Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Targu Jiu?

Victorie
43
73%
Egal
9
15%
Infrangere
7
12%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 05 Mai 2009, 20:08

T@V scrie:N-ai cum sa-l confunzi pe Perspico. Omul se ocupa numai cu incadrarea suporterilor, categorisirea lor pe fel si fel de categorii, erarhizarea lor, si urmarirea lor (mai nou, dupa spusele lui, de 2 luni de zile ne observa evolutia pe acest forum :lol: ). De ceva timp incoace (banuiesc ca dupa meciul de la Farul) omul ne urmareste doar din umbra, si a asteptat momentul prielnic sa intervina: cand jocul scartaie, echipa nu joaca nimic, rezultatele sunt rusinoase, iar clubul se indreapta catre Liga II caci nu si-a platit impozitele pentru folosinta stadionului concesionat de Aurica.
Tav, nici pe tine n-are cum sa te confunde lumea: esti monumentul duplicitatii. Mai aveai un pic si te intindeai in fata usii lui Mititelu pe post de preş şi acum tot tu şi ceilalţi aveţi tupeu şi gura mare. Pai daca ai ajuns tocmai tu sa vii sa-mi explici mie că Mititelu nu a facut transferuri in iarna s-a-ntors dracu' lumea cu fundu-n sus.
Am spus ca am stat si am citit ce se scria pe Forum, nu evolutia, fiindca mie mi se pare ca e o involutie. Cel putin d.p.d.v. moral. Ma asteptam sa vii tu si alti cativa care credeau ca jucam fenomenal, vedeau un-doiuri cu nemiluita, combinatii fenomenale, etc. sa spuna ca s-au inselat si ca de fapt stilul nostru de joc e de cele mai multe ori depasit, cam primitiv, pe alocuri rudimentar. ASTA ar fi fost o evolutie!
In loc de asta, vii cu nerusinare si ma acuzi a nu-stiu-cata oara ca astept ca echipa sa scartaie si alte fantasmagorii. Nici nu cred ca am mai scris ceva de la meciul cu Dinamo, am postat doar poze şi filmulete, asa ca se pare ca mai esti si intrigant. Eu am spus si la victorie ca jucam prost, dar s-au gasit altii de teapa ta sa ma acuze ca nu ma bucur. ASTA ti se pare evolutie?
P.S. S-ar parea ca nu mai sunt la "ignore". Vrei, te rog, sa anunti asta pe inca 3-4 topicuri, cum ai facut si cand ai declarat ca ma ignori?
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 05 Mai 2009, 20:24

Ia mai terminati cu prostiile, nu intereseaza pe nimeni parerile voastre despre ceilalti, suntem interesati doar de parerile despre Stiinta.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 05 Mai 2009, 20:32

Corect Copacul.
Si ca sa mai vedem odata ce fel de om este marele Cartu:

Cârţu nu a făcut deplasarea la Vaslui, iar cinci jucători vor fi menajaţi

Tehnicianul grupării Pandurii Târgu Jiu, Sorin Cârţu, nu a făcut deplasarea la Vaslui, pentru meciul de miercuri, iar cinci jucători de bază sunt menajaţi, pentru a putea evolua în partida de etapa viitoare, cu Politehnica Iaşi, transmite corespondentul NewsIn.

Cârţu a preferat să rămână la Târgu Jiu, mai ales după ce a fost suspendat o etapă în urma incidentelor de la meciul cu Universitatea Craiova. "Nu avea rost să meargă, mai ales că e suspendat. Va pregăti meciul cu Iaşi, care trebuie câştigat, pentru că suntem salvaţi de la retrogradare în acest caz. Am avut o programare incredibilă, într-o săptămână trei meciuri la distanţe foarte mari", a spus Condescu, pentru agenţia NewsIn.

Din lotul condus de secundul Florin Bejinariu vor lipsi Adrian Rusu, Ghindeanu, Piţurcă, Vasilache, Martinovic, toţi menajaţi, Stânga şi Raskovic sunt suspendaţi, în timp ce Hidişan şi Ionuţ Stancu au probleme medicale. În schimb, au fost convocaţi patru juniori: Doru Mihuţ, Marian Olaru, Cristian Iclănzan şi Vasile Ştefan, a mai declarat NewsIn.

Partida FC Vaslui-Pandurii Târgu Jiu se va disputa miercuri, de la ora 18:00, pe stadionul Municipal. Formaţia gorjeană va întâlni Politenhica Iaşi în etapa viitoare, ambele echipe fiind implicate în lupta pentru evitarea retrogradării.
==================
La altii capra, cu noi si-au dat viata pe teren.

conStiinta

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 05 Mai 2009, 20:37

:-x

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 05 Mai 2009, 22:49

Mare chestie, descoperira unii America. Perfidul Cartu, dusmanul Craiovei, isi menajeaza 5 jucatori la meciul cu Vasluiul, pentru a fi odihniti pentru meciul cu Iasiul. In loc sa ia un punct din 2 partide (0 puncte cu Vaslui si 1 punct cu Iasiul) pragmaticul Sorin Cartu isi doreste o victorie de 3 puncte cu Poli Iasi, "contracandidata" la retrogradare.
Si chiar daca n-ar fi asa, eu tot nu pricep: daca, prin absurd, se da la o parte din calea Vasluiului, trebuie sa ne comportam ca niste milogi si sa ne ofticam ca nu ne-a lasat sa batem? Vorbele lui: "vreti Europa, v-am scos eu Europa din cap!" poti, cu putina bunavointa, sa le traduci: "vreti in Europa si voi nu sunteti in stare sa invingeti nici macar Pandurii..."
In plus, nimeni n-a luat niciodata in calcul ca Sorin e un tip foarte orgolios si ca poate simtea nevoia ca, macar din cand in cand, sa-i fie amintite meritele si nu sa fie tratat in cel mai bun caz cu indiferenta. Spunea cineva inainte ceva de genul "i-am fost destul recunoscatori". Cum poti sa spui asta? Recunostinta ar trebui sa fie vesnica. :(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de BluBoy » 05 Mai 2009, 22:53

mai da-l ma in [cenzurat] si pe cartu ca e exemplul tipic de oltean prost si fudul, orgolios din cale afara, care s-ar face frate si cu dracu daca l-ar lauda destul si i-ar da importanta pe care si-o pretinde. nu-l suport si incep sa urasc din ce in ce mai mult comportamentul asta vizibil la cat mai multi olteni. niste prostovani, care in loc sa se uneasca si sa faca un lucru productiv, prefera sa fie dusmani si sa o ia in bot de la toti
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 05 Mai 2009, 22:57

ca sa-l completez pe pralea BluBoy nu pot sa-l uit cat de bucuros era cand ne-a batut cu fc arges la valcea in sezonul cand am picat in b! nu e decat un birjar ordinar un sclav al banilor si un mare BLATIST!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 05 Mai 2009, 23:17

U scrie:ca sa-l completez pe pralea BluBoy nu pot sa-l uit cat de bucuros era cand ne-a batut cu fc arges la valcea in sezonul cand am picat in b! nu e decat un birjar ordinar un sclav al banilor si un mare BLATIST!
Vezi ca BluBoy spuse cu totul altceva (sunt de acord cu el in proportie de 85%), tu bati campii cu sclavi si blaturi. In loc sa faca eventul acum mai bine de un deceniu nu crezi ca ar fi putut sa se umple de bani?
Daca voiai sa-l completezi pe BluBoy puteai sa spui ca asa suntem noi oltenii, ne stergem la kur cu idolii. In loc sa-i punem pe piedestal si sa-i ajutam cand au nevoie ii scuipam. Multi il injurau pa Balaci pana nu demult, de Gica Popescu sa nu mai vorbim, acum si Sorin Cartu. In loc sa pretuim profesionismul, ne complacem in amatorism, decat sa facem transferuri adevarate mai bine chemam preoti si paparude sa alunge blestemul de pe "Ion Oblemenco", decat sa discutam obiectiv pe Forum despre jocul echipei noastre preferam sa vanam vrajitoare sau sa credem in useri care fac topicuri norocoase cu meciurile din Liga 1. :(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de U » 05 Mai 2009, 23:43

Perspico scrie:
U scrie:ca sa-l completez pe pralea BluBoy nu pot sa-l uit cat de bucuros era cand ne-a batut cu fc arges la valcea in sezonul cand am picat in b! nu e decat un birjar ordinar un sclav al banilor si un mare BLATIST!
Vezi ca BluBoy spuse cu totul altceva (sunt de acord cu el in proportie de 85%), tu bati campii cu sclavi si blaturi. In loc sa faca eventul acum mai bine de un deceniu nu crezi ca ar fi putut sa se umple de bani?
Daca voiai sa-l completezi pe BluBoy puteai sa spui ca asa suntem noi oltenii, ne stergem la kur cu idolii. In loc sa-i punem pe piedestal si sa-i ajutam cand au nevoie ii scuipam. Multi il injurau pa Balaci pana nu demult, de Gica Popescu sa nu mai vorbim, acum si Sorin Cartu. In loc sa pretuim profesionismul, ne complacem in amatorism, decat sa facem transferuri adevarate mai bine chemam preoti si paparude sa alunge blestemul de pe "Ion Oblemenco", decat sa discutam obiectiv pe Forum despre jocul echipei noastre preferam sa vanam vrajitoare sau sa credem in useri care fac topicuri norocoase cu meciurile din Liga 1. :(
deci referitor la GePeto treaba e simpla...cand ne ardea buza mai tare el s-a vandut ca o curva echipei militiei! scurt si la obiect...cate zile o sa am nu o sa-l iert niciodata!
referitor la "profesionalismul" lui $orin $cartu acesta s-a vazut in manifestarile sale cand antreneaza impotriva echipei care l-a facut mare. in sezonul asta competitional am vazut cat de mult "iubeste" echipa asta atat in meciul de cupa cat si in meciul de duminica seara! daca era profesionist avea o reactie moderata si pertinenta asa cumn a avut ghindeanu!
nu ne stergem la dos cu idolii...cei care merita sa fie respectati sunt respectati !
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

JustME

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 06 Mai 2009, 00:02

1948 scrie:Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine


o sa incerc sa fac si un filmulet
frumos o:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 06 Mai 2009, 17:02

"Cartu un [cenzurat]" partea a doua.

