[P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom obtine in aceasta partida?

Poll ended at 14 Mai 2018, 21:54

3 puncte, e momentul sa ne ridicam peste mioare
21
75%
1 punct, le anulam orice speranta la titlu
2
7%
0 puncte, ni se confirma cele mai negre temeri
5
18%
 
Total votes: 28

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1216
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorinyki » 14 Mai 2018, 22:31

Pacat, ne-am jucat cu ocaziile

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 22:32

uite care il voiati pe Screciu. la corner, in loc sa o recentreze, abia o atinge iar apoi da pase de gol.
in sfarsit, nu am ce sa le reprosez, e greu sa joci mereu defavorizat de arbitru. au fost zeci de faze, nu e posibil. parca ii vad pe victoria bucuresti.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1216
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorinyki » 14 Mai 2018, 22:33

Ne-am jucat si noi cu ocaziile. Poate la anul ii rupem

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 22:36

si kelic, sa fie atat de usor depasit... si ghinion gramada, trebuia sa se accidenteze Popa care facuse un meci bun.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1216
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorinyki » 14 Mai 2018, 22:37

Nu a fost sa fie. Mingea nu a vrut in poarta

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Crguaiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 22:39

Cred ca Mangia a mutat tarziu. E meteahna lui. Oricum, trebuie intariri la lot. Am atins limita cu sistemul asta. Avem sansa sa revenim pe 3 in ultima etapa, dar avem nevoie de achizitii.
Last edited by blixa on 14 Mai 2018, 22:43, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 22:42

trebuie sa gasim ceva mai bun de kelic, zlatinski, dimitrov, chiar si thiago.

in orice caz, daca asta e cel mai bun arbitru roman.... in Romania nu poti sa faci performanta... nu esti lasat. trebuie sa ai bunavointa celor in negru. ce a fost astazi a fost o rusine totala

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 22:46

acum noi ramanem cu frustrarile si ei cu punctele

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de blixa » 14 Mai 2018, 22:48

ucv Nu cred ca arbitrul a fost de vina. Nu avem forta necesara, iar sistemul asta cere fundasi de exceptie, plus mijloc f bun. Vrem sa jucam asa, e cazul sa aducem jucatori. Altfel, cred ca o flexibilitate a antrenorului ne aducea mai multe puncte. Isi supraevalueaza elevii.
S-a rupt Brazda.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de u2blue » 14 Mai 2018, 22:48

Stim ce stiam din toamna: hategan ne fura, Screciu NU ARE ce cauta fundas (e absolut singuru' lucru pe care il reprosez lui Mangia din etapa 5 a sezonului regulat), Bancu meserie, Baluta f bun, Mitrita extraodinar, ca echipa nu avem valoarea necesara, daca vrem echipa e nevoie de €€€€€€€, Kelic parasuta, portarul o gasca naucita, frustrare mare da' e normala ca nu avem INCA valoare, si in primul rand: UN PUBLIC EXTRAORDINAR!
Cupa si sezonul e bun. Pentru mai mult e nevoie de €$€$€ nu de vorbe.
Last edited by u2blue on 14 Mai 2018, 22:53, edited 1 time in total.

DoRyN

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DoRyN » 14 Mai 2018, 22:50

Problema de timp pana sa primim gol, ne-au dominat total.
Ajutor hotarator de la central, contre 1 la 1 interpretate 90% in favoarea oaspetilor.
Fara portar, mijlocas de constructie si atacant de careu, echipa e schioapa de mult.
Uite ca am pierdut si locul 3.
Ne multumim cu obiective mici, sa batem fcsb, in lipsa obiectivelor mari cum ar fi titlul. Nici o victorie in seara asta nu schimba impresia asta, suntem prea mici si ne furam caciula sperantelor. Pacat de fetele alea care au defilat pe gazon, toti cei 11 din seara asta nu ajung nici pana la glezna lor. Lectie de cum sa iti faci lotul: cand Mesi al portarilor s-a spart, au luat gratis un portar peste toti cei 3 ai nostri la un loc. Mitrovic e o gluma, nu e portar si sa joci cu el titular e ca si cand ai juca fara portar.
Am ajuns cu noroc in finala cupei, dar cu o abordare la pacaleala precum in seara asta, pierdem sigur. Chiar si o victorie in cupa (aproape sigura cu votul la alegerile FRF, finalista e multumita ca promoveaza) nu se sterge impresia de sezon ratat.
Nu am vazut cum a implementat Mangia dezideratul din interviurile din presa, sa tinem mingea! Pai daca pentru asta te-ai antrenat pentru meciul asta, rezultatul e nul. Nu cred ca Magia ar trebui sa continue, indiferent de rezultatul din finala cupei.
Uite ca statistica lui Bobby a avut dreptate, desi eram contra pesimismului lui.

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1216
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorinyki » 14 Mai 2018, 22:51

Pt locul 3 ne trebuie victorie cu iasi

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1216
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de sorinyki » 14 Mai 2018, 22:52

Iar Mitrovici sare ca la penalty la faza golului. Daca aveam portar eram departe

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de DeuxEx » 14 Mai 2018, 22:54

E de ajuns si un egal cu Iasul... Nu cred ca Viitorul ii va incurca pe cei de la Chefere...

Meci fara istoric! Am luptat ca niciodata, am luat bataie ca de obicei! Fara 3-4 transfeuri serioase, vom fi mereu echipa care putea mai mult, dar nu realizeaza niciodata nimic!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 9] Universitatea Craiova - FC FCSB

Mesaj de LiviuB » 14 Mai 2018, 22:54

Blixa - cum sa nu zicem de arbitru cand l-a oprit pe dimitrov cand scapase singur si era si gustavo acolo? cand coman trebuia eliminat? cand astia faceau zeci de faulturi pana sa primeasca galben? cand arbitrul le da lovituri libere la 16 m pt orice simulare? cand faulteaza in atac si nu se da nimic? cand Mitrita e luat cu fulgi cu tot si nu da nimic? probabil ca trebuie investite milioane bune ca sa fim super echipa si sa putem juca si impotriva arbitrilor.

Închis