Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte luam cu lanterna?

Poll ended at 15 Mai 2009, 18:58

3
39
85%
1
2
4%
0
5
11%
 
Total votes: 46

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de PocoLoco » 15 Mai 2009, 20:39

Asta e singurul lucru care ne putea salva finalul asta de campionat... Un soc la echipa. Napoli si-a atins limitele de mult. Daca ramanea eram 100% convins ca nu ne calificam in Europa, asa mai am o speranta...
Pacat ca nu l-a dat afara dupa meciul de la Tirgu Jiu.

Balaci sau Piturca sunt cu mult peste Napoli si pot face o minune in aceste 3 etape.

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 15 Mai 2009, 20:42

Candva...11 jucatori nu aveau nevoie de antrenor
Ironia ca jucau pe acelasi stadion pe care am jucat si noi azi
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de ady_azzuro » 15 Mai 2009, 20:44

de ce vorbesti prostii, stanga e bun sa construiasca loturi.
daca vom ajunge in B, asta va fi datoria lui stanga, sa creasca alte generatii bune de dus la export.

Avatar utilizator
bluescorpion
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 21 Aug 2004, 07:42

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de bluescorpion » 15 Mai 2009, 20:49

Din 16 meciuri disputate pe teren propriu (a mai ramas unul singur - cu FC Vaslui), statistica sezonului asta ne arata ca am facut 8 egaluri acasa + o infrangere:

U Craiova 2 - 2 CS Otopeni
U Craiova 1 - 3 FC Timişoara
U Craiova 0 - 0 FC Brasov
U Craiova 2 - 2 CS Otopeni
U Craiova 0 - 0 Rapid
U Craiova 0 - 0 Steaua
U Craiova 0 - 0 Gl. Bistrita
U Craiova 0 - 0 Urziceni
U Craiova 1 - 1 Gl. Buzau


- 8 egaluri – 16p pierdute
- o infrangere – 3p pierdute
- 19p pierdute in total

Cam multe... ne aflam deocamdata pe un loc ce ofera inca sanse teoretice pt. o cupa europeana, intrucat si celelalte contracandidate au avut un parcurs oscilant in campionatul asta. Altfel, cred ca ne-am fi aflat mult mai jos.


Imagine

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 15 Mai 2009, 20:49

nu avem antrenor +
nu avem licenta +
nu avem stadion +
nu avem bani +
nu avem rezerve +

rezulta => viitorul suna bine
Last edited by Cortina D'AmpezzO on 15 Mai 2009, 20:53, edited 2 times in total.
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de ady_azzuro » 15 Mai 2009, 20:51

asta e, suntem o echipa de deplasare, acasa cand trebuie sa construim, avem probleme.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Cosmin™ » 15 Mai 2009, 20:53

A demonstrat cat de bun in Liga I . Daca nu-l dadea Mititelu afara retrogradam din primul an . Nu va mai amagiti singuri ..

Sunt mai mult ca sigur ca o sa fie Stanga , Balaci nu cred ca se baga .. desi mai slab decat Stanga n-are avea cum sa fie

Oricum eu unul nu cred ca ratam Europa anul asta . Nu ma bazez pe jocul nostru , sau pe socul de care vorbiti toti .. ma bazez pe faptul ca echipele care sunt in lupta cu noi sunt si ele slabe si nu joaca nimic .

Sunt mirat de cat tupeu are Mititelu . Dupa ce ca nu a adus decat pe Soava , care e un jucator bun pentru ce avem noi acum .. dar a fost adus doar pt ca a fost liber ca altfel nu-l pupam nici pe asta , mai acuza ca echipa nu joaca sau mai stiu eu ce . Cu cine sa joace cu Barbu , Dina si Barboianu ?
Imagine

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de ew » 15 Mai 2009, 20:57

multumim ADRIAN MITITELU!

sa-ti trag la **** tarane
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

iepurakis
senior
senior
Mesaje: 324
Membru din: 27 Feb 2009, 21:07

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de iepurakis » 15 Mai 2009, 21:08

poate ca nici rrapid nici shtoia nu sunt mai stralucite, insa au o alta atitudine in momentul asta.
ce s-a pierdut azi e in primul rand avansul de care era nevoie pentru europa league.
evident, asta daca nu cumva targul a fost sa ramanem in A, dar sa nu blocam steaua si rapid in Europa league...

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de PocoLoco » 15 Mai 2009, 21:09

Sergyu_costea scrie:Ba ce optimisti sunteti. Pai de socuri avem nevoie ma? Numa in romania am auzit de asa ceva. Aia de prin vest nu au nevoie de socuri si tin 10-15 ani antrenorii. Noi daca facem un sezon suuntem tari. Cum sa jucam ma in Uefa daca vine altu? Asa se face o tactica in 3 zile? Nu are timp ala nici sa cunoasca jucatorii...Plus ca daca e Stanga putem sa ne facem planuri pt Liga a II-a ca acolo e bun el...
Pai tu ce salvare vezi, in afara de socul de care vorbeam eu, ca asta e al saptelea meci consecutiv in care suntem penibili si nu se intrevedea nicio imbunatatire pentru urmatoarele 3?
Comparatia cu Vestul e fortata rau. Pai aia isi permit loturi de 30 de jucatori, de valori apropiate si cand ceva nu merge au ce modifica. Noi tot pe astia 15 ii avem si Napoli ne-a aratat ca n-are cum sa-i mai trezeasca si nu stie sa-i mai invete nimic nou.
In privinta noului antrenor, sunt de parere ca este nevoie de unul ca Piturca sau Balaci, care cunosc lotul. Cu Stanga nu sunt nici eu de acord.

Cortina D'AmpezzO
junior
junior
Mesaje: 59
Membru din: 03 Ian 2009, 19:14

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Cortina D'AmpezzO » 15 Mai 2009, 21:09

iepurakis scrie:poate ca nici rrapid nici shtoia nu sunt mai stralucite, insa au o alta atitudine in momentul asta.
ce s-a pierdut azi e in primul rand avansul de care era nevoie pentru europa league.
evident, asta daca nu cumva targul a fost sa ramanem in A, dar sa nu blocam steaua si rapid in Europa league...

nu e conspiratie
suntem doar varza
Au innebunit salcamii
Si tu vrei sa fiu cuminte?

Mircea Sandu : "Footbalul e al Antrenorilor, Jucatorilor si Suporterilor"

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de Nea Marin » 15 Mai 2009, 21:19

Ba, ce ne-am mintit singuri... Cu cine, ba, cu cine??? In lotul actual avem doar 5 jucatori acceptabili pt visele noastre: Bornescu (desi e inconstant), Dananae, Prepelita (eventual), Wobay si Dilevski (eventual).
Nu avem playmaker. Nu avem om de gol, Costea asta in afara de viteza si tupeu nu arata nimic, azi suta parca dadea cu paru in minge, rata din 6 m de cateva ori!!! Ce atacant e asta?
La loviturile libere pt noi n-am nici o iluzie, stiu ca abonatu Dorel o da in labarii.
Nu avem rezerve, nu avem concurenta.
NU avem spirit de echipa, eventual de mare echipa. Nu presam, suntem mereu depasiti la minge, nu sarim la cap, nu recuperam, nu avem conceptie de joc, nu combinam.
Napoli a facut din [cenzurat] bici, dar mai mult n-ar avea cu cine nici Ferguson.
Cat despre conducerea clubului, las-o-n buze...
Cel mai trist e ca chiar se putea construi o echipa mare pe scheletu asta...
LE: N-am crezut pana acu, dar zic ca in situatia actuala Piturca ar putea fi o solutie.
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de 1948 » 15 Mai 2009, 21:25

doamne cata lume delireaza pe forumu asta
cred ca nu o sa mai intru cateva zile...ca inebunesc
toti suntem antrenori toti suntem jucatori toti suntem patroni ...

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de stuparu_alexandru » 15 Mai 2009, 21:31

ce meci de [cenzurat] ! toata echipa a fost de [cenzurat] !
napoli... nici nu stiu daca sa ma bucur sau sa plang c-a fost demis, pentru ca la ce echipa a facut etapele astea... parca si-a facut-o cu mana lui cu decizii de a ii baga in teren pe gangioveanu si dina.
mititelu... am aflat ca n-am primit licenta acu` 5 minute... astept sa vad cum o sa se termine toata treaba asta, dar parca imi bag [cenzurat]-n mititelu deja , nu mai am nevoie sa vad decizia finala.


oricum... bag [cenzurat]-n ea de treaba, ca e de [cenzurat] ! eu de azi zic stop si ma rezum doar sa ma duc la meciurile craiovei.

asa ca... sper sa ne auzim cu bine data viitoare cand mai intru
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Mesaj de manex » 15 Mai 2009, 22:19

ce trebuie sa faca un antrenor? in primul rind sa aleaga cel mai bun 11. ori, cu dina interen, numai cel mai bun 11 nu este. eu asta ii reprosez lui napoli in ultimele meciuri: ca a inceput cu dina. la sfirsit nu prea avea ce sa mai faca, decit sa atace. un antrenor mai trebuie sa aleaga si cel mai bun executant de lovituri libere, sa ii aseze in teren in functie de rezultatul meciul;ui, sa ia dezizii rapid. napoli in ultimele meciuri a cam zbircit-o cu formula de start. imi pare rau de mor ca l-a dat afara, imi place de el enorm, insa daca prin asta ne atingem scopul....asa sa fie. sint deja 7 meciuri in care nu jucam nimic, jucam un fotbal urit. a cui e vina? ce ati fi facut voi in cazul asta?
Am zis!!

Închis