[Etapa 5] Juventus - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Meciul va trezeste amintiri din Liga a 2-a

Poll ended at 10 Aug 2017, 15:46

Placute
19
73%
Neplacute
7
27%
 
Total votes: 26

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de u2blue » 09 Aug 2017, 21:12

meci prost, fotbal canci, rezultat excelent

aplicația #craiovamaxima


Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2017, 21:12

Meci pe care ni l-am facut greu singuri. Dar 3 puncte sunt 3 puncte.
Tin sa apreciez jocul lui Burlacu si trezirea la realitate a lui Calancea si, se pare, Screciu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2017, 21:13

pentru ca i-am bagat ca prostii in joc, asa se intampla cand ii lasi sa vina peste tine. aa se intampla cand iti bati joc de fazele importante.
au ajuns descultii astia sa ne inghesuie.
dimitrov e execrabil, sare mingea din el ca din topor. Briceag are momente de visare iar fundasii centrali nu sunt deloc siguri.

sorin107

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 09 Aug 2017, 21:13

horror a 2-a repriza. chiar incep sa cred ca picam si fizic.

desi, meciul asta nu prea avem nicio scuza. am inceput cu 7 oameni noi fata de cel cu astra: calancea, spahija, tiago, mateiu, gustavo, mitrita, burlacu.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de alex.p » 09 Aug 2017, 21:13

In fiecare meci cadem dupa minutul 60. Eu cred ca avem ceva probleme fizice.

Avem 9 puncte dupa 5 meciuri, exact ca anul trecut, doar ca acum suntem neinvinsi si avem mai putine goluri luate. Anul trecut, insa, marcasem mai mult.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de champion » 09 Aug 2017, 21:14

echipa nepregatita fizic. Ma intreb ce a facut marele mangia prin Austria? Umbla vorba ca in loc sa antreneze echipa, si-a facut si el concediu "ca bajetii". Sa nu ne mai c...acam pe noi si sa spunem lucrurilor pe nume. CU MULTESCU LA ORA ASTA SI LA CE PROGRAM AM AVUT IN PRIMELE 5 ETAPE, AVEAM CEL PUTIN 12 PUNCTE. Gigi are cel putin o clasa peste mangia!
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Aug 2017, 21:14

Cacatenaccio, tot felul de sisteme moderne de joc . Incepi cu 3 fundasi iar apoi te aperi cu 5 dar nu poti sa contra-ataci cu 5 fundasi - decat ofersiv pozitionat ....
Consum enorm de energie cu acest sistem modern de joc, la care te astepti ca fundasii laterali sa fie atacanti din 10 in 10 minute

Oare Mangialac nu stie decat un singur sistem de joc ?
Joaca frate 4-4-1-1 sau un sistem clasic, cunoscut de la gradinita sa obtii puncte . Pana invata astia sisteme cacatenaccio vom retrograda

LiviuB

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2017, 21:16

iar Bancu eu nu cred ca gandeste deloc. cu fundasul pe care Burlacu l-a facut praf, bancu a fost pamant, facea ala misto de el.
mai lasati-ma draq cu Multescu, cu el ne-a batut Timisoara, care era ce e acum Juventus...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DarkComy » 09 Aug 2017, 21:17

sorin107 scrie:
09 Aug 2017, 21:13
horror a 2-a repriza. chiar incep sa cred ca picam si fizic.

desi, meciul asta nu prea avem nicio scuza. am inceput cu 7 oameni noi fata de cel cu astra: calancea, spahija, tiago, mateiu, gustavo, mitrita, burlacu.
Ce ziceam eu dupa meciul cu fcsb
DarkComy scrie: Incep sa cred ca avem niste preparatori fizici slabi si ca pregatirea fizica din aceasta vara, a fost ratata. Nu e posibil ca pici fizic din min 55-60 (chiar si daca ai jucat cu AC Milan in urma cu cateva zile).
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de robertc » 09 Aug 2017, 21:17

:smoke: Avem mental de echipa mica, ca si numarul de suporterii,
The [cenzurat] is not bright

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 09 Aug 2017, 21:18

Cand ii vad pe unii cum il regreta pe Multescu, imi vine sa cred ca Seke are mai multe personalități aici pe forum.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de sorialis » 09 Aug 2017, 21:22

RĂBDARE!!!! SE POATE UN PIC DE RĂBDARE?!? Anul trecut după 4 etape, de fapt înainte de a începe campionatul, majoritatea spunea ca retrogradam, acum, WTF?!?

Trimis de pe WAS-LX1 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

LiviuB

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 09 Aug 2017, 21:27

Mangia nu a fost inspirat la schimbari, i-a scos pe jucatorii care erau capabili pe faza ofensiva sa tina de minge (Mitrita, Burlacu si chiar si Mateiu) si au fost bagati 2 jucatori defensivi si unul care mai mult a incurcat fiind 0 si pe ofensiva si pe defensiva. dar nu e vina lui Mangia ca astia dau pe langa minge, ca sare mingea din Dimitrov, ca Briceag are momente de visare.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de alex.p » 09 Aug 2017, 21:27

Mai lasati-ma fratilor cu Multescu. Cand dadea de echipe din astea de se apara supraaglomerat nu stia ce sa faca. Va amintiti de Timisoara, Voluntari in tur, Chiajna (apropo, tot 1-1 acasa am facut cu ei)? Anul trecut am castigat doar 4 meciuri la diferenta mai mare de 1 gol! Si la multe din victoriile la 1 gol am tremurat serios pe final.

Va mai amintiti schimbarile din min 90, 91, 92, 93? De nici o schimbare de sistem in timpul meciului timp de 1 an, ca nu a incercat sa schimbe ceva cand nu mergea treaba. De apararea vraiste la faze fixe?

Hai sa fim seriosi, pana acum Mangia a reusit sa disciplineze echipa tactic. Sa vedem cum rezolva problema fizica, cu sistemul de joc sunt convins ca la inceputul lui septembrie vom juca altfel.

Dupa 5 etape, avem tot 9 puncte ca ai anul trecut. Si am jucat deja cu fcsb anul asta.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 5] Juventus - Universitatea

Mesaj de DarkComy » 09 Aug 2017, 21:29

Ultimul preparator fizic bun pe care l-a avut Craiova a fost Urbano Lega. De atunci am avut numai prosti (inclusiv Iron Man-ul de la echipa)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis