[Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine castiga finala Cupei Romaniei?

Poll ended at 27 Mai 2018, 00:13

Universitatea Craiova
25
86%
FC Hermannstadt
4
14%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 00:13

Duminica, 27 mai, incepand cu ora 21.00, Universitatea Craiova intalneste echipa sibiana FC Hermannstadt in finala Cupei Romaniei pe Arena Nationala din capitala. Universitatea vine dupa o dubla castigata, la general cu 6-3 in fata echipei moldave, FC Botosani. FC Hermannstadt vinde dupa o dubla in compania Gaz Metanului din Medias, castigata cu 4-2 la general.
Pe drumul spre finala Universitatea a mai eiminat echipe ca dinaMU buCUResti, Afumati sau Sepsi.
Sibienii au fost surpriza acestei editii de Cupa, eliminand oile ciobanului din Pipera, Juventus Bucuresti sau pe detinatoarea Cupei, FC Voluntari.

Ce asteptari aveti de la acest meci? Cu ce mergeti la Bucuresti pentru a vedea finala live (tren, autocar/microbuz, auto personal, etc)?
Credeti ca meciul se va termina dupa primele 90 de minute sau castigatoarea se va decide in prelungiri/la penalty-uri?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de alex.p » 23 Mai 2018, 00:29

O deplasare pe care o astept de ani de zile! Eu vin cu masina.

Din ce am citit, ar trebui sa mergem toti in albastru.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 00:39

Din Targu-Jiu se pleaca cu autocarul, prin grija baietilor de la Utopia. Din ce cunosc, sunt persoane care vor pleca si cu automobilul personal catre Bucuresti sau catre Craiova (de la Craiova vor merge cu trenul). Nu stiu daca am vreun tricou albastru cu insemnele echipei, dar o sa achizitionez unul de la baietii de la Sezione. Spre uimirea mea, ei sustin ca ar avea si tricouri 3XL o:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 23 Mai 2018, 01:41

Intilnim in finala practic o echipa de liga 1 odihnita, motivata, bine organizata si finantata, si fara nimic de pierdut. In plus, echipa asta a eliminat alte echipe de liga 1 pina in finala - deci este un adversar puternic.

Finala de anul trecut a opus Astra, o echipa cu multe vedete ale ligii 1 (Sapunaru, Budescu, Ionita, Texeira, Lung JR, Junior Morais, Bus etc.) si buturuga mica Voluntari. Echipa ilfoveana a cistigat atunci - atentie mare, Craiova !

Echipa sibiana are destui jucatori cu meciuri in liga 1 - nu e o echipa de novici. Acolo joaca Herghelegiu si Surugiu, fostii jucatori ai Craiovei.

Un meci greu, fara favoriti, in care sper ca U Craiova va triumfa. Succes jucatorilor si antrenorilor !

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Dany » 23 Mai 2018, 07:03

Din punctul meu de vedere noi suntem favoriți în finala, dar trebuie să fim atenți și să jucam fotbalul nostru frumos.
Avem prima șansă și dacă jucam cu atentie nu avem cum să nu câștigăm.Avem echipă mai bună și trebuie să se vadă acest lucru. Hai Craiova!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 23 Mai 2018, 07:30

Paul scrie:
22 Mai 2018, 21:24
Una peste alta, de coregrafia pentru cupa nimic? Donatii, chestii. Ziceti ca percutam.
Postare Peluza Nord :

Coregrafie finala Cupei

La meciul de ieri prin urnele prezenta in #PeluzaNord am reusit sa strangem aproape 3.300 de lei care se duc direct in fondul pentru coregrafia de la finala Cupei. Cine vrea sa contribuie in continuare pentru o coregrafie mai complexa o poate face in contul urmator: Banca Transilvania, IBAN RO93BTRLRONCRT0297612801, pe numele ALECSANDRU LUCIAN FLAVIUS.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 23 Mai 2018, 08:52

Bobby scrie:
23 Mai 2018, 07:30
Paul scrie:
22 Mai 2018, 21:24
Una peste alta, de coregrafia pentru cupa nimic? Donatii, chestii. Ziceti ca percutam.
Postare Peluza Nord :

Coregrafie finala Cupei

La meciul de ieri prin urnele prezenta in #PeluzaNord am reusit sa strangem aproape 3.300 de lei care se duc direct in fondul pentru coregrafia de la finala Cupei. Cine vrea sa contribuie in continuare pentru o coregrafie mai complexa o poate face in contul urmator: Banca Transilvania, IBAN RO93BTRLRONCRT0297612801, pe numele ALECSANDRU LUCIAN FLAVIUS.
Am virat contributia mea in contul indicat. Hai si ceilalti, e usor, online, trebuie sa fie ceva spectaculos si asta costa bani, deci stiti ce aveti de facut.

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de LiviuB » 23 Mai 2018, 09:01

Suntem favoriti si trebuie sa aratam asta si pe teren.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 09:49

Vad ca toata lumea e ingrijorata cu acest meci. Eu cred ca vom face un meci la fel de bun ca cel jucat acasa cu Botosaniul.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de gogu2005 » 23 Mai 2018, 10:12

important este ca jucatorii nostri sa nu intre relaxati in teren asa cum au facut cu afumati sau in retur cu botosani. din pacate, echipa noastra are tendinta de a desconsidera adversarul. trebuie sa se mobilizeze si sa-i ia pe sus pe sibieni inca din primul minut. aia nu vor avea nimic de pierdut si vor juca pe contra atac.
daca nu intra pe varfuri vom avea 2-0 sau chiar 3-0 la pauza.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 23 Mai 2018, 10:33

Cica la finala cupei vin unii de la Gent pentru Mitrita
http://m.prosport.ro/fotbal-intern/liga ... i-17226800

Eu mi-as dori mult sa mai ramana. As vrea sa ramana toti 3: Mitrita, Baluta si Bancu.
Cred ca unul va pleca.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 23 Mai 2018, 10:37

Daca dau 5-6 milioane pe Mitrita, cred ca ar fi o oferta buna.

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de blixa » 23 Mai 2018, 11:19

Nu cred ca vom lua de sus echipa sibiana. Pariez ca vor fi foarte motivati si concentrati ai nostri. Cred ca vom castiga cu 3 sau 4 la 1.
S-a rupt Brazda.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de lory69 » 23 Mai 2018, 11:23

Ii vom bate usor....si frumos.Vom juca concentrati,mai ales ca e ultimul meci al sezonului,dupa care vor avea vacanta de o luna.Toti vor manca jar,sa lase o ultima impresie pozitiva lui Mangia si suporterilor.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de dantes » 23 Mai 2018, 12:23

Toti par sa cunoasca viitorul. Semn rau? Nu stiu, dar ma ingrijoreaza.

Închis