[Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce face Universitatea la Cluj?

Poll ended at 01 Oct 2018, 23:34

3 puncte, lucrurile incep sa se aseze pe un fagas normal
16
67%
1 punct, CFR-ul e campioana en-titre
6
25%
0 puncte, echipa inca are fluctuatii de forma
2
8%
 
Total votes: 24

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 01 Oct 2018, 23:17

Lasati .. noi , mai avem mult de munca
Serios vorbind, puneti toti banii pe FCSB ca ia campionatu ... garantat 100%

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 01 Oct 2018, 23:21

Astazi Kovac a fost principalul proagonsit al meciului! De ce?
Pentru ca s-au intamplat urmatoarele: Donkor a luat galben gratuit (l-a lovit usor cu mana pe Tucudean neintentionat), Cicaldau galben gratuit (nu a cersit penalty!), Mitrita galben gratuit (este faultat si nu primeste fault) plus cel putin 3-4 faulturi dure facute de clujeni nesanctionate cu galben. Camora face hent in careu si trebuia sa primeasca galben, inca de la inceput, nu dupa ce il cearta pe arbitru! Mai multi jucatori clujeni au fost avertizati decat verbal de arbitru, desi meritau galben. Un singur jucator craiovean a fost avertizat. Ca si la meciul din finalul campionatului trecut, cand s-a batut penalty-ul, mai multi jucatori clujeni au intrat in careu! Penalty-ul trebuia repetat si cel putin un jucator (daca nu mai multi) trebuia avertizat cu cartonas galben! Dupa ratarea penalty-ul, Culio (care avea deja cartonas galben) s-a dus glont la Mitrita tipand batjocoritor la el. Culio trebuia eliminat. Concluzia despre arbitraj?
SCARBA!!!
Last edited by fcdm3 on 01 Oct 2018, 23:24, edited 1 time in total.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 01 Oct 2018, 23:22

cortinadampezzo scrie:
01 Oct 2018, 23:17
Lasati .. noi , mai avem mult de munca
Serios vorbind, puneti toti banii pe FCSB ca ia campionatu ... garantat 100%
E ca si luat titlu.O sa stam tot.campionatul in spatele lor.Noi ne batem.la.locul 2.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1986
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 01 Oct 2018, 23:23

Deși ne-a cam tocat arbitru și ne-a dat câteva galbene aiurea am avut un penalty. Păcat de ratare. Am făcut un joc bunicul, cred ca trebuia sa forțăm mai mult, dar și ei au jucători experimentați și ne puteau surprinde. Oricum Mitrita era desemnat sa bată și el a bătut. Imi pare rau ca a ratat dar asta este. Mergem înainte și sperăm să facem un meci mai bun sâmbătă. Nu trebuie să ne supărăm pe jucători deoarece tot ei o sa ne duca sus la sfarsit. La începutul meciului eram mulțumiți cu 1 punct dar pe parcurs am văzut că se putea mai mult. Asta este fotbalul și trebuie tratat ca atare. Asta este tot ce am putut astăzi. Meciul următor jucam cu zâmbetul pe buze și câștigăm. Hai Craiova!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:24

mai da-i in [****], ca m-ati disperat cu fcsb. de unde disperarea asta cu luatul campionatului, acum 3 ani multumeam lui D-zeu ca avem din nou echipa si acum facem pe mironositele ca nu am batut acasa la campioana. important e ca suntem acolo sus, ca echipa joaca, ca baietii astia ne reprezinta cu onoare. nu cred ca e putin lucru sa inghesui campioana in jumatatea lor (echipa care nu a pierdut niciun jucator important)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2018, 23:26

Neagu.djuvara scrie:
01 Oct 2018, 23:22
cortinadampezzo scrie:
01 Oct 2018, 23:17
Lasati .. noi , mai avem mult de munca
Serios vorbind, puneti toti banii pe FCSB ca ia campionatu ... garantat 100%
E ca si luat titlu.O sa stam tot.campionatul in spatele lor.Noi ne batem.la.locul 2.
Si daca la final nu o sa fie asa, o sa dispareti voi doi astia (de mana, ca tot se voteaza unele chestii) de pe forum? Intreb si eu pentru niste prieteni care s-au cam saturat de pesimismul gratuit imprastiat pe aici. Ce ziceti?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 01 Oct 2018, 23:30

Statistica de pe SOCCER 24 arata ca noi trebuia sa castigam, nu numai pentru ca am ratat penalty-ul:
posesia mingii: 49%-51%
suturi (pe poarta): 5-12 (0-2), desi eu am vazut ca Tucudean a tras un sut pe poarta, sut scos spectaculos de Mirko
cornere: 8-4
faulturi: 22-13
cartonase galbene: 3-5.

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:33

ce interesante sunt ultimele 2 elemente - ei au faultat de aproape 2 ori mai mult (desi au fost multe faze in care mai trebuia sa primi, inclusiv la 17 m), si tot noi am luat mai multe galbene.

