[Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte revine Stiința din nordul Moldovei?

Poll ended at 26 Noi 2018, 18:59

3 puncte mari, ne menținem sus
19
70%
1 punct, smuls adversarului
4
15%
0 puncte, cu mana goala
4
15%
 
Total votes: 27

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 26 Noi 2018, 22:55

Ok, Botoseii au parjolit totul si ne-au batut cu tactica moldoveneasca....Bravo lor.
Dar nu mai stiu un meci in care sa ma fi impresionat atat de mult daruirea alor nostri Parca am vazut niste gladiatori dandu-si ultimile puteri incapabili sa renunte. Chipurile lui Mateiu, Cicaldau si Bancu mi-au oferit suficient ca sa ma declar mai mult decat multumit.
Iar alt jucator cu tehnica, viteza si capacitatea de efort a lui Bancu nu mai exista in Romania si sunt putini in lume cred. A fost cand in careul nostru cand intr-al lor si nu oricum: a driblat a pasat a recuperat ( a mai si gresit, corect). De la Dan Petrescu Romania n-a mai avut un asemenea jucator de banda.
Ma incumet la un forcast: Bancu va fi primul jucator al Craiovei de la Chivu incoace care va atinge un varf al carierei cu adevarat inalt pe plan international.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de THE LION » 26 Noi 2018, 22:56

Ne mai trebuie un varf de calitate. Glavina e slab tare
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Paul » 26 Noi 2018, 22:58

Arthur Rimbaud scrie:
26 Noi 2018, 22:42
Dommage.
En même temps on doit avouer qu'on a pas la gueule des champions.
***
Pacat. In acelasi timp trebuie noi recunoscut ça noi nu avem figura de campioni.
Poate ca nu avem. Dar cine are? Cfr omoara fotbalul dar castiga constant cu 1-0. Fcsb e o pitroceala de "vedete" care joaca fiecare pentru el. Faza de ieri cu lovitura libera batuta de Coman arata asta.
Noi azi jucaram slab si neatent in prima repriza si ne daduram viata in repriza a II-a.
Trebuie sa batem Calarasi.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 26 Noi 2018, 23:05

Nu inteleg de ce echipa in fiecare meci incepe.temator.In a doua repriza i-am calarit non-stop,iar in prima parca ne tremurau chilotii.Am luat niste goluri absolut stupid.Antrenorul n-are ce sa faca cand mihaila nu stie sa faca o preluare in prima repriza si ramanea singur cu portarul,cand acelasi mihaila da de la 30 de metri cu poatta goala mult pe langa,cand dimitrov cu poarta goala da pe langa poarta,cand glavina din ocazie favorabila da peste poarta,cand dimitrov in loc sa traga da pasa in picioarele fundasului botosanean,cand koljic din ocazie favorabila barbiereste mingea in careu.Fedele si mezza coli au fost extraordinari,poate se impunea introducerea lui fedele la pauza.Mihaila e un jucator valoros,da e crud inca,nu poti sa te bati sus cu mihaila.titular,iar barbut n-are forta necesara sa joace contra unor cotonogari ca astia de la.botosani.

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 26 Noi 2018, 23:10

...nu cred neaparat ca lotul e slab, mi se pare o problema de motivare. Nu intamplator am pierdut sau am facut egal cu echipele mai mici. Daca nu baga sistemul de salarizare pe calupuri de meciuri, astia n-au nicio tragere de inima la meciuri din astea...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 26 Noi 2018, 23:16

Bobby scrie:
26 Noi 2018, 22:54
Nu avem lot, antrenori si conducatori de club cu amplitudine de campioni. Sugerez ca in viitor, cind mai imprumutam jucatori, sa incepem meciul cu echipa care foloseste jucatorul nostru de la 0-1.

Va fi foarte greu sa mai prindem podiumul anul acesta, zic eu.

Sfatul meu e sa mai taiem din cheltuieli, sa mai vindem unul-doi jucatori ca acest club sa supravietuiasca. Nu are rost sa ma cheltuim banii pe obiective marete - mai mult nu se poate cu ceea ce avem.

