[Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu ce ne intoarcem in bagaje de pe malul marii?!

Poll ended at 20 Aug 2017, 18:19

3 puncte si o echipa din ce in ce mai buna
23
61%
1 punct si recunostinta "rejelui"
8
21%
0 puncte si prosoapele de la hotel ( :lol: )
7
18%
 
Total votes: 38

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

[Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 21 Aug 2017, 19:44

Din cate stiu ii putem activa clauza de transfer lui Mitrita de €700k la sfarsit de sezon, sau ma înșel?

LiviuB

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Aug 2017, 20:00

despre Mangia hai sa vorbim la iarna sau la finalul campionatului, asa ar fi corect. Pana acuma e bine. sa vedem mai departe. Pe de alta parte, dupa cum observa si Bobby, de la o echipa omogena am ajuns o echipa cu foarte multe schimbari. ceea ce ne spune ca e nevoie de timp si atunci, cu atat mai mult, e de apreciat ce a reusit Mangia sa faca.

JustME

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 21 Aug 2017, 20:10

depinde ce scrie in contractul de imprumut pe care l-am facut cu Pescara. daca noi avem prima optiune in cazul unui transfer ciobanul o suge cu doua maini. bine ar fi sa il transferam definitiv pe Mitrita cat mai repede sa ne luam o grija. si eu sunt convins ca ciobanul ala jegos merge la doua capete Baluta si/sau Mitrita. e pur si simplu disperat sa ne destabilizeze, sa ne slabeasca.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Aug 2017, 21:10

Noi avem prima optiune de cumparare a lui Mitrita, la pretul de 700k euro. Momentan, ai nostri nu baga banii in contul Pescarei pentru ca vor sa-i lase sezonul asta jucatorului sa se acomodeze la echipa, iar din vara sa-l semneze pe o perioada foarte mare (4-5 ani). Asta inseamna ca Mitrita va fi jucatorul nostru pana in momentul in care vom primi o oferta din afara care sa satisfaca financiar atat clubul, cat si jucatorul. Banii pentru Mitrita sunt deja pregatiti, din ce am aflat. Tine numai de jucator sa se adapteze si sa semneze un contract cu noi din vara.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Aug 2017, 21:23

E foarte bine daca intelegerea cu Mitrita depinde doar de Craiova si de jucator si asta mi se pare si mie o afacere, sa il semnezi pe perioada mare si sa iei bani k lumea pe el.
Ciobanul cumpara tot ca sa nu aiba adversari in campionat, putin ii pasa daca ii tine pe bara si isi bate joc de ei, joaca la distrugerea adversarului.

sorin107

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Aug 2017, 21:25

[cenzurat], cat sa fie mai adaptat de-atat?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Aug 2017, 21:33

Si mai adaptat ?!! :lol:
Oamenii nu se grabesc, banii sunt pusi de-o parte, contractul e beton, ramane numai ca Mitrita sa zica "Da!" ...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Aug 2017, 22:02

aia mi-e si mie. ca ori il vor aia de la pescara inapoi dupa ce luam titlul si da vreo 15 goluri si 10 pase de gol, ori il vand in alta parte cu vreo 5 milioane.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Aug 2017, 23:12

Paul scrie:
21 Aug 2017, 21:23
E foarte bine daca intelegerea cu Mitrita depinde doar de Craiova si de jucator si asta mi se pare si mie o afacere, sa il semnezi pe perioada mare si sa iei bani k lumea pe el.
Ciobanul cumpara tot ca sa nu aiba adversari in campionat, putin ii pasa daca ii tine pe bara si isi bate joc de ei, joaca la distrugerea adversarului.
Ciobanul vrea si stie un singur lucru : sa faca bani. Daca il cumpara pe Mitrita cu 700 k acum, il poate da lejer cu 2-3 milioane in 1-2 ani - baiatul are doar 22 de ani. In plus ar avea un jucator care este peste media campionatului. FC Botosani a strimbat din nas la 700 k pe Morutan !!

Daca cei de la club ar avea minte in PR, ar folosi aceste tentative ale ciobanului ca sa ralieze lumea la cauza U Craiova - un bonding emotional anti-sistem, anti FCSB, anti presa, anti Bucuresti. Este un nebun chel in Craiova care are o abilitate dementa de a ralia lumea la cauzele lui - e timpul ca cei de la club sa invete asta !

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Aug 2017, 14:28

eu zic ca e clar contractul. Impumut cu optiune de cumparare pe 700K. Practic daca noi livram banii astia pana la finalul sezonului, aia de la Pescara pot sa stea si in maini!
tare mi-e ca nici ai nostri nu se asteptau sa dea 3 goluri in 4 meciuri cate a jucat!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 22 Aug 2017, 14:31

Nu cred io ca va veni ziua in care vom cumpara noi un jucator cu 700 k. Poate doar daca jucam numai cu casa'nchisa pina la primavara, cine stie...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] FC Viitorul - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Aug 2017, 15:05

pai ai deja 700K, sponsorul plus banii pe Vlad. Bonus, calificare in cupele europene, unde iti vine minim un milion numai dintr-un tur preliminar daca mai prinzi echipa gen Milan (reteta+bani UEFA + televiziuni) Si daca iti ce doua sezoane cu 10 goluri, il dai in Rusia/Ucraina pe 2 milioane lejer

Închis