[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa Viitorul in Banie?

Poll ended at 22 Sep 2018, 13:51

3 puncte
21
81%
1 punct
2
8%
0 puncte
3
12%
 
Total votes: 26

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 12:47

Cluju nu mai joaca cu curu-n poarta de cand a plecat petrescu.Sunt o echipa care ataca,si nu se mai apara asa ermetic ca anul trecut.Un punct la cluj ar fi excelent,pentru ca sa recunoastem,sunt peste noi ca valoare si forta.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Copacul » 23 Sep 2018, 13:00

A gasit careva meciul complet pus online? Preferabil in comentariul de la Look.
C O P A C U LImagine

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 23 Sep 2018, 13:04

Eu nu-i vad deloc peste noi nici ca valoare si nici ca forta, numai daca ma gandesc ca fata de meciul din supercupa vor aparea in plus la noi Donkor, Fedele si Koljic, adica "valoare+forta"

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 13:20

De'aia au luat campionatu si supercupa ca au fost mai slabi ca noi.Chiar daca nu-mi place,trebuie sa recunosc ca au toate compartimentele.mai bune ca ale noastre.Ne ramane sa jucam.cu ambitie.mare ca sa scoatem ceva

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 23 Sep 2018, 13:28

Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 13:20
De'aia au luat campionatu si supercupa ca au fost mai slabi ca noi.Chiar daca nu-mi place,trebuie sa recunosc ca au toate compartimentele.mai bune ca ale noastre.Ne ramane sa jucam.cu ambitie.mare ca sa scoatem ceva
Eu ma refer strict la ora jocului, nu la ce-a fost acum trei luni! daca te uiti pe echipa noastra de la supercupa si vezi ce echipa avem acum, e imposibil
sa spui ca sunt mai buni ca noi! Oricum as privi lucrurile, si pe compartimente si pe fiecare jucator luat in parte, tot nu-i vad mai buni ca ai nostri

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 13:57

Ok,e opinia ta si ti-o respect.O sa vedem luni seara care e mai valoros.Si eu as vrea sa cred ca ai nostri sunt mai valorosi ca ei,dar mai intai trebuie s-o demonstreze pe teren.Nu te lasa inselat de ceea ce s-a intamplat aseara.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de SLH » 23 Sep 2018, 14:34

Meci foarte-foarte bun, cu o prima repriza cu adevarat de exceptie. Rar de tot am mai vazut KO la fotbal cum le-am dat noi astora in prima parte. Ma bucur enorm ca avem in sfarsit atacant, chiar imi pierdusem speranta la un moment dat ca, conducerea realizeaza cat de important e sa ai genul asta de jucator. Daca isi pastreaza Kolic forma asta nu avem cum sa pierdem podiumul.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 23 Sep 2018, 16:04

In sfarsit vad ca toata lumea e multumita si optimista. Ce podium frate, titlu si cupa!!! Clujul la ora actuala e o rusine de echipa care masacreaza fotbalul. Poate nu la fel de "organizat" cum o faceau cu Petrescu, si poate cu un plus venit de la Tucudean.
Le-am mai dat noi acum 2 ani un 3-0 in Gruia, nu zic 3, dar sa ii batem. Dupa care batem Sibiul si la meciul cu oile spargem gheata in stil mare si le dam ceata sa nu mai stie unde e mingea!
E clar ca acum debordam de optimism dupa un joc absolut fenomenal, dar asta e si parte din reteta succesului: incredere in sine si joc determinat, mereu primii la minge. Asta a fost fara Mitrita si Fedele. Cand vin si ei, in special Alex, si sa speram ca atunci cand intra si Colli, o sa fie spectacol non stop!
Asa mult mi-a placut de Mateiu si Bancu, si nu numai in joc, dar si la declaratii, optimisti, fericiti si increzatori.
Este o stare de gratie care sper sa nu se termine niciodata!
Nu exista alta echipa in Romania care sa fie la fel de iubita, iar sprijinul nostru, care ar trebui sa vina neconditionat si fara intrerupere, poate face minuni.
Nu trebuie sa ma credeti pe mine, revedeti declaratiile dupa meci.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 16:21

Paul scrie:
23 Sep 2018, 16:04
In sfarsit vad ca toata lumea e multumita si optimista. Ce podium frate, titlu si cupa!!! Clujul la ora actuala e o rusine de echipa care masacreaza fotbalul. Poate nu la fel de "organizat" cum o faceau cu Petrescu, si poate cu un plus venit de la Tucudean.
Le-am mai dat noi acum 2 ani un 3-0 in Gruia, nu zic 3, dar sa ii batem. Dupa care batem Sibiul si la meciul cu oile spargem gheata in stil mare si le dam ceata sa nu mai stie unde e mingea!
E clar ca acum debordam de optimism dupa un joc absolut fenomenal, dar asta e si parte din reteta succesului: incredere in sine si joc determinat, mereu primii la minge. Asta a fost fara Mitrita si Fedele. Cand vin si ei, in special Alex, si sa speram ca atunci cand intra si Colli, o sa fie spectacol non stop!
Asa mult mi-a placut de Mateiu si Bancu, si nu numai in joc, dar si la declaratii, optimisti, fericiti si increzatori.
Este o stare de gratie care sper sa nu se termine niciodata!
Nu exista alta echipa in Romania care sa fie la fel de iubita, iar sprijinul nostru, care ar trebui sa vina neconditionat si fara intrerupere, poate face minuni.
Nu trebuie sa ma credeti pe mine, revedeti declaratiile dupa meci.
Il masacreaza ce-i drept,da deocamdata rezultatele vorbesc pentru ei.Chiar daca joaca mizerabil,au constanta,iar noi la capitolul asta nu stam deloc bine.Nu te lasa inselat de un singur joc bun facut de ai nostri.Cfr nu e viitorul constanta.Si eu sunt curios sa vad cum se vor descurca cu o echipa matura si puternica precum cea a cfrului.E primul nostru examen din acest an.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de lory69 » 23 Sep 2018, 16:28

Neagule,ai dreptate doar in parte....la cfr nu or sa joace Deac,Vinicius...iar Tucudean are probleme la gamba.Posibil ca o sa reintre Culio,dar,si eu cred ca suntem peste ei ca valoare.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de alex.p » 23 Sep 2018, 16:34

Neagu.djuvara scrie:
Paul scrie:
23 Sep 2018, 16:04
In sfarsit vad ca toata lumea e multumita si optimista. Ce podium frate, titlu si cupa!!! Clujul la ora actuala e o rusine de echipa care masacreaza fotbalul. Poate nu la fel de "organizat" cum o faceau cu Petrescu, si poate cu un plus venit de la Tucudean.
Le-am mai dat noi acum 2 ani un 3-0 in Gruia, nu zic 3, dar sa ii batem. Dupa care batem Sibiul si la meciul cu oile spargem gheata in stil mare si le dam ceata sa nu mai stie unde e mingea!
E clar ca acum debordam de optimism dupa un joc absolut fenomenal, dar asta e si parte din reteta succesului: incredere in sine si joc determinat, mereu primii la minge. Asta a fost fara Mitrita si Fedele. Cand vin si ei, in special Alex, si sa speram ca atunci cand intra si Colli, o sa fie spectacol non stop!
Asa mult mi-a placut de Mateiu si Bancu, si nu numai in joc, dar si la declaratii, optimisti, fericiti si increzatori.
Este o stare de gratie care sper sa nu se termine niciodata!
Nu exista alta echipa in Romania care sa fie la fel de iubita, iar sprijinul nostru, care ar trebui sa vina neconditionat si fara intrerupere, poate face minuni.
Nu trebuie sa ma credeti pe mine, revedeti declaratiile dupa meci.
Il masacreaza ce-i drept,da deocamdata rezultatele vorbesc pentru ei.Chiar daca joaca mizerabil,au constanta,iar noi la capitolul asta nu stam deloc bine.Nu te lasa inselat de un singur joc bun facut de ai nostri.Cfr nu e viitorul constanta.Si eu sunt curios sa vad cum se vor descurca cu o echipa matura si puternica precum cea a cfrului.E primul nostru examen din acest an.
Au 2 puncte in fata noastra (si noi am pierdut multe puncte aiurea), nu mi se pare ca au niste rezultate de exceptie.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 16:52

La finele.clasamentului nu exista o rubrica in care se specifica punctele pierdute aiurea.Aici se face diferenta la varf de clasament.Oare punctele alea pierdute aiurea nu sunt cumva consecinta lipsei de constanta pe care o aratam an de an?.Pana acum am pierdut 7 puncte acasa,ceea ce este foarte mult.Si anul trecut am.pierdut puncte foarte usor la astra la gaz metan la cfr samd.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 17:01

lory69 scrie:
23 Sep 2018, 16:28
Neagule,ai dreptate doar in parte....la cfr nu or sa joace Deac,Vinicius...iar Tucudean are probleme la gamba.Posibil ca o sa reintre Culio,dar,si eu cred ca suntem peste ei ca valoare.
O sa vedem.dupa meci care e mai valoros.Pe ce te bazezi cand spui ca suntem mai valorosi ca ei?Eu imi doresc ca la.cluj echipa sa arate un joc mai bun ca aseara si o ambitie mare.

