FC Braşov - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem de la Brasov ?

Poll ended at 22 Apr 2009, 19:19

3
24
65%
1
10
27%
0
3
8%
 
Total votes: 37

LiviuB

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Apr 2009, 11:36

shefu rules scrie:un punct MARE, careo sa ne ajute mult la sfarsit, o sa vedeti; meritat, nemeritat, important e ca l-am obtinut! m-am saturat numai sa pierdem puncte nemeritat!
victorii in urmatorele meciuri mai "usoare" si batalia finala se da in ultimele 3 etape!

Hai Stiinta!
ucv
un punct de vedere cat se poate de corect. o: este un punct foarte mare care o sa conteze enorm la final.
cand vad mesaje ca de ce sa se bucure Costea ca a egalat intr-un meci in care nu am jucat nimic, ma urc pe pereti. In cate meciuri nu am jucat mai bine ca adversarii si nu am luat niciun punct sau am fost egalati pe final? Cum draq sa faci un meci bun cand adversarii fac un antijoc total, cand la mijloc stam intr-un singur jucator? La noi orice absenta conteaza, nu vedeti ca deocamdata nu avem rezerve? Mucescu si-a permis sa schimbe jumatate de echipa si tot avea jucatori cu experienta, a mai fost si ghinionul sa luam repede gol si am intrat in jocul lor.
iar cei care il divinizati pe petrescu, uitati-va la meciul cu Vasluiul, sa vedeti hal de fotbal - un antifotbal mai ceva ca al lui mucescu.

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de mancini » 23 Apr 2009, 13:21

pentru unii jucatori a venit vacanta.brasovenii ne-au injurat tot meciul iar scandarile lor erau furaciuni de la alte peluze.suporterii lor erau de fapt ai lui dinamo,steaua,rapid....!frustrarea lor la final era mai mare decat Timpa.Pacat ca nu am jucat asa cum trebuia si sa ii batem pe plotogarii aia.
steagucv
CU STIINTA PANA LA MOARTE

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 23 Apr 2009, 13:36

un punct obtinut in lupta pentru atingerea obiectivului. asta trebuie sa apreciem.
restul e can can :)(

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de ady g » 23 Apr 2009, 13:37

pai tocmai eu m-am bucurat enorm ca le-am dat gol in ultimele minute si fiindca ne-au injurat mereu si ne dusmanesc asa..ma bucuram sa-i batem iar pe carnatiii astia, de acum incolo o sa fie pe locul doi la antipatie dupa dinamo si la egalitate cu steaua.La rezultate directe anul asta suntem peste ei. oricum , nu cred ca se pune problema sa joace astia in uefa.

a, si mai sper sa castige timisoara campionatul, daca nu o facem noi iar noi s aprindem UEFA.

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 23 Apr 2009, 13:42

Mai mergeti si pe la meciuri :hai
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

JustME

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 23 Apr 2009, 15:41

nu inteleg de ce sunteti suparati ca ne-au injurat gospodarii de la brasov, hai sa fim seriosi aia sunt zero barat de la un capat la celalalt. la 1-0 pt ei faceau valuri si la 1-1 se calcau in picioare sa iasa cat mai repede de pe stadion

adyUCV
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 7
Membru din: 29 Iun 2008, 15:38

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de adyUCV » 23 Apr 2009, 15:56

trebuiau incurajati mai tare la sfarsit sa faca valuri....cred ca nu ne-am auzit destul :lol:

Narcis Popescu

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Narcis Popescu » 23 Apr 2009, 16:17

Consider patetic gestul lui Costea de la gol..cu atat mai mult cu cat nu a fost o realizare 100%personala..ci din centrarea lui Gangioveanu.. :smoke:
in rest as mai remarca nivelul de inteligenta mult sub medie al publicului brasovean..in mare parte autisti...care se comporta aidoma unor tantari ce bazaie(spre a-l speria) cand trece un leu pe langa ei..
Una peste alta ma bucur ca nu am pierdut desi am jucat sub asteptari..asta inseamna pentru mine..ca incepe sa se lege un mecanism..care si in zilele proaste..doar prin slimpla functionare in gol poate mentine curat blazonul ekipei steagucv

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Manu » 23 Apr 2009, 16:37

Sergyu_costea scrie:Mai nu fu offside la golul alora ma? Surdu pleaca din offside , nu urmareste mingea , dar apoi balonul ajunge la el. Nu e pozitie reactivata?
Sunt doua faze diferite.El primeste pasa de gol din pozitie regulamentara iar in prima faza un urmareste mingea.Nu are nici o legatura ca a fost in offside atunci ,daca nu a urmarit mingea.Ce ar fi trebuit sa faca , sa iese de pe teren sau sa stea jos la faza aia ?
alis grave nil

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 23 Apr 2009, 16:54

Dar pasa nu e data spre Surdu? (prima pasa)

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Manu » 23 Apr 2009, 17:00

Ba da cam spre el e data dar el refuza ostentativ sa o joace.Un arbitru care se grabea putea sa ridice steagul si nu cred ca se supara nimeni dar decizia e foarte corecta si arbitrii se pare ca nu se mai grabesc :lol:
alis grave nil

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 23 Apr 2009, 18:22

Daca ala nu-i offside eu imi bag inimă in el de fotbal.
PS: Suntem o natie de nerecunoscatori lipsiti de educatie.Punct.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 23 Apr 2009, 18:37

Ma, eu nu cunosc regulamentele foarte bine.Eu stiu (poate stiu prost) ca daca are intentie sa joace mingea si e in offide se semnalizeaza.[cenzurat] ala cere mingea (uita-te pe faza), apoi alearga in prima faza spre ea dupa care, cand probabil ii striga ala s-o lase, se intoarce se impiedica si mai departe stim ce se intampla.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Manu » 23 Apr 2009, 18:59

Pana la urma la offside nu se sanctioneaza INTENTIA de a juca mingea ci se sanctioneaza atingerea mingii din pozitie afara din joc.Asa ca deciziile arbitrilor de a semnaliza offside mai inainte ca jucatorul sa ajunga la minge sunt doar de a nu mai pierde timpul.La faza aia s-a apreciat bine ... mingea a preluat-o jucatorul care nu era in offside si jocul a curs mai departe.Asa cred ca se apreciaza corect o faza la offside.
Au mai fost cazuri in care s-a semnalizat offside la intentia unui jucator de a juca mingea desi mingea a fost jucata de alt coechipier ceea ce e inadmisibil de vreme ce un jucător aflat în poziţie de offside poate fi penalizat înainte de a juca sau atinge mingea dacă,nici un alt coechipier în poziţie regulamentară nu are ocazia să joace mingea.Dar asta se lasa la parerea arbitrului.Insa in faza aia a fost clar ca celalat avea o ocazie clara de a juca mingea.
alis grave nil

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: FC Braşov - Universitatea Craiova

Mesaj de Manu » 23 Apr 2009, 19:45

Sergyu_costea scrie:Un jucator aflat in pozitie afara din joc trebuie sanctionat doar daca ,in momentul in care mingea este atinsa sau jucata de unul din coechipierii sai , jucatorul respectiv , dupa parerea arbitrului ia parte activa la joc:

*intervenind in joc sau
*influentand un adversar sau
*obtinand un avantaj din aceasta pozitie

* Intervenind in joc (joaca sau atinge mingea pasata sau atinsa de un coechipier);
* Influentand un adversar (impiedica un adversar sa joace sau este in masura sa joace mingea, de exemplu, impiedicandu-i clar vederea asupra jocului, sau miscarile –dreplasarile – portarului);
* Obtinand un avantaj din aceasta pozitie (joaca mingea care a revenit dintr-un stalp al portii sau din bara transversala, ori joaca mingea care a revenit dintr-un adversar).
alis grave nil

Închis