Cîrţu: "Craiova e aproape retrogradată, ascultaţi la mine că nu-i iartă nimeni!"

Fostul fotbalist şi antrenor al Universităţii îl acuză pe Mititelu că a retrogradat Ştiinţa în urmă cu patru ani şi că tot din cauza lui echipa se află acum la un pas de liga secundă.

Imagine

"Am ştiut de foarte multe ori cîte răutăţi a făcut Mititelu la Craiova. A vrut ca echipa să retrogradeze, el l-a retrogradat pe Dinel! El a retrogradat Universitatea, nu Dinel! A pus la cale maşinaţiuni tocmai ca să ia Universitatea Craiova dintr-o postură de diviza B. I-a făcut numai rău.

Iar o să o aducă echipa într-o postură de retrogradare din cauza şmecheriilor şi prostiilor lui. Craiova e aproape retrogradată, ascultaţi la mine că nu-i iartă nimeni! Să mai aibă o şansă doar dacă se vor mai încălca iar în picioare nişte regulamente şi din dragoste pentru Universitatea să se treacă aşa cu vederea. Ce a făcut el, să treacă dintr-o firmă-n alta, aşa cum a făcut banii într-o perioadă, aşa a încercat şi acum. La ce se aude, Craiova are foarte mari probleme, foarte mari probleme!", a mai spus Sorin Cîrţu la emisiunea "Sportul gorjean" de la Radio Infinit.


------------------------------------------


Cîrţu: "L-am băgat prea mult în seamă pe prostul de Mititelu, are capul cît damigeana şi mintea cît dopul!"

Antrenorul gorjenilor a declanşat un atac violent la adresa patronului Universităţii, Adrian Mititelu.

Imagine

"Am văzut comentariile şi discuţiile lansate după meciuri de x, sau y. Oameni precum MM Stoica, Mititelu, n-au nici o treabă cu fenomenul fotbal, n-ar trebui să comenteze, ei sînt nişte veniţi în fotbal care trebuie să susţină anumite eforturi pe care le fac jucătorii sau antrenorii.

Ce să-mi dea mie Mititelu?! Interzis la Craiova? Sînt distrus, nici nu pot să dorm la noapte. Păi da nici nu m-a interesat vreodată să antrenez Universitatea pe timpul lui Mititelu. A uitat cînd îmi trimitea peţitori şi l-am refuzat. Niciodată n-o să antrenez Craiova cu Mititelu acolo. Nici nu m-a interesat, nici nu mă interesează, nici nu mă va interesa să o fac. Nu poţi să dai interzis la ceva ce nu ai acces. N-are ce interzis să-mi dea el mie. E ca şi cum spui că ai pierdut potul la 6 din 49, deşi n-ai jucat.

L-am băgat prea mult în seama pe prost. Iar prostului e bine să îi atragi atenţia. E o vorbă, prostul ştie cînd e prost. El crede că-i tot trec cu vederea. A ajuns Mititelu să vorbească de mine? Tot ce a făcut a făcut prin evaziuni, prin eludări de lege. E un fost manipulator, are bătături la mînă de cîte navete de bere a urcat şi a descărcat din maşini. El evaluează calitatea mea de antrenor? Întrece orice limită, e culmea tupeului. În momentul cînd dai în prostie, du-te bă şi stai cu proştii în altă parte. Eu n-am ce să vorbesc despre fotbal cu Mititelu. Are capul cît damigeana şi mintea cît dopul, la fotbal", a declarat Sorin Cîrţu la emisiunea "Sportul gorjean" de la Radio Infinit.


Am pus si pozele ca sa vedeti cat de sifilitic poate sa arate.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 06 Mai 2009, 17:25

Pacat ca a ajuns si Sorin Cartu sa vorbeasca asa despre Universitatea. :(

Poate a gresit Mititelu, nu contesta nimeni asta, dar Universitatea nu inseamna Mititelu, in primu' rand inseamna sutele de mii, poate milioanele de suporteri care vor suferi in cazul unei eventuale retrogradari. La ei trebuia sa se gandeasca in primul rand, nu la Mititelu.
Si daca nu e in stare sa spuna o vorba buna, macar sa taca din gura si sa nu arunce cu asemenea cuvinte, sa mai invarta si el cutitul in rana in aceste momente...

Asa se vede caracterul unor persoane.
Inca un idol cazut... :-(

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de u2blue » 06 Mai 2009, 17:26

Nu-l mai bagati fratilor in seama a fost inchis la farmacie de 1 mai!
Mare dezamagire ...

iuli

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 06 Mai 2009, 17:28

Nea Sorine tu ai capul cat damigeana,iar dopul ti-a sarit demult.Du-te linistit!
Ce a facut asta e mai rau decat ce a facut Gica Popescu,de 10 ori!

JustME

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 06 Mai 2009, 17:39

Oltenia scrie: Inca un idol cazut... :-(
:-(

urat, urat de tot :mad:

Închis