[P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce ziceţi că facem cu oile?

Poll ended at 10 Apr 2018, 11:46

Belim oaia – 3 puncte
14
40%
Ne mulţumim să nu pierdem – 1 punct
9
26%
Dezamăgire din nou şi ne luptăm pentru podium – 0 puncte
12
34%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Bobby » 10 Apr 2018, 19:19

Una dintre mutarile ofensive din jocul Craiovei ar fi trecerea lui Briceag fundas stinga, si avansarea lui Bancu in ofensiva. Mangia a incercat cu succes mutarea asta toamna trecuta. De ce nu mai incearca asta habar nu am.

Mangia a girat si transferul definitiv al lui Barbut toamna trecuta - vi se pare ca baiatul asta are fata de Craiova ?

Italianul trebuie lasat sa termine acest sezon - evident. Omul asta are cele mai bune conditii la Craiova din ultimii 30 de ani - pina la urma eu sint dezamagit de el. Fara reactie, fara imaginatie, fara sens - asa il vad eu pe Mangia.

Dar prestatiile penibile cu FCSB sint pe linia Sandoi & Multescu. Noi pierdem meciurile astea de la vestiare - de ce sa mai venim la stadion ? Pina si Sepsi a jucat cu mai mult tupeu pe Arena Nationala cu FCSB.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de malus dacus » 10 Apr 2018, 21:04

...ma sip pe articolul madarfacarului astuia de la gsp si sambata sunt la meci!...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de DeuxEx » 10 Apr 2018, 22:58

lory69 scrie:
10 Apr 2018, 17:51
Baluta a fost trimis la echipa a doua si a primit si o amenda uriasa...
M-as bucura sa fie asa... Poate se trezeste si el la realitate dupa vreo saptamana pe acolo!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Bobby » 11 Apr 2018, 00:21

Notele acordate jucatorilor pe www.cvlpress.ro :

FCSB: Bălgrădean 6 – R. Benzar 6, Planic 7, Bălaşa 7, Momcilovic 8 – L. Filip 6, Ov. Popescu 6 – Man 6, Budescu 5 (46 Teixeira) 8, Cr. Tănase 5 (46 Fl. Tănase) 7 – D. Alibec 6 (75 E. Gnohere) 6. Antrenor: Nicolae Dică.

„U“ Craiova: Mitrovic 6 – R. Popa 6, Kelic 4 (58 Băluţă) 6, T. Ferreira 5 – Martic (4 Dimitrov) 5, A. Santos 6 (67 Mateiu) 6, Zlatinski 5, Bancu 7 – Bărbuţ 5, Gustavo 5, Mitriţă 6. Antrenor: Devis Mangia.

Au arbitrat: Istvan Kovacs 6 – Vasile Marinescu, Ovidiu Artene.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de SLH » 11 Apr 2018, 11:39

inima de leu scrie:
10 Apr 2018, 09:56
.
Jet la mititelu inima de bour!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de DeuxEx » 12 Apr 2018, 17:58

Analiza lui Cosmin Staicu, din cvlpress.ro:

Mitrovic – La primul gol ar fi putut totuşi să respingă în lateral, chiar dacă nu i se poate imputa deschiderea scorului. Nu va ieşi din poartă, traversează totuşi o perioadă bună.

Martic – Practic n-a jucat, deşi la unica fază în care s-a implicat a lăsat un adversar să centreze de lângă el.

Dimitrov – Mai prezent decât Martic în jumătatea adversă, mai ales în prima repriză, dar a oferit numai o centrare bună. A şi riscat la penalty, împingându-l pe Teixeira, dar dacă Universitatea ar fi avut aceeaşi fază nu s-ar fi dictat lovitură de pedeapsă. Van Dijk a fost „curentat” de Sterling mult mai puternic, iar arbitrul Lahoz nu a dictat nimic, iar din acea fază City a marcat contra lui Liverpool.

R. Popa
– A avut o evoluţie bună, marcaj eficient, a ieşit bine şi pe construcţie, iar în careul advers putea marca în finalul primei părţi, dar a nimerit bara. Nu a fost henţ, fiindcă avea mâna lipită de corp, în schimb se impunea penalty, fiindcă Bălgrădean a intrat în el. O singură dată l-a scăpat pe Alibec în dreapta, permiţându-i acestuia să centreze.

