Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Mai batem vere si noi rapezii in Giulesti??

Poll ended at 23 Mai 2009, 00:34

DA!!!
27
45%
Facem egal
16
27%
Luam bataie
17
28%
 
Total votes: 60

FreakBoy

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 25 Mai 2009, 13:40

whiteLion scrie:Organizare | Giuleştiul nu are nimic în comun cu Liga I
Ghena Giuleşti!

Mario Morcov, 25 mai 2009, 12:41

Cântă giuleştenii un imn propriu “în 1923....” bla, bla, bla. Dar o zic bine, în ceea ce priveşte gradul de civilizaţie existent în ruina de stadion cu care se mândresc.



Nicăieri în ţară nu se întâmplă ca sub Podul Grant pe Ghena Giuleşti. Mizerie cât cuprinde, provocată de cei cu acelaşi sânge ca Mailat sau a celor care au confundat lebedele cu salamul. Şi nu numai cei din tribune, ci şi cei care ar trebui să facă ordine în arenă. Patronul Universităţii a fost scuipat şi lovit cu seminţe mai rău ca pe o arenă de ţară. Pe tot parcursul întâlnirii, în locul rezervat presei au stat fel de fel de şmecheraşi de cartier mai puţin sau mai mult bruneţi. Dar acesta este Rapidul! Echipa şi simpatizanţii ei. Nimic de comentat. Dar acele forţe de ordine plătite să facă linişte fac tocmai contrariu. Iar cel mai elocvent exemplu este ceea ce s-a întâmplat la final, când un ciudat din peluză a sărit gardul în teren, a traversat nestingherit gazonul până în dreptul sectorului galeriei oltene sub privirile a nu mai puţin de 50 de stewarzi, a furat un banner şi, la fel de singur, a revenit la locul său. Evident, tot sub privirile celor care ar fi trebuit să-l înhaţe. Mai mult, unul dintre stewarzi chiar l-a ajutat pe giuleştean să-şi desăvârşească îndeletnicirea cu care se nasc cei din specia lor.



Deci, ce ar mai fi de comentat despre câmpul de luptă Giuleşti? Nimic! Sau poate da, cei în măsură să se autosesizeze şi să ia măsurile unei lumi civilizate, de care cei din cartierul respectiv al capitalei habar nu au. Dar, până una - alta, de suferit are o grupare, un fan club cu tradiţie pentru Universitatea Craiova.
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=s ... -Giulesti!
asta iar a scris beat... morcoave, respiratia iti pute a [cenzurat]!

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 25 Mai 2009, 14:36

Ruben!
topicuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

maximus_48
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mai 2009, 17:52

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de maximus_48 » 25 Mai 2009, 15:49

daca voi astia din bl sunteti atat de retarzi incat nu ati vazut nici macar cand vi l-au luat de sub nasul vostru desfiintati-va ,daca din postura aia ajunsesara sa vi-l ia e rusinos de-a dreptul...
ps:dar pe unde mortii lui a venit ala de a ajuns la el?

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 25 Mai 2009, 15:58

maximus_48 scrie:daca voi astia din bl sunteti atat de retarzi incat nu ati vazut nici macar cand vi l-au luat de sub nasul vostru desfiintati-va ,daca din postura aia ajunsesara sa vi-l ia e rusinos de-a dreptul...
ps:dar pe unde mortii lui a venit ala de a ajuns la el?
a venit pe sub pamant si era atat de negru incat nu l-a vazut nimeni...

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 25 Mai 2009, 18:31

blue_titan scrie:
whiteLion scrie:Organizare | Giuleştiul nu are nimic în comun cu Liga I
Ghena Giuleşti!

Mario Morcov, 25 mai 2009, 12:41

Cântă giuleştenii un imn propriu “în 1923....” bla, bla, bla. Dar o zic bine, în ceea ce priveşte gradul de civilizaţie existent în ruina de stadion cu care se mândresc.



Nicăieri în ţară nu se întâmplă ca sub Podul Grant pe Ghena Giuleşti. Mizerie cât cuprinde, provocată de cei cu acelaşi sânge ca Mailat sau a celor care au confundat lebedele cu salamul. Şi nu numai cei din tribune, ci şi cei care ar trebui să facă ordine în arenă. Patronul Universităţii a fost scuipat şi lovit cu seminţe mai rău ca pe o arenă de ţară. Pe tot parcursul întâlnirii, în locul rezervat presei au stat fel de fel de şmecheraşi de cartier mai puţin sau mai mult bruneţi. Dar acesta este Rapidul! Echipa şi simpatizanţii ei. Nimic de comentat. Dar acele forţe de ordine plătite să facă linişte fac tocmai contrariu. Iar cel mai elocvent exemplu este ceea ce s-a întâmplat la final, când un ciudat din peluză a sărit gardul în teren, a traversat nestingherit gazonul până în dreptul sectorului galeriei oltene sub privirile a nu mai puţin de 50 de stewarzi, a furat un banner şi, la fel de singur, a revenit la locul său. Evident, tot sub privirile celor care ar fi trebuit să-l înhaţe. Mai mult, unul dintre stewarzi chiar l-a ajutat pe giuleştean să-şi desăvârşească îndeletnicirea cu care se nasc cei din specia lor.



