[P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pe ce loc termina Universitatea Craiova acest sezon?

Poll ended at 20 Mai 2018, 00:40

Locul 3
20
77%
Locul 4
5
19%
Locul 5
1
4%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Mai 2018, 11:23

Eu as lua din campionatul intern urmatorii jucatori: Fl. Matei, Panțâru, Iliev. Si, poate, pe Găman, desi nu cred ca MERITĂ sa imbrace tricoul Craiovei.
As renunta la Dimitrov, Kelic, Briceag si Calancea.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 21 Mai 2018, 12:10

...pe Matei ala deja îl vrea ciobanu si logic n-avem sanse. Iliev ar fi excelent, Gaman nu merita in templu. Problema e cu cei care o sa plece pe bani. Daca as fi in locul conducatorilor as incerca sa pastrez tot ce-avem mai bun pana in iarna, macar. Sau sa vanda maxim unu`, daca are o oferta buna de-afara. Si la mijloc sunt probleme. Nu stim cat mai poate Zlati iar Santos mi se pare slabut...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Mai 2018, 12:13

La mijloc revin Bic si Rossi. Avem de unde alege. Problema e in atac. Daca pleaca Baluta si Bancu, avem nevoie de jucatori apropiati ca valoare.
Si Fl. Matei nu mi s-a parut incantat de oferta ciobanului la flash interviul de dupa meci:"Vedem, vorbim, nu e cazul acum".

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Mai 2018, 12:36

Iti dai seama ca daca e sa intram in competitie cu oile n-avem nicio sansa, pentru ca fotbalistii si impresarii lor n-au nimic in cap si nu vad decat banii. Nu mai conteaza ca poate nu joaca, nu mai conteaza ca ii distruge psihic ciobanul, etc. Banii si gata.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 21 Mai 2018, 12:57

Bobby scrie:
21 Mai 2018, 04:37
Craiova ia 3.3 milioane din drepturi TV anul viitor. 1 milion de Euro pot veni din bilete, abonamente si merchandising. Hai sa zicem ca 700 k vin de la sponsori, desi suma reala e probabil mai mica. Asta inseamna cam 5 milioane de Euro pentru sezonul 2018-2019. Iti trebuie probabil cel putin 7-8 milioane de Euro sa te bati la titlu - asta inseamna ca trebuie sa vindem vreo 2 jucatori (nu cred ca finantatorii vor veni de acasa cu citeva milioane de Euro).

P.S. Iar a facut Mangia doar doua schimbari pe meci :-) Mie mi s-a parut ca Devis nu s-a agitat prea mult pe margine la acest meci. De ce oare ?
a facut trei. Au intrat Santos, Burlacu si Dimitrov

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 21 Mai 2018, 13:03

pai Matei ala la cate a avut de suportat din partea ciobanului la precedenta stationare la oi, ar fi prostul prostilor si si-ar merita soarta daca s-ar intoarce, Pe de alta parte, eu nu ilvad peste Baluta, nici macat peste Gustavo. Cred ca in total a facut 3 meciuri bune de cand e la Astra

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Mai 2018, 13:11

N-a prea avut cu cine...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Mai 2018, 13:32

De la astra imi place Abang, dar am vazut ca are probleme de comportament.
Pe de alta parte, avem nevoie de jucatori care imprime mai mult curaj in momente cheie, cu experienta. Care sa nu fie speriati cand joaca cu fcsb. Ganditi-va ce a insemnat anul trecut sapunaru pt astra. De asta eu zic ca avem nevoie de gaman, chiar daca a gresit in iarna. Si trebuie folosit ca exemplu, ca sa nu mai creada toti ca fcsb e mecca.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mai 2018, 14:01

LiviuB scrie:
21 Mai 2018, 13:32
De la astra imi place Abang, dar am vazut ca are probleme de comportament.
Pe de alta parte, avem nevoie de jucatori care imprime mai mult curaj in momente cheie, cu experienta. Care sa nu fie speriati cand joaca cu fcsb. Ganditi-va ce a insemnat anul trecut sapunaru pt astra. De asta eu zic ca avem nevoie de gaman, chiar daca a gresit in iarna. Si trebuie folosit ca exemplu, ca sa nu mai creada toti ca fcsb e mecca.
Inteleg ce spui cu Sapunaru si sunt de acord, dar eu nu il vad pe Gaman sa inspire aceeasi incredere si sa fie in stare sa mobilizeze echipa cu experienta lui. Era o chestie daca in iarna venea la noi, si ma rog, nu zic ca e indezirabil, dar nu cred ca e genul de stalp care intr-adevar Sapunaru a fost pentru Astra, si de fapt si pentru Pandurii inainte de Astra.
Eu nu prea l-am vazut pe Stoian ala de la Crotone, dar doar ce a retrogradat acum, si ma gandesc ca daca era titular in Italia ar avea un loc bun la noi, si mai presus de orice este craiovean. Stiu ca a declarat ca el e cu "adevaratii", dar ma gandesc ca are 27 de ani si poate o vrea si el la nationala, ceea ce din serie B e mai greu decat din UEFA cu Craiova, il are exemplu si pe Mitrita, nu stiu, ma gandesc ca ar da bine ca imagine si de sperat ca isi merita pretul. Acum ar fi momentul, ca e proaspat retrogradata Crotone, si cred ca ar fi o chestie sa i se propuna ceva, mai ales ca zicea Contra ca se duce sa il vada pe viu, etc.
Altfel, in afara de repatriati, eu as fi de parere ca trebuie incercati tinerii nostri mai mult, macar 1-2 pe sezon promovati si cu jocuri in liga 1, ca asa dam inainte.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mai 2018, 14:16

Uite ce spune Zenga, antrenorul lui Stoian despre el https://sptfm.ro/2018/03/15/walter-zeng ... nationala/

Walter Zenga (57 de ani), tehnicianul grupării italiene, a rămas surprins de faptul că jucătorul său nu a primit o șansă din partea selecționerului.

”Nu vreau să deranjez pe cineva, Contra mi se pare un antrenor foarte bun, dar Adrian Stoian merită din plin la naţională! E un băiat foarte serios, se antrenează foarte bine, joacă pe mai multe poziţii şi poate ajuta echipa naţională a României”, a spus Zenga, la Digi Sport.

Adrian Stoian joacă în Italia de nouă ani. A fost cumpărat de AS Roma şi a mai jucat la Pescara, Bari, Chievo, Genoa. La Crotone este din 2014. În acest sezon a adunat 23 de prezențe în Serie A, dintre care 19 meciuri ca titular.

sorin107

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Mai 2018, 15:27

E bun stoian, dar joaca un gen de extrema stanga, postul lui mitrita. Acum, spre final de campionat l-a reprofilat zenga inter, dar in sistemul cu 3 mijlocasi centrali.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 21 Mai 2018, 15:33

Intr-adevar, ar fi bun. un alt jucator care imi place si e in Italia e portarul titular de la tineret. Sigur, nu l-am vazut la seniori dar mi s-a parut ca are potentiual.
pt Popescu eu cred ca ar fi bune sa fie imprumutat la o echipa unde sa apere meci de meci.

iuli

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 21 Mai 2018, 16:11

stoian e mititel,nu prea sinteti informati. :)(
luati-va gandul e cu adevaratia in dinti,IQ spre ZERO.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Mai 2018, 16:51

Exista destui jucatori la Craiova cu viitor incert : Popov, Rossi, Barbut, Glavina, Santos, Gardos etc.

Da - dupa cite stiu eu, Stoian e mititel fanatic, pe stilul Gogoasa.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [P.O. Etapa 10] Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 21 Mai 2018, 17:06

Bobby scrie:
21 Mai 2018, 16:51
Exista destui jucatori la Craiova cu viitor incert : Popov, Rossi, Barbut, Glavina, Santos, Gardos etc.

Da - dupa cite stiu eu, Stoian e mititel fanatic, pe stilul Gogoasa.
Citisem si eu un interviu in care zicea ceva ca e cu Craiova "adevarata" dar m-am gandit ca nu are "adevaratie" la cap, e doar ramas in urma.
In fine, nu e de luat, nu e, nici o paguba :) Lasa-l in serie B.
Dar daca tot ne dadeam cu parerea pe aici ziceam si eu sa scriu despre ce am mai auzit, nefiind intr-adevar foarte informat. Daca e sa faca achizitii si sa tragem la titlu eu as prefera jucatori romani, si de preferat olteni, craioveni in primul rand, dar nu din cei care au mititelita la creieri.
Apropos, ce s-o mai fi ales de alde Gangioveanu si Firtulescu? Parca erau primul prin State si al doilea in Bulgaria. Nu ca ar fi buni, dar de curiozitate daca ati mai auzit ceva de ei.
Nu stiu daca as regreta/dori vreun fost fotbalist de la Craiova. Poate Woobay, care cred ca e aproape de pensie acum, dar mie unul mi-a placut de el.
Din campionatul intern poate Pantaru, Abang si de la Viitorul cativa - Vana, Cicaldau, Taru, dar nu ii da Hagi decat lui nean-su Becali, sau afara.

Închis