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 01 Oct 2018, 23:38

Si eu i-as propune lui Mangia (daca as putea) sa bata penalty-urile Koljic. Mi se pare ca are acel killer instinct, pe care Mitrita nu prea il are. Mitrita, desi are momente de tehnica sclipitoare, pe care nu le vezi la niciun jucator din campionatul romanesc, este risipitor si ii lipseste concentrarea de multe ori... Pacat ca nu se sincronizeaza in atac jucatorii, inca nu se cunosc foarte bine si pacat ca nu reusesc sa-l puna in valoare pe Kolijc...

fcdm3
junior
junior
Mesaje: 71
Membru din: 03 Aug 2018, 23:50

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de fcdm3 » 01 Oct 2018, 23:43

Dupa un asa arbitraj mizerabil contra Craiovei, ce face Marcel Popescu la Digisport? Lauda arbitrajul!!! Craciunescu incearca sa-l convinga ca arbitrul a defavorizat Craiova, ca o sa-i arate faze din meci si el o tine una si buna ca arbitrajul a fost bun!!! Cat de ***** sa fii??? Stiu ca e in relatii f. bune cu cei de la Cluj, dar sa declari asa ceva, cand toata lumea a vazut realitatea, mi se pare incredibil! Marcel Popescu ale cui interese le reprezinta?

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2527
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 01 Oct 2018, 23:47

Meci pregatit excelent de Mangia, am stat din nou foarte bine in teren, iar introducerea lui Fedele exact cand incepusem sa fim dominati teritorial a schimbat total jocul in favoarea noastra!
Sper sa nu-l mai vad niciodata pe Mitrita batand penaltyuri la Craiova, decat poate cand conducem la 2-3 goluri diferenta! Eu stiu ca este o regula nescrisa care spune ca cel care marcheaza ultimul penalty nu se schimba...

LiviuB

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2018, 23:48

si eu am ramas socat. un meci in care ti se refuza o lovitura libera la 17 m, perpendicular, in minutul 90!!! si in care le-a permis alora o gramada de faulturi. eu fac pariu ca daca faza de la Cicaldau era in careul nostru el dadea 11m. un arbitraj miselesc, iar presedintele nostru vine sa laude arbitrajul... inseamna ca suntem masochisti.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3566
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 01 Oct 2018, 23:54

LiviuB scrie:
01 Oct 2018, 23:48
si eu am ramas socat. un meci in care ti se refuza o lovitura libera la 17 m, perpendicular, in minutul 90!!! si in care le-a permis alora o gramada de faulturi. eu fac pariu ca daca faza de la Cicaldau era in careul nostru el dadea 11m. un arbitraj miselesc, iar presedintele nostru vine sa laude arbitrajul... inseamna ca suntem masochisti.
Si face comentariile astea apreciative dupa ce a vazut meciul la tv si il contrazice practic pe Craciunescu.
Nu numai ca Istcan nu a dat libera de la 17m dar i-a dat si galben lui Mitrita si inca multe alte galbene aiurea.
Ar trebui sa ne cam lase ca e pe dinafara. Rolul lui la acest meci era diametral opus rolului pe care l-a interpretat cu convingere.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8142
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Oct 2018, 23:56

Scriu aici ce am scris si dupa meciul de la Medias - nu avem treaba cu lupta la titlu. Sa-i lasam pe altii care se pricep. Ca se merita sau nu sa ai 8 milioane de Euro buget pentru ceea ce poate aceasta echipa - din punctul meu de vedere raspunsul e "nu".

Vom face in acest campionat ceea ce am facut si azi - ii vom incurca uneori pe aia care se pot bate cu FCSB la titlu.

Asta nu inseamna ca echipa a jucat prost azi. Pur si simplu nu avem amplitudine de echipa mare. Sintem o echipa medie intr-un campionat slab - bine ca n-am pierdut ca la Medias.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 10] CFR Cluj - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 02 Oct 2018, 00:04

Bobby scrie:
01 Oct 2018, 23:56
Scriu aici ce am scris si dupa meciul de la Medias - nu avem treaba cu lupta la titlu. Sa-i lasam pe altii care se pricep. Ca se merita sau nu sa ai 8 milioane de Euro buget pentru ceea ce poate aceasta echipa - din punctul meu de vedere raspunsul e "nu".

Vom face in acest campionat ceea ce am facut si azi - ii vom incurca uneori pe aia care se pot bate cu FCSB la titlu.

Asta nu inseamna ca echipa a jucat prost azi. Pur si simplu nu avem amplitudine de echipa mare. Sintem o echipa medie intr-un campionat slab - bine ca n-am pierdut ca la Medias.
Jucam bine,si ratam cu seninatate ocazii pe care cfr sau fcsb nu le-ar fi ratat.N-avem maturitate in joc din pacate.La varful clasamentului aici se face diferenta:la un penalty,un corner,o lovitura libera.Anul trecut le-am bagat titlu in buzunar prin ratarea unui penalty.Penaltyul asta poate atarna greu.E mare pacat,pentru ca au jucat f bine si meritau victoria.Ne am obisnuit sa jucam bine si sa pierdem puncte.

Închis