Deci, ce ar mai fi de comentat despre câmpul de luptă Giuleşti? Nimic! Sau poate da, cei în măsură să se autosesizeze şi să ia măsurile unei lumi civilizate, de care cei din cartierul respectiv al capitalei habar nu au. Dar, până una - alta, de suferit are o grupare, un fan club cu tradiţie pentru Universitatea Craiova.
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=s ... -Giulesti!
destul de dura exprimarea, dar actiunea rapidistilor este miseleasca.

DoRyN

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 25 Mai 2009, 18:57

Secvente audio de la acest meci suprinse de blue_titan gasiţi în Fonoteca :hai

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de qmadd » 25 Mai 2009, 19:07

blue_lions scrie:Fratilor, cand l-am vazut pe Dananae cum urla ca nebunul "Eh, Eh, HAI Stiinta" pe filmuletul de pe editie.ro, pe Baird care nici nu a jucat si tot topaia ca un cangur iar Urbano se bucura ca un copil, aproape ca-mi venea sa plang de bucurie.

Sper ca Dananae sa fie urmatorul capitan al Craiovei ucv
Ummm.. dati si voi un link, ca eu nu l-am gasit pe editie...
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 25 Mai 2009, 19:16

qmadd scrie:
blue_lions scrie:Fratilor, cand l-am vazut pe Dananae cum urla ca nebunul "Eh, Eh, HAI Stiinta" pe filmuletul de pe editie.ro, pe Baird care nici nu a jucat si tot topaia ca un cangur iar Urbano se bucura ca un copil, aproape ca-mi venea sa plang de bucurie.

Sper ca Dananae sa fie urmatorul capitan al Craiovei ucv
Ummm.. dati si voi un link, ca eu nu l-am gasit pe editie...
http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=vi ... video=6056

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 25 Mai 2009, 19:25

Sper sa nu ne trezim cu stadionul suspendat pentru meciul cu Vaslui, ca am inteles ca au fost strigari rasiste. Partea buna e ca se pare ca in raportul lui Valentin Alexandru, care a fost observator la acest meci, acestea nu sunt trecute.
Meciul cu vaslui s-ar putea sa fie decisiv pt calificarea in UEFA si probabil nu va fi nici televizat.

Miercuri se va reuni comisia de disciplina. Pana acum nu am fost convocati.

sorin107

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Mai 2009, 19:34

Oltenia scrie:Sper sa nu ne trezim cu stadionul suspendat pentru meciul cu Vaslui, ca am inteles ca au fost strigari rasiste. Partea buna e ca se pare ca in raportul lui Valentin Alexandru, care a fost observator la acest meci, acestea nu sunt trecute.
Meciul cu vaslui s-ar putea sa fie decisiv pt calificarea in UEFA si probabil nu va fi nici televizat.

Miercuri se va reuni comisia de disciplina. Pana acum nu am fost convocati.

da' de ce sa nu fie televizat cu Vasluiul?

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 25 Mai 2009, 19:54

sorin107 scrie:
Oltenia scrie:Sper sa nu ne trezim cu stadionul suspendat pentru meciul cu Vaslui, ca am inteles ca au fost strigari rasiste. Partea buna e ca se pare ca in raportul lui Valentin Alexandru, care a fost observator la acest meci, acestea nu sunt trecute.
Meciul cu vaslui s-ar putea sa fie decisiv pt calificarea in UEFA si probabil nu va fi nici televizat.

Miercuri se va reuni comisia de disciplina. Pana acum nu am fost convocati.

da' de ce sa nu fie televizat cu Vasluiul?
se disputa toate la aceasi ora
dar cred ca o sa fie televizat

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 25 Mai 2009, 19:58

sorin107 scrie:
Oltenia scrie:Sper sa nu ne trezim cu stadionul suspendat pentru meciul cu Vaslui, ca am inteles ca au fost strigari rasiste. Partea buna e ca se pare ca in raportul lui Valentin Alexandru, care a fost observator la acest meci, acestea nu sunt trecute.
Meciul cu vaslui s-ar putea sa fie decisiv pt calificarea in UEFA si probabil nu va fi nici televizat.

Miercuri se va reuni comisia de disciplina. Pana acum nu am fost convocati.

da' de ce sa nu fie televizat cu Vasluiul?
Am mai spus... In ultima etapa toate meciurile se vor disputa de la aceeasi ora si vor fi televizate doar 2 (3 daca mai exista GspTv 2, nu stiu). Cele 2 meciuri vor fi cele in care joaca Urziceniul si Dinamo, care vor fi decisive pentru campionat. Poate sa fie optiunea 3 meciul nostru, daca va avea miza UEFA.

sorin107

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 25 Mai 2009, 20:28

Na, deci n-o sa fie televizat. nu am mai auzit ca exista gsp 3 de cand l-au infiintat. macar sa fie transmisiuni alternative, sau un mod de a-l vedea pe net.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Rapid Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 25 Mai 2009, 20:29

Pai cum sa il vezi pe net? Pe net doar se retransmite un post tv. Cum nu o sa fie televizat, nicio televiziune nu o sa isi cheltuiasca inutil niste bani pentru a duce intreaga logistica necesara (car, oameni, etc).


Închis