Universitatea Craiova - FC Argeş

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Arges?

Poll ended at 26 Apr 2009, 21:59

Batem
47
82%
Egal
6
11%
Infrangere
4
7%
 
Total votes: 57

Avatar utilizator
stiinta4ever
suporter
suporter
Mesaje: 803
Membru din: 20 Mar 2009, 02:14

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de stiinta4ever » 27 Apr 2009, 00:38

esti prea dur....nu este chiar asa cum vezi u de acolo....
Argesul s-a predat efectiv in partea a 2-a.....Daca jucau cum au facut-o in prima repriza nu-i bateam niciodata la modul cum am jucat azi!!! I-auzi si o "scuza" oficiala:): "Am început meciul cu un handicap medical, şapte jucători au acuzat stări febrile, după o viroză care a afectat jumătate din echipă. Am cedat deliberat posesia pentru a juca pe contraatac, dar, din păcate, nu am concretizat ocaziile avute. Ştiam că este posibil să intre Njock, dar nu ştiu cine putea să-l ţină, ţinînd cont de înălţimea sa", a spus Ionuţ Badea.
There are two primary choices in life: to accept conditions as they exist, or accept the responsibility for changing them.

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 27 Apr 2009, 00:39

marius1ka scrie:[youtube][/youtube]
Bravo tata
Iubesc un jucator cand se daruieste....cand nu poate nu are talent nu stie football dar isi da sufletul sa faca ceva bun...
Bravo N'JOCK
"Azi esti Zeu / dar maine muritor " apld

ps: bravo dilevski, dananae
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de DarkComy » 27 Apr 2009, 00:47

Acum am ajuns si eu acasa.

Un meci slab de tot, cel putin prima repriza. Jucatorii au parut foarte obositi si lipsiti de luciditate. Ce m-a deranjat cel mai mult azi nu a fost meciul totusi si nici prestatia lui Dina ci suporterii.

EXTREM DE PUTINI!!!!! Se vede cati suporteri de rezultat are echipa asta :o:. M-au enervat la culme IMBECILII de la tribuna a II care au inceput sa-l injure pe Dina inca de la incalzire si chiar i-au uiduit si injurat pe jucatorii argesului cand acestia au salutat spectatorii. Lipsa de fair-play.

Rusine si celor de la Peluza Sud. Dupa ce ca am fost foarte putini, nici macar nu am stat uniti >>> praetoria era pe centru; southguard era in stanga (inspre tribuna I) si blue lions & ultras in dreapta (spre tribuna a II) (brigazile stateau la cateva randuri distanta unele de altele si fiecare striga ce vroia). Daca Southguard si B&L au mai incercat cate ceva, Praetoria au fost PENIBILI!!!!. In loc sa dea tonul la cantat ei erau ocupati sa fluture cele 2 steaguri ale lor si sa isi dea cu ele in cap (se jucau). In final, dupa ce au inceput sa dea tonul la incurajatul echipei, dadeau tonul numai la CRETINATATI!!! 1-2 cantece cu OHH OHH OHH sau AHH OHH AHH OHH. numai cu sunete din astea de parca eram o turma de oi. Dupa ce ca jocul echipei era vai si amar de te lua somnul astia dadeau tonul la niste cantece facute pt zombies sau pentru analfabeti care nu stiu sa vorbeasca si stiu doar sa scoata sunete. Avem atatea cantece frumoase si astia s-au gasit sa dea tonul fix numai la [cenzurat]-urile astea.
Iar partea proasta e ca ei radeau, iar cand Southguard sau B&L sau Ultras incercau sa dea tonul la un cantec de incurajare, astia se uitau si ii bufnea rasul.

La pauza am plecat impreuna cu Manu si ne-am dus undeva langa tribuna I.

Imi pare rau de Dina dar iar a fost petarda pe teren. Singurul jucator care mi-a placut a fost DANANAE!! apld apld apld
............................................

Acu la intoarcere am venit cu Gogosoiu si Ionut Popescu (cred ca el era) in acelasi vagon (oare ce cauta la Bucuresti? aveau gentile cu U Craiova la ei)
In gara la Craiova il cam luau la misto pe Rose, ca l-au intors aia pe toate partile si ca Dina era foarte suparat dupa ce a fost atat de apostrofat azi.
Cand am ajuns la buCUResti, Gogosoiu s-a dus s-o "vrajeasca" pe una si aia i-a dat cu flit si Ionut Popescu i-a zis: "vezi in mortii ma-tii ce patesti, daca te crezi vedeta" :lol:.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de DarkComy » 27 Apr 2009, 00:50

Dananae ar merita un premiu simbolic din partea site-ului asta. Un fel de diploma prin care membrii celei mai mari comunitati online de suporteri ai UCV sa desemneze cel mai bun jucator al turului/returului/campionatului.

