[Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine castiga finala Cupei Romaniei?

Poll ended at 27 Mai 2018, 00:13

Universitatea Craiova
25
86%
FC Hermannstadt
4
14%
 
Total votes: 29

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de inima de leu » 28 Mai 2018, 20:51

De la golul lui Gustavo parca am intrat intr-un vis din care nu vreau sa ma mai trezesc.
Toti merita felicitari:
1.Jucatorii! Ei sunt eroii care au facut totul posibil. Si nu a fost un meci usor.
2.Antrenorii in frunte cu Mangia.
3.Conducerea clubului.
4.Patronul, pentru discretie si comportament. Daca ar investi si mai mult in jucatori ar fi si mai bine.
5.Galeria care a fost fabuloasa aseara ca toti sustinatorii prezenti pe stadion. A fost un meci de neuitat...
Pe langa acestia mai merita toate aprecierile noastre pentru ca au partea lor de merit ca s-a ajuns aici:
1.Sorin Cartu, Emil Sandoi si Gheorghe Multescu, profesionisti adevarati, care au avut merite importante in formarea acestei echipe.
2.Pavel Badea si Lia Olguta Vasilescu care au dat semnalul renasterii.
Cred ca Lia Olguta Vasilescu (si nu are rost sa discutam optiuni politice, activitatea ei ca primar, ministru etc.) a fost omul care a avut cea mai mare contributie la reinfiintarea echipei de fotbal si la construirea noului stadion.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 28 Mai 2018, 20:56

SergyuR scrie:
28 Mai 2018, 20:23
Mda- scandal ne trebuia, si el nu a ezitat sa iasa public sa zica asta. Parca nu putea vorbi la club...In fine, bucuria e prea mare.
Eu cred ca si booveanul e implicat...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 28 Mai 2018, 21:03

@ inima de leu: Cred ca Pavel Badea si Corneliu Stroe au cel mai mare merit. Drept dovada, Badita s-a batut cu booveanul prin tribunale pentru a obtine o hotarare judecatoreasca ce a consfințit faptul ca avem numele, palmaresul, culorile si istoria de partea noastra. Olguta are meritul ei, dar Stroe si Badita si principalii artizani ai renasterii.

Cat despre imn, ce mai e de spus? Imnul a fost scris de Adrian Paunescu, muzica a fost compusa de Valeriu Penișoară. Ce legatura are Ciri Mayer cu acest imn?! El este doar unul dintre interpretii melodiei!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 684
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de inima de leu » 28 Mai 2018, 21:56

Da, ma rog, chestia cu cel mai mare merit e discutabila. Si pentru mine Pavel Badea sau Stroe inseamna mai mult decat Olguta Vasilescu. Dar ea a fost cea care si-a fixat ca obiectiv politic reinfiintarea echipei, i-a impus lui Mititelu un termen pentru asta si l-a abandonat imediat ce si-a dat seama ca nu se tine de treaba.
La fel a procedat si cu stadionul. S-a luptat ca Craiova sa aiba un stadion pe masura echipei. Inaintea altor orase.
Eu cred ca merita apreciata pentru asta. Mai ales ca am avut destui politicieni care au avut influenta politica mai mare decat Lia Olguta Vasilescu si nu au facut nimic nici pentru echipa, nici pentru oras.
Dar deviem de la subiect.

CUPA ESTE IN BANIE!!!!!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3517
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 28 Mai 2018, 22:20

inima de leu scrie:
28 Mai 2018, 21:56
Da, ma rog, chestia cu cel mai mare merit e discutabila. Si pentru mine Pavel Badea sau Stroe inseamna mai mult decat Olguta Vasilescu. Dar ea a fost cea care si-a fixat ca obiectiv politic reinfiintarea echipei, i-a impus lui Mititelu un termen pentru asta si l-a abandonat imediat ce si-a dat seama ca nu se tine de treaba.
La fel a procedat si cu stadionul. S-a luptat ca Craiova sa aiba un stadion pe masura echipei. Inaintea altor orase.
Eu cred ca merita apreciata pentru asta. Mai ales ca am avut destui politicieni care au avut influenta politica mai mare decat Lia Olguta Vasilescu si nu au facut nimic nici pentru echipa, nici pentru oras.
Dar deviem de la subiect.

