[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%

Total votes: 24

DeuxEx
fanatic
fanatic

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2018, 22:56

Sunt inca sub impresia ratarii lui Mitrita, drept urmare nu vreau sa spun prea multe la nervi. Sper sa fie ultima data cand il vad ca bate penalty-uri in momentele decisive. Nu are mentalitate inca pentru asemenea momente.
Apreciez, in schimb, prestatia lui Martic, in contradictie cu cea a lui Briceag. Un rezultat bun, pe hartie, dar un meci care ne putea aduce 3 puncte daca nu ratam cu seninatate atatea ocazii!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 01 Oct 2018, 22:57

Mare mare pacat sa joci asa de bine,si sa pierzi toate cele 3 puncte.Numai noi putem face asa ceva.Nici penalty nu stim sa batem.

Paul
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de Paul » 01 Oct 2018, 22:57

Puteam si trebuia sa batem. Nu trebuia sa bata Mitrita penaltiul. Pacat. Joc bun dar trebuia sa insistam mai mult. Cfr e aceeasi echipa de milogi cotonogari. La penalti iar era careul plin de Cfristi. Arbitru absolut penal, ne umplu de galbene aiurea.

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 01 Oct 2018, 22:59

Bag inimă...iarasi ratam in momentele decisive.Un punct bun insa le-am avut pe toate trei in traista.Nu stim sa batem penaltyuri si pana acum ne-a costat 3 pct cel putin.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:01

inaintea meciului am spus ca as fi multumit cu un egal. acum... asta este, suntem in continuare risipitori, si nu ma refer numai la penalty, am mai avut 2 ocazii dupa, faze tratate cu lejeritate.
Mitrita a fost cel mai bun om al nostru, as vrea sa nu se mai ambitioneze sa bata el 11 m. sa il lase pe Koljic.
merita remarcata inspiratia lui Mangia cu introducerea lui Fedele, care a schimbat jocul. pana la intrarea lui incepusera sa preseze cei de la cfr, dupa aceea s-a schimbat jocul.
si de asemenea, e senzatie camora asta - sarise ca portarul pe minge iar apoi facea ca toate alea, putea sa jure ca nu fusese 11 m.

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Oct 2018, 23:04

Eu vad meciul in care bate penalty un jucator mediocru....nu stiu cum il vad altii....marele jucator..."al mai bun" ...e vai de [****] ....

FanStiinta
fanatic
fanatic

Mesaj de FanStiinta » 01 Oct 2018, 23:06

Mitrita e de departe cel mai bun din Liga I, dar mult prea egoist, arogant si puturos. Trebuia sa-l lase pe Koljic sa bata ca pe noi nu ne intereseaza titlul de golgeter, ci sa fim sus acolo in campionat. Mereu tine prea mult mingea, paseaza prea tarziu celorlalti sau deloc. Singurul caruia ii da pase la timp e Bancu. Mai reusi sa rateze un penalty si pierduram, din nou, puncte aiurea. Pacat de talentul lui, pacat ca isi bate joc chiar de munca lui.
In rest eu sunt multumit de cum jucara baietii, desi mi se paru ca ii respectaram prea mult pe astia.
Felicitari baietilor din galerie!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:07

vezi ca Ilie dumitrescu a zis ca Cicaldau a facut diferenta. asta nu te pune un pic pe ganduri?

Jimmy Darmody
fanatic
fanatic

Mesaj de Jimmy Darmody » 01 Oct 2018, 23:07

Si Bancu e fericit...ce [cenzurat]...ba ...ce [****] atat stres...miile de euro vin..de aia face Hagi performanta...da banii la meci jucat bine....altfel nu se poate....ma seaca Bancu asta...el e fericit....aiai e...STEAU E NUMAI UNA......Nu?zice ...Banucu...asta joaca la Craiova sau unde [****] joaca?...baa...****...Banucule...****

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:08

care e urmatorul?

Neagu.djuvara
suporter
suporter

Mesaj de Neagu.djuvara » 01 Oct 2018, 23:09

I-am.avut in mana aproape tot meciul,si pierdem lamentabil doua puncte.Nu se poate sa ratezi doua penaltyuri in 3 etape.Pacat de munca baietilor.

florinkeke
suporter
suporter

Mesaj de florinkeke » 01 Oct 2018, 23:10

Gata bah ce [****].Noi suntem Craiova prin definitie rispitori.Am jucat bine azi si puteam sa luam 3 puncte.Mangia a mutat perfect cu Fedele care a intors jocul.Mitrita a jucat bine azi insa sper sa il lase pe Kojlic sa bata penaltyuri.
Batem Sibiul etapa viitoare si urcam again in playofff

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2018, 23:12

Jimmy Darmody scrie:
01 Oct 2018, 23:07
Si Bancu e fericit...ce [cenzurat]...ba ...ce [****] atat stres...miile de euro vin..de aia face Hagi performanta...da banii la meci jucat bine....altfel nu se poate....ma seaca Bancu asta...el e fericit....aiai e...STEAU E NUMAI UNA......Nu?zice ...Banucu...asta joaca la Craiova sau unde [****] joaca?...baa...****...Banucule...****
Asta cu datul la mumu jucatorilor pentru ca "gărgăuni în capul tau" nu o accept! Iti doresc un concediu placut!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

diacris21
membru
membru

Mesaj de diacris21 » 01 Oct 2018, 23:13

florinkeke scrie:
01 Oct 2018, 22:59
Bag inimă...iarasi ratam in momentele decisive.Un punct bun insa le-am avut pe toate trei in traista.Nu stim sa batem penaltyuri si pana acum ne-a costat 3 pct cel putin.
Mitrita nu se concentreaza cand bate penaltiurile, dar avem jucatori care au aratat ca nu tremura cand bat 11 m, respectiv Kolic, nu stiu de ce Mangia nu a vazut asta si sper sa nu mai continue cu Mitrita ca si prim executant de 11 m. Desi Alex este cel mai valoros jucator al campionatului are si cateva lipsuri si una este superficialitatea cu care trateaza anumite faze si modul cum executa 11 m este una dintre ele...
Trebuie sa facem ceva si cu fundasul stanga daca vrem sa ne batem la campionat pt ca in mod surprinzator desi Briceag face cele mai bune meciuri din ultimul an, omul este cu mult sub media echipei si are limitari evidente in jocul sau(centrari pe jos in primul adversar fara presiune de la adversar, triunghiuri de pase initiate de el unde nu mai alearga la ultima pasa ce trebuia sa o primeasca-de la Kolici prin min.30, aparare slaba la anumite faze de atac ale adversarilor cand este depasit foarte usor sau faulteaza destul de dur...)
Una peste alta echipa nu a jucat rau astazi, avem perspective bune, zic eu, pacat de punctele astea pierdute usor si sper sa vad un meci bun si cu Sibiul dar si cu fcsb-ul.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:15

important e ca echipa joaca. asta e imbucurator. partea proasta este ca pierdem puncte, insa...
se pare ca devine liber Camora...
astia de la cfr sunt fantastici, culio spune ca nu a fost 11 m :))))

Închis