Joc bun in repriza a doua - sper sa nu ne facem de ris acasa cu Calarasi.
Clar, n-avem lot sa castigam campionatul,dar nu trebuie nici sa trecem.in partea cealalta si sa ne gandim ca putem.rata podiumul.Noi ca sa castigam campionatul,avem nevoie de 2 3 jucatori de anvergura,dar aia costa sute de mii-milioane.Clubul nu plateste sume mari pentru jucatori.E clar ca orice loc mai jos.de.locul 3 ar fi un esec total,considerand ca anul trecut am.avut o echipa.mai slaba ca anul asta si am luat locul 3.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Dany » 26 Noi 2018, 23:22

Păcat...era bun si un punct la cum a decurs jocul. Normal ca sunt supărat dar nu cred ca s-a pierdut nimic astăzi legat de o clasare cat mai buna. Avem sansele noaste la titlu si cred ca vom lupta pana la capat.Am pierdut multe puncte cu echipele mici si aici cred ca trebuie sa imbunatatim ceva. Avem acum următoarele 3 meciuri în care nu avem nicio scuza dacă nu luam 9 puncte. Trebuie sa jucam fotbal și cu echipele mai mici și din ce am văzut azi i a doua repriză se poate. Mai mult decât atât eu cred ca vom câștiga toate cele 5 meciuri pe care le avem până la sfârșitul anului!

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Arthur Rimbaud » 26 Noi 2018, 23:33

Paul scrie:
26 Noi 2018, 22:58
Arthur Rimbaud scrie:
26 Noi 2018, 22:42
Dommage.
En même temps on doit avouer qu'on a pas la gueule des champions.
***
Pacat. In acelasi timp trebuie noi recunoscut ça noi nu avem figura de campioni.
Poate ca nu avem. Dar cine are? Cfr omoara fotbalul dar castiga constant cu 1-0. Fcsb e o pitroceala de "vedete" care joaca fiecare pentru el. Faza de ieri cu lovitura libera batuta de Coman arata asta.
Noi azi jucaram slab si neatent in prima repriza si ne daduram viata in repriza a II-a.
Trebuie sa batem Calarasi.
Cluj joaca forte inestetic nu este fals asta lucru, insa sigur si nu greseste la momente décisives. Este lucru important asta si conteaza forte bine.
Presiune scazuta la ei pentru ça déjà au titlul de Romania.
La fel de scazuta la Viitorul pentru ça ei forte tineri si fara presiune de necesitate de objectif.
Despre fcsb eu ce sa zic? Imprévisibles dar clar nu mai homogènes ça noi.
La Craiova ii lispeste cohérenta si incredere de tot timpul invingator.
Eu inca espère ça la primul an meu de craiovien la voi, noi sa fim campioni de Romania.

Ah ce difficile este pentru eu sa exprime direct romaneste fara scris mai devreme franceza.
Scris mai sus franceza ajuta la mine exprimer mai bun romana.
Dar in viitor eu incerc sa élimin franceza si scris direct romana.
CRAIOVA JE T'AIME !!!

LiviuB

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Noi 2018, 23:41

dantes scrie:
26 Noi 2018, 22:55
Ok, Botoseii au parjolit totul si ne-au batut cu tactica moldoveneasca....Bravo lor.
Dar nu mai stiu un meci in care sa ma fi impresionat atat de mult daruirea alor nostri Parca am vazut niste gladiatori dandu-si ultimile puteri incapabili sa renunte. Chipurile lui Mateiu, Cicaldau si Bancu mi-au oferit suficient ca sa ma declar mai mult decat multumit.
Iar alt jucator cu tehnica, viteza si capacitatea de efort a lui Bancu nu mai exista in Romania si sunt putini in lume cred. A fost cand in careul nostru cand intr-al lor si nu oricum: a driblat a pasat a recuperat ( a mai si gresit, corect). De la Dan Petrescu Romania n-a mai avut un asemenea jucator de banda.
Ma incumet la un forcast: Bancu va fi primul jucator al Craiovei de la Chivu incoace care va atinge un varf al carierei cu adevarat inalt pe plan international.
din pacate pentru el (si pentru noi) a pierdut timp pretios cu acea accidentare. eu am spus-o de acum doi ani ca nu exista in liga 1 un jucator cu un dribling atat de natural si de rapid ca Bancu. Cred ca va ajunge intr-un campionat bun, dar va fi greu sa ajunga la o echipa mare din Europa.

adi_g
suporter
suporter
Mesaje: 626
Membru din: 20 Sep 2017, 21:18

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de adi_g » 26 Noi 2018, 23:47

