[Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Subiecte despre meciurile disputate in sezoanele anterioare, incepand cu sezonul 2003-2004. Intraţi aici pentru mai multe detalii !

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte aduce Stiinta din "Groapă"?

Poll ended at 16 Dec 2018, 13:01

3 puncte, e timpul sa punem capat perioadei fara victorii pe terenul javrelor
20
77%
1 punct, javrele sunt greu de batut
5
19%
0 puncte, "reusim" sa-i inviem si pe astia
1
4%

Total votes: 26

lory69
suporter
suporter

Re: [Etapa 20] dinamo - Universitatea Craiova

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 18:33

Acum urmaresc Liverpool - Manchester United.Ce gazon,ce atmosfera,ce atitudine a cormoranilor!Oare va fi posibil vreodata sa traim si noi atmosfera asta,de daruire maxima a jucatorilor pt public si pt culorile clubului?

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 18:39

SergyuR scrie:
16 Dec 2018, 18:00
mistouri gen: "vrem sa tragem la poarta" , "un sut pe poarta, vrem un sut pe poarta" , ole-uri la pase, "campionii, campionii" sau "devis hai pe ei sa le dam si sutul 3".

Evident fiecare are parerile lui, si eu sunt total de acord ca trebuia sa le spunem cat de penibili au fost. Ideea de a te intoarce cu spatele si a canta a fost neinspirata dupa parerea mea. Gestul poate fi foarte bine perceput ca, dati-i drumul de aici, nu vrem sa va vedem. Adica incerc sa ma pun in locul lor.. Incerc sa imi aduc aminte de o astfel de forma de protest, si cred ca imi amintesc doar de cazuri extreme, in care echipele erau in situatii dezastruoase.

Repet, nu le iau apararea, au fost niste nesimtiti ieri, ne-au umilit, ne-au distrus finalul de an. Cred doar ca trebuia sa le spunem asta in fata, mult mai de efect. Asa, ma indoiesc ca duce spre ceva actiunea noastra.
...ha, chiar bune! Mai putin aia cu "campionii"...

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 16 Dec 2018, 18:41

Da, cand vine Klopp.

Si acum si partea cealalta, l-am aparat mult pe Devis. Foaaarte mult. Dar incepe sa faca tampenii. Aseara l-a pus pe Mitrita sa se bata cu aia pe terenul ala. L-a bagat pe Briceag iar. L-a pus pe Cicaldau iar intr-o pozitie care e clar ca nu ii convine? Nu puteam juca 4-3-3 simplu? Faptul ca i-am prelungi contractul lui Dimitrov. Nu mi se pare deloc normal cand tu il ai pe Vladoiu acolo de la anul. Fortarea lui Rocha la nesfarsit, cand Burlacu dadea semne de revenire. Donkor e dezastru de cateva meciuri dar e titular incontestabil. Popa a fost trimis la echipa a doua pentru mai putin. Avem echipa in [****], nu avem voie sa patim d-astea.
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

zeddDarko
senior
senior

Mesaj de zeddDarko » 16 Dec 2018, 18:44

SergyuR scrie:
16 Dec 2018, 18:00
mistouri gen: "vrem sa tragem la poarta" , "un sut pe poarta, vrem un sut pe poarta" , ole-uri la pase, "campionii, campionii" sau "devis hai pe ei sa le dam si sutul 3".

Evident fiecare are parerile lui, si eu sunt total de acord ca trebuia sa le spunem cat de penibili au fost. Ideea de a te intoarce cu spatele si a canta a fost neinspirata dupa parerea mea. Gestul poate fi foarte bine perceput ca, dati-i drumul de aici, nu vrem sa va vedem. Adica incerc sa ma pun in locul lor.. Incerc sa imi aduc aminte de o astfel de forma de protest, si cred ca imi amintesc doar de cazuri extreme, in care echipele erau in situatii dezastruoase.

Repet, nu le iau apararea, au fost niste nesimtiti ieri, ne-au umilit, ne-au distrus finalul de an. Cred doar ca trebuia sa le spunem asta in fata, mult mai de efect. Asa, ma indoiesc ca duce spre ceva actiunea noastra.
Intr-adevar, o forma de protest mai agresiva chiar daca suntem pe locul 3, pe mine unul nu ma deranjeaza ca am pierdut, dar sa nu ai putina ambitie, sa nu arati ca iti doresti sa castigi e strigator. Nu cunosc echipa fara sa piarda un meci sau sa aiba un meci mai prost jucat, dar la noi deja e ceva normal ca echipa sa arate indolenta si pasivitate in joc. In anumite momente ale jocului par ca isi bat joc de suporterii care vin la stadion sa ii sustina pe ei, inca nu am vazut o echipa din Romania sa fie mai iubita ca ei in ultimii 5 ani, sa mearga peste tot dupa ei, sa inghita atatea magarii..poate ca se vor mobiliza putin baietii dupa intorsul spatelui, iar la finalul campionatului sa le multumeasca celor care aseara le-au intors spatele..zic si eu, Hai, Stiinta! ucv ucv ucv

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 16 Dec 2018, 18:48

De acord SergiuR.

Pe mine m-a mirat alta declaratie a lui Mangia dupa meci. A spus ca tactica de joc a echipei e facuta pentru joc cu pivot - iar daca Koljic n-a jucat, echipa nu si-a putut face jocul. Asta e o prostie. Anul trecut echipa a jucat tot campionatul fara pivot. In meciul cu Dinamo Mangia ar fi trebuit sa faca o tactica de joc fara pivot - se stia ca Koljic nu joaca.

DeuxEx
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de DeuxEx » 16 Dec 2018, 18:53

Ce sa spuna si Mangia? Noi ne-am dus ca niste camatari, sa o jefuiasca pe bunicuta din colt de ultimii bani din pensie. Si am dat peste bunicuta cu mitraliera si vreo cativa chiriasi pe post de bodyguarzi ...

Trimis de pe Xiaomi Note 4

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 18:53

Va tot aud cu Popa titular.Acum o luna,un prieten de- al meu a renovat apartamentul unde urma sa se mute Popa.A venit si Razvan sa urmareasca progresul lucrarilor....avea pachetul de tigari in buzunar si tigarea in gura.Nu a venit singur...un om din staff-ul tehnic era supraveghetorul lui,iar asta denota ce caracter are.

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 18:56

Bobby..si eu am subliniat observatia asta vs de declaratia lui Mangia.Daca tot voia varf,il baga in lot pe Glavina.

SergyuR
fanatic
fanatic

Mesaj de SergyuR » 16 Dec 2018, 18:56

Nu, nu am zis sa fie titular. Am zis ca a gresit mai putin decat Donkor. Poate Gardos a fost trecut prea repede pe linie moarta? Poate Kelic-Tiago ar fi mai ok?
Alaturi de gloriile noastre! Alaturi de Stiinta!

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 18:58

Cred ca ar trebui incercat Gardos.Kelic pe dreapta e dezastru....

malus dacus
fanatic
fanatic

Mesaj de malus dacus » 16 Dec 2018, 19:05

lory69 scrie:
16 Dec 2018, 18:33
Acum urmaresc Liverpool - Manchester United.Ce gazon,ce atmosfera,ce atitudine a cormoranilor!Oare va fi posibil vreodata sa traim si noi atmosfera asta,de daruire maxima a jucatorilor pt public si pt culorile clubului?
...ne separa, totusi, niste multe sute de milioane si o cultura. Ambele greu de realizat. Noi nu suntem in stare sa rezolvam gazonul...

lory69
suporter
suporter

Mesaj de lory69 » 16 Dec 2018, 19:10

Nu vorbesc de valoarea jucatorilor,ci de daruire.Cred ca aseara,daca ai nostri se daruiau si luptau,nu se supara nimeni pe ei,chiar daca rezultatul era acelasi.

iuli
fanatic
fanatic

Mesaj de iuli » 16 Dec 2018, 19:20

Incapatanarea antrenorului ne tine cu dintii la gard,pt cupa aia de asta vara i-as permite.dar e dureros cum isi bate joc de o gramada de meciuri.
STIINTA E UNICA! mititelu e inutil.

Arthur Rimbaud
senior
senior

Mesaj de Arthur Rimbaud » 16 Dec 2018, 20:29

lory69 scrie:
16 Dec 2018, 18:33
THE REDSSSSSSSSS!!! :up: :up: :up:
CRAIOVA JE T'AIME !!!

UneKa
suporter
suporter

Mesaj de UneKa » 16 Dec 2018, 23:08

Gardos titular!!! Jucator de super clasa tinut rezerva....

Închis