pentru craiovamaxima.ro.

Ce meciuri va rata Soava:
FC Brasov - U Craiova
U Craiova - FC Arges
Meciuri pe care mijlocasul le-ar rata in cazul in care accidentarea lui se va confirma:
Pandurii - U Craiova
U Craiova - Gaz Metan


........................................................

Şoavă n-a făcut deplasarea la Braşov!

Mijlocasul Craiovei acuza o miozita la spate de la efort si va lipsi de pe teren in meciul de miercuri, contra brasovenilor.


S-ar putea sa-l vedem pe Dorel la mijloc sau sa vedem un mijloc improvizat cu Barboianu, Dilevski si Ologu (desi nu cred ca Napoli va risca atat de mult impotriva Brasovului, care are jucatori cu experienta)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 20 Apr 2009, 18:30

sincer si eu tot asa as zice sa il urce pe Dorel la mijloc dar ce facem in aparare ? Mitchell vad ca e accidentat si nu a facut deplasarea la Brasov, probabil Dorel va ramane in aparare iar la mijloc vom juca cu : Gangio, Dilevski si Barboianu. aa si as vrea sa jucam iarasi clasicul ala 4-3-3 in fata cu Florin - stanga, Mihai - centru, Ubi- dreapta parerea mea e ca in sistemul asta echipa se exprima cel mai bine. la Timisoare de ex. in prima repriza am jucat un fel de 4-4-2 ciudat cu Ubi in stanga mijlocas, Florin in dreapta .. sincer n-am inteles mare lucru. n-ar fi rau pe final sa il vedem in teren si pe N`Jock ( chiar zisai treaba asta ?! :o ) ma gandesc ca nah e mare si poate se loveste mingea de el vreo centrare :)( oricum cred ca ar trebui incercat, cine stie poate e in bulan

p.s. pe Baird il mai vedem jucand in returul asta ?

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 20 Apr 2009, 19:15

La un joc ca al Brasovului ar merge Njock, ca mai sparge aglomeratia sau se loveste mingea de el. Poate merita incercat cu el si cu Urziceniu. Am tot facut misto de el, dar poate merge o bucata de meci cu echipe de-astea de ciobani cu autobaza in poarta. Poate vrea si el sa demonstreze ca e fotbalist. :)(

LE: Pune nene sondaju, daca ne e frica noua sa votam ce sa mai zica jucatorii? ucv
STIINTA SUNTEM NOI !

JustME

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 20 Apr 2009, 19:20

Nea Marin scrie: LE: Pune nene sondaju, daca ne e frica noua sa votam ce sa mai zica jucatorii? ucv
rezolvat o:

Închis