Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam cu lanterna?

Poll ended at 15 Mai 2009, 18:58

3
39
85%
1
2
4%
0
5
11%
 
Total votes: 46

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de blue_titan » 15 Mai 2009, 22:33

mititelu a stricat tot... asa e un om care nu este echilibrat! trebuia sa astepte ultimele 3 etape de foc si apoi lua o decizie... din pacate, noi oltenii asa suntem: mereu dam cu batul in balta la final!

chiar "imi era dor" de schimbatul antrenorilor si bascalia celor din bucuresti fata de noi! din pacate am impresia ca vom reveni la era in care schimbam antrenori ca si pe ciorapi. pacat!

JustME

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de JustME » 15 Mai 2009, 22:42

pana la urma nu e nimic pierdut. totul depinde de noi, avem meciuri directe cu contracandidatele la cupa uefa ar fi cazul sa le castigam daca vrem cu adevarat in europa

FORZA ucv

Avatar utilizator
ake007
membru
membru
Mesaje: 109
Membru din: 30 Apr 2009, 11:56

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de ake007 » 15 Mai 2009, 22:53

urmatorul antrenor va incerca sa gaseasca formula castigatoare,va schimba si el jucatorii pe posturi pana ii vine acru.mai sunt cateva etape,nu mai e timp de "jonglat" cu antrenori si sa facem fitze ca napoli nu e bun(ma refer la fitzele lui mititelu).nu el joaca.singurul lucru ce i-l pot reprosa este ca il baga pe dina,prefer sa il vad de N'Jock in atac,macar ii arunca astia mingile la cap si din 10-15 nimereste si el una;;),mai face si costea cateva "forfecutze" si castigam si noi.Stiu ca nu e varianta cea mai buna asta,ca vrem si noi spectacol si ca echipa sa joace bine,dar macar pana isi revin pot sa joace si la scor:d


Pt ca nu ma pricep prea bine la fotbal si parerelile mele poate nu sunt mereu corecte, v-as ruga baieti sa nu fiti prea aspri cu mine,mai ales dupa acest meci :(

Avatar utilizator
Manu
membru
membru
Mesaje: 116
Membru din: 09 Noi 2008, 20:02

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Manu » 15 Mai 2009, 23:41

Despre meci vreau sa ma refer in primul rand la Costea cel mare care de fapt e tot mic ... PENIBIL cum a jucat dar mai ales PENIBIL cum se comporta.De la inceputul meciului a facut gesturi catre colegii lui sa ii paseze cand de fapt era inconjurat de 3 adversari si nu se putea dar nu numai gesturi erau si injuraturi pe care le zicea dupa ce se intorcea cu spatele pentru ca fata in fata nu are curaj sa le zica colegilor lui de parca nu ar sti ca poate fi surprins de camerele de filmat.Gesturi iar la fel de toata jena cand rata...Pase i s-au dat apoi cand a trebuit si s-a vazut ce a facut cu ele.A ratat din toate pozitiile aproape.Uneori te intrebi daca nu cumva face intentionat pentru ca goluri stie sa dea a demonstrat dar sa rateze din pozitiile pe care le-a avut in meciu asta nu prea a facut-o pana acum.Faza de la ocazia cand scapa singur cu portaru in loc sa dea lob peste el din prima el se duce si face dribling si se incurca pana rateaza.Dar probabil el nu stie sa faca lob insa stie sa dea gol din foarfeca.Ce paradox.Ma asteptam sa joace aia cu ambitie la prima care or fi avut-o dar stiam ca sunt slabi si nu ma asteptam sa facem egal.
Despre Napoli nu mai sti ce sa crezi dar cand baga cinci atacanti in teren si il trece si pe Dorel Stoica la mijloc e clar ca e total neinspirat.Dupa ce a facut asta noi nu am mai avut aparare si puteam fi umiliti cu 2 sau 3-0 de ultima clasata.Nu poti sa te risti si sa sa te faci de ras.Decat asa mai bine pierdeam cu 1-0 si gata dar bine ca am scapat si am reusit sa si egalam.
Despre Mititelu ,am inceput sa am o parere foarte proasta de cand i-a spus lui Gane ca ce stie el si ca se baga in seama aiurea si cand l-a acuzat si pe Napoli in legatura cu preparatorii fizici.Echipa era pe un loc foarte bun atunci si nu stiu ce rost aveau afirmatiile astea.Chiar daca era asa nu avea rost sa creeze el atmosfera si mai proasta decat era atunci pentru ca oricum pregatirea era facuta deja asa proasta cum credea el.Poate ca a facut intentionat si se poate sa fie si vreo conspiratie cum zicea cineva pe aici.Nu e exclus.Habar nu are despre ce vorbeste si ii mai si interzicea el lui Gane sa isi dea cu parerea care si el a muncit acolo atata timp si avea tot dreptul.Un antrenor care te tine pe loc de cupe europene cu pregatirea aia care o stie el si cu 5 jucatori de cupe europene sa il acuzi asa usor si sa il demiti la fel de usor cu 3 etape inainte de final e de o nesimtire crasa.Inca un patron care isi bate joc de antrenorii care fac treaba.
Despre Napoli ar trebui sa ii multumim toti pentru ce a facut cu echipa asta tanara o echipa fara experienta cu stadionu aproape gol la multe meciuri de acasa cu galeria impartita in 3 puncte si in nu stiu cate interese si pe care a duso pe un loc de cupe europene.E mare lucru.Nu ar fi reusit multi sa faca asta.A plecat antrenorul care a construit echipa asta si care nu era nici prea scump sau poate pentru Mititelu era.Ma intreb acum oare ce antrenor o sa vina.Piturca cu siguranta nu.Nu are Mititelu bani pentru Piturca si in primu rand el ar fi trebuit sa se gandeasca la ce jucatori sa transfere nu la schimbarea antrenorului.Trebuie adusi jucatori de la Arges care si aia sunt destul de scumpi si altii.Dar el se crede vreun mare sultan care acum isi permite si super-antrenor si super-jucatori.Daca isi poate permite sa faca asta atunci va demonstra ca e un conducator si stie ce e mai bine pentru echipa asta.Pana atunci ar face bine sa se gandeasca sa lase locul altcuiva.
alis grave nil

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 16 Mai 2009, 00:02

Acuma Mititelu zice ca a tratat superficial niste acte si e vina lui ca nu primim licenta :laughing:
In presa scrie ca Solomon ii da stadionu 30 de ani :laughing:

Deci toata treaba sa inteleg ca e conspiratie, sa ii dam meciu lu steaua sa nu incurcam pe nimeni - si totul va fi bine la noi - atata timp cat ne dam la o parte ? shit
Cine zicea ca l-a dat pe Napoli afara ca sa nu se impute o infrangere cu steaua - banuindu-l pe mititelu de blat ? :smoke: :smoke: :smoke:
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1983
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Dany » 16 Mai 2009, 00:21

sincer nu am vazut decat ultimile 10 minute deoarece am avut un examen
m-am bucurat cand a dat Costea gol si speram sa castigam pe final
din pacate am ratat mult din ce am vazut pe finalul meciului, nu stiu exact cum a fost pana in minutul 80

cred ca acum mai mult ca niciodata avem soarta in mainile noastre
batem la rapid si steaua si ne calificam in EL si nimeni nu are ce sa mai comenteze
sau
nu castigam la bucuresti si stam acasa deoarece nu meritam sa jucam in Europa

Cred ca asta e singurul castig al nostru dupa acest egal!
Oricum ucv
Luptati mai cu ardoare ca sa ne putem bucura si noi!
Schimbati-va atitudinea!
Fiti profesionisti!
Aveti incredere in puterile voastre!

ucv ucv ucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de blue_titan » 16 Mai 2009, 01:06

De cand sunt suporter, mereu nu mi-a placut faptul ca fiind oltean si mai mult decat atat suporter al Universitatii Craiova eram luat la misto. De ce? Pentru ca: mereu promiteam ca luam campionatul si nu reuseam, schimbam antrenorul la fiecare 5 etape, eram in topul scandalurilor. In ultimii doi ani, dupa revenirea din umilinta diviziei B, am inceput sa sper: echipa juca fotbal, nu mai pierdeam jucatori, aveam un antrenor de ceva timp. Zilele trecute ma gandeam cat timp va tine aceasta liniste. Rapidistii se certau, Becali iesea din arest, numai la Craiova era liniste. Din pacate, inevitabilul s-a produs astazi dupa meciul cu Gloria Buzau: dupa un parcurs mai slab, dar multumitor pentru valoarea lotului, patronul echipei l-a demis pe antrenorul care construise un lot frumos din juniori (majoritatea)… Lipsa de experienta la nivelul conducerii a dus la acest dezastru: cu trei etape inainte de finalul de campionat, inainte de cele 3 finale cu Rapid, Steaua si Vaslui, Craiova nu mai are antrenor si probabil se vor gasi solutii amatoare, care vor impresiona doar in poza de final de campionat , dupa care vor fi schimbati cu un nume autohton sau mediocru din Europa. Locul pe care il vom ocupa, nu mai conteaza atat timp cat cel care ne-a condus, Napoli, si ne-a redat starea de spirit din timpul lui Alecsanco, a fost demis. Spiritul nostru incendiar a ars si atunci ceea ce s-a construit in timp. Vom pleca din nou la drum, dezbinati, loviti. Pentru multi suporteri , campionatul s-a terminat! Sa nu credeti ca l-am adorat pe Napoli, dar el a readus profesionalismul in randurile clubului nostru, profesionalism pe care nimeni nu il mai aratase de multi ani. Ce va fi, va fi… dar aceasta este realitatea pentru noi, suporterii Universitatii: mereu conducerea amatoare gandeste impulsiv!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de whiteLion » 16 Mai 2009, 01:13

mai vrea careva meciul? :smoke:
daca da.....maine..... :smoke:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de PocoLoco » 16 Mai 2009, 09:18

whiteLion scrie:mai vrea careva meciul? :smoke:
daca da.....maine..... :smoke:
Da

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9786
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de manex » 16 Mai 2009, 10:11

19 ocazii am numarat in rezumatul de pe edite. :(
Am zis!!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de whiteLion » 16 Mai 2009, 10:15

Meciul:
http://www.mininova.org/tor/2595776
nu comentez nimic vizavi de demiterea lui Napoli, desi dupa meciul cu pandurii cred ca am fost cel mai mare contestatar al lui..... :smoke:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
marius1ka
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 13 Apr 2008, 17:16

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de marius1ka » 16 Mai 2009, 18:43

please seed :(

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2009, 18:26

E o decizie corecta demiterea lui Napoli, desi oarecum tardiva. Trebuia facut lucrul asta de vreo 2-3 etape. Nu are absolut nicio idee tactica si nu pricepe nimic. Dovada pura, meciul asta. Vreau sa vina Piturca sau Andone, desi nu stiu cati bani are Mititelu sa-i plateasca... Nu se poate sa nu ii bag [cenzurat] in gura lui costea de 1000 de ori de gaozar nesimtit. Ii calca pe urme lui Mutu si ia doar lucrurile rele de la el. FMM de jegos de tigan borat, strica toata atmosfera la echipa asta, si prin prestatie si prin atitudine.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de DarkComy » 17 Mai 2009, 18:29

sorin107 scrie:E o decizie corecta demiterea lui Napoli, desi oarecum tardiva. Trebuia facut lucrul asta de vreo 2-3 etape. Nu are absolut nicio idee tactica si nu pricepe nimic. Dovada pura, meciul asta. Vreau sa vina Piturca sau Andone, desi nu stiu cati bani are Mititelu sa-i plateasca... Nu se poate sa nu ii bag [cenzurat] in gura lui costea de 1000 de ori de gaozar nesimtit. Ii calca pe urme lui Mutu si ia doar lucrurile rele de la el. FMM de jegos de tigan borat, strica toata atmosfera la echipa asta, si prin prestatie si prin atitudine.
Inteleg ca esti suparat pe Costea, si noi suntem/am fost...dar mai usor cu jignirile astea, ca dupa aia ne miram ca de ce ne pleaca jucatorii la SDR.
Last edited by DarkComy on 17 Mai 2009, 18:36, edited 1 time in total.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de sorin107 » 17 Mai 2009, 18:36

i-am tolerat suficient indolenta si caracterul infect. m-am saturat!

Închis