CUPA ESTE IN BANIE!!!!!!
Perfect de acord. Nu cred ca deviem de la subiect si trebuie recunoscute meritele tuturor. Trebuie de asemenea remarcat ca nu a iesit nici Olguta, nici Badea si nici vreun alt politician sa isi asume vreun merit.
Nici patronii nu ies in fata, spre deosebire de ciobandante.
Eu cred ca in domeniul asta le-am cam aratat la toti cum se face.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de blixa » 28 Mai 2018, 23:05

Ce ma bucur sa nu mai difuzeze orchestratia lautarului. Sa se produca imnurile intr-un mod profi, cu orchestratie actuala. Ciri asta e cam penibil si conflictual. Parca deunazi l-au batut unii pentru un loc de parcare...
S-a rupt Brazda.

iuli

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de iuli » 28 Mai 2018, 23:10

se incearca stirbirea succesului,tipic booveanului.......cunoastem stilul!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 28 Mai 2018, 23:14

...asa ma, si ciuri buri asta maier ce vrea acum? Nu stiu cat de bine este interpretata melodia dpdv muzical, dar intr-adevar, lumea s-a obisnuit cu ea si pare cea "originala", desi nu e. In fond, el e cunoscut datorita Stiintei si nu invers. Un nesimtit, nush daca e suedez, cum zice Thunder, dar caracterul il tradeaza. Nu pot decat sa-i urez un traditional marsh inplm...

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 643
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de adi_g » 28 Mai 2018, 23:18


Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8097
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Bobby » 28 Mai 2018, 23:20

iuli scrie:
28 Mai 2018, 23:10
se incearca stirbirea succesului,tipic booveanului.......cunoastem stilul!
Da - sint de acord. Stilul acelei scrisori pare de inspiratie booveana.

Chelul nu e disperat doar pentru ca s-a cistigat acest trofeu, ci si pentru ca a pierdut alta batalie recent. Primaria a renuntat sa mai inchirieze stadionul Extensiv. Acum citeva saptamini, clubul Craiovei de liga 1 a reusit sa inchirieze acest stadion pina in vara viitoare, pentru echipa a 2-a. Chelul turbeaza pentru ca voia sa inchirieze acest stadion pentru noua clona a familiei.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de DeuxEx » 28 Mai 2018, 23:33

adi_g scrie:
28 Mai 2018, 23:18
Uitati-va și la garcea asta... :( https://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei ... 40549.html
Omul e dus... A facut niste greseli in plan personal, nepermise in meserie, si a fost tras pe dreapta. Vad ca acele probleme personale l-au coplesit intre timp...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de LiviuB » 28 Mai 2018, 23:48

sincer, discutiile astea chiar nu isi mai au locul. adica 25000 de oameni care vin la Bucuresti sunt prosti, noroc ca mai apare un astfel de destept ca sa ne spuna el cum e treaba... decat sa ii vad pe astia prefer sa mai vad imagini cu copiii din tribuna (fetita aia de pe Ion Oblemenco e senzatie) sau din piata astazi. si asta spune tot
ciudata e atentia asta a unei parti din presa asupra acestui subiect, pare ca se da o lupta apriga in ei. in timp ce la protv Esca ne-a numit Universitatea Craiova si s-a vorbit foarte frumos de noi, vad ca anumiti ziaristi sunt disperati sa gaseasca orice care sa mai tina un pic ceata... au incercat cu stirea cu mititelu, apoi cu scandalurile astea... chiar e pacat, daca nici o bucurie atat de sincera nu este suficienta sa vezi atunci... sa continui acelasi rahat in contextul celor intamplate in aceste 2 zile mi se pare revoltator. am vazut oameni care nu tin cu noi sau oameni care nu au treaba cu fotbalul ca au ramas impresionati...
Last edited by LiviuB on 28 Mai 2018, 23:58, edited 1 time in total.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 28 Mai 2018, 23:56

...cu asta n-avem treaba, e un simplu prost. Daca e nitel cunoscut, nu e pentru vreo fapta de vitejie ca politist, ci din ceva emisiuni de chilotareala. Lichelele adevarate sunt la gsp, care construiesc un articol din ce zice un zerobarat. Daca-i puneau numele in titlu, nici nu intram sa citesc. Dar e facut la fenta, normal...

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Nea Marin » 29 Mai 2018, 00:39

Voi uitati un aspect: lipsa de cultura si caracter a majoritatii lucratorilor din presa. Ei traiesc din scandal, ca atata stiu, si cand nu e il inventeaza ei.
Adica ne apreciaza si lucescu al mic si altii din fotbal, dar la jijisporc la stiri neaparat au mentionat ca intr-o gara au scris adevaratii pe un perete ca nu suntem Universitatea (ne-au zis-o), iar la pro x cand a intrat marele alb la telefon il tot intreba unul de nush ce conflict etc.

Dar bucuria e prea mare! ucv
STIINTA SUNTEM NOI !

Thunder

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de Thunder » 29 Mai 2018, 00:47

malus dacus scrie:
28 Mai 2018, 23:14
nush daca e suedez, cum zice Thunder
Pai nu toti tiganii sunt maro la piele si nu toti tiganii sunt etnici tigani... La fel se poate spune si de ciocanel ala, dar ala pe de asupra mai e si gabor deci na, poti sa zici ca are o scuza, la gabori in principiu lipsa creierului e criteriu la angajare...

Închis