JustME

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 23 Sep 2018, 17:05

Neagule iar vorbeste gura fara tine, iar nu ai argumente reale si vorbesti din impresii personale - care de cele mai multe ori sunt gresite. ce constanta are manca-ti-as CFR-ul? constanta in ce? ca jocul lor e subtire iar rezultatele mediocre. uite ultimele 4 rezultate ale CFR-ului: egal la Medias, bataie acasa cu Viitorul, egal acasa cu fcsb, victorie cu Sibiul. deci egal - bataie - egal - victorie, constanta nu gluma.

hai sa luam toate etapele sa nu zici ca-s magar si iau doar ce-mi convine. anul asta rezultatele Clujului sunt urmatoarele:

etapa 1: egal (acasa Botosani);
etapa 2: egal (delpasare Calarasi);
etapa 3: victorie (acasa Chiajna);
etapa 4: victorie (deplasare Voluntari);
etapa 5: victorie (acasa dinamo);
etapa 6: egal (deplasare Medias);
etapa 7: infrangere (acasa Viitorul);
etapa 8: egal (acasa fcsb);
etapa 9: victorie (deplasare Sibiu [Tg Mures]);

au avut fix 3 etape de constanta dupa care s-au dus in cap alternand rezultatele proaste cu cele foate proaste, s-au scos etapa asta cu victoria chinuita de la Tg Mures altfel era nasol rau pt ei.

nu zic ca suntem mai buni ca ei, ca avem lot mai bun, ca ne ducem la Cluj si stergem cu ei pe jos, ci doar ca nu exista strop de constanta in rezultatele lor recente.
Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 16:52
Pana acum am pierdut 7 puncte acasa,ceea ce este foarte mult.
:laughing: :laughing: :laughing:

si CFR-ul a pierdut tot 7 puncte acasa pana acum :lol:

linia noastra de clasament acasa: 5 meciuri; 2 victorii; 2 egaluri; o infrangere (golaveraj 7-3) => evolutie inconstanta;

linia de clasalemt de acasa a CFR-ului: 5 meciuri; 2 victorii; 2 egaluri; o infrangere (golaveraj 8-6) => evolutie constanta;
Last edited by JustME on 23 Sep 2018, 18:42, edited 1 time in total.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 23 Sep 2018, 17:19

JustME scrie:
23 Sep 2018, 17:05
Neagule iar vorbeste gura fara tine, iar nu ai argumente reale si vorbesti din impresii personale - care de cele mai multe ori sunt gresite. ce constanta are manca-ti-as CFR-ul? constanta in ce? ca jocul lor e subtire iar rezultatele mediocre. uite ultimele 4 rezultate ale CFR-ului: egal la Medias, bataie acasa cu Viitorul, egal acasa cu fcsb, victorie cu Sibiul. deci egal - bataie - egal - victorie, constanta nu gluma.

hai sa luam toate etapele sa nu zici ca-s magar si iau doar ce-mi convine. anul asta rezultatele Clujului sunt urmatoarele:

etapa 1: egal (acasa Botosani);
etapa 2: egal (delpasare Calarasi);
etapa 3: victorie (acasa Chiajna);
etapa 4: victorie (deplasare Voluntari);
etapa 5: victorie (acasa dinamo);
etapa 6: egal (deplasare Medias);
etapa 7: infrangere (acasa Viitorul);
etapa 8: egal (acasa fcsb);
etapa 9: victorie (deplasare Sibiu [Tg Mures]);

au avut fix 3 etape de constanta dupa care s-au dus in cap alternand rezultatele proaste cu cele foate proaste, s-au scos etapa asta cu victoria chinuita de la Tg Mures altfel era nasol rau pt ei.

nu zic ca suntem mai buni ca ei, ca avem lot mai bun, ca ne ducem la Cluj si stergem cu ei pe jos, ci doar ca nu exista strop de constanta in rezultatele lor recente.
Neagu.djuvara scrie:
23 Sep 2018, 16:52
Pana acum am pierdut 7 puncte acasa,ceea ce este foarte mult.
:laughing: :laughing: :laughing:

si CFR-ul a pierdut tot 7 puncte acasa pana acum :lol:

linia noastra de clasament acasa: 5 meciuri; 2 victorii; 2 egaluri; o infrangere (golaveraj 7-3) => evolutie inconstanta;

linia de clasalemt de acasa a CFR-ului: 5 meciuri; 2 victorii; 2 egaluri; o infrangere (golaveraj 8-6) => evolutie constanta;

LoL :lol:
Si daca-ti spun ca cfr a luat campionatul cu acesti jucatori si ne-a luat supercupa de sub nas la noi acasa,vorbeste tot gura fara mine?Anu asta ne-au batut la noi acasa cu stadionul plin.

Închis