[Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cine castiga finala Cupei Romaniei?

Poll ended at 27 Mai 2018, 00:13

Universitatea Craiova
25
86%
FC Hermannstadt
4
14%

Total votes: 29

LiviuB
fanatic
fanatic

Re: [Cupa Romaniei - FINALA] Universitatea Craiova - FC Hermannstadt

Mesaj de LiviuB » 29 Mai 2018, 18:22

din pacate, au comentat despre noi tot felul oameni din jurul altor echipe, nu am avut si noi pe cineva care sa ne reprezinte. si eu m-am enervat cand am vazut comentarii cu privire la noi, ca e situatie incerta cu privire la statutul nostru, dar in schimb, timisoara, petrolul si rapidul nu aveau nicio problema. asta mi se pare ridicol.
si inca ceva, nu vad pe nimeni sa se sesizeze la ce faceau iancu cu dinamo acum 10 ani. pai aia au luat titluri si cupe, chiar nu se poate nicio ancheta cu privire la cele declarate de Balaj? ca doar nu era iancu singurul binevoitor fata de culorile alb-rosii. dar pe subiectul asta tac toti malc, in schimb, vad ca se dezbate de zor pozitia de facebook a unui obscur militian.
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Mai 2018, 19:18

Balaj e primu care ar trebui luat la intrebari.
Dam prea multa importanta haterilor . Mititeii din asta traiesc, fara atentia noastra ar murii
Cine mai e si asta Ciocan cu Ch. Fanul lui Arthur cu Th: " am vrut sa fac un living si a cazut casa "

UEFA a anunţat modificări pentru sezonul viitor din Champions League. Astfel, orele oficiale de începere a meciurilor vor fi 19:55 şi 22:00, faţă de 21:45, ora cu care eram obişnuiţi până acum. Altfel, nu mai puţin de 4 campionate - La Liga, Premier League, Bundesliga şi Serie A - vor avea primele 4 echipe clasate la finalul sezonului în curs calificate direct în grupele UEFA Champions League 2018-2019.

Spania: Barcelona, Atlético Madrid, Real Madrid, Valencia
Germania: Bayern München*, Schalke, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund
Anglia: Manchester City*, Manchester United, Liverpool, Tottenham Hotspur
Italia: Juventus, Napoli, Internazionale Milano, Roma
Franţa: Paris Saint-Germain*, Monaco
Rusia: Lokomotiv Moscova, Spartak Moscova
Portugalia: Porto
Ucraina: Shakhtar Donetsk
Belgia: Club Brugge
Turcia: Galatasaray
*capi de serie la tragerea la sorţi a grupelor ( cam asa s-a dus si bursucu )

Pentru Craiova se vehiculeaza multe nume care inca nu au trecut de turul 2 preliminar dar care se presupune ca vor defila:
Incep cu cele pe care eu le consider accesibile: Maribor (slovenia), Genk, Gent, Braga, Ol. Pireu, Copenhaga, Atalanta, Molde, Limassol
Cele care nu sunt atat de accesibile: Sevilia (poate juca cu viitorul in turul 2) Zenit, Besiktas, Sparta Praga, PAOK, AZ Alkmar, Feyenoord (poate juca cu viitorul sau FCSB in turul 2), Leipzig, Bordeaux, Burnley, Partizan

2.600.000 eur este suma pentru calificarea in grupe la care se adauga altele (bilete, sponsori, prima de victorie in turul 3 etc )

Ideea este ca Universitatea joaca ultima dintre echipele rom si va intalni adversar titrat. Vom avea meciuri frumoase
Dupa turul 3 urmeaza playoff
Imagine

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 29 Mai 2018, 20:50

DeuxEx scrie:
29 Mai 2018, 17:34
Cred ca asta era chinezul de care vorbea toata lumea... O fi ala de la Slavia Praga.
Care Slavia Praga ar fi interesata de Ivan !

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 29 Mai 2018, 21:41

@Bobby: se pare ca nenea chinezu' e de fapt coreean, si e un prieten de-ai lui Badita, din vremea cand juca prin Asia.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Copacul
fanatic
fanatic

Mesaj de Copacul » 29 Mai 2018, 22:35

_T@V_ scrie:
29 Mai 2018, 12:28
Era de asteptat sa apara si zoaiele, nu se putea sa ramana baetii numai in termeni elogiosi la adresa noastra. Dar daca doar atata pot (marile gesturi de ultrasie ale unor putoi intr-o gara abandonata, vociferarile unui manelist ratat si gandurile unui politai bun la dat din gura), vai de capul lor...

Io in schimb mi-am dat seama ca inca plutesc pe un norisor de vreo 48 de ore incoace, cand abia azi pe la orele 10 am realizat ca nu mai suntem echipa celor 6 cupe si 4 campionate. Sunt 7 frate! 7! Am trait 25 de ani la cifra 6, nu-mi vine sa cred ca am ajuns la 7!

7 bah!!! :up:

PS: momentan n-am timp nici sa respir cand ajung acasa, dar vara asta poate o rezolv cumva: am inregistrat cam tot ce s-a dat on-air incepand de la orele 20:00 pina la 23:59, inclusiv o parte din drumul nostru de la gara pina la stadion, inclusiv meciul doar cu ambianta din stadion (unde ne-am auzit fenomenal - imnul cantat dupa minutul 80 e de ascultat pe repeat, exploziile de la goluri cand paraiau microfoanele, etc.), inclusiv imaginile din vestiar (apropo de asta, am inregistrarea si unor putzoi de la digi care le transmit in casca colegilor sa stea linistiti ca au sutit cateva sampanii din vestiarul nostru), inclusiv minutele dupa fluierul final pina cand au inceput interviurile... Sa vedeti cum vine Gica al nostru primul in vestiar, aseaza sticlele de sampanie... se vede ca a plans... e totusi abatut, apasat asa... in fine. Sunt multe acolo, nici io n-am avut timp sa ma uit la toata "caseta". Ideea e ca sunt foarte multi giga... cred ca peste 25, si laptopul pe care-l am acasa nu poate copia de pe receiver atata informatie ca am o duda cu driverul de net care merge, dar cand da de greu (transfer constant de 3-5 mb/s timp indelungat) se reseteaza si nu mai stie sa o ia de la capat. Trebuie doar pe cablu, noaptea ca hotii, ca sa nu-l ia fiu-miu pe post de minge... Si hai sa zicem ca o rezolv cu hard-copy-ul, dar o sa fie o problema si cu urcatul pe net undeva, ca wetransfer-ul nu te lasa mai mult de 2GB, google drive-ul 15 GB... si sa fac io un torrent direct nu cred ca am dreptul (nici nu stiu sa-l fac)
De unde ai luat meciul fara comentarii? Il vreau neaparat. Merci!
C O P A C U LImagine

valentin0001
suporter
suporter

Mesaj de valentin0001 » 29 Mai 2018, 23:01

Pe mine ma intereseaza un video cu galeria filmat de jos, din spatele portii. Pe youtube gasesc doar filmari din interiorul galeriei.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

SLH
fanatic
fanatic

Mesaj de SLH » 30 Mai 2018, 00:19

N-am nimic de adaugat, decat ca sunt pentru prima data in viata mea vesel cu adevarat.

valentin0001
suporter
suporter

Mesaj de valentin0001 » 30 Mai 2018, 00:57

În sfârșit ceva ce cautam, ce frumos se aude!
Deci am avut o stare de euforie de după meci până a doua zi la orele 18:00, au fost ore in care uitasem de orice problema și nu mă mai interesa de nimic.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 30 Mai 2018, 06:40

Doua filmulete pentru istorie - coloana fanilor Stiintei prin Bucuresti :

alex.p
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de alex.p » 30 Mai 2018, 08:56

Copacul scrie:
29 Mai 2018, 22:35
_T@V_ scrie:
29 Mai 2018, 12:28
Era de asteptat sa apara si zoaiele, nu se putea sa ramana baetii numai in termeni elogiosi la adresa noastra. Dar daca doar atata pot (marile gesturi de ultrasie ale unor putoi intr-o gara abandonata, vociferarile unui manelist ratat si gandurile unui politai bun la dat din gura), vai de capul lor...

Io in schimb mi-am dat seama ca inca plutesc pe un norisor de vreo 48 de ore incoace, cand abia azi pe la orele 10 am realizat ca nu mai suntem echipa celor 6 cupe si 4 campionate. Sunt 7 frate! 7! Am trait 25 de ani la cifra 6, nu-mi vine sa cred ca am ajuns la 7!

7 bah!!! :up:

PS: momentan n-am timp nici sa respir cand ajung acasa, dar vara asta poate o rezolv cumva: am inregistrat cam tot ce s-a dat on-air incepand de la orele 20:00 pina la 23:59, inclusiv o parte din drumul nostru de la gara pina la stadion, inclusiv meciul doar cu ambianta din stadion (unde ne-am auzit fenomenal - imnul cantat dupa minutul 80 e de ascultat pe repeat, exploziile de la goluri cand paraiau microfoanele, etc.), inclusiv imaginile din vestiar (apropo de asta, am inregistrarea si unor putzoi de la digi care le transmit in casca colegilor sa stea linistiti ca au sutit cateva sampanii din vestiarul nostru), inclusiv minutele dupa fluierul final pina cand au inceput interviurile... Sa vedeti cum vine Gica al nostru primul in vestiar, aseaza sticlele de sampanie... se vede ca a plans... e totusi abatut, apasat asa... in fine. Sunt multe acolo, nici io n-am avut timp sa ma uit la toata "caseta". Ideea e ca sunt foarte multi giga... cred ca peste 25, si laptopul pe care-l am acasa nu poate copia de pe receiver atata informatie ca am o duda cu driverul de net care merge, dar cand da de greu (transfer constant de 3-5 mb/s timp indelungat) se reseteaza si nu mai stie sa o ia de la capat. Trebuie doar pe cablu, noaptea ca hotii, ca sa nu-l ia fiu-miu pe post de minge... Si hai sa zicem ca o rezolv cu hard-copy-ul, dar o sa fie o problema si cu urcatul pe net undeva, ca wetransfer-ul nu te lasa mai mult de 2GB, google drive-ul 15 GB... si sa fac io un torrent direct nu cred ca am dreptul (nici nu stiu sa-l fac)
De unde ai luat meciul fara comentarii? Il vreau neaparat. Merci!
Si eu il vreau!

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 30 Mai 2018, 21:41

Păcat că mai sunt și momente neplăcute. Nu are rost sa discutăm.
Ps. Ma bucur ca am reușit sa o conving pe fie-mea sa stea mai în stânga peluzei, spre t2, și nu în mijlocul ei. Chiar nu voiam sa am vreo discuție cu cineva, se lasă rău de obicei... Păcat, copiii sunt primii care aduc inocenta, bucurie, entuziasm, de ei trebuie avut grija....

Trimis de pe al meu WAS-LX1 folosind Tapatalk

Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 30 Mai 2018, 21:52

O luasi rau Sorine. Stiu discutia de pe facebook, nu se refera nimeni la copii. E vorba de cei care ne injurau cu ardoare in 2013 si acum au venit la finala.

S-a intamplat altceva? S-a luat cineva de vreun copil? Din contra chiar au fost lasati prea mult in fata in peluza. Ca vin toti parintii si se roaga, ca sunt copii, ca nu stiu ce...Peluza are niste reguli nescrise care ar trebui respectate. Dar ma indoiesc ca cineva s-a luat de vreun copil aflat acolo.
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

Închis