[Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte lasa sibienii in Banie?

Poll ended at 06 Oct 2018, 13:33

3 puncte, revenim pe loc de play-off si ne pregatim in liniste meciul cu oile
24
86%
1 punct, echipa scârțâie
2
7%
0 puncte, sibienii isi iau revansa dupa finala Cupei
2
7%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de blue ray » 07 Oct 2018, 00:21

Pe lângă jocul și atitudinea jenante, pe mine azi m-a surprins subțirimea băncii de rezerve. Trăiam cu impresia că avem lot...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 07 Oct 2018, 07:01

adi_g scrie:
06 Oct 2018, 22:56
Am o întrebare... De ce nu a jucat Mateiu? Im place mult mai mult decât fedele..Altfel, gluma chiar începe să se îngroașe serios. Chiar mă tem că nu prindem play off-ul...Ar fi o catastrofă....
Am inteles ca s-a accidentat la incalzire. Sa speram ca nu se intampla sa nu prindem PO.
Nu Il inteleg pe Bancu cu nervii astia. Nu e ok sa injure nimeni dar parca doar asta il interesa.
De unde speram sa batem la scor si cu un joc convingator ca sa fim pe cai mari pentru meciul cu oile, acum ma intreb ce e de facut.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de blixa » 07 Oct 2018, 09:20

Nu am vazut meciul, am ascultat ceva la radio, in masina. E primul meci la care ma simt dezamagit. E adevarat ca noi aveam probleme cu echipele are se aparau extrasuperaglomerat, dar era momentul sa batem. Nu-i un capat de tara, pana la urma. Daca e una calda, una rece, batem fcsb.
S-a rupt Brazda.

lory69
fanatic
fanatic
Mesaje: 1943
Membru din: 16 Aug 2017, 11:56

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de lory69 » 07 Oct 2018, 09:56

Daca ai fi vazut meciul nu ai fi doar dezamagit!Ce am vazut aseara ,echivalez cu prestatia de la sf. gheorghe...adica penibila.Lipsa totala de atitudine!!Kolic saracu ia lovituri in cap tot meciul de la fundasi,iar coechipierii nu sunt in stare sa-i dea o centrare buna tot meciul.Este inexplicabil ce se intampla la echipa...parca i-ar face in ciuda lui Mangia,care vorbea chiar de atitudine in joc la conferinta de presa.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Ovidiu* » 07 Oct 2018, 10:54

0 atitudine, asta li s-a strigat din Peluza, nu i-a injurat nimeni... Au sarit la gatul nostru, foarte bine...
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 07 Oct 2018, 11:01

Putin mai la rece analizat, cred ca avem o problema cel putin identificabila: nu putem desface apararile supraglomerate.
La Sepsi nu a fost asta, ala a fost un meci rau si punct, dar ce a fost aseara s-a mai intamplat de cateva ori pe Oblemenco, incepand cu Poli Tm anul trecut.
Se pare ca putem bate si cel putin juca frumos cu echipe care nu refuza jocul, cu cele care stau cu fundul in poarta suntem paralizati.
Asta e o problema. Sper sa fie si rezolvabila.

Si ar fi cazul sa se vorbeasca cu Bancu si cu Mitrita, ca nu ai cum sa te certi cu suporterii, nu se face si gata.

White&Blue
suporter
suporter
Mesaje: 628
Membru din: 28 Aug 2006, 21:01

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de White&Blue » 07 Oct 2018, 11:32

https://www.sport.ro/liga-1/craiova-her ... rilor.html

Desi are dreptate, ma bucur tare ca e ofuscata capusa asta infecta!

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de malus dacus » 07 Oct 2018, 12:48

Paul scrie:
07 Oct 2018, 11:01
Putin mai la rece analizat, cred ca avem o problema cel putin identificabila: nu putem desface apararile supraglomerate.
La Sepsi nu a fost asta, ala a fost un meci rau si punct, dar ce a fost aseara s-a mai intamplat de cateva ori pe Oblemenco, incepand cu Poli Tm anul trecut.
Se pare ca putem bate si cel putin juca frumos cu echipe care nu refuza jocul, cu cele care stau cu fundul in poarta suntem paralizati.
Asta e o problema. Sper sa fie si rezolvabila.

Si ar fi cazul sa se vorbeasca cu Bancu si cu Mitrita, ca nu ai cum sa te certi cu suporterii, nu se face si gata.
...daca rezultatul era 0-0 mai inghiteam si galusca asta cu apararile. Cand iei gol nu prea mai tine...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 07 Oct 2018, 13:34

malus dacus scrie:
07 Oct 2018, 12:48
Paul scrie:
07 Oct 2018, 11:01
Putin mai la rece analizat, cred ca avem o problema cel putin identificabila: nu putem desface apararile supraglomerate.
La Sepsi nu a fost asta, ala a fost un meci rau si punct, dar ce a fost aseara s-a mai intamplat de cateva ori pe Oblemenco, incepand cu Poli Tm anul trecut.
Se pare ca putem bate si cel putin juca frumos cu echipe care nu refuza jocul, cu cele care stau cu fundul in poarta suntem paralizati.
Asta e o problema. Sper sa fie si rezolvabila.

Si ar fi cazul sa se vorbeasca cu Bancu si cu Mitrita, ca nu ai cum sa te certi cu suporterii, nu se face si gata.
...daca rezultatul era 0-0 mai inghiteam si galusca asta cu apararile. Cand iei gol nu prea mai tine...
De acord, nu trebuia luat golul ala. Ca si multe altele pe care le-am luat prosteste.
Dar eu zic ca problema mai mare e ca nu putem da gol. Adica nu ca e ok sa iei goluri aiurea, dar sa intorci de la 1-0 cu Sibiul nu ar trebui sa fie o problema.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de dantes » 07 Oct 2018, 13:55

De ce sa nu fie o problema? Este Universitatea Craiova echipa abonata la campionat an de an in ultimii 20 de ani si eu nu stiu?
Nu. Suntem o echipa renascuta din propria-i cenusa. Am luat-o de la inceput invatand sa mergem. Revenim, urcam, am luat o cupa, avem un recul, nu-i nimic. Important e ca trendul sa fie ascendent pe termen lung, si cred ca el poate sa ramana ascendent chiar si daca, Doamne fereste, n-am intra in play off.
Inca mai avem o borna de trecut, inainte sa emitem pretentii de mare echipa: sa invingem Steaua.
Keep calm and carry on...

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Paul » 07 Oct 2018, 14:14

dantes scrie:
07 Oct 2018, 13:55
De ce sa nu fie o problema? Este Universitatea Craiova echipa abonata la campionat an de an in ultimii 20 de ani si eu nu stiu?
Nu. Suntem o echipa renascuta din propria-i cenusa. Am luat-o de la inceput invatand sa mergem. Revenim, urcam, am luat o cupa, avem un recul, nu-i nimic. Important e ca trendul sa fie ascendent pe termen lung, si cred ca el poate sa ramana ascendent chiar si daca, Doamne fereste, n-am intra in play off.
Inca mai avem o borna de trecut, inainte sa emitem pretentii de mare echipa: sa invingem Steaua.
Keep calm and carry on...
Ok, reformulez: avand in vedere calitatile si jocul spectaculos din celelalte meciuri, ar fi de sperat ca intoarcerea unui 1-0 cu Sibiul nu ar trebui sa fie o problema. Istoria ultimelor decenii nu ne-ar indreptati la astfel de pretentii.
Perfect de acord cu tot ce zici. Doar ca imi e necaz ca avand potential nu putem sa fim peste echipe ca CFR de exemplu, pe care ii detest pentru cum joaca si cum vor sa castige an de an.
Sper sa batem Steaua, ar conta enorm pentru toti.

Si indiferent de celelalte aspecte, iesirile lui Bancu si nervii din ultima vreme, inclusiv lovirea adversarului, nu ii fac cinste absolut deloc. Sper sa isi dea seama.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Oct 2018, 14:58

In urma cu cativa ani urlam ca ne dezavantajeaza arbitri,si de'aia pierdem.puncte.Anu' asta ne-au dat arbitri 8 penaltyuri si noi n-am.fost in stare sa castigam.Niciodata nu-i bine la noi.Nu e posibil ca in trei meciuri sa ai 5 penaltyuri si sa iei doar 2 puncte.Eu nu cred ca patronul a bagat atatia bani anul asta,ca sa fie la sfarsitul turului pe loc de play-out.E greu de crezut ca vor scoate mai mult de 2 puncte din ultimele doua jocuri.Situatia este destul de delicata.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Dany » 07 Oct 2018, 15:02

E posibil sa scoatem chiar 6 puncte în ultimile două meciuri. Nu trebuie să cădem în extrema cealaltă, dar sincer ma asteptam la mai mult până în acest moment. Totusi mai e mult până la sfârșitul campionatului și putem să ne revenim. Nu trebuie să fim negativisti. Luptăm până la capăt!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Neagu.djuvara » 07 Oct 2018, 15:20

Dany scrie:
07 Oct 2018, 15:02
E posibil sa scoatem chiar 6 puncte în ultimile două meciuri. Nu trebuie să cădem în extrema cealaltă, dar sincer ma asteptam la mai mult până în acest moment. Totusi mai e mult până la sfârșitul campionatului și putem să ne revenim. Nu trebuie să fim negativisti. Luptăm până la capăt!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Posibil e orice in fotbal,dar trebuie sa vrei si sa poti sa faci ceva.N-are nimeni pretentia ca echipa asta sa se lupte la titlu,dar nici sa fie pe loc de play-out dupa un tur de campionat.Urmeaza un retur infernal,cu deplasari foarte grele.N-as vrea sa ajungem in situatia lui dinamo de anul trecut.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 11] Universitatea Craiova - AFC Hermannstadt

Mesaj de Dany » 07 Oct 2018, 15:26

Iti dai seama ca nimeni nu vrea lucrul asta. Pentru asta fiecare trebuie să își vadă de ale lui- jucătorii sa joace fotbal, iar noi sa încurajăm echipa. Nu stiu ce s-a întâmplat cu Bancu aseară dar nu as vrea sa ne injuram intre noi. Trebuie sa existe un respect reciproc. Firește că se pot spune anumite lucruri cand nu merge jocul, dar trebuie să fim echilibrati și noi si jucătorii. Lucrurile astea ne fac mult rau.

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Închis