[Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte ramanem dupa meciul cu Dunarea?

Poll ended at 02 Dec 2018, 13:36

3 puncte, avem o echipa mult mai buna decat Dunarea
21
88%
1 punct, oaspetii se baricadeaza in aparare
1
4%
0 puncte, intram iar intr-o pasa proasta
2
8%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 29 Noi 2018, 12:36

zeddDarko ,2 meciuri ca titular jucate,cu Dinamo si Voluntari (90 min) pe durata ambelor partide si mai are 67 min cu Botosani .
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de zeddDarko » 29 Noi 2018, 13:11

Stiu, dar ma refer pe tot parcursul sezonului, inca este fraged, mai bine joaca sezonul viitor meci de meci si nu apar accidentari, decat sa joace acum si sa apara accidentari( astea il distrug, are tot viitorul in fata).
PS: vom fi mai multi de 5000? :D

Avatar utilizator
zeddDarko
suporter
suporter
Mesaje: 564
Membru din: 15 Sep 2018, 02:46

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de zeddDarko » 29 Noi 2018, 17:54

Cei care sunteti la conferinta de presa, nu il mai lasati pe boul ala de Stancenscu sau cum l-o chema sa puna intrebari...

sorin107

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de sorin107 » 29 Noi 2018, 19:36

Borta e ok, dar vladoiu e mult peste el, plus ca la anul va avea 2 ani de titular la liga 2.

Dimitrov e intr-adevar dezastru, are extrem de putin creier si nici nu stie fotbal.

Iar mihaila a fost foarte slab, nu cred ca era un teren sau un adversar pentru el. Dar na, are doar 18 ani.


Sent from my iPhone using Tapatalk

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Noi 2018, 19:46



Stadionul Ion Oblemenco se afla acum pe Bvd. Ilie Balaci Nr. 8, Craiova, Dolj

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Arthur Rimbaud » 29 Noi 2018, 21:00

Calarasi mie imi pare a avea o aparare incapatanata, sacaitoare. Daca noi marcam repede un goal meciul este simplificat. Eu as zice 2-0 pentru STTINTA. usteag

P.S. Mie pare rau ca nu pot assista direct la acest meci. Eu o sa honorez cu prezenta marea vostra ANIVERSAIREA de 100 ani de NATIUNE ROMANA UNITA apld , apoi eu plecat pentru ceva timp din Romania. :-(
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 29 Noi 2018, 21:54

Cred ca vom castiga cu dunarea.Refuz sa cred ca ne putem incurca chiar cu toate echipele.mici acasa.Va fi greu,ca si astia de la dunarea stau cu curu-n poarta.E un lucru pozitiv ca se joaca la ora 5,tinand cont de vremea de afara.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Bobby » 30 Noi 2018, 05:40

Un campionat ciudat liga 1...In acest moment, intre locul 7 (care lupta pentru play off) si locul 13, retrogradabil direct, sint doar 3 puncte ! Si asta dupa 16 etape.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Jimmy Darmody » 30 Noi 2018, 12:22

Ciudat este cand esti egalul Gazului dupa 16 etape,in conitiile in care ai un lot de 18,30 milioane ,iar ei au un lot de 6,73 milioane...pai numai valoarea pe HARTIE a lui Mitrita face cat jumatate din lotul Gazului si totusi in teren se clacheaza ...in conditiile in care tu - UCV joci acasa aproape meci de meci cu minim 20000 de suporteri si cu peluza plina tot timpul....in deplasare la fel.Incepe sa se sufere de vedetism si la noi,ca si la fcsb,alta explicatie nu vad !

LiviuB

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de LiviuB » 30 Noi 2018, 13:03

Cred ca este si o problema de atitudine la noi dar se poate vorbi si de ghinion. In 90% din meciurile in care am pierdut puncte meritam mai mult si aici imi amintesc de meciul cu cfr, cel cu gaz metan, chiar si chiajna. Daca adunam aceste puncte...

malus dacus
fanatic
fanatic
Mesaje: 2956
Membru din: 24 Feb 2018, 19:16

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de malus dacus » 30 Noi 2018, 13:04

...îi revergoreaza Mangia...

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 30 Noi 2018, 13:45

Echipa a suferit in fiecare an la capitolul atitudine.Eu cred ca anul trecut puteam.mai mult decat locul 3.La fel si anul asta,consider ca am pierdut unele puncte prea usor.La botosani nu aveam voie sa luam bataie,tinand cont de valoarea botosaniului.Nu prea e normal sa vezi ca o echipa de copii ca cea a viitorului are mai multe puncte ca tine,sau ca gaz metan care e in insolventa are tot atatea puncte ca tine.In mod normal ne-am fi asteptat la un progres,nu sa fim pe mai jos ca anul trecut,tinand cont de faptul ca avem echipa mai buna.Daca l-am fi pastrat pe baluta,am fi aratat mult mai bine.

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Augustus Caesar » 01 Dec 2018, 05:17

Neagu.djuvara scrie:
30 Noi 2018, 13:45
Daca l-am fi pastrat pe baluta,am fi aratat mult mai bine.
Presupun ca este mai mult o supozitie decat o certitudine asta cu Baluta :) Sau esti mama omida sub acoperire :o ?
Bun, eu cred totusi ca e important ca mediul fotbalistic ne percepe ca pe un grup deschis, in care poti intra sau iesi la un moment dat iar oricine are pretul lui; cel putin pe termen lung ! Totusi cred ca mai degraba avem o problema de abordare a adversarului si asta chiar pe parcursul unui meci. N-as zice nici vedetism mai degraba jucatorii constientizeaza ca fac parte dintr-un grup "rasfatat" si pentru ei acest lucru de multe ori inseamna ca meciul incepe de la 1-0 pentru noi; in realitate sunt situatii cand ne-am trezit exact in situatia inversa si am inceput sa jucam de la 1-0 pentru adversar . Numai ca nu le avem noi pe toate si nu intotdeauna am avut norocul si stiinta de a desface aparari dispuse pe 2-3 linii. Asadar e important sa avem incredere ca suntem un grup puternic si mai cred ca iar e la fel de important sa intram pe teren (la nivel mental) de la 1-0 ptr adversar. :)- Ma opresc deoarece am cazut in capcana celor care stau pe margine, comenteaza, se cred antrenori ,chibiti , psihologi si etc, dar in realitate suntem varza :lol: atunci cand chiar trebuie sa facem ceva .
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Neagu.djuvara
suporter
suporter
Mesaje: 733
Membru din: 09 Aug 2018, 22:27

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Neagu.djuvara » 01 Dec 2018, 11:18

Augustus Caesar scrie:
01 Dec 2018, 05:17
Neagu.djuvara scrie:
30 Noi 2018, 13:45
Daca l-am fi pastrat pe baluta,am fi aratat mult mai bine.
Presupun ca este mai mult o supozitie decat o certitudine asta cu Baluta :) Sau esti mama omida sub acoperire :o ?
Bun, eu cred totusi ca e important ca mediul fotbalistic ne percepe ca pe un grup deschis, in care poti intra sau iesi la un moment dat iar oricine are pretul lui; cel putin pe termen lung ! Totusi cred ca mai degraba avem o problema de abordare a adversarului si asta chiar pe parcursul unui meci. N-as zice nici vedetism mai degraba jucatorii constientizeaza ca fac parte dintr-un grup "rasfatat" si pentru ei acest lucru de multe ori inseamna ca meciul incepe de la 1-0 pentru noi; in realitate sunt situatii cand ne-am trezit exact in situatia inversa si am inceput sa jucam de la 1-0 pentru adversar . Numai ca nu le avem noi pe toate si nu intotdeauna am avut norocul si stiinta de a desface aparari dispuse pe 2-3 linii. Asadar e important sa avem incredere ca suntem un grup puternic si mai cred ca iar e la fel de important sa intram pe teren (la nivel mental) de la 1-0 ptr adversar. :)- Ma opresc deoarece am cazut in capcana celor care stau pe margine, comenteaza, se cred antrenori ,chibiti , psihologi si etc, dar in realitate suntem varza :lol: atunci cand chiar trebuie sa facem ceva .
De ce pui intrebari la care stii raspunsul?Ti se pare tie ca baluta nu era o certitudine pentru echipa asta?Baluta era o piesa inportanta in angrenajul acestei echipe.Eu sunt mama omida,iar tu esti toma necredinciosul:).

Avatar utilizator
Arthur Rimbaud
suporter
suporter
Mesaje: 939
Membru din: 29 Oct 2018, 07:34

Re: [Etapa 17] Universitatea Craiova - Dunarea Calarasi

Mesaj de Arthur Rimbaud » 01 Dec 2018, 11:51

LA MULTI ANI ROMANIA!!!
LA MULTI ANI ROMANI!!!

AVETI O TARA MINUNATA!!!
AVETI UN IMN CARE DA FRISOANE!!!
SA O TRAITI DEMNI ATAT TIMP CAT TARA VOASTRA VA ARE!!!




[miti] [miti] [miti]
apld apld apld
CRAIOVA JE T'AIME !!!

Închis