[Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine castiga finala Cupei Romaniei?

Poll ended at 27 Mai 2018, 00:13

Universitatea Craiova
25
86%
FC Hermannstadt
4
14%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 12:33

Încrederea este o caracteristica a oltenilor, indiferent ca jucam cu Sibiul sau cu Real Madrid...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de blixa » 23 Mai 2018, 13:50

dantes scrie:
23 Mai 2018, 12:23
Toti par sa cunoasca viitorul. Semn rau? Nu stiu, dar ma ingrijoreaza.
daca si a chibita inseamna sa cunosti viitorul... hai sa nu mai fim asa corecti cand vorbim despre fotbal! nu suntem mama omida, e doar dorinta, speranta si incurajare. ucv
6-0 pentru cei prea seriosi!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Ovidiu* » 23 Mai 2018, 14:36

Noi, suporterii, avem voie sa fim asa, sa ii luam de sus. Baietii in schimb trebuie sa fie 200% concentrati si conectati la importanta momentului. Eu sunt convins ca nu se pune problema sa intre pe varfuri meciul asta, la cum i-am vazut in acest sezon, la cum i-am simtit, la cat de mult isi doresc un trofeu anul acesta. Cred ca ii vom lua tare din primul minut si daca ii si capsam repede meciul va fi usor.
Sibienii sunt incomozi, dar fiind realisti exceptand fcsb au scos echipe care se zbat sa supravietuiasca in Liga 1. E drept, castigand cu fcsb au reusit mai mult decat am reusit noi in ultimii ani in fata acestei echipe, dar un rezultat nu este definitoriu. Suntem Universitatea Craiova, echipa care a terminat pe locul 3 si care joaca in Europa.
I-am vazut in meciul cu Medias, sunt o echipa care sta la cutie si joaca arma contra-atacului. Intr-adevar, trebuie sa fim atenti pentru ca sunt periculosi pe contra, dar noua ne plac echipele astea pentru ca ne lasa sa construim. Orice echipa care joaca impotriva noastra si care nu pune presiune pe fundasii nostri centrali, care ne lasa sa construim de acolo, din punctul meu de vedere e condamnata.
Noi trebuie sa ne facem datoria, sa mergem dupa trofeu. Minim 20.000, sa-i facem pe baieti sa se simta ca acasa. Am fost unul dintre cei care nu si-a dorit finala pe Oblemenco. Mi-am dorit in schimb aceasta deplasare. Este cel mai simplu mod de a demonstra tuturor ca Stiinta a renascut. Numarul nostru este singurul adevar. Daca finala nu este pe Oblemenco, atunci ducem Oblemenco la finala. Daca am fi fost 30.000 pe Central, TREBUIE sa fim 30.000 la bucuresti. Nu exista scuze.
Lacrimile se opresc duminica, ranile se inchid duminica, ajunge cu veninul, ajunge cu suferinta.
Duminica, pentru noi, pentru voi, pentru oras, pentru istorie: LUPTA STIINTA !

PS: Noi ne ducem cu doua masini, o masina mica si un Vivaro de 9 locuri (8+1). Mai am doua locuri in Vivaro. Daca e cineva care inca nu are transport sa ma contacteze prin mesaj privat sau la telefon 0746.041.054.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

conStiinta

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de conStiinta » 23 Mai 2018, 15:26

La meciul de dinaintea finalei, dintre stoaia si caini (niste echipe de juniori) nu o sa fie si galeriile lor? Din cate am inteles programul ar fi ca pe la 18:30 sa se plece dinspre gara obor, iar in maxim 30 de minute ar trebui sa se ajunga la stadion. Asta nu inseamna ca o sa ne intersectam cu galeria care ar sta la nord (parca acolo stau mereu javrele) la meciul alora mici?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 15:28

Pai ce facem 2 ore pe stadion, inainte de meci? Mai ales ca la 19.00, parca, se termina meciul gloabelor?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de cortinadampezzo » 23 Mai 2018, 19:04

Muicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pazea ca vin oltenii !

Imagine

Universitatea este la un pas de a 7-a cupa in palmares.
Un meci ca pe vremuri. Se joaca cuplaj. Inainte de meci este derbi de liga a 4a si probabil multi suporteri bucuresteni vor ramane si pentru finala cupei. Estimez o prezenta mare, peste 30 000 de suflete.

Mitrovicel - Beast, Kelics, Popa - Bancu, Zlatan, Mateiu, Martic - Gustavo, Baluta, Mitrita
Emotie, lacrimi, bucurie - Toti in albastru !

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 23 Mai 2018, 19:17

Declaratie Dan Petrescu in GSP :

"Am un gust amar că am ieşit din Cupa României la penalty-uri, mi-aş fi dorit să fim acum în finală, s-o câştigăm şi pe aceasta duminică. E un trofeu care mie îmi place, n-am cucerit niciodată Cupa şi voiam s-o am în palmares."

Sper ca baietii nostri sa vada aceasta declaratie si sa devina si mai motivati.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 19:52

Sa speram ca o sa ii taiem pofta si pentru SuperCupa...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Thunder » 24 Mai 2018, 00:30

DeuxEx scrie:
23 Mai 2018, 00:39
Nu stiu daca am vreun tricou albastru cu insemnele echipei, dar o sa achizitionez unul de la baietii de la Sezione. Spre uimirea mea, ei sustin ca ar avea si tricouri 3XL o:
Tie-ti trebuie 5xl bre :-D
Sa vina 7! Am zis!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 24 Mai 2018, 09:15

Vrei si tu, pufosule? Zi-le baietilor sa-ti ia 2, sa iti faci unul pe masura ta din ele.

Vad ca se vand bilete si la magazinul mobil ce se plimba prin Oltenia. O initiativa foarte buna. Personal, cred ca cifra spectatorilor va fi undeva in jurul cifrei de 40.000.

Trimis de pe Xiaomi Note 4


"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de gogu2005 » 24 Mai 2018, 09:40

cine joaca inainte? initial nu s-a zis nimic de niciun cuplaj
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 24 Mai 2018, 09:54

Oile cu javrele, finala U19. De la 17.00 la 19.00.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de valentin0001 » 24 Mai 2018, 10:13

Pana la urma cate bilete s-au vandut la Nord pana acum din cate posibile?
Cate bilete s-au vandut la tren din cate pana acum?
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de constable » 24 Mai 2018, 18:56

Pai trenul e cu bilete ? Cine e controlor ? Se urca toata lumea in vagoane. Nimeni acasă !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de alex.p » 24 Mai 2018, 21:18

Cum o sa fie multe lume in peluza, o sa fie destui care nu sunt familiarizati cu noile cantece.

Poate ar fi o idee ca pana duminica sa se puna versurile cantecelor noi pe facebook, forum sau alte canale de comunicatie.

Închis