[Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine merge mai departe in Cupa?

Poll ended at 01 Mar 2018, 23:02

Noi, ne calificam in 90 de min!
22
79%
Javrele, dupa 90 de min.
4
14%
Noi, ne calificam in extra-time/la penalty-uri!
2
7%
Javrele, ne executa in extra-time/la penalty-uri.
0
No votes
 
Total votes: 28

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorin107 » 05 Mar 2018, 19:09

LiviuB scrie:
lory69 scrie:
05 Mar 2018, 17:03
Suntem arbitrati de Horatiu Fesnic.....deci am scapat de hategan
Aoleu. Alta scarba. Asta ne-a arbitrat in meciul tur cu voluntariul din cupa. Si alte meciuri de acasa in care ne-a ciupit bine.

Nu tin minte sa ne fi ciupit grav, dar poate gresesc. Chiar mi se pare ca ne-a mers bine cu el si cred ca-i un arbitru bun.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de LiviuB » 05 Mar 2018, 19:36

E genul de arbitru foarte atent cu anumite echipe. Deciziile nu sunt de genul lui hategan, dar ar trebui privit cum arbitreaza in meciurile fcsb-ului si cum ne arbitreaza cu noi. Sper ca maine sa nu fie cazul, dar sunt sceptic

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de malus dacus » 05 Mar 2018, 19:58

...2 grade si ploaie la ora meciului. Cam nasol. Daca se joaca si prelungiri, nu vreau sa-mi imaginez cum va arata terenul la sfarsit...

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de u2blue » 05 Mar 2018, 20:33

malus dacus scrie:
05 Mar 2018, 19:58
...2 grade si ploaie la ora meciului. Cam nasol. Daca se joaca si prelungiri, nu vreau sa-mi imaginez cum va arata terenul la sfarsit...
La 3-1 nu sunt prelungiri.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de adi_g » 05 Mar 2018, 23:16

Pronostic, 3-0.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorin107 » 05 Mar 2018, 23:19

Usor cu astea, ca nu jucam cu ceva echipa de liga 3.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 863
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de valentin0001 » 05 Mar 2018, 23:22

Imi este frica doar de eventualele gafe ale portarului nostru.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 05 Mar 2018, 23:54

Pina la urma antrenorul decide cine apara si isi asuma eventualele realizari si esecuri ale portarului. Mangia a jucat fotbal ca portar - asa ca responsabilitatea in ceea ce priveste prestatia portarului Craiovei este dubla pentru antrenorul Stiintei.

Daca Mangia considera ca are portari care ii permit sa se lupte la trofee - vedem in curind.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8121
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2018, 00:08

adi_g scrie:
05 Mar 2018, 23:16
Pronostic, 3-0.
Sa fie cum zici tu !

Parerea mea e ca Dinamo e favorita la acest meci. E presiune mare pe noi, parca nici lumea nu se inghesuie la bilete, atacantii nostri par iesiti din forma, daca am cistigat in acest inceput de campionat am facut-o cu mari emotii, si doar cu echipe modeste. Nici ciinii nu par in forma, dar meciul asta e ultima lor sansa in acest sezon plus un nou antrenor poate sa aduca un plus de determinare.

Pina acum, in sferturi echipele mai prost clasate (Sibiu, Medias) au eliminat echipele mai bine clasate (FCSB, Astra). Vedem marti daca se pastreaza trendul sau Craiova ajunge din nou in semifinale.
Last edited by Bobby on 06 Mar 2018, 00:09, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2018, 00:08

Meciul asta va fi ca o finala pentru javre - totul sau nimic! E ultima sansa a lor sa mai prinda un bilet spre cupele europene si vor trata meciul asta ca atare! In plus, aducerea lui Bratu pe banca tehnica produce un soc in tabara lor, iar fiecare jucator va dori sa-i arate noului antrenor ca se poate baza pe el, asa ca maine cred ca vor juca cu o determinare dubla.

Singurul nostru avantaj in meciul de maine este publicul. Dar si publicul, in special Peluza Nord, vor avea propriul razboi de purtat in tribuna, din moment ce cateii din PCH sunt cam singurii cu care ne putem compara la ora actuala la nivel de peluza. Au 1500 de bilete (parca!), si in teorie vor veni sa isi incurajeze catelusii pentru un loc la masa bogatilor din Europa League. :-x

A ramas stabilit - suporterii oaspetilor vor fi plasati intre T1 si Peluza Nord? Daca e asa, vor fi suprimati vocal de baietii din peluza noastra! ucv
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 645
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de adi_g » 06 Mar 2018, 00:16

Bobby scrie:
06 Mar 2018, 00:08
adi_g scrie:
05 Mar 2018, 23:16
Pronostic, 3-0.
Sa fie cum zici tu !

Parerea mea e ca Dinamo e favorita la acest meci. E presiune mare pe noi, parca nici lumea nu se inghesuie la bilete, atacantii nostri par iesiti din forma, daca am cistigat in acest inceput de campionat am facut-o cu mari emotii, si doar cu echipe modeste. Nici ciinii nu par in forma, dar meciul asta e ultima lor sansa in acest sezon plus un nou antrenor poate sa aduca un plus de determinare.

Pina acum, in sferturi echipele mai prost clasate (Sibiu, Medias) au eliminat echipele mai bine clasate (FCSB, Astra). Vedem marti daca se pastreaza trendul sau Craiova ajunge din nou in semifinale.
Avand in vedere ca jucam acasa si ca suntem cu mult mai buni decat ei acum, ar fi o adevarata catastofa necalificarea in semifinale. Trebuie luati tare de la inceput, urcati ''pe garduri'.Nu avem voie sa pierdem cu astia primul meci acasa.Mai mult, daca nu castigam acum Cupa, atunci cand?....Dinamo nu are cum sa fie favorita. Era pe timpu lui Netoiusi Staicu....

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Mar 2018, 08:10

Am pretentia de la Mangia sa-l distruga pe bratu. Ma astept sa aiba experienta necesara sa stie cum sa-si surclaseze un adversar care debuteaza in ale antrenoratului in fotbalul mare.

cat despre suporteri, daca si la meciul asta hamaie lumea sau doar fredoneaza pe modelul "facem playback, canta ala de langa mine" ne pisa aia de la Dinamo.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

iuli

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de iuli » 06 Mar 2018, 08:47

in primul rand acest meci este special prin rivalitate,apoi Mangia poate sa fie 7 clase peste Bratu:lipsa pregatiri fizice si tactice poate fi suplinita de dorinta jucatorilor de revansa.
in al doilea rand nu inteleg aceasta frustrare a noastra,ne punem presiune singuri,cum sa fie o catastrofa daca pierdem?catastrofa a fost perioada mititelu,nu o eliminare in sferturile cupei atunci cand te bati la titlu cu 10 etape inainte de final.anul trecut ne-a eliminat Voluntari cand ne vedeam cu trofeul in brate,ce injuraturi si-a mai luat Bancu,acum Bancu e idol.
eu vad acest meci ca o situatie win-win:daca pierdem va creste dorinta ambitia jucatorilor in campionat,daca invingem devine un moment de fericire.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Mar 2018, 08:59

Eu as fi dorit sa joace cei din staff-ul actual un meci pe Extensiv,ce ar fi facut la pauza?plangeau ca e gazonul prost sau puneau mana si astupau gropile cum o faceau Cartu si Sandoi ? :)))))

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Cupa Romaniei] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Jimmy Darmody » 06 Mar 2018, 09:00

Singurul nostru dezavantaj este ca jucam in poarta cu jucatori de camp amatori,cu alte cuvinte....nu avem portar!

Închis