Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Tundem oile?

Poll ended at 29 Mai 2009, 14:58

Daaaaa
35
67%
Pe jumatate
11
21%
Ne scapa
6
12%
 
Total votes: 52

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 01 Iun 2009, 11:45

U scrie:
Bobby scrie:De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !
http://www.cancan.ro/2009-06-01/Mititel ... encea.html

sunteti penibili ca suporteri daca imi puneti mie stiri din cancan

marele cancan a descoperit america

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 01 Iun 2009, 11:46

danflorea scrie:S-a pierdut pentru ca ...s-a pierdut. Cred ca 75% din populatia tari au dorit victoria craiovei ,am intalnit dinamovisi,rapidisti,etc toti erau pentru victoria craiovei ,numai ca nu suntem in stare ,fie si dupa 20 ani.Cert este ca nu avem echipa pentru cupele europene ,ne trebuie jucatori,ne trebuie investitor.Mai nou ,vrea sa-l vanda pe Costea la nemti pentru 8 mil. euro si cu bani castigati va cumpara 3-4 jucatori.
Dracu stie ce vrea acest individ.
de unde sti tu ca vrea sa il vanda ?

conStiinta

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 01 Iun 2009, 11:49

1948 scrie:
U scrie:
Bobby scrie:De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !
http://www.cancan.ro/2009-06-01/Mititel ... encea.html

sunteti penibili ca suporteri daca imi puneti mie stiri din cancan

marele cancan a descoperit america
dar a si zis ca pleaca napoli si o sa fie gane antrenor dupa :)(

danflorea
junior
junior
Mesaje: 30
Membru din: 01 Sep 2008, 10:43

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de danflorea » 01 Iun 2009, 13:13

1948 scrie:
danflorea scrie:S-a pierdut pentru ca ...s-a pierdut. Cred ca 75% din populatia tari au dorit victoria craiovei ,am intalnit dinamovisi,rapidisti,etc toti erau pentru victoria craiovei ,numai ca nu suntem in stare ,fie si dupa 20 ani.Cert este ca nu avem echipa pentru cupele europene ,ne trebuie jucatori,ne trebuie investitor.Mai nou ,vrea sa-l vanda pe Costea la nemti pentru 8 mil. euro si cu bani castigati va cumpara 3-4 jucatori.
Dracu stie ce vrea acest individ.
de unde sti tu ca vrea sa il vanda ?

Asa se aude,nu stiu cat este de adevarat.

LiviuB

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Iun 2009, 13:17

adevarul e ca si faza asta cu licenta a bulversat echipa, pai va dati seama ca pana miercuri seara nu se mai gandea nimeni la meciul cu steaua, apoi a fost euforia cu licenta... n-avea cum sa nu lase urme in conditiile in care nu ai un antrenor capabil sa domine vestiarul.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de 1948 » 01 Iun 2009, 14:57


baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de baggio » 01 Iun 2009, 15:38

Urat meci, amar gust ramas dupa el. Cum la noi la Craiova e mereu nebunie , nici nu stii ce sa mai crezi.Mie sincer mi s-a parut ceva dubios, nu zic ca a fost neaparat blat, dar ceva necurat a fost la mijloc. S-a vazut asta din atitudinea jucatorilor, ca sa nu mai zic de schimbarile marelui antenor Jerry. Apropo de asta, e bine totusi ca a comis-o, altfel incepea lumea sa-l vada si pe Gane vreun Murinho desoperit tarziu si poate ramaneam cu el pe cap si la anu.La cat il duce mintea pe Mititelu....!Revenind la meci...n-am inteles nimic.Nicio tactica, niciun fel de daruire din partea majoritatii jucatorilor.Doar Dananae, Wobay si Costea au mai miscat ceva.Apropo, o fi el figurant dar e cel mai bun om al nostru de departe.Si-a facut datoria din nou, atat cat a putut, avand in vedere ca nu a primit prea multe pase.Apropo, cat de ***** sa fii sa zici ca a Florin nu s-a bucurat la gol fiindca facuse blat? :o: Pai ma filozofule, daca Florin facuse blat, se mai ducea el sa execute lovitura aia?Si sa inscrie si un super gol?Mai ales ca el nu bate de obicei loviturile de genu ala.Daca dadea un gol din nimereala, mai zici, dar dupa ce da un asemenea gol sa spui ca a trantit meciu, e o mare prostie!Daca a tranit cineva meciu, au fost altii, nu Florin.In fine, ceva a mirosit urat la meciul asta, ori bisericutele din lot, ori "Gigi + Adi = Love" din nou.Ideea e ca nu ne-am dorit sa castigam, altfel am fi facut-o cu siguranta. Chiar daca ne calificam in Europa League, am ramas cu un gust amar pe finalul asta de sezon!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de danutz » 01 Iun 2009, 17:05

manex scrie:ce o fi zis costea dupa gol? ca ii zicea ceva lui njock.
Gigioc: "Pai, ce facusi, bre, le dadusi gol?"
K.O.stea: "Lasa-i, in [****], sa munceasca..."

Mai nou, l-am auzit si pe Miti intr-o declaratie zicand ce sa cautam noi in Europa, sa ne bata unii si altii pe acolo. Eu zic ca semnalele sunt destul de clare, mai ales ca Duru iar a iesit cu declaratii cum ca dosarul nostru e inca pe masa UEFA. Culmea ironiei ar fi sa ne calificam cu inca o infrangere intr-o competitie pe care patronul nu o (mai) doreste
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Iun 2009, 17:13

1948 scrie:
U scrie:
Bobby scrie:De ce s-a pierdut meciul cu Steaua...

Cancan pretinde ca Mititelu a invitat toata echipa miercuri seara la un restaurant in Craiova sa sarbatoreasca primirea licentei. Mi se pare un gest incredibil , care arata lipsa de profesionalism, si nu e de mirare ca echipa a jucat in dorul lelii doua zile mai tirziu. Cum sa faci petrecere la mai putin de 48 de ore de un meci atit de important pentru echipa si pentru suporteri ??

Comentariile sint de prisos !
http://www.cancan.ro/2009-06-01/Mititel ... encea.html

sunteti penibili ca suporteri daca imi puneti mie stiri din cancan

marele cancan a descoperit america
sa-ti aduc aminte ca stirea legata de napoli si gane s-a adeverit? acum nu spun ca toate stirile din cancan sunt adevarate, dar cele legate de Craiova au un sambure de adevar...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Iun 2009, 17:19

de 9 ani n-am mai jucat intr-o competitie europeana si cand avem sansa, refuzam ca ratam pregatirea de vara...bancuri cu olteni. :)(

p.s.
Imagine

zambeste vreun jucator dupa marcarea golului?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Iun 2009, 17:41

ce a zis miti a zis la suparare. treaba e ca jucind 3 tururi preliminare se duce dracu, da dracu pregatirea de vara. vacanta ar fi de doar 2 saptamini. ar trebui sa fie super bine pregatiti in perioada asta sa faca fata si in campionat. insa uefa nu e de lepadat. e o experienta internationala care va prinde bine. 2 tururi e idel, se prelungeste cu inca 2 saptamini vacanta. dar cred ca sintem off topic.
Am zis!!

blue_titan
fanatic
fanatic
Mesaje: 2693
Membru din: 15 Noi 2007, 22:35

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_titan » 01 Iun 2009, 18:25

ady_azzuro scrie:de 9 ani n-am mai jucat intr-o competitie europeana si cand avem sansa, refuzam ca ratam pregatirea de vara...bancuri cu olteni. :)(

p.s.
Imagine

zambeste vreun jucator dupa marcarea golului?
Njock: "lasa bre Cioara ca plec eu din vara, se accidenteaza iar baird si joci cu Nila. Stai calm... hai sa vedem cum gresim sa mai luam una..."

dorel: "lasa tata ca rezolv eu...rose ai inteles?"

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de praetorianus » 01 Iun 2009, 19:16

problema se pune astfel: cand clujul facea furori in intertoto cu dorinel munteanu la timona, pe la jumatatea turului nu mai puteau sta in ghete!! pt. noi ar fi rentabil doar daca intram in grupe, altfel mare experienta nu capatam!!..cu toate ca nu l-am votat, cred ca la valorile pe care le avem, dan petrescu ar lua 6 ani la rand campionatul cu noi!! in alta ordine de idei, nu imi poate scoate nimeni din cap ideea blatului cu steaua...ba chiar mi-au multumit cunostintele steliste, de parca as fi comandat eu asa ceva, dar prefer sa cred ca a fost o datorie in legatura cu licenta!!
pt. sezonul viitor va conta enorm ce antrenor aducem pt. ca acest lot, sunt convins ca e o adevarata bomba atomica, dar conteaza pilotul care o lanseaza!! hai miti, gandeste bine...
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de RaduB » 01 Iun 2009, 19:49

Terminati bai copii cu blatul intra Craiova si Steaua ... Mititelu asta asa cum e el si cu ale rele si cu ale bune... pe labga ca baga bani la echipa se vede de la o posta ca inainte de bani e cu inima si sufletul acolo... Si nu stiu cati patroni in Liga 1 mai sunt de genul asta.. intai inima si apoi banii... Niciodata Craiova nu o sa faca blaturi cu Steaua sau Dinamo... !
De ce nu s-au bucurat la gol ...!?!? Pai ce era de bucurie la 1-1 cand obiectivul era victoria !?!?!
De ce nu jucara nimic in partea a doua... Pentru ca atata pot... O echipa fara antrenor.. Fara pregatire fizica pentru liga 1.... Fara pregatire psihologica pentru liga 1... Atat a putut de aia au fost lesinati.. Si nu e primul meci cand sunt lesinati pe teren !
Licenta a fost luata pe corecte ce naiba !
Chiar ca are dreptate ala Micu cand zice ca numai un om cu probleme cu capul poate gandii un blat intre Craiova si Steaua !
Ar fi o idee buna sa ia 8 milioane pe COstea si sa ia aia 3-4 jucatori foarte buni de care se vorbeste... Dar daca nu aduce un antrenor bun degeaba cumpara jucatori !! Nu cred la anul sa mai faca 8 milioane Costea asta.... si acum nu face 8 milioane e umflat mult... Mutu 2 e facut de presa ! Ar fi o super afacere sa ia si 6 milioane pe el !
Dan Petrescu ar fi bun dar e prea mic la portofel asta Micu sa si-l permita !

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Steaua Bucuresti - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 01 Iun 2009, 19:56

RaduB scrie:Terminati bai copii cu blatul intra Craiova si Steaua ... Mititelu asta asa cum e el si cu ale rele si cu ale bune... pe labga ca baga bani la echipa se vede de la o posta ca inainte de bani e cu inima si sufletul acolo... Si nu stiu cati patroni in Liga 1 mai sunt de genul asta.. intai inima si apoi banii... Niciodata Craiova nu o sa faca blaturi cu Steaua sau Dinamo... !
De ce nu s-au bucurat la gol ...!?!? Pai ce era de bucurie la 1-1 cand obiectivul era victoria !?!?!
De ce nu jucara nimic in partea a doua... Pentru ca atata pot... O echipa fara antrenor.. Fara pregatire fizica pentru liga 1.... Fara pregatire psihologica pentru liga 1... Atat a putut de aia au fost lesinati.. Si nu e primul meci cand sunt lesinati pe teren !
Licenta a fost luata pe corecte ce naiba !
Chiar ca are dreptate ala Micu cand zice ca numai un om cu probleme cu capul poate gandii un blat intre Craiova si Steaua !
Ar fi o idee buna sa ia 8 milioane pe COstea si sa ia aia 3-4 jucatori foarte buni de care se vorbeste... Dar daca nu aduce un antrenor bun degeaba cumpara jucatori !! Nu cred la anul sa mai faca 8 milioane Costea asta.... si acum nu face 8 milioane e umflat mult... Mutu 2 e facut de presa ! Ar fi o super afacere sa ia si 6 milioane pe el !
Dan Petrescu ar fi bun dar e prea mic la portofel asta Micu sa si-l permita !
mititelu s-a pisat pe suporteri in multe randuri, actioneaza cu inima pentru ca isi iubeste propria echipa fc mititelu craiova, nu clubul propriu zis si suporterii lui.
obiectivul era egalul care ne ducea in europa league, nu victoria.
in partea a doua au jucat foarte bine cu rapid, cu steaua nu erau 'pregatiti' fizic...

Închis