Încă putem spera chiar la titlu, dar va trebui să reducem cat de cat ecartul fata de CFR si Steaua. O etapa proasta pentru noi. Cu tot respectul, mi s epare chiar exagerat să spui că nu avem șanse să terminăm în primele 3. Chair avem lot de primele 3 locuri. Și trebuie să încercăm să câștgăm iarăși măcar un trofeu. Referitor la meci, arbitrajul a fost mizerabil. Ala care l-a lovit pe Burlacu trebuia eliminat. Am fost opriți eronat pe motiv de offside, o dată la Burlacu pe fază iminenta de gol. Tusierul ala a arbitrat hoteste. Ar fi trebuit sa primim minim 2 penaltyuri. Unul era în minutul 50 aproximativ si am fi reintrat serios in joc. Am fi putut chiar castiga. Eu sunt multumit de daruirea baietilor, mai ales in repriza a doua. Am mai avut și ghinion..Puteam deschide noi scorul.

PS-Imi displac atitudinile defetiste.

sorin107

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Noi 2018, 23:48

Daca il laudati pe bancu dupa un meci destul de prost (o prima repriza dezastruoasa in care le-a dat pe toate la ei), ce-o sa facem cand o sa joace bine? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de malus dacus » 26 Noi 2018, 23:55

...as mai remarca jocul bun al lui Meza Colli, dar sunt sigur ca daca intra titular era tot in nota echipei din prima repriza, adica praf. N-am nervi sa caut pe Transfermarkt, baiatul asta, Glavina, sigur e fotbalist? Dar buletinul i l-o fi verificat cineva? Pare ca mingea il enerveaza enorm...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Noi 2018, 00:05

Neagu.djuvara scrie:
26 Noi 2018, 23:16
Bobby scrie:
26 Noi 2018, 22:54
Nu avem lot, antrenori si conducatori de club cu amplitudine de campioni. Sugerez ca in viitor, cind mai imprumutam jucatori, sa incepem meciul cu echipa care foloseste jucatorul nostru de la 0-1.

Va fi foarte greu sa mai prindem podiumul anul acesta, zic eu.

Sfatul meu e sa mai taiem din cheltuieli, sa mai vindem unul-doi jucatori ca acest club sa supravietuiasca. Nu are rost sa ma cheltuim banii pe obiective marete - mai mult nu se poate cu ceea ce avem.

Joc bun in repriza a doua - sper sa nu ne facem de ris acasa cu Calarasi.
Clar, n-avem lot sa castigam campionatul,dar nu trebuie nici sa trecem.in partea cealalta si sa ne gandim ca putem.rata podiumul.Noi ca sa castigam campionatul,avem nevoie de 2 3 jucatori de anvergura,dar aia costa sute de mii-milioane.Clubul nu plateste sume mari pentru jucatori.E clar ca orice loc mai jos.de.locul 3 ar fi un esec total,considerand ca anul trecut am.avut o echipa.mai slaba ca anul asta si am luat locul 3.
Avem echipa buna, antrenori buni si liniste la club. Dar totusi ne lipseste ceva fundamental ca sa ne batem la virf in liga 1. Nu e OK ca la conditiile si bugetul Craiovei sa fii la egalitate de puncte cu Gaz Metan Medias.

Eu spun ca Viitorul pare mai pregatita de locul 3 - parca are ceva in plus fata de noi; tot timpul vind jucatori si tot timpul revin in top. Viitorul pare a avea ceva in ADN care noua ne lipseste. Aerul tare al inaltimilor ne sufoca; la Viitorul si CFR asta nu pare a fi o problema.

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de Neagu.djuvara » 27 Noi 2018, 00:10

Din pacate,am ratat trenul catre titlu,si nu din seara asta,ci de la.meciul cu cfr.Deja sunt 7 puncte (4 play-off) intre noi si cfr.E greu de crezut ca o sa se incurce cfr,si noi o sa mergem snur.Daca e sa comparam parcursul de anul asta cu cel de anul trecut,suntem mai jos anul asta.Si anul trecut am.avut sincope dar nu ca anul asta.Anul trecut am stat tot anul pe locul 3,dar n-am avut niciodata senzatia ca-l putem pierde,pentru ca cele de jos erau prea slabe.Totusi nu cred ca putem pierde podiumul.Ideea este ca,jucatorii trebuie sa aibe atitudine 90 de minute,nu 45.S-au trezit prea tarziu asta seara.Daca intram.cu atitudinea din repriza a doua de la inceput ii distrugeam.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 16] FC Botoșani - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 27 Noi 2018, 00:17

Lupta pentru titlu nu a inceput inca si deja unii o vedeti pierduta...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis