Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai batem vere si noi rapezii in Giulesti??

Poll ended at 23 Mai 2009, 00:34

DA!!!
27
45%
Facem egal
16
27%
Luam bataie
17
28%
 
Total votes: 60

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 30 Mai 2009, 02:55

JustME scrie: suferim prea mult de scenarita :-)

p.s. mai bine ne vedem de meciurile care le mai avem pana la final, care nu-s deloc usoare, decat sa inventam scenarii macabre bazate pe presimtiri si presupuneri (cam nefondate as spune eu)
Uite ca ne vedem de meciurile care urmeaza, cum vrei tu. Pacat ca scenarita mea e atat de dureroasa.... (vezi meciul cu steaua de azi).

JustME

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Mai 2009, 03:10

Albastreata scrie: Uite ca ne vedem de meciurile care urmeaza, cum vrei tu. Pacat ca scenarita mea e atat de dureroasa.... (vezi meciul cu steaua de azi).
si ce treaba are una cu alta ? tu ai spus ca o sa ajunga Florin Costea la oi ceea ce e ridicol indiferent de meciul din seara asta. pasul urmator in cariera lui Florin este la o echipa buna din strainatate nu sa se duca la oi si sa se aleaga praful de cariera sa de fotbalist. sa plece de la noi la aia e un mare pas inapoi .. sa plece intr-un campionat precum cel al Italiei sau Spaniei sau Frantei sau Germaniei asta e posibil si pana la urma logic

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 30 Mai 2009, 03:24

dar de ce esti tu asa de sigur ca n-ajunge la steaua?

JustME

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 30 Mai 2009, 03:24

pt ca in general in viata ne dorim sa mergem inainte nu inapoi. daca vrei sa ajungi un jucator mare la un moment dat trebuie sa pleci in strainatate la o echipa buna unde sa confirmi (cum a facut de ex. Cristi Chivu), daca vrei sa ajungi ca ionescu sa joci in divizia C te duci la oi. si nu in ultimul rand Florin Costea e un jucator mult prea bun ca sa ajunga la steaua

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 30 Mai 2009, 23:34

JustME scrie:pt ca in general in viata ne dorim sa mergem inainte nu inapoi. daca vrei sa ajungi un jucator mare la un moment dat trebuie sa pleci in strainatate la o echipa buna unde sa confirmi (cum a facut de ex. Cristi Chivu), daca vrei sa ajungi ca ionescu sa joci in divizia C te duci la oi. si nu in ultimul rand Florin Costea e un jucator mult prea bun ca sa ajunga la steaua
E corect ce spui tu. Dar ce ne dorim in viata, e una si ce putem e alta! Sunt convins ca lui Costea i-ar place sa joace la echipe mari. Dar banuiala mea este ca va fi constrans sa treaca mai intai pe la stana. L-ai dat exemplu pe Chivu, care intr-adevar n-a trecut prin bucuresti ca sa-si ia viza de EU. Ar mai fi Craioveanu. Dar cati altii au fost obligati sa faca jocurile superiorilor? Inca nu iti e evidenta relatia Mititelu - Becali?

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 31 Mai 2009, 00:02

Albastreata scrie:
JustME scrie:pt ca in general in viata ne dorim sa mergem inainte nu inapoi. daca vrei sa ajungi un jucator mare la un moment dat trebuie sa pleci in strainatate la o echipa buna unde sa confirmi (cum a facut de ex. Cristi Chivu), daca vrei sa ajungi ca ionescu sa joci in divizia C te duci la oi. si nu in ultimul rand Florin Costea e un jucator mult prea bun ca sa ajunga la steaua
E corect ce spui tu. Dar ce ne dorim in viata, e una si ce putem e alta! Sunt convins ca lui Costea i-ar place sa joace la echipe mari. Dar banuiala mea este ca va fi constrans sa treaca mai intai pe la stana. L-ai dat exemplu pe Chivu, care intr-adevar n-a trecut prin bucuresti ca sa-si ia viza de EU. Ar mai fi Craioveanu. Dar cati altii au fost obligati sa faca jocurile superiorilor? Inca nu iti e evidenta relatia Mititelu - Becali?
dar tie cum de ti-e asa evidenta?
Forza STIINTA

JustME

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 31 Mai 2009, 01:01

Albastreata scrie: E corect ce spui tu. Dar ce ne dorim in viata, e una si ce putem e alta! Sunt convins ca lui Costea i-ar place sa joace la echipe mari. Dar banuiala mea este ca va fi constrans sa treaca mai intai pe la stana. L-ai dat exemplu pe Chivu, care intr-adevar n-a trecut prin bucuresti ca sa-si ia viza de EU. Ar mai fi Craioveanu. Dar cati altii au fost obligati sa faca jocurile superiorilor? Inca nu iti e evidenta relatia Mititelu - Becali?
frate discutam despre nimic. cati jucatori au ajuns la echipe puternice din Europa de la stana in ultimii ani ?? fix zero majoritatea si-au ratat carierele jucand la aia (de exemplu szekely). cel mai bun jucator al lor radoi a ajuns in arabia .. joca fotbal cu palmierii, dica ala abea abea s-a transferat la catania - un fel de gloria buzau a italiei mai e ala de s-a dus prin serie B si nesu care e la o echipa anonima din olanda .. hai sa fim seriosi

si pana la urma lu Mititelu ce i-ar pica mai bine niste bani seriosi pe Florin de la o echipa din strainatate sau sa ia 3 oi 4 capre si un kil de branza de la jiji ??

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Bals_Boy » 31 Mai 2009, 01:19

JustME scrie:
Albastreata scrie: E corect ce spui tu. Dar ce ne dorim in viata, e una si ce putem e alta! Sunt convins ca lui Costea i-ar place sa joace la echipe mari. Dar banuiala mea este ca va fi constrans sa treaca mai intai pe la stana. L-ai dat exemplu pe Chivu, care intr-adevar n-a trecut prin bucuresti ca sa-si ia viza de EU. Ar mai fi Craioveanu. Dar cati altii au fost obligati sa faca jocurile superiorilor? Inca nu iti e evidenta relatia Mititelu - Becali?
frate discutam despre nimic. cati jucatori au ajuns la echipe puternice din Europa de la stana in ultimii ani ?? fix zero majoritatea si-au ratat carierele jucand la aia (de exemplu szekely). cel mai bun jucator al lor radoi a ajuns in arabia .. joca fotbal cu palmierii, dica ala abea abea s-a transferat la catania - un fel de gloria buzau a italiei mai e ala de s-a dus prin serie B si nesu care e la o echipa anonima din olanda .. hai sa fim seriosi

si pana la urma lu Mititelu ce i-ar pica mai bine niste bani seriosi pe Florin de la o echipa din strainatate sau sa ia 3 oi 4 capre si un kil de branza de la jiji ??
nici eu nu o puteam spune mai bine :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
ai o bere next time
Forza STIINTA

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 03 Iun 2009, 03:22

Iar iti dau dreptate. La primul punct: discutam despre nimic. Asteapta si ai sa vezi. Ce ii picau rau punctele din meciul cu steaua lui Mititelu? Macar isi scotea jucatorii in Europa, chiar si pentru un meci, doua....:) Dar s-ar putea sa nu-i dea voie Jiji anul asta...

Avatar utilizator
Albastreata
junior
junior
Mesaje: 45
Membru din: 28 Iul 2007, 04:15

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Albastreata » 03 Iun 2009, 03:27

Bals_Boy scrie: dar tie cum de ti-e asa evidenta?
Oricat ti-ai dori sa nu fie adevarat... e evidenta!

Închis