Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Tundem oile?

Poll ended at 29 Mai 2009, 14:58

Daaaaa
35
67%
Pe jumatate
11
21%
Ne scapa
6
12%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 01 Iun 2009, 22:36

danutz scrie:
manex scrie:ce o fi zis costea dupa gol? ca ii zicea ceva lui njock.
Gigioc: "Pai, ce facusi, bre, le dadusi gol?"
K.O.stea: "Lasa-i, in [****], sa munceasca..."
:laughing:
blue_titan scrie:Njock: "lasa bre Cioara ca plec eu din vara, se accidenteaza iar baird si joci cu Nila. Stai calm... hai sa vedem cum gresim sa mai luam una..."

dorel: "lasa tata ca rezolv eu...rose ai inteles?"
Sinteti nebuuni... :lol:
shit
STIINTA SUNTEM NOI !

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Iun 2009, 22:53

faceam misto. eu nu cred in blat cu steaua.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de suporteru » 02 Iun 2009, 14:15

Pentru cei care banuiesc ca Mititelu a facut blat,meciul cu StOAIA,cred ca faceti o greseala.Da,Craiova a facut blat cu Steaua,insa numai anumiti jucatori.
Sa va dau o explicatie,astfel va veti lumina.Asta nu este din surse oficiale,este pur si simplu ceea ce eu cred,dupa ce am analizat evenimentele.
Simplu:Costea il vroia pe frate-sau in echipa cu orice pret,nu conteaza ca frate-sau nu prea joaca in ultimul timp,asa i s-a sculat lui paru in cap sa joace fratelo cu el.Pai ce [cenzurat] mea,vine tzashti-bashti-ul asta sa imi submineze mie autoritatea?(zice D. Stoica ca un veritabil capitan).In cazul asta,de la situatia aceasta data,echipa s-a impartit in doua: Costea 1 si Costea 2 pe de o parte,si ceilalti 9 pe de alta parte.Putea sa marcheze Costea inca 3 goluri,tot batea Steaua sau printr-o minune am fi castigat 1 punct(in cazul in care oile nu ar fi fost in stare sa inscrie).
Astfel mi-am explicat si de ce a fost scos cel mai bun jucator de pe teren,Woobay sa intre fratelo cel mic.Pentru ca Jerry este un mikimaus si nu are nici pic de autoritate in vestiarul Craiovei.
Deci,analizati situatia si veti vedea ca am dreptate.Asta s-a intamplat in vestiarul echipei,lipsa de autoritate,motiv pentru care a fost demis si Napoli.Lui Costica i s-au urcat fumurile la cap insa ar trebui sa realizeze ca el este un ZERO fara munca asidua a echipei.
De la mine are un [g] pentru infrangerea suferita de Universitatea impotriva Stelei,de care se face 100% vinovat.
Oricum el este sub contract mult si bine cu Universitatea asa ca daca vrea sa joace,sa o faca insa sa stea in ma-sa sa-si vada de datoria lui de atacant si sa nu se bage peste antrenor! :eek: :bad:
Alb-albastru pentru totdeauna!

LiviuB

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 02 Iun 2009, 14:38

pe mine m-a deranjat Costea ca o data nu a venit sa-l ajute pe Rose, care dupa ce ca era tot timpul depasit se mai trezea si cu doi oameni pe cap - nicolita si ogararu. mai erau 10 min, puteau sa faca toti un efort mai mare si acum puteau pleca in vacanta. Pacat, acum trebuie sa mai tremuram 8 zile.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Iun 2009, 17:04

suporteru scrie:Pentru cei care banuiesc ca Mititelu a facut blat,meciul cu StOAIA,cred ca faceti o greseala.Da,Craiova a facut blat cu Steaua,insa numai anumiti jucatori.
Sa va dau o explicatie,astfel va veti lumina.Asta nu este din surse oficiale,este pur si simplu ceea ce eu cred,dupa ce am analizat evenimentele.
Simplu:Costea il vroia pe frate-sau in echipa cu orice pret,nu conteaza ca frate-sau nu prea joaca in ultimul timp,asa i s-a sculat lui paru in cap sa joace fratelo cu el.Pai ce **** mea,vine tzashti-bashti-ul asta sa imi submineze mie autoritatea?(zice D. Stoica ca un veritabil capitan).In cazul asta,de la situatia aceasta data,echipa s-a impartit in doua: Costea 1 si Costea 2 pe de o parte,si ceilalti 9 pe de alta parte.Putea sa marcheze Costea inca 3 goluri,tot batea Steaua sau printr-o minune am fi castigat 1 punct(in cazul in care oile nu ar fi fost in stare sa inscrie).
Astfel mi-am explicat si de ce a fost scos cel mai bun jucator de pe teren,Woobay sa intre fratelo cel mic.Pentru ca Jerry este un mikimaus si nu are nici pic de autoritate in vestiarul Craiovei.
Deci,analizati situatia si veti vedea ca am dreptate.Asta s-a intamplat in vestiarul echipei,lipsa de autoritate,motiv pentru care a fost demis si Napoli.Lui Costica i s-au urcat fumurile la cap insa ar trebui sa realizeze ca el este un ZERO fara munca asidua a echipei.
De la mine are un [g] pentru infrangerea suferita de Universitatea impotriva Stelei,de care se face 100% vinovat.
Oricum el este sub contract mult si bine cu Universitatea asa ca daca vrea sa joace,sa o faca insa sa stea in ma-sa sa-si vada de datoria lui de atacant si sa nu se bage peste antrenor! :eek: :bad:
nu uita ca mititelu este foarte aproape de vestiar si stie tot ce misca. mi-e greu sa cred ca el nu intervine in stabilirea primului 11 si nu are autoritate mai mare decat florin costea. nimic nu cred ca misca in club fara sa stie mititelu, asa ca asta cu blatul pe la spatele lui mititelu cade din start.