Just an ideea. :)(

Prea imi place cum se daruieste Ovidiu o: apld

P.S. V-am zis ca o sa castigam? :)( port noroc
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de marius1ka » 27 Apr 2009, 01:26

cea mai faina masina
Imagine

si mesaj :)(
Imagine

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de stuparu_alexandru » 27 Apr 2009, 09:19

lorenzaccio2 scrie:Imi paru rau de Dina pentru ca e de-al nostru, un jucator-suporter cum nu mai vezi in fotbalu asta de mari "profesionisti" a la Plesan... Pacat ca nu dadu gol la ultima faza sa mai taca toti antrenorii de la a 2-a ... Asta e daca nu pune mai mult chef

de ce sa-ti para rau de el ??? pana la urma, e platit sa joace, indiferent de ce injuraturi se aud din tribuna. hai sa nu-l mai bagam deloc in echipa pentru ca "nu pot sa joc Mister, ma injura aia din stadion".
si daca dadea gol crezi ca nu-l mai injura lumea ?! patea ce-a patit si la mioveni anu` trecut.

"Pacat ca nu dadu gol la ultima faza sa mai taca toti antrenorii de la a 2-a "... poate sa taca tot stadionu`... eu nu inteleg cum de poti sa-i iei apararea unui jucator, care tot meciul n-a facut altceva decat sa dea o singura pasa buna . pai in momentul in care se intampla asta, nici nu mai e vorba ca nu da goluri(pentru ca si daca dadea, tot era grav), e foarte grav pentru ca ai un jucator in minus pe teren care nu face nimic.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2009, 09:29

da Alexandru dar ca Dina au mai jucat inca vreo 2 fotbalisti de-ai nostri. In sfarsit, m-am saturat sa-i tot iau apararea, probabil ca atata poate.
in alta ordine de idei am vazut ca cineva mai in spate o tot da cu prietenia pic-miti. Cat i-au tinut benzina pe pitesteni au jucat sus, in a doua repriza si noi am facut un pressing mai agresiv, nu i-am mai lasat sa iasa din jumatatea lor. Si au facut o greseala, l-au dus pe cel mai bun om al lor si cel care facea legatura aparare-atac (Tanase) pe partea lui Dananae, unde nu a miscat. Nu o mai dati ca isi dadeau autogol, ca daca n-o dadea Njock acum plangeam ca am pierdut 2 puncte. Poate se uita ce materiale s-au bagat, mai risca Dananae rosu in cazul asta? Vorbim asa ca sa ne aflam in treaba...

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de sorialis » 27 Apr 2009, 09:34

john100 scrie:Meci greu...bine ca s-a terminat cu bine.

Bravo Dana,MAGNIFICULE :)(

PS:Miti la Fanatik,si-a mai revenit,zice ca nu mai e asa suparat,recunoaste ca l-a luat gura pe dinainte
Daca a revenit, e OK, asa cum am spus, eu tot cred ca napoli ramane, noi jucam in europa la vara, pe Oblemenco, restul e.... can-can ! :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de sorialis » 27 Apr 2009, 09:39

stiinta4ever scrie:Vad ca toata lumea merge pe un reviriment in repriza a 2-a. Mie mi s-a parut ca argesul nu a mai jucat in partea secunda si nu cred ca e vorba de tactica....asa au vrut...aduceti-va aminte ce schimbari rapide si 'prietenesti' au facut pitestenii...practic repriza a 2-a nici nu au atacat...si daca nu o baga N'jock(lasat complet nemarcat) cred ca am fi asistat la un autogol prin minutul 89.In afara golului chiar nu-mi amintesc sa mai fi avut vreun sut pe spatiul portii!!! PENIBIL!!!! Noroc cu prietenia mititico-penesciana!
Jucam din ce in ce mai prost si fara dorinta...parca de la dinamo s-a terminat campionatul si acum jucam amicale de antrenament pt.Euro league....daca nu ne revenim nu avem nicio sansa de Europa....Eu sper sa-i bage miti in sedinta si sa-i trezeasca la realitate ca altfel e groasa rau!
Adevarul e ca Badea a facut niste schimbari cel putin ciudate, cand a scos jucatorii care puteau crea faze de atac si a introdus doar muncitori, fara nici o idee de joc... :)-
Acum, sa nu-i luam din merite lui Jeremy, daca va uitati , Dina a avut o ocazie identica , ba chiar i-a venit mai bine mingea nici nu trebuia sa plonjeze , si totusi a dat cu ea peste poarta, iar Jeremy a avut o sansa si eu zic ca modul in care a infipt-o a fost frumos...

