[P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pe ce loc termina Universitatea Craiova acest sezon?

Poll ended at 20 Mai 2018, 00:40

Locul 3
20
77%
Locul 4
5
19%
Locul 5
1
4%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Mai 2018, 03:53

Declaratie a lui Dan Petrescu - poate o aplicam si noi la anul :-)

"Nu trebuie să faci un campionat bun ca să iei titlul, ci trebuie să faci un play-off bun ca să triumfi. " (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/cfr-clu ... 39980.html)

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 22 Mai 2018, 08:29

Asa se explica introduceres lui Santos după pauza în locu lui Zlatinski
http://www.ziarulevenimentul.ro/stiri/f ... 27691.html
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Mai 2018, 08:51

Foarte urat daca s-a intamplat asa ceva!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Mai 2018, 09:00

DeuxEx scrie:
22 Mai 2018, 08:51
Foarte urat daca s-a intamplat asa ceva!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Este regretabil, dar e si de apreciat ca nu s-a aflat nimic din cadrul echipei. Adica macar isi spala rufele in familie. Eu am vazut la un moment dat la final cum Martic si Dimitrov si-au dat mana a impacare parea, si au vorbit mai mult, parca isi dadeau explicatii.
Zlati pare genul care isi tine cu greu nervii, si sper sa fie doar din cauza ambitiei. Nu prea a jucat bine in ultima vreme, dar cred ca se simte cand nu este el in teren, am vazut ca mereu le spune la ceilalti unde sa stea si unde sa dea mingea. Nu prea inteleg de ce la pauza ar fi avut nervii astia, pana la urma revenisem de la 1-0 si conduceam, in fine, sper sa se linisteasca lucrurile si sa nu existe tensiuni intre ei.

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 22 Mai 2018, 09:41

probabil ca s-a acumulat oboseala, tensiune dar Zlati nu avea voie sa faca asa ceva. tocmai el, care ar trebui sa fie un exemplu pentru ceilalti. si mai ales ca era dupa o repriza in care fusese printre cei mai buni.
Aici trebuie sa aiba grija Mangia, pentru ca am vazut destui nervi in ultima perioada la jucatori (gesturile lui Baluta cand a luat aiurea cartonas cu fcsb si iasi, gestul lui Thiago cu fcsb).
si da, la sfarsit, din dialogul dintre Martic si Dimitrov e clar ca se intamplase ceva...

cu privire la cat de mult conteaza POFF-ul sa ne amintim de anul trecut cand dinamo a fost aproape sa ia titlul dupa ce s-au calificat in ultima etapa in poff.
insa ei au avut ceva ce noi nu avem - tupeu. La Iasi a fost unul dintre putinele momente cand am reusit sa izbavim intr-un moment de tensiune (precedentul a fost cu Medias in ultima etapa din campionatul regular anul trecut).

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2214
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de fanucrv » 22 Mai 2018, 10:00

Am vazut ca-l vreti pe Stoian.Individul e un zeu ,care ne injura si intrebat si neintrebat.Idolul lui este mititelu si cu asta am spus tot.In plus si Roman parea o superachizitie( asta tot a mai dat cateva goluri pe unde a jucat) si s-a dovedit o mare petarda , nici macar in play-out nereusind decat meciuri penibile.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Mai 2018, 10:47

l-am vazut pe zlatinksi pe final de repriza cum s-a luat de bancu pentru ca nu se repliase sau gresise la o faza si au avut aia o ocazie mare de gol, dar nu credeam ca s-a ajuns aici.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 22 Mai 2018, 11:43

Si golul lor a plecat de la o minge pierduta de Bancu in apropierea careului Iasiului. Poate ca i-a reprosat mai multe faze, nu numai una.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Mai 2018, 15:26

DeuxEx scrie:
22 Mai 2018, 08:51
Foarte urat daca s-a intamplat asa ceva!

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Pai se pare ca s-a intimplat ceva cu adevarat - fotografiile sint clare. Sper ca baietii sa-si rezolve problemele si sa foloseasca aceasta motivatie pentru finala cupei.

http://www.ziarulevenimentul.ro/stiri/f ... 27691.html

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Mai 2018, 15:41

Cred ca la conferinta de presa de dinaintea meciului vor fi explicate si aceste iesiri...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Mai 2018, 15:52

Episodul asta imi aduce aminte de Bad Boys Unirea Urziceni.
Glamaz, Bilasco si Bordeanu isi terorizau colegii cu bataia in vestiar. Existau batai serioase pentru indisciplina sau greseli tehnice. Poate de aici a venit si motivul performantei lor.
In general la roman nu merge decat din pasiune sau de frica.


Cert este ca in vestiarul craiovei se duce o lupta de leadership. Zlatinski sau Baluta ambii vor sa fie lideri de vestiar. Acum il ai si pe Mitrita sau Bancu care a facut un sezon bun si a prins incredere pe la echipa nationala. Sunt jucatori de alt tipar ca Gardos, Popov, Martic, Rossi sau Calancea pentru care, sa le fi un lider inseamna mai mult decat experienta sau talent.
Gustavo, Gardos, Bancu, Zlatinki si Dimitrov cred ca vor pleca. Raman Baluta si Mitrita

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 22 Mai 2018, 18:05

Foarte bine daca s-au luat la harta, doar sunt barbati. Si mai bine daca s-au impacat, prietenia lor o sa fie mai solida de-acum.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 22 Mai 2018, 19:01

fanucrv scrie:
22 Mai 2018, 10:00
Am vazut ca-l vreti pe Stoian.Individul e un zeu ,care ne injura si intrebat si neintrebat.Idolul lui este mititelu si cu asta am spus tot.In plus si Roman parea o superachizitie( asta tot a mai dat cateva goluri pe unde a jucat) si s-a dovedit o mare petarda , nici macar in play-out nereusind decat meciuri penibile.
Nestiind aspectele astea despre Stoian, avand in vedere ca e craiovean, titular in serie A si recent retrogradat in B, parea pe tiparul lui Mitrita.
Dar e clar ca nu e nevoie de vreun adevarat la echipa. Pentru asta exista divizia a IV-a.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 22 Mai 2018, 19:11

Nu a fost nimic serios, Zlati s-a inflamat pe o pasa proasta a lui Baluta la Bancu iar Mitrita a luat si el foc. Nimic grav dar suficient ca Zlati sa ramana la cabine
C O P A C U LImagine

sorin107

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Mai 2018, 19:30

acum e clar ca pase gresite si nervi se intampla peste tot. dar nu mereu se iau coechipierii de gat pentru asta.

Închis