Kelic – Evoluţie suspect de slabă. La faza primului gol parcă era dispus să-l lase pe Momcilovic să reia de câte ori era necesar pentru a marca. La ieşirea din teren şi-a manifestat nemulţumirea, de parcă ar fi făcut un meci senzaţional.

Tiago Ferreira – Nici el nu s-a descurcat prea bine, a fost de multe ori al doilea la minge, n-a anticipat faza, a comis şi faultul care a dus la primul gol, a mai greşit şi alte mingi.

Bancu – Probabil cel mai bun jucător al Craiovei. A apărut de multe ori în jumătatea adversă, chiar dacă Benzar şi Man l-au cam înghesuit în banda stângă, s-a descurcat bine. A existat şi în partea secundă prin mai multe învăluiri, chiar dacă resimţea o accidentare şi oricum nu prea avea cui centra în careu.

Andre Gomes – A apărut de câteva ori în careul advers, când „poneii” erau la construcţie, Mangia a vrut să surprindă cu portughezul avansat între fundaşii adverşi, dar nu a reuşit nimic. A fost o dată şi la finalizare, ratând, dar oricum era în ofsaid. Dă denzaţia că termină „combustibilul” cam repede.

Zlatinski – Nu se poate spune că este un jucător care nu se mobilizează, ba chiar îşi poate motiva şi coechipierii, dar problema lui este că nu joacă nimic anul acesta, este complet ieşit din formă. Un şut peste poartă în prima repriză, un luft la primul gol şi cam atât. I-au ieşit totuşi şi nişte pase în bandă, în special pentru Dimitrov.

Gustavo – Nu l-a nimerit Mangia pe acea poziţie, dar nici brazilianul nu parcurge o perioadă fastă. Bancu l-a servit în prima repriză perfect, dar Gustavo mai mult a luftat deşi avea mingea pe stângul. Meci slab, spre dezastruos.

Bărbuţ – Chiar dacă a părut activ în prima repriză, n-a avut nicio realizare, decât o pasă la portarul advers şi un şut în plasa laterală, apoi a dispărut din joc. Nu a profitat de şansa oferită, aşa cum făcuse în Ştefan cel Mare, şi nici atunci complet, ţinând cont de ratarea cu poarta goală.

Mitriţă – S-a zbătut mult, dar a reuşit prea puţin. Vrea să fie Messi, să şi creeze să şi finalizeze, iar adversarii s-au cam prins că este singurul care poate face diferenţa la Universitatea anul acesta şi-l blochează uneori cu 3-4 oameni. Nici la loviturile libere nu mai este inspirat.

Băluţă – A intrat determinat, s-a implicat în joc, dar nu se poate spune că a reuşit ceva. Iar ieşirea de la final a fost în genul celei la adresa lui Ianis Hagi şi are tot atâta dreptate cât a avut şi atunci. În timp ce Ianis este cel mai bun jucător din Liga I, alături de Mitriţă şi Budescu, Băluţă este ieşit fin formă, nu are nici măcar ocazii de gol. Poate că Mangia a greşit că nu l-a introdus din primul minut, dar reacţia jucătorului, mai ales din postura căpitanului de echipă, este una penibilă. Poate să-şi rezolve în vestiar problemele, nu în public.

Mateiu – Poate că are dreptate să fie supărat că nu joacă, fiindcă a avut un sezon bun. N-a intrat rău, dar nici nu este omul care să facă diferenţa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de Bobby » 13 Apr 2018, 00:20

Pe www.gds.ro :

Întrebat despre relația „încordată“ dintre antrenorul Devis Mangia și căpitanul Alex Băluță, Emil Săndoi a spus: „Deciziile antrenorului nu se comentează. Îl știu bine pe Alex Băluță, este un băiat ok, dar probabil că atunci, imediat după meciul cu FCSB, la nervi, a greșit făcând acea declarație. Ca să fiu sincer, la un joc cu FCSB aș fi început cu Băluță, era mai indicat decât Bărbuț, dar antrenorul este cel care îi simte mai bine pe fiecare la antrenamente și de aceea nu trebuie să comentez prea mult. Mie mi s-a părut puțin ciudată titularizarea lui Bărbuț și păstrarea lui Băluță pe bancă, cu toate că el nu mai este în forma pe care a arătat-o în prima parte a campionatului. Dar poate tocmai la meciul ăsta își intra în formă, nu ai de unde să știi… În rest, discuții între jucători și antrenor pot să mai existe, dar niciodată în public, doar în vestiar. Acum e foarte important ca ei să regleze problema între patru ochi, pentru bunul mers al echipei, pentru că echipa primează“.

