[Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

<t>Ce facem cu moldovenii de la Botosani?</t>

<t>Luam 3 puncte</t>
16
52%
<t>O dam la pace (1 pct)</t>
7
23%
<t>Trimitem 3 puncte in Moldova</t>
8
26%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 01 Aug 2018, 22:25

@Blixa: Tu propui un 3-5-2. Ceva de genul asta?
tactical-board.com.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de blixa » 01 Aug 2018, 22:31

nu stiu daca chiar asa pozitionati, ca pe Mateiu il vad mai retras, inchizator. Sau il bagi pe Gardos in fata lui Kelic (stiu, e o blasfemie!), sau il pui pe Mateiu in fata lui Gardos. Gardos acolo singuratic imi provoaca frisoane. Tu ai desenat tot 3-4-3. :)( Si nu stiu exact pozitiile optime ale lui Cicaldau si Burlacu, pe care l-as prefera in teren in locul astuia nou venit.
Mateiu pe centru, retras, inter stanga Burlacu, iar inter dreapta Cicaldau.
S-a rupt Brazda.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2018, 22:52

...bai, dar pe mine chiar nu ma asculta nimeni?! Ho, ca glumesc, n-am pretentii, dar observ ca indiferent de formulele pe care le propuneti, Gardos e etern, ca marea. Pana nu pierdem 2-3 meciuri pe vina lui exclusiva si vizibila de pe Marte, n-o sa zica nimeni nimic, ca e Gardos si ca ne-a facut onoarea de a accepta sa joace la Craiova.
In alta ordine de idei, pe la 19.00 imi cumparai bilete de la Polivalenta. Il intrebai pe neica de-acolo si-mi zise ca s-au vandut vreo 2.000. Clar, vom inregistra cea mai redusa prezenta de la inaugurare...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de blixa » 01 Aug 2018, 22:58

ce mi-e Gardos, ce mi-e Kelic... Sa vedem Donkor. Mie imi pare rau de Popa sa-l scoatem din formula de start. Are 21 de ani si poate creste.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 01 Aug 2018, 23:12

Donkor spun cei care l-au vazut pe la antrenamente ca e cel mai bun fundas central din prima liga. Hai sa-l vedem si live ce stie.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2018, 23:36

blixa scrie:
01 Aug 2018, 22:58
ce mi-e Gardos, ce mi-e Kelic... Sa vedem Donkor. Mie imi pare rau de Popa sa-l scoatem din formula de start. Are 21 de ani si poate creste.
...Popa a jucat in general bine. Lumea i-a sarit in cap pt. acel penalty cu cfr, ca nu trebuia sa atace decisiv, ca nu stiu ce, dar la una dintre reluarile tv. se observa clar ca pe un gazon normal, din acea alunecare iesea o deposedare ca la carte. Dar nu e vorba de lume, noi putem sa gresim, nu stiu Mangia ce-o fi avut in cap cand l-a tras pe linie moarta...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de malus dacus » 01 Aug 2018, 23:48

DeuxEx scrie:
01 Aug 2018, 23:12
Donkor spun cei care l-au vazut pe la antrenamente ca e cel mai bun fundas central din prima liga. Hai sa-l vedem si live ce stie.
...sa-l vedem. Pana acum, din liga1 pe mine m-au impresionat Vinicius de la cfr si Mihai Popescu de la caini. Daca e peste astia, eu zic ca am pus-o! Fara Google, eu nu stiu sa spun cand a marcat ultima oara, un fundas de la noi, un gol cu capul de ex...

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de blixa » 01 Aug 2018, 23:59

Pai, da, dar acum ti-a mai venit un fundas central si unii spun ca va intra rapid. Te stepti sa-l scoata pe Gardos sau pe Tiago din dispozitiv? Nu cred, asa ca ramane Popa. Daca jucam cu 4 fundasi, atunci e si mai problematic sa gestioneze situatia unor jucatori care au fost titulari aproape meci de meci. Chiar daca se va renunta la Kelic, Popa e tot rezerva. Eu cred ca situatia se complica.

Daca e interzisa chibitarea si trebuie sa vorbim doar la obiect, as juca asa meciul asta: Mirko - Bancu, Tiago, Popa (Donkor, daca e apt), Dimitrov - Burlacu, Mateiu, Cicaldau, Martic (daca e valid, daca nu, Barbut) - Mitrita, Marko. Fara sa ne gandim la tot lotul de jucatori, la ce au aia de gestionat in vestiar, etc.
S-a rupt Brazda.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lory69 » 02 Aug 2018, 18:27

Se pare ca maine nu vor juca nici Martic,nici Dimitrov si nici Briceag.Pe dreapta posibil ca va evolua Borta,cel putin asa reiese din intrebarea pusa de sorica lui Mangia.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1956
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de lory69 » 03 Aug 2018, 19:57

O sa jucam cu 5 under21....fara Markovic.

sorin107

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 03 Aug 2018, 20:26

Interesanta echipa de azi:

Mirko - popa, gardos, tiago - borta, cicaldau, mateiu, bancu - burlacu, mitrita, mihaila

Jucam in atac cu 3 extreme stanga si avem 5 u21 in teren din primul minut si inca 3 pe banca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2018, 20:30

se pare ca e adevarata cu Zlatinski, nu e pe banca.
eu as fi vrut sa il vad pe Donkor... Pana la urma conteaza mai putin numele, ci motivatia jucatorilor.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 03 Aug 2018, 20:59

Hai Craiova!

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2018, 21:01

hai Craiova!!!! Victorie!!!!

LiviuB

Re: [Etapa 3] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de LiviuB » 03 Aug 2018, 21:10

eu cred ca aveam nevoie de Roman... ne lipseste un jucator care sa se lupte cu fundasii adversi

Închis