Una peste alta, slabut jocul, a doua repriza am jucat mai bine dar si pt ca argesenii s-au retras dar fara sa aiba un joc defensiv organizat.

PS Mi-au placut fazele din final cu Uby si Gangio, cand incercau tot felul de jonglerii si biciclete, le-am gustat, probabil doreau si ei sa se faca remarcati apld , chiar au fost placute ochiului acele faze.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2009, 09:45

Badea a vrut sa inchida jocul, ce e atat de greu, iar Doman nu mai putea, alergase f mult. De fapt cei de la Pitesti au alergat f mult pt a tine ritmul acela din prima repriza. In a doua au vrut sa aglomereze, pt ca se stie ce mult ne plac noua astfel de jocuri....

conStiinta

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de conStiinta » 27 Apr 2009, 09:49

inca 3 puncte ptr Europa o:

mi-a placut faptul ca, in sfarsit, am dat si noi un gol din lovitura libera, dupa muuuult timp si muuulte lovituri de care ne-am batut joc o:

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de bur » 27 Apr 2009, 10:06

shefu rules scrie:mi-a placut faptul ca, in sfarsit, am dat si noi un gol din lovitura libera, dupa muuuult timp si muuulte lovituri de care ne-am batut joc o:
exact asta vorbeam si eu cu un amic. n-am nicio speranta la loviturile noastre libere. dar mi-as putea schimba viziunea odata cu revenirea lui jeremy :)
I love U !

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de nr.zece » 27 Apr 2009, 12:18

mititelu am impresia ca tipa la napoli ca sa negocieze viitoarea intelegere
face la fel ca napoli care dupa meciul cu javrele se credea mai tare decat capello si imi aduc aminte ca si in returul din 2008 a facut la fel
asa stiu ei sa negocieze
alta parere este ca mititelu il tine pe dina in lot si il baga si in teren
ma indoiesc de faptul ca vreun antrenor de liga 1 ar baga in teren asemenea petarda
sincer eu sunt peste el cu mult si nu am mai jucat fotbal de vreun an
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de whiteLion » 27 Apr 2009, 13:18

Imagine

bravo bai uriasule! apld
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Universitatea Craiova - FC Argeş

Mesaj de Manu » 27 Apr 2009, 14:36

A fost un meci trist rau asta ! Trebuia transmis in alb si negru la televizor.Echipa a jucat slab suntem toti de acord si numai despre echipa vorbim.In legatura cu suporterii majoritatea par neutri ca si cum s-ar fi obisnuit asa,ca si cum nu s-ar mai putea schimba mentalitatea asta ! Ce diferenta e intre Arges si Dinamo in momentul in care suntem foarte aproape de un loc in Europa League si echipa are nevoie de sustinere? Pentru mine niciuna!Printr-un stadion plin la meciul cu Dinamo noi aratam mai mult ca ii respectam pe caini decat respectam echipa noastra daca ne uitam apoi la ce lume vine pe stadion!Eu vin la stadion pentru Universitatea Craiova si nu ma intereseaza cu cine joaca .Penibila ieri situatia si din cauza numarului foarte mic de suporteri si din cauza atitudinii acestora.Putini si rai ! Dina a jucat slab si toata lumea stie ca el joaca slab dar nu toata lumea stie ca daca il injura in timpul meciului nu mai are nici o sansa sa faca ceva bun.Ce rost are sa injuram in timpul meciului un jucator de-al nostru ? Dupa meci poate e normal sa se mai arate uni nemultumiti dar in timpul meciului sa injuri un jucator de-al tau mi se pare rusinos...Galeria rasfirata facea figuratie suparati si ei poate de numarul mic din randurile lor.Peluza Sud a aratat ca o tribuna multi venind acolo sa stea jos.Oare unde a fost galeria de la meciul cu DInamo? Oare vom avea si noi vreodata o galerie constanta de 200-300 de suporteri macar?
alis grave nil

Închis