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de inima de leu » 20 Apr 2018, 23:50

SLH scrie:
11 Apr 2018, 11:39
inima de leu scrie:
10 Apr 2018, 09:56
.
Jet la mititelu inima de bour!
Scuza-ma, chiar nu am avut timp sa-ti raspund.
Saptamana de dupa meciul cu Steaua am fost ocupat cu examenele de absolvire a cursurilor de management pentru conducatorii din fotbal in cadrul unui program postuniversitar . Cursurile au fost organizate impreuna cu FRF iar printre participanti (AJF-uri, cluburi din toata tara) au fost si trei persoane (ai ghicit?) de la Universitatea Craiova dintre care doua din conducerea clubului. Spre deosebire de tine, oameni cu foarte mult bun simț, cu care m-am inteles foarte bine si care pot sa confirme dorinta mea de a ajuta nu doar pe ei ci si pe toti participantii care au trecut vreodata pe la Universitatea Craiova sa ajunga la sustinerea dizertatiei (unii au avut cursuri si la scoala de antrenori si au trebuit reprogramati).
Cand o sa vrea sa invete cineva de la tine cate ceva despre management și particularitățile sale în sport, mai discutăm.
Până atunci cred că am dreptul să vorbesc, pentru că vorbesc în cunoștință de cauză.

In locul tau m-as gandi mai bine cui dau jet pe forumuri. Si pe cine amenint cu bataia. N-ai nicio dovada ca eu as fi scris pro Mititelu. Nu am fost de acord cu dezafilierea si cu campania Nimeni la meci. Si nici cu titulaturi gen FC Booveni. Asa cum nu mi-au placut nici cele cu CS Olguta. Si mai e ceva.
Nu pot sa intru mai des aici, nu am cum. Spre deosebire de tine, eu nu sunt suporter de meserie, nu locuiesc in Craiova, nu reprezint niciun grupuscul, nu pot fi cumparat. Eu nu afisez mesaje impotriva fostelor glorii (Cartu sau Sandoi) ori de cate ori patronul are chef sa-i demita.
Te-ai gandit la o chestie?
E bine ca in fotbalul craiovean exista mereu CEALALTA GRUPARE? Pana prin 2007 erau numai la nivel de conducatori, patroni etc. Din 2011 avem treaba asta si la nivel de suporteri. E bine?
Daca Mititelu este falit cine finanteaza FCU si in ce scop ca sa defileze fara niciun sens prin ligile inferioare? Te-ai gandit vreodata ce sa intampla daca CEILALTI capata sprijin si situatia se inverseaza?
Erai mai simpatic cand echipa era dezafiliata si ma invitai sa ne vedem (promitandu-mi ca nu ma bati!) la mare.
Nu ti-am raspuns atunci. Nu te-am bagat in seama. Probabil ca asta te roade.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de malus dacus » 21 Apr 2018, 00:17

...stie SLH de ce ti-a dat jet. Inversezi situatii tu, esti miez...

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de nyk_sorin » 21 Apr 2018, 06:41

Sclavul asta e cumva Richard Gavrilescu sau il confund eu?

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de LiviuB » 21 Apr 2018, 12:41

Sergiu, cine a scris chestia asta?

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de blixa » 21 Apr 2018, 21:57

Ma distreaza astia care isi etaleaza studiile pe forumuri. Mai au putin si-si pun titlurile in semnatura. Eu pentru sta as bana utilizatorii, nu pentru injuraturi.
Adevarul e ca atunci cand vezi o diploma de pe la scolile romanesti ai garantia unei instruiri desavrasite!
Pe cand doctoratul, maestre?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [P.O. Etapa 4] F.C. Faci Ce Spune Becali – Ştiinţa

Mesaj de SLH » 22 Apr 2018, 15:01

inima de leu scrie:
20 Apr 2018, 23:50
SLH scrie:
11 Apr 2018, 11:39
inima de leu scrie:
10 Apr 2018, 09:56
.
Jet la mititelu inima de bour!
Scuza-ma ...
Nu!
Jet la mititelu inima de bour!

Închis