[Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca se va intampla in acest meci?

Poll ended at 09 Mai 2018, 20:57

Castigam, mergem in finala!
17
59%
Egal/Infrangere, tot in finala ajungem!
11
38%
Pierdem la scor, ii propulsam pe moldoveni in finala!
1
3%
 
Total votes: 29

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 10 Mai 2018, 12:58

...multumesc baietilor pt. urari, cu scuze pt. off topic...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 10 Mai 2018, 12:58

gogu2005 scrie:
10 Mai 2018, 09:50
SLH scrie:
09 Mai 2018, 22:30
Paul scrie:
09 Mai 2018, 21:25
Luni cred ca va fi super. SLH - sti ca te poti baza pe o contributie, sa ne zici unde marcam ceva pentru coregrafie. Sper sa faceti ceva, trebuie neaparat sa fie cel mai mare spectacol care s-a vazut pana acum. Daca tot s-au vandut toate biletele, sa nu fie ca la film ☺
Nu avem nimic pt luni, ne era imposibil si ca timp si ca bani si ca orice sa facem si luni si la finala coregrafii serioase la nivelul la care suntem in momentul asta.
nicio coregrafie nu este mai frumoasa decat o peluza plina cu esarfe si steaguri. usteag ucv
...maxim de acord...

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 10 Mai 2018, 13:09

Veni,vidi,calificati.Ma doare fix in [cenzurat] de Mironica si alti frustrati,am jucat exact cat a trebuit sa ii trimitem la plimbare pe ghiolbanii de la Botosani si sa scapam fara accidentari/suspendari.In tur le-am dat cu terenul in cap.Sa vina oileeee

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 10 Mai 2018, 19:36

Am reclamat si eu la CNA.
Pentru cine n-are inspiratie:

"Buna ziua,
As dori sa reclam moderatorul emisiunii "Special Cupa Romaniei", domnul Mihai Mironica care a permis invitatului sau din studio sa se refere la FC FCSB ca Steaua, desi exista o decizie judecatoreasca in acest sens, in urma careia FC FCSB nu mai are dreptul sa foloseasca aceasta denumire.
Totodata, domnul Mironica a jignit in mod repetat suporterii Universitatii Craiova, atat in timpul emisiunii cat si in timpul meciului de cupa, mansa retur, dintre FC Botosani si Universitatea Craiova, spunand ca echipa Craiovei nu este Universitatea si ca aceasta s-a calificat pentru prima data in istoria ei intr-o finala de cupa. Ca si in cazul Stelei, justitia romana, prin trei decizii a trei instante judecatoresti distincte, ultima a ICCJ, definitiva si irevocabila a spus extrem de clar ca echipa Craiovei ce activeaza in acest moment in Liga1 este Universitatea Craiova istorica.
Consider sfidator, modul in care domnul Mironica, persoana publica si formator de opinie, isi expune parerile personale in direct la postul de televiziune, trecand cu vederea peste deciziile justitiei romane, jignind suporterii a doua cluburi de traditie din fotbalul romanesc si aducand prejudicii de imagine celor doua cluburi.

In speranta ca CNA va lua masuri atat impotriva postului de televiziune PROX cat si impotriva angajatului acestuia Mihai Mironica si va aduce dreptatea milioanelor de suporteri a celor doua cluburi, va multumesc anticipat."
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 10 Mai 2018, 21:07

Sibiul e pe cai mari...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 927
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de robertc » 10 Mai 2018, 21:37

Consatenii mei sunt periculosi,si desi nu credeam, se vor deplasa multi sibieni(fcsbisti si javre)la finala...

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 858
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de valentin0001 » 10 Mai 2018, 22:17

Cred ca aveam un meci mai usor cu Gaz, cu astia din Sibiu din liga a 2-a, o sa fie care pe care. O sa-si dea viata pe teren, sper a nu-i luam de sus ca o sa ne dea cu terenul in cap cum i-a dat FCSB-ului.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Mai 2018, 22:38

Va fi meci care pe care in finala. Nu exista favoriti in acest meci. Craiova a mai jucat o singura data o finala cu o echipa de liga 2 - si a pierdut ! Se intimpla in 1975, iar adversara Craiovei era Rapid (liga 2).

Finala din 1975 - pierduta de Craiova :



Craiova a aliniat o echipa de vis, dar nu a fost de ajuns : au jucat atunci Deselnicu, Balaci, Crisan, Oblemenco, Stefanescu, Boc, Negrila etc.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 10 Mai 2018, 23:03

Important e sa nu ajungem la unspe metri.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 10 Mai 2018, 23:23

Pai daca ne bate Sibiul in 90 de minute, cu siguranta nu ajungem la penalty-uri :-)

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 10 Mai 2018, 23:43

Trebuie sa batem in cele 120 minute. La penalty pierdem.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 11 Mai 2018, 00:03

Bobbytza, ia fa o statistica altfel - vezi cate divizionare B ajunse in finala au castigat in fata unor divizionare A si zi-mi si mie, te rog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 11 Mai 2018, 00:55

Chiar că începe să mă irite pesimismul incurabil şi perpetu al unora pe aici... Pesimişti de serviciu...Avem lot mai bun decât Sibiul şi, în mod normal, dacă ne mobilizăm exemplar, nu avem cum să ratăm trofeul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 11 Mai 2018, 07:19

adi_g scrie:
11 Mai 2018, 00:55
Chiar că începe să mă irite pesimismul incurabil şi perpetu al unora pe aici... Pesimişti de serviciu...Avem lot mai bun decât Sibiul şi, în mod normal, dacă ne mobilizăm exemplar, nu avem cum să ratăm trofeul.
Eu nu mai zic nimic, ca asta e, oamenii asa sunt, nu se pot bucura de nimic pentru ca vezi tu, daca se intampla ceva rau. Asta e, lasa.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mai 2018, 07:35

Drobul de sare...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis