[Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vor face jucatorii Stiintei in meciul de joi?

Poll ended at 15 Aug 2018, 20:58

Victorie si ne calificam
15
47%
Victorie, dar ramanem acasa
3
9%
Egal, primul punct in competitiile europene
10
31%
A doua infrangere in fata nemtilor
4
13%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 13 Aug 2018, 20:56

Meciul dintre Universitatea Craiova și RB Leipzig din turul trei preliminar al UEFA Europa League se va disputa joi, 16 august 2018, începând cu ora 19:30, pe stadionul „Ion Oblemenco”.
Credeti ca avem puterea sa obtinem un rezultat mare? Cu ce prim 11 credeti ca va aborda Mangia acest meci?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de marius_vl » 13 Aug 2018, 20:59

Cu aceeasi echipa din jocul de la Calarasi, insa cu Barbut in locul lui Burlacu

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2018, 21:35

Barbut? Cred ca e singurul jucator din lot in locul caruia l-as prefera acum pe Burlacu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 13 Aug 2018, 22:19

Mai degraba Borța...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Aug 2018, 22:32

Putin probabil ca Leipzig sa alinieze echipa mare, avand in vedere avantajul de 3 goluri si convingerea ca vor inscrie in deplasare - mai ales ca in weekend incepe Budesliga.

Il vad pe Gardos in linia defensiva, interesant daca Donkor si Mihaila s-au recuperat
Fixist Mangia nu cred ca v-a opera multe schimbari. Sper la un 2-2

Mirko - Bancu - Marius Gardos Donkor - Martic - Mateiu Fedele Cicaldau - Mitrita Mihaila (Glavina)

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2018, 23:09

Avantaj de 3 goluri? Asa ti-a zis Piturca?

Sunt recunoscuti nemtii pentru ca nu sunt profesionisti si joaca cu juniorii si rezervele.

Mihaila sta spre o luna.

sorin107

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de sorin107 » 13 Aug 2018, 23:15

Barbut nici nu cred ca prinde lotul, cel mai probabil. Cred ca incepem ca si la calarasi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de valentin0001 » 14 Aug 2018, 00:39

cortinadampezzo scrie:
13 Aug 2018, 22:32
Putin probabil ca Leipzig sa alinieze echipa mare, avand in vedere avantajul de 3 goluri si convingerea ca vor inscrie in deplasare - mai ales ca in weekend incepe Budesliga.

Il vad pe Gardos in linia defensiva, interesant daca Donkor si Mihaila s-au recuperat
Fixist Mangia nu cred ca v-a opera multe schimbari. Sper la un 2-2

Mirko - Bancu - Marius Gardos Donkor - Martic - Mateiu Fedele Cicaldau - Mitrita Mihaila (Glavina)
Gresit! Daca nici noi suporterii nu mai credem in calificare, atunci ce pretentii sa mai avem la jucatori?
Trebuie sa credem, chiar daca am vazut cu totii ca sunt mai buni. Pana la urma trebuie sa ne agatam de sansa noastra cu dintii si sa facem tot ce tine de noi, daca nu reusim asta e.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2018, 01:09

Hai sa va zic niste rezultate din prima mansa:
Dinamo Minsk - Zenit St. Petersburg 4-0
Trencin - Feyenoord 4-0
Legia Varsovia - Dudelange (Luxemburg) 1-2

Intrebari?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2018, 09:58

...inca doi optimisti de aseara pana acum. Am votat calificare. Se poate, in doua variante: 1. varianta Mangia - sa jucam perfect; 2. sa jucam foarte bine + noroc...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2018, 13:36

...s-au tampit oltenii de la caldura, ori nu stiu care e treaba, dar f. putine bilete vandute pana la acest moment. Cu tot cu netelevizarea si chiajna inclusa! Nu ma asteptam. Din ce se vede, conteaza si pretul. Daca esti de unul singur n-ar fi mare branza, dar oamenii au inceput sa mearga impreuna cu cei din familie, cu copiii mai ales. Decat sa dea 65x2 sau 65x3, care in economia unei familii de la noi inseamna ceva, probabil nu mai merge niciunul...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de alex.p » 14 Aug 2018, 14:08

Pretul la noi e mai mare decat la Leipzig (iar salariile nu le comparam). Gratuitatea de la meciul cu Chiajna e chiar o consecinta a vanzarilor slabe. Cum nu mai puteau ieftini biletele (fiind deja oameni care au cumparat), varianta era sa dea ceva pe langa. Mi-e teama ca e prea tarziu.

Cei de la Leipzig au actionat opus conducatorilor nostri: au ieftinit biletele, pentru ca s-au gandit ca e perioada de concedii si lumea nu o sa vina la meci. Astfel s-a ajuns la 10 euro intrare generala.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2018, 14:31

Da, au gafat-o cu preturile biletelor. Acum, in loc sa jucam in fata unui stadion plin, o sa jucam in fata a 12-15k de spectatori. 10 euro la T2 si 5 euro la peluza era pretul ideal.

In alta ordine de idei, partida de joi va fi arbitrata de o brigadă din Cehia, formată din Miroslav Zelinka, central, Ondrej Pelikan şi Jan Patak, asistenţi şi Emanuel Marek, rezervă.

PS: intalnirea inainte de meci se face la localul obisnuit. Ne vedem acolo.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de malus dacus » 14 Aug 2018, 14:35

...normal, suntem olteni, nu degeaba ne scarpinam cu mana dreapta in partea stanga a capului si invers. Incepem prost un lucru si incercam sa-l reparam din mers. In alta ordine de idei, eu cred ca pt. copiii cu varsta pana la un...10 ani sa zicem, accesul ar trebui sa fie gratuit la orice meci, daca sunt insotiti...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Europa League] Universitatea Craiova - RB Leipzig

Mesaj de DeuxEx » 14 Aug 2018, 14:41

Sergiule, gafa a fost ca au stabilit si pus in vanzare bilete la preturi foarte mari pentru puterea de cumparare a romanului de rand inainte ca meciul cu nemtii din tur sa se joace.
Normal ar fi fost sa astepte ca acel meci sa se termine, sa vada cat s-a terminat si ce sanse mai sunt pentru retur. Pentru ca oricat am vrea noi sa nu fie asa, 70% dintre ce care vin pe stadion sunt suporteri de rezultat. Iar aia NU or sa vina la un meci care incepe de la 3-1 pentru adversar, fie el si in cupele europene.
Da, daca scoteam un rezultat bun in Germania, dupa un meci care sa dea sperante, da, eram de acord cu aceste preturi. Dar asa, nu le vad rostul. Eu, tu, altii, o sa ne miscam fundul pe stadion si vom incuraja echipa indiferent de rezultat. Dar nu e cazul multora dintre cei care tin cu Craiova. Noi suntem suporteri, ei sunt simpatizanti, unii dintre ei trecuti din tabara booveana in tabara noastra.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis