[Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa Viitorul in Banie?

Poll ended at 22 Sep 2018, 13:51

3 puncte
21
81%
1 punct
2
8%
0 puncte
3
12%
 
Total votes: 26

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Sep 2018, 14:52

romaad scrie:
24 Sep 2018, 13:58
Eu sunt mai ciudat, in ciuda valorii lui Vinicius,Culio si Deac, ii prefer pe Cicaldau, Mihaila et comp, chiar si pe Burlacu ala de iti intorcea anul trecut de unul singur cu javrlee de la 0-2. Cu riscul necastigarii titlului. Culio ala are si un caracter deosebit. Se potriveste perfect cu jabba ala din conducerea lor
Esti subiectiv.Depinde ce-ti doresti sa vezi la echipa asta.Daca vrei spectacol,e normal.sa-ti doresti jucatori tineri.Jabba ala ca si conducator are trofee in palmares cate trofee avem noi in 70 de ani.E iscusit omu,chiar daca nu e un om de buna credinta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2018, 14:54

romaad scrie:
24 Sep 2018, 14:13
Eu nu cred ca se va ajunge la 2 U21 in primul 11. Mi se pare o prostie. Nici cu unul nu e tocmai in regula, cu 2 mi se pare peste poate. Dealtfel, scrie undeva ca s-a aprobat asta? Eu stiu ca e la stadiul de discutie deocamdata
S-a aprobat de catre FRF luna trecuta :

https://www.frf.ro/documente-frf/comuni ... -20192020/

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2018, 14:59

iuli scrie:
24 Sep 2018, 08:16
@Bobby:Mihaila are cel putin dublu minutelor lui Morutan in liga 1 sezonul asta.ca ala are parte de expunere mai mare sint de acord.
De fapt e fix invers :-)

Morutan are 571 minute jucate in acest sezon (liga 1 si EL); Mihaila are 241 de minute jucate.

Ca experienta la seniori nu exista comparatie : 78 de meciuri la Morutan, 6 meciuri la Mihaila.

JustME

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 24 Sep 2018, 15:07

romaad scrie:
24 Sep 2018, 14:36
3/4 prostii. cred ca e mai bine sa ramai expert pe partea de Calancia, acolo te pricepeai cel mai bine. Fedele si Mirko a clauze de cumparare. Aceste clauze nu au fost puse ampulea, exista intelegeri cu jucatorii sa continue aici daca clubul considera ca au dat randament si merita cumparati. Draghici are contract cu noi pana in 2020 sau 2021. Markovici e junior, daca clubul considera necesar, ii poate prelungi unilateral contractul cu inca trei ani (nu, nu a disparut regula aia). Sunt de acord cu tine, Briceag, poate pleca, insa ma indoiesc ca are vreo oferta de undeva,
eh, omul vazu pe transfermarkt ca Markovic si Draghici au contracte pana la anul si gata.. plecara :lol:

@Cortina

din cate stiu (poate ma insel, dar nu cred :)( ) Draghici are optiune de prelungire automata a contractului cu 2 ani. pe Draghici s-ar putea sa il vedem la Craiova chiar din iarna deci nu cred ca se pune problema ca el sa plece. Iuli poate sa ne lamureasca in privinta lui Draghici.

Marko la fel.. imi vine sa si rad :lol: nu pleaca, boss, nicaieri. pe langa faptul ca e inca junior sunt convins ca are in contract, ca si Draghici, ca majoritatea pustilor de perspectiva, optiuni de prelungire automata a contractului. asta e o practica extrem de folosita la clubul nostru si la echipa mare: Mateiu a avut o optiune de genul, Donkor are in contract o optiune de genul acesta.

cu Pigli si Fedele n-ai ce sa mai negociezi, s-a negociat deja. pleca de la Craiova doar daca clubul renunta la ei.

Kelic daca nu vrea sa prelungeasca, asta e. ii avem pe Gardos, Tiago, Razvan Popa. in niciun caz nu suntem descoperiti pe postul de fundas central.

Briceag daca pleca chiar nu e vreo paguba. ma amuza copios sa aud ca are oferta, daca are oferta zic sa-l dam urgent in iarna pana nu se razgandesc aia :) chiar nu m-ar deranja sa vina acasa Vatajelu sau sa-l aducem pe Pantiru de la Iasi.
Last edited by JustME on 24 Sep 2018, 15:16, edited 1 time in total.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Sep 2018, 15:11

Bobby scrie:
24 Sep 2018, 14:59
iuli scrie:
24 Sep 2018, 08:16
@Bobby:Mihaila are cel putin dublu minutelor lui Morutan in liga 1 sezonul asta.ca ala are parte de expunere mai mare sint de acord.
De fapt e fix invers :-)

Morutan are 571 minute jucate in acest sezon (liga 1 si EL); Mihaila are 241 de minute jucate.

Ca experienta la seniori nu exista comparatie : 78 de meciuri la Morutan, 6 meciuri la Mihaila.
E clar ca anul viitor,mihaila va fi titular cu regula u21.Ramane de vazut cine va fi al doilea.Mi se pare exagerata regula asta cu 2 jucatori u21.Era suficient cu un jucator.Poate mai cumparam.de la.hagi vreun jucator tanar.Mihaila are nevoie de multe jocuri anul asta,pentru ca valoare are.Mai are de lucrat la forta.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 24 Sep 2018, 15:26

Obligatoriu, meciul incepe cu 2 jucatori U21 in teren. Pe parcurs, unul dintre cei 2 poate fi inlocuit cu un alt jucator non-U21. Obligatoriu, pe tot parcursul meciului va exista cel putin un jucator U21 in teren.
Intrebari?

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 24 Sep 2018, 15:28

Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 14:47
DeuxEx scrie:
24 Sep 2018, 14:26
Neagu.djuvara scrie:
Il prefer pe Deac in banda dreapta,sa-i dea centrari bune lui Koljic.Ti l-ai dori si tu pe.Deac in locul lui Barbut,sau pe Culio la mijloc.Orice ai vrea tu sa spui,avem si noi nevoie de asa ceva,ca sa trecem la nivelul urmator.N-ai castig pe termen lung,dar jucatori ca astia iti castiga campionate.Deac,Culio si toti batranii lor,alearga mai mult si se bat mai mult decat jucatorii nostri tineri.
Nu, nu mi-as dori niciun jucator de la Cluj, cu exceptia lui Țucudean.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Da,Tucudean e cel mai valoros atacant din romania.
cred ca exprimarea corecta este "era"!!! De la 1 septembrie 2018 exista Koljic si restul lumii!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Sep 2018, 15:36

marius_vl scrie:
24 Sep 2018, 15:28
Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 14:47
DeuxEx scrie:
24 Sep 2018, 14:26
Nu, nu mi-as dori niciun jucator de la Cluj, cu exceptia lui Țucudean.

Trimis de pe Xiaomi Note 4
Da,Tucudean e cel mai valoros atacant din romania.
cred ca exprimarea corecta este "era"!!! De la 1 septembrie 2018 exista Koljic si restul lumii!
Ai rabdare.Vom putea spune asta la finalul campionatului cand se va trage linie in clasamentul golgheterilor.Mai are multe goluri de dat ca sa fie cel mai bun.La momentul asta E tucudean.Cu 4 goluri nu se face primavara.E clar ca are calitate,dar trebuie sa marcheze aproape in fiecare etapa ca sa confirme ca e cel mai bun.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 24 Sep 2018, 15:41

Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 15:36
marius_vl scrie:
24 Sep 2018, 15:28
Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 14:47


Da,Tucudean e cel mai valoros atacant din romania.
cred ca exprimarea corecta este "era"!!! De la 1 septembrie 2018 exista Koljic si restul lumii!
Ai rabdare.Vom putea spune asta la finalul campionatului cand se va trage linie in clasamentul golgheterilor.Mai are multe goluri de dat ca sa fie cel mai bun.La momentul asta E tucudean.Cu 4 goluri nu se face primavara.E clar ca are calitate,dar trebuie sa marcheze aproape in fiecare etapa ca sa confirme ca e cel mai bun.
Nu, in momentul asta e KOLJIC!!! restul...cu tucudeni, moruteni sau alibeci...sunt basme!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Paul » 24 Sep 2018, 15:45

Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 15:36
marius_vl scrie:
24 Sep 2018, 15:28
Neagu.djuvara scrie:
24 Sep 2018, 14:47


Da,Tucudean e cel mai valoros atacant din romania.
cred ca exprimarea corecta este "era"!!! De la 1 septembrie 2018 exista Koljic si restul lumii!
Ai rabdare.Vom putea spune asta la finalul campionatului cand se va trage linie in clasamentul golgheterilor.Mai are multe goluri de dat ca sa fie cel mai bun.La momentul asta E tucudean.Cu 4 goluri nu se face primavara.E clar ca are calitate,dar trebuie sa marcheze aproape in fiecare etapa ca sa confirme ca e cel mai bun.
Nicio rabdare Neagule, gata, am zis: Koljic e tatal lor! Se va organiza o competitie separata pentru ceilalti aspiranti la titlul de golgheter gen Tucudean si Gnohere, pentru ca nu au cum sa concureze cu bosniacul nostru!
Glumesc, dar cred ca e super smecher gagiul, se vede pe el si la cum loveste si cu capul si cu piciorul, nu stiu ce s-ar putea intampla sa imi schimb parerea.

