[Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca se va intampla in acest meci?

Poll ended at 09 Mai 2018, 20:57

Castigam, mergem in finala!
17
59%
Egal/Infrangere, tot in finala ajungem!
11
38%
Pierdem la scor, ii propulsam pe moldoveni in finala!
1
3%

Total votes: 29

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Re: [Cupa Romaniei] FC Botosani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 07 Mai 2018, 17:39

E foarte bine la Bucuresti, pe Arena Nationala. Nu o sa mai aiba nimeni nimic de zis, si pana la urma e si mai mare :) - sa aiba toti craiovenii din Craiova, Bucuresti si de oriunde locuri unde sa stea :) La Bucuresti, ca ne place sau nu, e cel mai usor de ajuns pentru toti cei plecati din Craiova, iar pentru noi cei de acasa, e probabil una dintre cele mai la indemana deplasari pe un stadion demn de finala cupei. Era misto sa fie Tg Jiu gata, dar asta e.
Ar fi fost clar o atmosfera mai frumoasa pe Oblemenco, si nu ar fi rau sa se faca o regula cum ca finala se joaca pe terenul fostei castigatoare a cupei, si pe chestia asta noi o sa luam cupa non stop si se va juca non-stop la Craiova. Pentru ca: toata lumea stie - Cupa e-n Banie!!!
Poate facem un nou record la o deplasare, e intr-o sambata, sunt toate premisele. Nici nu vreau sa ma gandesc ca nu jucam finala, si indiferent cu cine ajungem sa o jucam, castigam fara emotii. Si ii spargem pe Steaua in supercupa, asta daca e sa fie Steaua. Daca nu pe CFR, marea echipa a Clujului.

nyk_sorin
fanatic
fanatic

Mesaj de nyk_sorin » 07 Mai 2018, 17:44

E duminica, pe 27, nu sambata.
Oricum n avem nicio scuza daca nu o sa fim minim 10 mii.

gogu2005
fanatic
fanatic

Mesaj de gogu2005 » 07 Mai 2018, 17:53

daca e duminica slabe sanse sa fie asa multa lume. intr-o sambata s-ar fi adunat fara discutie de doua ori mai mult.
CRAIOVA NESUPUSA

sorin107

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2018, 17:58

28 mai - luni e zi libera de la stat, chiar nu exista nicio scuza.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 07 Mai 2018, 18:29

Da frate, e de Rusalii, nu stiu de ce mi s-a parut ca e sambata, e duminica dar e tot aia. Chiar mai bine, cu lunea libera.

marius_vl
fanatic
fanatic

Mesaj de marius_vl » 07 Mai 2018, 18:37

eu vreau sa faca acea grupare un protest si pt meciul din Supercupa! de ce [****] ar fi de acord ca supercupa sa se joace la Craiova si finala cupei nu? pai nu? Daca tot suntem "cei mai buni dintre romani" sa fim pana la capat!

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Mai 2018, 18:49

Ma [cenzurat] pe mine de ras sa nu ajungem in finala la cat tam-tam s-a facut ,desi sanse sunt hai sa zic 1% sa nu luam cupa,ce este drept....vor fi multi pe Arena sa vada "un meci" , pe Ion ar fi fost suporteri..fie ei si de rezultat,nu stiu de ce aveti impresia ca a contat parerea unor grupari,daca asa credeti inseamna ca Burleanu chiar e bun si se joaca cu mintea voastra cum vrea pooola lui,prost nu e...de aceea a adus vorba de parerea unora vizavi de stadion......MANIPULAREA asta !!!!

Ovidiu*
fanatic
fanatic

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mai 2018, 19:19

Pentru ca mi-e foarte greu sa mai scriu ceva pe acest subiect si pentru ca am si o lehamite fata de reactia multora, o sa las aici raspunsul meu de pe FB pentru cei de la MaximaSport, care intr-unul din comentarii prin vocea stimabilului domn Mantong ii mai face si prosti pe cei ce au tinut steagul sus ani de zile cand ofuscatii habar n-aveau care mai e drumul catre stadion sau mai rau (si-i banuiesc pe multi) dadeau mumu la clonati:

Ce frumos si ce usor e sa jignesti cea mai veche brigada a Craiovei, respectiv intreaga Peluza Nord Craiova care s-a raliat comunicatului Sezione Ultra' 2000. E misto si e usor, cand stadionul e nou si echipa merge sa vorbesti de 30000 de oameni in tribuna si 10000 pe la porti, era mai greu in 2013 cand eram doar noi cativa care tineam steagul sus si eram cei mai cei si un exemplu de urmat. Acum suntem doar niste prosti, asta pana cand lucrurile sunt iar nasoale si ramanem iar, doar noi, pe baricade. Atunci o sa fim iar cei mai cei. Lucrurile sunt simple, daca dupa 25 de ani esti ofuscat si nu poti sa te deplasezi pana la Bucuresti pentru o finala de cupa, atunci tot ceea ce ai fost, esti si vei fi "un scaun gol" pe stadion, care se ocupa doar atunci cand e bine pentru tine.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

JustME

Mesaj de JustME » 07 Mai 2018, 19:41

marius_vl scrie:
07 Mai 2018, 18:37
eu vreau sa faca acea grupare un protest si pt meciul din Supercupa! de ce [****] ar fi de acord ca supercupa sa se joace la Craiova si finala cupei nu? pai nu? Daca tot suntem "cei mai buni dintre romani" sa fim pana la capat!
vere, te stiam om serios. cum poti sa compari situatiile astea doua? diferenta, care face sa fie ok ca Supercupa sa se joace in Banie, consta in faptul ca momentan nu se stie cu exactitate cine va lua cupa si cine va lua titlul. deci alegerea locului a fost facuta din timp, nu dupa ce se stie intr-o proportie destul de evidenta una din echipele ce va juca Supercupa.

ori, in cazul finalei de cupa, e destul de usor de intuit cine va merge in finala intre noi si Botosani. evident ca au si aia de la Botosani o sansa sa intoarca scorul din meciul tur dar sunt sanse destul de mici, practic doar o minune i-ar mai califica in finala. ori in conditiile astea s-ar putea spune ca alegerea Craiovei drept gazda pentru finala ar fi cu dedicatie. daca aia de la FRF anuntau ca se joaca finala la Craiova macar inainte de disputarea semifinalelor atunci era ok. nu poti sa anunti ca se joaca finala la Craiova dupa ce Craiova bate cu 5-1 pe Botosani in semifinale.

hai vere ce naiba, chiar nu intelegem niste lucruri atat de simple? :o

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 07 Mai 2018, 20:06

Si mie mi se pare ca sunt unii colegi de aici care gasesc intotdeauna un motiv de nemultumire.
In loc sa ne mobilizam sa umplem Arena Nationala incepem cu mistourile ca vai ce prosti am fost ca nu am acceptat sa ne favorizeze federatia.
Oamenii aia au vorbit in numele lor, nu au pretins ca reprezinta toti suporterii, dar sunt clar cei mai indreptatiti sa ia o pozitie si intamplarea face ca alti cativa nu sunt de acord. Oh well, asta e.
E o chestie sa fi fair play, nu stiu de ce vi se pare o prostie. E asa mare efortul sa veniti la Bucuresti intr-un weekend, pe cel mai mare stadion al tarii?

blixa
fanatic
fanatic

Mesaj de blixa » 07 Mai 2018, 20:16

Ar trebui sa fim nemultumiti ca e prea neincapator!
S-a rupt Brazda.

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2018, 21:11

Decizia FRF e corecta - totusi eu as fi ales Ploiesti pentru finala cupei. Asa se putea umple stadionul. Ma indoiesc ca vor fi 20.000 de spectatori in total pe Arena Nationala. Dar cred ca galeria Stiintei va face o atmosfera frumoasa, chiar pe un stadion pe jumatate gol. Nici la ultimele finale cistigate de Craiova in anii 90 nu au fost mai mult de 15.000 - 20.000 de oameni daca imi aduc eu aminte bine.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Mai 2018, 21:27

Eu stiu ca in 98 au fost 15.000 numai de la Craiova. Tin minte ca toata peluza dinspre electroaparataj si partea din stanga a tribunei 1 au fost pline cu fanii Craiovei. Plus la a doua

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 07 Mai 2018, 21:47

LiviuB scrie:
07 Mai 2018, 21:27
Eu stiu ca in 98 au fost 15.000 numai de la Craiova. Tin minte ca toata peluza dinspre electroaparataj si partea din stanga a tribunei 1 au fost pline cu fanii Craiovei. Plus la a doua
Eu am zis ca au fost vreo 15.000 - 20.000 de oameni in total la finalele cistigate din anii 90 :-)

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 07 Mai 2018, 22:37

Iasiul poate :))))

Închis