Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Targu Jiu?

Victorie
43
73%
Egal
9
15%
Infrangere
7
12%
 
Total votes: 59

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de nr.zece » 08 Mai 2009, 00:12

nici nu ma intereseaza ce fac dinamo, rapid sau altii
ma intereseaza ca suntem in [cenzurat] pentru un artificiu fumat de vreo 5 ani
daca avea creier inventa cu totul altceva
il invatam eu cum sa o faca legal
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Florin-UCV » 08 Mai 2009, 00:30

ozzy scrie:
Florin-UCV scrie:sorin pirtu antrenorul roman cel mai instruit... la injuraturi. bietul isteric traieste din amintiri, din performante reusite acum 20 de ani, el in ultimii trei ani a retrogradat doua echipe (national si mioveni), alaturi de iubitul lui netoiu.
Bine ati revenit pe forum, domnule Mititelu! :)- Acum ca v-ati racorit, platim si noi datoriile alea?
Va salut domnule Cirtu, am completat ordinul de plata, maine la prima ora achitam datoriile! o:

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 08 Mai 2009, 01:12

Sunteti dusi :lol: :lol: :lol:
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

DoRyN

Mititelu: „Cârţu a terorizat şi a distrus vieţi din fotbal”

Mesaj de DoRyN » 08 Mai 2009, 13:09

Mititelu: „Cârţu a terorizat şi a distrus vieţi din fotbal”

Articol publicat de Narcis Drejan in Prosport | 07.05.2009 | 16:43

La scurt timp după ce Sorin Cârţu i-a răspuns lui Adrian Mititelu, patronul Ştiinţei continuă războiul cu tehnicianul Pandurilor şi atenţionează cluburile să aibă grijă pe viitor dacă vor să mai lucreze cu antrenorul Sorinaccio.

Imagine

N-am fost niciodată copleşit de omul sau antrenorul Cârţu, e adevărat că m-a copleşit fotbalistul Cârţu, unul deosebit. Ca antrenor niciodată nu am crezut în el. Pe bună dreptate, poate fi acuzat de către forurile fotbalului că a ucis acest sport. În mod normal ar trebui să i se retragă carnetul de antrenor. E inadmisibil cum se comportă el. Terorizează jucătorii, cere ca terenurile să fie deteriorate înainte de meciuri. Vă spun că la ultima partidă de la Târgu-Jiu mai lipseau iepurii din stufărişul de acolo. Este un om care calcă pe cadavre şi s-a îmbogăţit din plin din banii la negru din fotbal. A terorizat şi distrus multe vieţi ale oamenilor din fotbal. Cei mai mulţi jucători care au lucrat cu el au şi astăzi traume. Este un calvar pentru ei să lucreze cu Cârţu.În vestiarele pe care le ' gestionează' Cîrţu se petrec lucruri demne de filmele interzise minorilor. Sunt părinţi de fotbalişti care au vrut să pună mâna pe topor să-i dea în cap lui Cîrţu, pentru ce au păţit odraslele lor. Chiar acum două luni a avut loc o răzmeriţă şi dacă el pleacă de la Târgu-Jiu vă garantez că va fi sărbătoare în vestiar. Am intuiţia că nici Marin Condescu nu ştie cum să facă să scape de el. Pe unde a fost a pârjolit terenul, pentru că multe echipe şi-a revenit cu greu după ce a plecat de acolo. Locul lui este acasă pentru că fotbalul nu mai are nevoie de Cîrţu. Dacă Chelsea reprezintă frumuseţea fotbalului, echipele lui Cîrţu reprezintă partea opusă”, a explicat Mititelu.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mai 2009, 15:26

asta a innebunit de tot, sa-i puna cineva camasa de forta...

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 08 Mai 2009, 18:29

sorialis scrie:
Perspico scrie:
sorialis scrie: Apropos, ai fost la meci ieri ?

Te intreb asa , ca idee, sau macar poti spune si tu ceva bun despre aceasta echipa ?

Iar aia cu retrogadarea de 2 ori e chiar penala ! Jalnic ! Mi-e rusine ca exista astfel de asa-zisi suporteri !

Nu conteaza ce face mititelu, e vorba de echipa, e vorba de istorie, de fapt e vorba de niste lucruri care nu pot fi intelese de astfel de "suporteri"!
Mai @Sorialis, iar incepi sa ne interoghezi care am fost la meci si care nu, in timp ce tu stai acasa si urli la goluri atat de tare incat iti trezesti fetita din somn. Chiar nu ai pic de rusine? Mai lasa-ne dracu' cu hei-rupismele tale si visele de C.L. Spui ca ti-e rusine cu unii ca noi, carora nu ne place sa traim in minciuna... Pe mine, cand vad de-astia ca tine, genul de electorat Romania Mare, masa de manevra care se-nghesuie la mititeii Mititelului, m-apuca dorinta de emigrare.
Saracu' de tine, daca te-ar fi dus bibilica, ti-ai fi dat seama ca atunci cand vorbesti de istoria Stiintei vorbesti si de Sorin Cartu si de event si ca acest lucru nu-l va putea sterge un biet ospatar analfabet.
Tu nu vezi ca nu te mai baga nimeni in seama pe forumul asta, decat poate la misto ?!
Spre deosebire de tine eu nu scriu ca sa fiu bagat in seama.
Iti spun eu cum se comporta unul care vrea sa fie bagat in seama: isi povesteste visele, mai ales cele de C.L., spune cum ia masa la restaurant cu nu stiu ce mahar de la Ford si vazandu-l la o alta masa pe Cainetoiu vrea sa-i spuna vreo doua vorbe de la obraz, dar spre norocul acestuia nu o face, indeamna suporterii la nu-stiu-ce revolutie la care el e primul care n-o sa participe, cum face de altfel si cand cere altora socoteala daca au fost la meciuri, in timp ce el sta bine-merci acasa. In plus face tam-tam toata ziua ce mare suporter e el si cum ii curge sange alb-albastru prin vene, in timp ce ceilalti sunt dusmanii de moarte ai Stiintei. Oops! Cred ca tocmai l-am descris pe @sorialis... :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 08 Mai 2009, 19:37

Perspico scrie:
sorialis scrie:
Perspico scrie: Mai @Sorialis, iar incepi sa ne interoghezi care am fost la meci si care nu, in timp ce tu stai acasa si urli la goluri atat de tare incat iti trezesti fetita din somn. Chiar nu ai pic de rusine? Mai lasa-ne dracu' cu hei-rupismele tale si visele de C.L. Spui ca ti-e rusine cu unii ca noi, carora nu ne place sa traim in minciuna... Pe mine, cand vad de-astia ca tine, genul de electorat Romania Mare, masa de manevra care se-nghesuie la mititeii Mititelului, m-apuca dorinta de emigrare.
Saracu' de tine, daca te-ar fi dus bibilica, ti-ai fi dat seama ca atunci cand vorbesti de istoria Stiintei vorbesti si de Sorin Cartu si de event si ca acest lucru nu-l va putea sterge un biet ospatar analfabet.
Tu nu vezi ca nu te mai baga nimeni in seama pe forumul asta, decat poate la misto ?!
Spre deosebire de tine eu nu scriu ca sa fiu bagat in seama.
Iti spun eu cum se comporta unul care vrea sa fie bagat in seama: isi povesteste visele, mai ales cele de C.L., spune cum ia masa la restaurant cu nu stiu ce mahar de la Ford si vazandu-l la o alta masa pe Cainetoiu vrea sa-i spuna vreo doua vorbe de la obraz, dar spre norocul acestuia nu o face, indeamna suporterii la nu-stiu-ce revolutie la care el e primul care n-o sa participe, cum face de altfel si cand cere altora socoteala daca au fost la meciuri, in timp ce el sta bine-merci acasa. In plus face tam-tam toata ziua ce mare suporter e el si cum ii curge sange alb-albastru prin vene, in timp ce ceilalti sunt dusmanii de moarte ai Stiintei. Oops! Cred ca tocmai l-am descris pe @sorialis... :cool:
Ba , chiar nu mai pot suporta ineptiile tale ! esti varza mai omule ! du-te dracu' si spanzura-te ca nu te mai salveaza nimeni !

La ce [cenzurat] mea de revolutie ai participat tu, sa poti spune astfel de lucruri ?

Ce vise de CL visezi tu , am spus eu asa ceva ?

Am spus doar ca , asa cum orice om are vise, am avut si eu unul in care eram in EL , atata tot ! Ce [cenzurat] mea tot interpretezi ca un nesimtit toate cuvintele de pe forumul asta ?!

Tu nu vezi ca esti singurul nebagat in seama ? Tot respectul pentru nr.10, macar el intelege ca fiecare are dreptul la o opinie, dar o opinie argumentata, nu cacaturi spuse la orice ora...

Serios acum , chiar creau sa ne intalnim la urmatorul meci de acasa, sa vedem care sunt motivele pentru care ne jignim aici pe site, da un pm unde ne intalnim , nu e nici o problema... Sa nu te gandesti la scandaluri, e vorba de o intalnire intre 2 oameni sper eu maturi, sa spunem lucrurilor pe nume !

Eu inca mai cred probabil doar 1% ca tii cu echipa asta,, de aceea te invit la o bere, platesc eu, sau daca ti se pare josnic, platim amandoi cate una, la meciul cu buzaul, sa vedem care mama dracu e problema de nu putem sa sustinem aceasta ECHIPA !
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

FreakBoy

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 08 Mai 2009, 20:01

:-)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 08 Mai 2009, 20:50

te aprinsasi cam rau, pe forumul asta sunt multe ironii fine, mai rau iti faci daca o iei personal. :cool:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 08 Mai 2009, 21:08

o bere nu strica nimanui o:
Am zis!!

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 08 Mai 2009, 22:53

sorialis scrie:[...] esti varza mai omule ! du-te dracu' si spanzura-te ca nu te mai salveaza nimeni !
[...]
te invit la o bere
Ma mai gandesc pe care din propuneri o accept. Pana atunci, stai linistit. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 08 Mai 2009, 23:31

Perspico scrie:
sorialis scrie:[...] esti varza mai omule ! du-te dracu' si spanzura-te ca nu te mai salveaza nimeni !
[...]
te invit la o bere
Ma mai gandesc pe care din propuneri o accept. Pana atunci, stai linistit. :cool:
Avand in vedere ca esti suporter infocat al acestei echipe, n-ar trebui sa stai prea mult pe ganduri si sa accepti invitatia ! :cool:
Sau te gandesti daca accepti berica, sau platim impreuna ? :)(
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Cl4udiu » 09 Mai 2009, 01:26

dupa cateva beri ma bag si eu in seama , de fapt ce naiba sa fac la ora asta

acum perspico este suporter infocat ? ... parca acum cateva posturi ziceai ca tine doar 1% cu echipa :)-

o sa tac atunci cand o sa faca mititelu ceea ce a facut cartu pentru echipa (ca n-o mai fi acum trup si suflet pentru echipa ca inainte este altceva )

pana atunci cheliosul este mai aproape de liga a II a , datorita artificiilor facute de el (inca mai sper ca este doar o gluma si actele sunt in regula , iar daca stam la mana frf-ului este rau )
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 10 Mai 2009, 21:27

Mara i-a dat gol Urziceniului si a avut bunul simt sa nu se exteriorizeze prea tare. Cartu schelalaia de bucurie pe toate limbile canine cand ne-a batut. Javra, tot javra ramane, desi si Mara chiar a jucat ptr javre.... dar n-a fost dresat de Netoiu cum a fost Sorinel.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Re: Pandurii Tg. Jiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Perspico » 11 Mai 2009, 06:44

Imagine
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis