[Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ne intoarcem din Ardeal?

Poll ended at 16 Sep 2018, 00:16

3 puncte, ne intram in ritm
21
81%
1 punct, Gazul inca traieste
3
12%
0 puncte, Gazul e surpriza campionatului
2
8%

Total votes: 26

malus dacus
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 8] Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 17 Sep 2018, 08:51

blixa scrie:
16 Sep 2018, 22:27
eu cred ca ar trebui sa fim constienti ca vorbim despre fotbal. si e vorba de un fenomen care pe unii ne ajuta sa nu innebunim. eu m-am injurat cu cativa pe aciisea si nu tin raca. Nu-mi plac apelativele si injuraturile zeflemitoare, dar asa, o injratura scapata ca-ntr-o discutie de chibiti nu vad o mare problema. nu-mi plac nici observatiile superioare, nu-mi plac "desteptii", pentru ca recunosc aspecte ale personalitatii mele care nu-mi place. vere, e o tribuna. vorbim cumva despre estetica fotbalului si nu am aflat eu?
daca ar fi afacerea mea, as fi mai relaxat cu regulile. suntem un amestec eterogen de oameni; poate vreti sa devenim gruppo maxima...
...cel mai bun comentariu legat de discutiile de pe forum. Legat de fotbal, parca ne-a mai revenit sangele-n buci dupa rezultatul de aseara dintre frane si oi, chiar daca n-are legatura cu jocul echipei noastre...

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2018, 11:41

dupa ce am vazut chinul de aseara, nu mai pare draq-ul chiar atat de negru. echipele pe care le vedem favorite au jucat un fotbal chinuit iar din minutul 80 meciul a devenit un fel de tenis cu piciorul, cu centrul terenului pe post de fileu. Odata cu plecarea lui Dan Petrescu, cfr-ul si-a pierdur rigurozitatea, aspectul care le-a adus titlul.
eu zic ca e o paine de mancat, cu conditia sa se constientizeze acest aspect. nu trebuie sa mai irosim atatea oportunitati
Stiinta e bine, traieste, renaste... Suntem cu ea

sorialis
fanatic
fanatic

Mesaj de sorialis » 17 Sep 2018, 12:49

SergyuR scrie:
17 Sep 2018, 06:14
.... Si Sorin chiar are dreptate. Hai fratilor sa bem o bere sa vedem si noi cu cine vorbim, mai lasati mesajele private (sper sa nu intelegeti iar ca e amenintare cu bataia sau alte delirisme).
.......
Urmeaza si eventul pe Facebook in cateva minute. o:

Locatia obisnuita
Sambata 18:30.

Marius, Jimmy, si altii care nu ati reusit de ceva ani sa veniti - acum ajungeti? :up:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 17 Sep 2018, 13:05

Pe gsp Craitoiu baga si el o fumigena, decretand "ex cathedra" ca Mangia trebuie sa ia minim 7 puncte in urmatoarele 3 meciuri pentru a nu fi demis:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/e-in-m ... 48442.html
E foarte posibil ca sursele sa vina de pe forumul nostru, de la oamenii nemultumiti care vor domnule schimbarea antrenorului, ca sa fie bine, sa nu fie rau la Craiova!

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 17 Sep 2018, 15:06

Sa vezi distractie cu Viitorul fara Fedele si Mitriță...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Fan Alb - Albastru
suporter
suporter

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 17 Sep 2018, 15:30

Poate reuseste a nostra conducere sa reduca suspendarea lui Fedele de la 2 etape la una.
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 17 Sep 2018, 15:32

In felul asta vom fi obligati sa jucam mult varful nostru si sa construim mult pe benzi.

robertc
membru
membru

Mesaj de robertc » 17 Sep 2018, 15:37

DeuxEx scrie:
17 Sep 2018, 15:06
Sa vezi distractie cu Viitorul fara Fedele si Mitriță...

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Daca vrem sa fim acolo unde meritam,trebuie sa nu stam doar in Mitrita,nu?

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 17 Sep 2018, 15:42

Fan Alb - Albastru scrie:
17 Sep 2018, 15:30
Poate reuseste a nostra conducere sa reduca suspendarea lui Fedele de la 2 etape la una.
Cred ca ar merge si anulata, ca doar trebuie sa se uite la reluari ca sa vada ca nu era de rosu. Suficient ca am jucat in 10 in timpul meciului.

Fan Alb - Albastru
suporter
suporter

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 17 Sep 2018, 15:55

Paul mie imi este greu sa cred ca jegurile de comisii o sa ne reduca de la 2 etape la una suspendarea,dar sa ne anuleze pedeapsa.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2018, 16:01

avand in vedere ca o sa jucam cu CFR, va dati seama ca nu avem nicio sansa.

Fan Alb - Albastru
suporter
suporter

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 17 Sep 2018, 16:07

Si odata cu suspendarea lui Fedele am ramas in 2 mijlocasi centrali( Mateiu si Cicaldau),se cam complica lucrurile pt noi la mijlocu terenului ,daca doamne ferste apare vreo accidentare in timpu meciului la cei 2.

Paul
suporter
suporter

Mesaj de Paul » 17 Sep 2018, 16:08

17 Sep 2018, 15:55
Paul mie imi este greu sa cred ca jegurile de comisii o sa ne reduca de la 2 etape la una suspendarea,dar sa ne anuleze pedeapsa.
Stiu, si tocmai de-aia nu ar trebui sa ceara reducerea, ci anularea suspendarii, si sa mearga pana in panzele albe ca sa vedem si noi cum justifica comisiile. A grestit arbitrul, ok, e si el om, dar am dori sa se indrepte aceasta greseala.
Clar nu ne va da nimeni nimic, dar zic ca din principiu daca e sa incerce ceva sa ceara anularea, asa, demonstrativ mai mult.

LiviuB
fanatic
fanatic

Mesaj de LiviuB » 17 Sep 2018, 16:13

17 Sep 2018, 16:07
Si odata cu suspendarea lui Fedele am ramas in 2 mijlocasi centrali( Mateiu si Cicaldau),se cam complica lucrurile pt noi la mijlocu terenului ,daca doamne ferste apare vreo accidentare in timpu meciului la cei 2.
cred ca mai poate juca si Bancu in centru, in caz de avarie. sau folosit un fundas central, Gardos parca a mai evoluat in trecut la mijloc (cand era la fcsb). mai e si pustiul Serban, baiatul ala - Tegle... sper sa nu se ajunga aici
sau sa fie readus Rossi

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 17 Sep 2018, 16:42

Paul scrie:
17 Sep 2018, 13:05
Pe gsp Craitoiu baga si el o fumigena, decretand "ex cathedra" ca Mangia trebuie sa ia minim 7 puncte in urmatoarele 3 meciuri pentru a nu fi demis:
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/e-in-m ... 48442.html
E foarte posibil ca sursele sa vina de pe forumul nostru, de la oamenii nemultumiti care vor domnule schimbarea antrenorului, ca sa fie bine, sa nu fie rau la Craiova!
Eu nu mai intru de mult pe GSP. Astia isi bat joc de noi numindu-ne CSU - evident un atac banditesc rusinos. Ar fi frumos daca toti fanii Stiintei ar boicota gazeta interlopilor din sport.

Închis