Universitatea Craiova - FC Vaslui

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul final in meciul cu vasluienii lui Porumboiu?

Poll ended at 10 Iun 2009, 01:29

VICTORIE
39
70%
MECI EGAL
6
11%
INFRANGERE
11
20%
 
Total votes: 56

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 17:06

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 17:23

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 17:42

"" sa ne fie rusine ma, ca am umplut stadionu, sa ne fie rusine ca nu am fost in stare sa facem macar 1 egal in ultimele 2 meciuri, sa imi fie rusine ca am dat 5 lei pe o invitatie GRATIS sa pot sa intru la meci pt ca la ora 17:00 nu mai erau invitatii ( asa cum scria pe editie.ro ca se dau de la ora 17:00 ), si sa imi mai fie rusine ca de 7 ani nu am ratat un meci acasa, SA IMI FIE RUSINE ""

newsted
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 13
Membru din: 05 Sep 2008, 15:52

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de newsted » 11 Iun 2009, 17:44

Cristian22 scrie:Ce sa mai discutam despre meci?Asa sunteti voi oltenii, prosti. Stati si plangeti in loc sa gasiti solutii. Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt oltean
Asa admin.I-ai dat avertisment pentru ca spune adevarul.Si astia care injura pe aici nu primesc nimic.Mi-e rusine ca traiesc intr-un oras de [cenzurat] printre oameni de [cenzurat].Baneaza-ma ca oricum nu mai intru pe aici.Va las sa va faceti de cap, fiintelor superioare, intruchiparea zeului suprem.

sorin107

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de sorin107 » 11 Iun 2009, 17:53

newsted scrie:
Cristian22 scrie:Ce sa mai discutam despre meci?Asa sunteti voi oltenii, prosti. Stati si plangeti in loc sa gasiti solutii. Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt oltean
Asa admin.I-ai dat avertisment pentru ca spune adevarul.Si astia care injura pe aici nu primesc nimic.Mi-e rusine ca traiesc intr-un oras de [cenzurat] printre oameni de [cenzurat].Baneaza-ma ca oricum nu mai intru pe aici.Va las sa va faceti de cap, fiintelor superioare, intruchiparea zeului suprem.

esti prost ca noaptea ba baiatule. sa nici nu mai intri ca nu te-a rugat nimeni. decat sa floodati forumul cu tot felul de ineptii si de rahaturi, mai bine cereti-va afara.

JustME

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de JustME » 11 Iun 2009, 17:57

terminati cu jignirile si cu atacurile putem sa ne intelegem si discutand civilizat :!:

p.s. Newsted nu te tine nimeni cu forta aici asa cum nu te tine nimeni cu forta in orasul asta de "cenzurat" cu oameni de "cenzurat" du-te fratioare unde vezi cu ochii e treaba ta. din cate vad singurul care are excese de superioritate esti chiar tu deci inainte sa vezi paiul din ochiul altora uita-te la barna din ochiul tau. daca tie ti se pare ca e ok sa intre o persoana si sa jigneasca oltenii la modul general e treaba ta ia-te de mana cu el si plecati in lumea larga :-)

iar daca tu te consideri "oltean prost" iarasi e treaba ta si numai a ta. eu sunt mandru ca sunt oltean si nu ma consider absolut deloc prost si nu mi se pare ok sa intre unu din bucuresti sa ma jigneasca pentru simplu fapt ca a ramas fara argumente

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 11 Iun 2009, 17:58

asta ne lipseste acu: sa ne injuram intre noi.
Am zis!!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de 1948 » 11 Iun 2009, 18:06

Managerul general al Universităţii, Ilie Balaci, a pus evoluţia ştearsă a alb-albaştrilor din partida cu FC Vaslui pe seama fricii jucătorilor de a obţine calificarea în Liga Europa.

„Am jucat prost. A fost cel mai prost meci al campionatului pentru noi, prea multe nu sunt de zis. Cauza ar fi teama de a obţine un rezultat bun. S-a greşit un pic şi în alcătuirea echipei, am folosit nişte jucători care nu erau obişnuiţi să evolueze pe posturile pe care au fost folosiţi cu FC Vaslui, mă refer la Şoavă şi la Rose. În afară de asta, am întâlnit o echipă sănătoasă, care a stat bine în ghete”,

a afirmat Ilie Balaci.



„Minunea Blondă“ a dezvăluit că Universitatea nu va renunţa la jucători, mai mult se vor face câteva achiziţii:

„Cu siguranţă, Craiova nu va vinde jucători. Vrem să mai cumpărăm câţiva, să avem înlocuitori pe măsură. Am monitorizat nişte jucători din Liga I pe parcursul campionatului. Nu pot spune pe ce posturi joacă aceştia, pentru că am mai vorbit şi de Bourceanu, şi de unul, şi de altul, şi peste noapte le-a crescut preţul incredibil. Aşa că, deocamdată, ne mai abţinem şi nu ne mai dăm în spectacol. Ne-am dat în spectacol destul.”