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de suporteru » 02 Iun 2009, 21:17

adi,tu esti arhicunoscut pentru aversitatea ta impotriva lui Mititelu,nu ma mira faptul ca il banuiesti pe mititelu ca si-ar pune singur bete in roate si ar prefera sa nu joace in Europa sa poata sa isi "etaleze marfa" sa scoata bani din echipa asta in care,pana acum, a investit SINGUR si ar face mai degraba jocurile nu stiu cui...e ca povestea cu drobul de sare..o stii? :)(
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 02 Iun 2009, 21:36

dar licenta cum crezi ca am obtinut-o, pe ochi frumosi?
eu zic ca vom merge in europa impreuna cu steaua, daca ne bate vasluiul si nu ne calificam, inseamna ca mititelu n-a avut incotro, a vrut cu orice pret sa obtina licenta chiar daca nu ne vom califica in europa league.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de stuparu_alexandru » 02 Iun 2009, 23:23

am auzit niste zvonuri... cei drept... cam aventuroase pana si pentru mine care sunt un adept al conspiratiilor.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 03 Iun 2009, 00:20

@suporteru

Eu sunt 100% convins ca Mititelu a fost implicat in acest blat, dar sunt si de partea ta cand vine vorba de jucatorii implicati. Blatul a fost organizat cu ajutorul lu' Jerry, care a implementat acest sistem de joc la offside, nefolosit pana acum la noi. In teren, Dorel a dirijat totul ca un adevarat capitan cum zici tu. Gaman cred ca nu deschide gura in fata lui Dorel, iar lui Dananae si Rose le cam convine acest joc din moment ce urca f mult, iar nici ei nu cred ca-si permit sa-i contrazica strategia antrenorului, sustinuta in mod cert de Dorel.

Supararea lui Costea se poate datora netitularizarii lu' Mihaita, dar se poate datora si in proportie de 80% ( parerea mea) faptului ca a primit comanda la pauza sa o lase mai moale. Wobay a fost schimbat pt ca probabil a refuzat sa reduca turatia ( vedeti ce mahnit/dezamagit e Wobay la iesirea de pe teren?). Australienii n-au fost probabil instintati de soarta meciului (explicand ocaziile lui Baird si Dilevski). Il mai suspectez pe Prepelita care cunoaste bine acest gen de meci de pe vremea cand juca la Arges si pe Soava care a fost deosebit de sters in comparatie cu ultimele meciuri.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 03 Iun 2009, 00:25

blue_lions scrie:Blatul a fost organizat cu ajutorul lu' Jerry, care a implementat acest sistem de joc la offside, nefolosit pana acum la noi.
Cum mai? cand noi suntem echipa din Liga I care isi surprinde cel mai des adversarul in ofsaid? Suntem pe primul loc la capitolul asta. :lol:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 03 Iun 2009, 00:34

DarkComy scrie:
blue_lions scrie:Blatul a fost organizat cu ajutorul lu' Jerry, care a implementat acest sistem de joc la offside, nefolosit pana acum la noi.
Cum mai? cand noi suntem echipa din Liga I care isi surprinde cel mai des adversarul in ofsaid? Suntem pe primul loc la capitolul asta. :lol:
detalii statistice minore, mai putin importante decat suspiciunile..
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 03 Iun 2009, 01:57

poate calculati si procentul de cate ori adversarul a trecut peste capcana la offside in alte meciuri vs surprinderea adversarului in offside. apoi comparati meciul cu steaua.

iuli

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Iun 2009, 07:52

fiecare infrangere a noastra din acest sezon a fost blat,recititi topicurile daca nu ma credeti.toate au fost depistate de nasul fin al adevaratilor cunoscatori.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 03 Iun 2009, 10:32

blue_lions scrie: Supararea lui Costea se poate datora netitularizarii lu' Mihaita, dar se poate datora si in proportie de 80% ( parerea mea) faptului ca a primit comanda la pauza sa o lase mai moale.
"Supararea lui Costea" a fost in prima repriza, dupa gol (min. 21).

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de suporteru » 03 Iun 2009, 12:28

Da,uite ca Oltenia a observat asta,Costea a fost umflat in [cenzurat] ca frate-sau nu joaca si din cauza asta a reactionat asa la gol.Se stie ca injura spectatorii meci de meci,se stie ca pe Barboianu nu il suporta,pe Woobay la fel,e clar ca acolo in sanul echipei e o problema grava.Nu am citit multe romane S.F. sa vad tot felul de conspiratii la nivel de conducere.Pana acum nu am vazut nici un argument credibil ca blatul s-a facut si la nivelul conducerii celor doua cluburi.
G.Becali doar ce a iesit de la mititica,cu toate pilele lui pe la federatie si pe la liga,nu cred ca s-ar fi riscat,stiind ca "cineva acolo sus il iubeste".Acum cand DNA-ul e cu ochii ca pe butelie pe reprezentatii ambelor forumuri fotbalistice dupa celebrul si recentul scandal din arbitraj,nu cred ca se risca vreunul sa faca un blat...
Alb-albastru pentru totdeauna!

Închis