Apropos: care mai e treaba cu Glavina, stie cineva?

sorin107

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorin107 » 24 Sep 2018, 15:50

glavina e slab, ce drq sa faci cu el?

alex popescu nu termina contractul la anul, termina in 2020. draghici intr-adevar termina la anul, dar tre sa fim prosti rau sa-l pierdem si sa nu prelungim. markovic la fel.

doar mateiu, kelic si briceag termina dintre seniori. daca nu mai e nevoie de ei si/sau daca nu mai vor sa ramana, e ok, mi se pare ca ne-am facut treaba cu ei foarte bine. plus ca nu puteam scoate foarte multi bani pe ei.
Last edited by sorin107 on 24 Sep 2018, 16:08, edited 1 time in total.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de lory69 » 24 Sep 2018, 15:54

Are stofa bosniacul,in plus nu simuleaza,se lupta cu 2-3 aparatori in carca si protejeaza foarte bine mingea.Am urmarit inainte clipul de prezentare al lui Colli.E un bun assist-men si el,asa ca varful nostru va avea o gramada de mingi utile pe parcursul unei partide....il vad golgheter detasat.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Sep 2018, 16:06

lory69 scrie:
24 Sep 2018, 15:54
Are stofa bosniacul,in plus nu simuleaza,se lupta cu 2-3 aparatori in carca si protejeaza foarte bine mingea.Am urmarit inainte clipul de prezentare al lui Colli.E un bun assist-men si el,asa ca varful nostru va avea o gramada de mingi utile pe parcursul unei partide....il vad golgheter detasat.
Un lucru e cert:are valoare si mentalitatea potrivita pentru a ajunge un mare atacant.Se vede pe el,ca e serios.si a venit aici sa faca o treaba buna.Jucatorii din fosta yugoslavie au mentalitate de invingatori.Fa o comparatie intre el si burlacu.Poate pentru multi pare un fleac,dar pe.mine m-a impresionat modul in care a batut penaltyul la medias.Arata atata siguranta pe chip inaintea executarii penaltyului.Siguranta asta vine doar din valoare.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de romaad » 24 Sep 2018, 17:22

DeuxEx scrie:
24 Sep 2018, 15:26
Obligatoriu, meciul incepe cu 2 jucatori U21 in teren. Pe parcurs, unul dintre cei 2 poate fi inlocuit cu un alt jucator non-U21. Obligatoriu, pe tot parcursul meciului va exista cel putin un jucator U21 in teren.
Intrebari? Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4
vai [****]... astia sunt batuti in cap. acum 20 ani in liga a doua trebuia sa bagi un junior in teren in primul 11 (u19 era atunci). In secunda 10, majoritatea echipelor faceau prima schimbare. chiar mi0aduc aminte ca astia de la Chimia Rm valcea (la ale caror meciuri ma duceam constant) bagau pusti de 14-15 ani, oricum ei nu apucau sa incheie primul minut in teren. Asa o sa fie si acum, 13 echipe din 14 o sa faca schimbare in primele 3 minute ale meciului

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 9] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Neagu.djuvara » 24 Sep 2018, 17:27

romaad scrie:
24 Sep 2018, 17:22
DeuxEx scrie:
24 Sep 2018, 15:26
Obligatoriu, meciul incepe cu 2 jucatori U21 in teren. Pe parcurs, unul dintre cei 2 poate fi inlocuit cu un alt jucator non-U21. Obligatoriu, pe tot parcursul meciului va exista cel putin un jucator U21 in teren.
Intrebari? Imagine

Trimis de pe Xiaomi Note 4
vai [****]... astia sunt batuti in cap. acum 20 ani in liga a doua trebuia sa bagi un junior in teren in primul 11 (u19 era atunci). In secunda 10, majoritatea echipelor faceau prima schimbare. chiar mi0aduc aminte ca astia de la Chimia Rm valcea (la ale caror meciuri ma duceam constant) bagau pusti de 14-15 ani, oricum ei nu apucau sa incheie primul minut in teren. Asa o sa fie si acum, 13 echipe din 14 o sa faca schimbare in primele 3 minute ale meciului
N-ai cum sa faci asta pentru ca trebuie sa joace minim o repriza:)).

Închis