Ilie Balaci a vorbit şi despre numirea unui nou antrenor pe banca tehnică a Universităţii Craiova:

„Avem o listă cu cinci antrenori, avem bani şi îl putem aduce pe oricare din ei. Noi ducem lipsă de altceva, în niciun caz de bani. Nu ne puteam gândi înainte de meciul cu Vasluiul ce tehnician aducem. Într-o săptămână sau două, o să decidem cine va fi noul antrenor


OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de OVI2806 » 11 Iun 2009, 19:06

Nu ma impresioneaza cu nimic.Oricum dupa spusele lui Balaci avem bani de antrenor si de jucatori,daca bateam cine stie......

Cristian22
membru
membru
Mesaje: 150
Membru din: 16 Mai 2009, 15:28

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Cristian22 » 11 Iun 2009, 20:33

Am venit de la Cluj ca sa vad meciul asta. Am stat de la ora 5 pana la opt si m-a batut soarele in cap de ma luat draq, doar ca sa vad pe Universitatea. Cand imi dau si eu cu parerea despre echipa imi sariti in cap. Huooo
CINSTE SI ONOARE = Universitatea Craiova

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de Pacala » 11 Iun 2009, 20:36

dezamagire e putin spus, am ramas singur in stadion, plecase toata lumea, luminile se stingeau, tribunele aratau ca dupa un razboi, cred ca 1/4 din scaune au fost rupte din toate sectoarele...un stadion trist, ravasit... Poate vor veni si ani mai buni si calificari in cupe europene sau, cine stie, cu trofee. Dar seara asta n-o voi uita niciodata. Sa nu poti lua un punct din 6 in ultimele doua meciuri......penibil

nu stiu daca a fost blocaj psihologic, blat, sau, pur si simplu, un joc prost al unei echipe prost gestionate si fara antrenor. Un lucru e sigur, craiovenii au ajuns la minge, intotdeauna, in urma vasluienilor. Aveau mingea si nu stiau ce sa faca cu ea, erau blegi, chiar lasi.

daca pastram lotul, gasim un varf de atac si un antrenor ca dan petrescu poate vom fi si noi campioni. Dar sa nu uitam modestia lui bucsaru care in seara asta nu a vrut sa ridice nici trofeul, a zis ca e munca jucatorilor. pe de alta parte, mititelu se cearta cu toti, apare seara de seara la tv. oare cum s-or fi simtit jucatorii, ce tensiune a fost in ei la meciurile cu buzaul si steaua cind ei erau mai mult cu gandul la acordarea licentei, au clacat psihic...asta daca meciul cu steaua a fost corect, multi sustin si azi ca a fost blat..nu stiu

invingatorii au, in primul rand, caracter.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9787
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de manex » 11 Iun 2009, 20:52

Cristian22 scrie:Am venit de la Cluj ca sa vad meciul asta. Am stat de la ora 5 pana la opt si m-a batut soarele in cap de ma luat draq, doar ca sa vad pe Universitatea. Cand imi dau si eu cu parerea despre echipa imi sariti in cap. Huooo
stai calm si incearca sa nu te superi. lumea e acum suparata, ca si tine de altfel. insa daca esti din cluj si ardelean, inseamna ca esti nitel mai calm decit noi, oltenii. faptul ca ai spus ca oltenii sint prostii a sunat cam naspa, nu ca eu nu as stii acelasi lucru, insa preferam sa nu spunem in gura mare ca nu gindim tot timpul cum ar trebui,. ca sintem orgoliosi, ca ne suparam incredibil de repede si ca putem sa ne murdarim chiar si idolii. eu zic s anu o iei in nume de rau si sa stai printre noi, ca e nevoie de suporteri. usteag
Am zis!!

poyZONE
junior
junior
Mesaje: 44
Membru din: 10 Mai 2007, 17:50

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de poyZONE » 11 Iun 2009, 21:23

Cristian22 scrie:Am venit de la Cluj ca sa vad meciul asta. Am stat de la ora 5 pana la opt si m-a batut soarele in cap de ma luat draq, doar ca sa vad pe Universitatea. Cand imi dau si eu cu parerea despre echipa imi sariti in cap. Huooo
Rusine sa-ti fie baiatule, rusine cu R mare. Sunt ROMAN din Orastie, la radacini, nu trebuie sa-ti spun unde este orasul, nu? Cu oameni ca tine mi-e rusine sa fiu frate, nu meriti sa fii roman! Te-ai pus pe injurat oltenii? Ce ti-au facut ei oare tie in afara ca au luptat cot la cot pentru eliberarea noastra? La meciul cu CFR de acasa cineva se apucase sa injure ardelenii, era sa ne luam la bataie! Asa ti-as face si tie! Cum poti sa-ti injuri mai romane fratii? :( Mare pacat, ma consider roman inainte de a fi suporter, ganditi inainte sa aruncati cu vorbe.

ps: Nu ti-ai dat cu parerea despre echipa, ti-ai dat cu parerea despre oamenii unei regiuni care inseamna si a insemnat mult pentru tara asta!
Cu STIINTA in suflet orice s-ar intampla.
Pesimist 100%

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Universitatea Craiova - FC Vaslui

Mesaj de stuparu_alexandru » 11 Iun 2009, 21:28

Cristian22 scrie:Am venit de la Cluj ca sa vad meciul asta. Am stat de la ora 5 pana la opt si m-a batut soarele in cap de ma luat draq, doar ca sa vad pe Universitatea. Cand imi dau si eu cu parerea despre echipa imi sariti in cap. Huooo

bravo. acum inteleg de ce esti asa incet
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis